דיון | תתנו לו את המקום הנכון

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אני אהרוס לכם, ואולי גם לעצמי, אני מלייק כמעט תמיד, מלייק על ההשקעה ועל האדם שעומד מאחריה, מחילה.
הערות והארות לפעמים אכתוב, לפעמים אחמיא, והרבה בכלל לא אגיב.
בתגובות בדרך כלל הלייק שלי מעיד שהרגשתי משהו, התחברתי, אולי סתם נהנתי מהניסוח. וגם זה לא בטוח...
שוב סליחה :)

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אני אהרוס לכם, ואולי גם לעצמי, אני מלייק כמעט תמיד, מלייק על ההשקעה ועל האדם שעומד מאחריה, מחילה.
הערות והארות לפעמים אכתוב, לפעמים אחמיא, והרבה בכלל לא אגיב.
בתגובות בדרך כלל הלייק שלי מעיד שהרגשתי משהו, התחברתי, אולי סתם נהנתי מהניסוח. וגם זה לא בטוח...
שוב סליחה :)
לייקתי...

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
וכאן נשאלת השאלה: כשרוצים להוציא יצירה, האם להתמקד ברמתה, או בדעת הקהל הרחב?
האם להוציא דברים רדודים ובינוניים - רק כי ציבור גדול יאהב את זה? או לא להתפשר על הרמה, אף שיהיו פחות קוראים?
איכות או כמות?
אין בכוונתי לומר, שתמיד הדברים סותרים. ישנם ספרים, שהם גם ברמה גבוהה וגם אהובים על ציבורים נרחבים.
אך פעמים רבות - אין זה כך.

חשבתי על הנקודה הזו לא מזמן. לא יודע אם אני צודק, אבל סבורני שעל היוצר להוציא את מיטב היצירה שלו גם אם לא יעריכו אותה כראוי מקוצר המשיג.
הן באיכות כתיבה, הן בבניית העלילה והן בהכנסת ידע נרחב.
מה שעורר אותי לחשוב על זה היה הערה של חבר שקרא את הקטע של בוקי וגדי באתגר ההיסטורי [תרתי...] של משויטט. בוקי מתעצבן על גדי ואומר לו שתיכף יתקע לו נוצה על הראש ויקרא לו סקג'אוויה.
אותו ידיד הסתבך בקריאת המילה. אז אמרתי לו: סקג'וויה נו... לתמיהתו, עניתי שזו מדריכת הדרך האינדיאנית שעזרה ללואיס וקלארק למצא את דרכם ביבשת אמריקה. הוא טען שאין שום ענין להכניס פרטים שמסתמא אף אחד לא יודע. אני לא הסכמתי איתו.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין. הייתי פותחת את הכלל הזה לדיון מחודש.
מצחיק לתת לייק דווקא כשלא מוצא חן.
אם כתבתי משהו, ויש כאלה שמתנגדים לזה, מה הרעיון שיתנו לי לייק? אני ממש לא מעוניינת בלייקים כאלו.
אני מעוניינת לדעת: מסכימים איתי? מוצא חן בעיניכם? לייקים מהסוג הנ''ל גורמים לשיבוש התמונה האמיתית.
הצלצול עושה משהו לניק המגיב, לא המצולצל.
בעצם זה שהוא מצלצל, הוא כבר יהיה חייב לעדן את הביקורת. עניין רגשי כזה.
אחרת יהיו פה השלכות בוץ הדדיות במסווה של "ביקורת צודקת", ואני עוד זוכר את הימים האלו בפורום הישן.

אולי מעניין אותך גם...