דרוש מידע דיבורים ודיבורים... ולבסוף... אברכי הכוללים נותרו ללא מענה !!

מצב
הנושא נעול.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לפני ביטול חוק הגיוס זעקו כולם -
"מה יהיה על אברכי הכוללים שמשכורתם הדלה תיקצץ דרסטית ??.."
"ואיך יתפרנסו הלאה וכו' ??.."
אף כמה מאנשי התקשורת וחלק ממובילי דעת הקהל הגדילו לעשות והציעו לפתוח קרנות לכל אותם אברכים יקרים שתורתם אומנותם, ולהתרים נגידי עם בארץ ובחו"ל כך שכל אברך ואברך ישאר עם מענה... וכו'...
אך, כעת - כאברך שכשלושה חודשים שנקצץ ממנו סכום נכבד של כ 650 ש"ח בכל חודש , שבעבור אברך כולל מדובר בסכום נכבד , שמורגש בכיס היטב...
נזעקת השאלה הקשה :
" לפני כשלושה חודשים דיברתם וזעקתם ושאגתם ובכיתם והתראיינתם והסברתם לכל העולם שזה לא אפשרי ושחייבים להציל את עולם התורה והכוללים... איפה אתם עכשיו ?

אני יודע שזו זעקת שווא כי אי"ה את אותם 650 ש"ח אני לכאורה לא ישוב לקבל...
אך השאלה העניינית שלי היא -
איך כל אותם אברכי כוללים בגילאי 18- 26 צריכים להמשיך בכלכלת ביתם ?
האם פשוט לחסוך יותר במוצרי הבית ? או להמשיך כרגיל ולנסות לשחות בעמוקים, ובגלים, שכעת הפכו לסערה משתוללת ?

הצרצר

משתמש צעיר
הָאֵל הַזָּן אוֹתָנוּ וְאֶת הָעוֹלָם כֻּלּוֹ בְּטוּבוֹ, בְּחֵן בְּחֶסֶד בְּרֶוַח וּבְרַחֲמִים רַבִּים. נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר, כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ. וּבְטוּבוֹ הַגָּדוֹל תָּמִיד לֹא חָֽסַר־לָנוּ, וְאַל יֶחְסַר לָנוּ מָזוֹן תָּמִיד לְעוֹלָם וָעֶד כִּי הוּא אֵל זָן וּמְפַרְנֵס לַכֹּל וְשֻׁלְחָנוֹ עָרוּךְ לַכֹּל, וְהִתְקִין מִחְיָה וּמָזוֹן לְכָל בְּרִיּוֹתָיו אֲשֶׁר בָּרָא בְרַחֲמָיו וּבְרֹב חֲסָדָיו, כָּאָמוּר: פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:
לא חכמה גדולה להגיד את זה לשני, אבל זו האמת!

כישרונית מהלכת

משתמש רשום
לפני ביטול חוק הגיוס זעקו כולם -
"מה יהיה על אברכי הכוללים שמשכורתם הדלה תיקצץ דרסטית ??.."
"ואיך יתפרנסו הלאה וכו' ??.."
אף כמה מאנשי התקשורת וחלק ממובילי דעת הקהל הגדילו לעשות והציעו לפתוח קרנות לכל אותם אברכים יקרים שתורתם אומנותם, ולהתרים נגידי עם בארץ ובחו"ל כך שכל אברך ואברך ישאר עם מענה... וכו'...
אך, כעת - כאברך שכשלושה חודשים שנקצץ ממנו סכום נכבד של כ 650 ש"ח בכל חודש , שבעבור אברך כולל מדובר בסכום נכבד , שמורגש בכיס היטב...
נזעקת השאלה הקשה :
" לפני כשלושה חודשים דיברתם וזעקתם ושאגתם ובכיתם והתראיינתם והסברתם לכל העולם שזה לא אפשרי ושחייבים להציל את עולם התורה והכוללים... איפה אתם עכשיו ?

אני יודע שזו זעקת שווא כי אי"ה את אותם 650 ש"ח אני לכאורה לא ישוב לקבל...
אך השאלה העניינית שלי היא -
האם פשוט לחסוך יותר במוצרי הבית ? או להמשיך כרגיל ולנסות לשחות בעמוקים, ובגלים, שכעת הפכו לסערה משתוללת ?
מצטרפת לזעקה הכואבת...

כישרונית מהלכת

משתמש רשום
אני לא חושב שאברך שהסכים לותר על כל מנעמי העולם הזה
בשביל ללמוד תורה
ה650 ש"ח מפריע לו
מה אתה אומר !
בשביל אברך שכל המילגה שלו עומדת על בין 2000 ל 3000 ש"ח
בטח ש 650 ש"ח זה סכום יפה !!!

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הָאֵל הַזָּן אוֹתָנוּ וְאֶת הָעוֹלָם כֻּלּוֹ בְּטוּבוֹ, בְּחֵן בְּחֶסֶד בְּרֶוַח וּבְרַחֲמִים רַבִּים. נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר, כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ. וּבְטוּבוֹ הַגָּדוֹל תָּמִיד לֹא חָֽסַר־לָנוּ, וְאַל יֶחְסַר לָנוּ מָזוֹן תָּמִיד לְעוֹלָם וָעֶד כִּי הוּא אֵל זָן וּמְפַרְנֵס לַכֹּל וְשֻׁלְחָנוֹ עָרוּךְ לַכֹּל, וְהִתְקִין מִחְיָה וּמָזוֹן לְכָל בְּרִיּוֹתָיו אֲשֶׁר בָּרָא בְרַחֲמָיו וּבְרֹב חֲסָדָיו, כָּאָמוּר: פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:
לא חכמה גדולה להגיד את זה לשני, אבל זו האמת!
לא ביקשנו חיזוקים...
שאלתי טכנית מה עושים...
עיין שוב .

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
650 ש״ח זה לא כל כך הרבה.
אם זה מה שעושה את ההבדל בין חיים מרווחים לדחוקים, יש הרבה דרכים להשלים את החיסרון, וגם לצאת עם עודף.
ממה שאני רואה, רוב האברכים מקבלים את זה באדישות יחסית.

24 קראט

משתמש צעיר
בשביל ללמוד תורה
ה650 ש"ח מפריע לו
מה הקשר?
אתה לא חושב גם שמי שהחליט לעזוב הכל באמצע היום וללכת להתפלל,
ובא בן אדם מאחוריו וצועק בקולי קולות שזה לא יפריע לו ????????????? כי הרי הוא התאמץ להגיע לתפילה...

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה הקשר?
אתה לא חושב גם שמי שהחליט לעזוב הכל באמצע היום וללכת להתפלל,
ובא בן אדם מאחוריו וצועק בקולי קולות שזה לא יפריע לו ????????????? כי הרי הוא התאמץ להגיע לתפילה...
לא
רק רציתי להגיד
שאף אברך זה לא יגרום לו לצאת לעבוד בגלל זה

תמר לוין

משתמש צעיר
מה עם זה? יש למישהו פרטים נוספים?

24 קראט

משתמש צעיר
לא
רק רציתי להגיד
אין בעיה ואני מסכים איך שב"ה אברך שמוסר נפשו ללמוד, ומקבל כמה פרוטות
גם שיורידו לו מהסכום הוא ימשיך ללמוד.
אבל זה לאמה שכתבת..
וגם זה לא הנושא, אלא בפועל זה מכאיב בכיס, והשאלה איך מסתדרים עם זה מעשית ?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא
רק רציתי להגיד
התכוונת לומר שזה לא יגרום לו להמעיט בלימוד בגלל זה.
יש הבדל גדול בין ׳לצאת לעבוד׳ לבין ׳להמעיט בלימוד׳, ואלו לא מילים נרדפות.
בכל אופן, העניין כאן הוא ההפרעה לאיכות החיים.
ומכיוון שזה לא הרבה כסף, יש הרבה דרכים להשלים את זה בלי להזדקק למתנות בשר ודם.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

מיכל הולנד

משתמש צעיר
650 ש״ח זה לא כל כך הרבה.
אם זה מה שעושה את ההבדל בין חיים מרווחים לדחוקים, יש הרבה דרכים להשלים את החיסרון, וגם לצאת עם עודף.
ממה שאני רואה, רוב האברכים מקבלים את זה באדישות יחסית.
ווי. זה לא הרבה.
לאברך זה מלא!
זה להוריד שמלה לנערה, או 3 זוגות נעליים. תכשיט וחצי לאישה או קנייה וחצי שבועית למשפחה צעירה.

יהודית...

משתמש מקצוען
בשביל ללמוד תורה
ה650 ש"ח מפריע לו
לא
רק רציתי להגיד
זלזול באברכים.
כאשת אברך אני מוחה.

זה 650 ש"ח שחסרים לאברך, נראה לי הזוי ששומר תורה ומצוות כותב ככה.

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זלזול באברכים.
כאשת אברך אני מוחה.

זה 650 ש"ח שחסרים לאברך, נראה לי הזוי ששומר תורה ומצוות כותב ככה.
את עושה כאילו אני קיצצתי
אני כואב את הקיצוץ הזה
אבל השם זן ומפרנס
ומה שמגיע לבן אדם
יגיע עד אליו
עם בג"ץ או בלי בג"ץ

מתייעץ צעיר

משתמש פעיל
רוב ככל האברכים לא נפגעו מזה ברוב הכוללים לא הורידו לאברכים
מי שנפגע אלו ראשי הכוללים שצריכים לאסוף יותר (או לגלגל יותר)

הצרצר

משתמש צעיר
ההודעה של @מיכל הולנד חסומה בנטפרי וככה היא נראית:
x x xx x xxxx x"x xxxxxxxx x x x x x x xxx xxx xx xx xx xx xxxxxxxx xx xx xxxxx xx xxxxx xxx xxxx xxxxxxx xxxxxxxx xx xxxx xxxxx xxxxxx xx xxxxxxxx xxx xxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxxxx xxx xxxxxxx xxxxxx xx xx xxxxxxx xxxxxxx x xxx/x xxx xxxxxxxxxx xxxxx xx xx xxxxxxxxxxx xx xxxxxxx xxxxxx xxxx xxxxxx xx x xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx xxxxx xx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx xxxxxx

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
רוב ככל האברכים לא נפגעו מזה ברוב הכוללים לא הורידו לאברכים
מי שנפגע אלו ראשי הכוללים שצריכים לאסוף יותר (או לגלגל יותר)
ממש לא נכון !
היום בחלק נכבד מהכוללים תשלום הדתות הוא בנפרד מהמילגה של הכולל.
כך שאת המילגה של הדתות פשוט לא מקבלים !!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה