דחוף למבינים מה חוו'''ד על תמהיל המשכנתה

"המאיר לארץ"

משתמש פעיל
לקחתי יועץ שביקש ממני 15 א'
ובאמצע החלפתי כי לא הייתי מרוצה
למישהו שלוקח בין 6 ל 7
ולפי התגובות פה ובעוד מקומות היה נשמע שהוא עשה עבודה טובה
ובקיצור יועץ ולא רועץ

נערך לאחרונה ב:

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
10 אלף זה מחיר של יועץ טוב.
אם הוא טוב או לא זה כבר משהו אחר.

משכנתא שכולה תודה למדד. עם הכנסות תקינות מצריכה הסבר.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
10 אלף זה מחיר של יועץ טוב.
אם הוא טוב או לא זה כבר משהו אחר.

משכנתא שכולה תודה למדד. עם הכנסות תקינות מצריכה הסבר.
ואני ממש נוהג לא להגיב על יועצים אחרים.
זה קצת חריג.
גם התמהיל והריביות??? ממש לא מיוחדות

חס וחלילה
אין כמוך בעולם
זה תמהיל של חבר
והחשבון שלו חלקלק
אני פשוט מעוניין לדעת האם ללכת ג"כ ליועצת הזו
או שיש מקום לשיפור
אשמח לתשובתך
ari1980
תודה ענקית!
ברור שיש כאן משהו מוזר, גם ההצמדה וגם הריביות.
אך רק לשם הזהירות צריך לשים לב שהוא כתב שזה שההצעה היא של חבר שלו, והחשבון שלו חלקלק...
א. מי אומר שהוא באמת יודע מה קורה בחשבון של חברו ? ב. גם אם החשבון חלק זה לא אומר שהוא עומד ביחס החזר ואולי גם חברו סתם הציב ליועצת רף של מקסימום החזר חודשי נקוב לתקופה הראשונה לפחות ? (מה שמסביר את עצם ההצמדה אך לא את הריביות).

פי האתון

משתמש פעיל
אני בעד שילמדו את כל הציבור מושג או שניים במשכנתא הסיפורים שעולים פה לפעמים הם בבחינת הזיה
לא פעם ולא פעמיים היועצים דכאן רואים הצעות וממליצים-לך ליועץ ו...בום זה יועץ
הסטיגמה על יועץ לא מתחילה ונגמרת בחיוך שלו יש כמובן פרמטר אחר
וידעת היום והשבות אל לבבך
נס שלפחות הפורום הזה קיים
אני בעד ללכת לאלו שאינם מבינם מאומה וכן אלו עם תיק בעייתי וכמובן לאלו שאין זמן
מאידך גיסא אני גם בעד מה שפרקל משכנתאות לאיודעמיזה שלח לי למייל שלעיתים הוא ממליץ לאנשים לעבוד לבד בהתאם לרמת אינטליגנציה
שיקול אחד קריטי - מציע לכל אחד לעשות חישוב עם עצמו על ריביות שהוא משיג לעומת היועצים מכיון שלדוגמא משכנתא של 600000 גם אם יש פער כולל של 0.3 עשיריות האחוז זה לא יצדיק יועץ ב-15000 כנ"ל וגם ב-10000 זה גבולי שפשוט ידחף את הכסף הזה למשכנתא ובודאי ככל שהמשכנתא לשנים קצרות יותר הפער בריבית לעומת התשלום צריך חישוב מסלול אם היועץ רווחי
ואני לא מדבר במקרים שהיועץ עצמו אומר שכבר אין לו לאן להתקדם
ברור שיש כאן משהו מוזר, גם ההצמדה וגם הריביות.
אך רק לשם הזהירות צריך לשים לב שהוא כתב שזה שההצעה היא של חבר שלו, והחשבון שלו חלקלק...
א. מי אומר שהוא באמת יודע מה קורה בחשבון של חברו ? ב. גם אם החשבון חלק זה לא אומר שהוא עומד ביחס החזר ואולי גם חברו סתם הציב ליועצת רף של מקסימום החזר חודשי נקוב לתקופה הראשונה לפחות ? (מה שמסביר את עצם ההצמדה אך לא את הריביות).
אם החבר שלו שאל כנראה הוא אפילו לא עודכן על החסרונות עם כל ההסברים וזה מחדל לדעתי

זאב היער

משתמש חדש
תודה לכל העונים
הארתם את עיני
הכל עניין של סיעתא.. כמו שכ'

"מוֹלִ֣יךְ יוֹעֲצִ֣ים שׁוֹלָ֑ל וְֽשֹׁפְטִ֥ים יְהוֹלֵֽל"​

רלב"ג - ביאור המילות:

מוליך יועצים שולל - רוצה לומר , שהוא מוליך שולל כל אחד מהיועצים כאשר ירצה; ואף על פי שהם טובי העצה , לא יועיל להם טוב עצתם. יהולל - מענין "הוללות וסכלות" (קה' ב , יב).

פי האתון

משתמש פעיל
תודה לכל העונים
הארתם את עיני
הכל עניין של סיעתא.. כמו שכ'

"מוֹלִ֣יךְ יוֹעֲצִ֣ים שׁוֹלָ֑ל וְֽשֹׁפְטִ֥ים יְהוֹלֵֽל"​

רלב"ג - ביאור המילות:

מוליך יועצים שולל - רוצה לומר , שהוא מוליך שולל כל אחד מהיועצים כאשר ירצה; ואף על פי שהם טובי העצה , לא יועיל להם טוב עצתם. יהולל - מענין "הוללות וסכלות" (קה' ב , יב).
ובכל זאת קריטי להדגיש לא חסרים יועצים הוגנים מסורים מקצועיים ומאירי פנים וודאי אלו שכאן

"המאיר לארץ"

משתמש פעיל
ובכל זאת קריטי להדגיש לא חסרים יועצים הוגנים מסורים מקצועיים ומאירי פנים וודאי אלו שכאן
נכון מאוד ותודה לכל אלו שעוזרים לכולם (ואני בכלל הנעזרים)
אם כי חרה לי שיש כאלו שלא עונים עניינית ורק אומרים או מרמזים שכדאי לך וכו'
לא רוצים לענות אל תענו אבל גם אל תעשו פרסומת (לא רק בפורום פה)
ב"ה יש הרבה בעלי חסד ביננו שמקדישים מזמנם היקר (תרתי משמע) ועונים בחפץ לב- ישלם להם ה שכר טוב.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני בעד שילמדו את כל הציבור מושג או שניים במשכנתא הסיפורים שעולים פה לפעמים הם בבחינת הזיה
לא פעם ולא פעמיים היועצים דכאן רואים הצעות וממליצים-לך ליועץ ו...בום זה יועץ
וידעת היום והשבות אל לבבך
נס שלפחות הפורום הזה קיים
אני בעד ללכת לאלו שאינם מבינם מאומה וכן אלו עם תיק בעייתי וכמובן לאלו שאין זמן
מאידך גיסא אני גם בעד מה שפרקל משכנתאות לאיודעמיזה שלח לי למייל שלעיתים הוא ממליץ לאנשים לעבוד לבד בהתאם לרמת אינטליגנציה
שיקול אחד קריטי - מציע לכל אחד לעשות חישוב עם עצמו על ריביות שהוא משיג לעומת היועצים מכיון שלדוגמא משכנתא של 600000 גם אם יש פער כולל של 0.3 עשיריות האחוז זה לא יצדיק יועץ ב-15000 כנ"ל וגם ב-10000 זה גבולי שפשוט ידחף את הכסף הזה למשכנתא ובודאי ככל שהמשכנתא לשנים קצרות יותר הפער בריבית לעומת התשלום צריך חישוב מסלול אם היועץ רווחי
ואני לא מדבר במקרים שהיועץ עצמו אומר שכבר אין לו לאן להתקדם

אם החבר שלו שאל כנראה הוא אפילו לא עודכן על החסרונות עם כל ההסברים וזה מחדל לדעתי
לא יזיק שהציבור יידע.
אבל אם אתה חושב שיועץ זה רק ריביות. טעות היא בידך. יש כ כ הרבה מעבר לריביות.
התאמת תמהילים.
למקסם כמה שיותר אופציות למניעת עמלות היוון. ופה יועץ נותן ערך אדיר מעבר לריביות.
יש לא מעט משחקים ודברים שיועץ נותן מעבר לריביות. שזה טעות לחשוב שזה רק מה שהוא נותן.

לא אמרתי לא ללכת לבד. אם יש באמת הבנה לא קטנה . אם יש מישהו שמבין לא מעט שמכוון. ועדיין הסיכון בלקיחת יועץ הוא 7-15 אלף שקל. הסיכון בללכת לבד הוא הרבה הרבה הרבה יותר.

ואני אמנם לא אוביקטיבי אבל לפחות מסביר כמה זה חשוב. כל אחד יעשה כמחשבתו.

נכון שלמשכנתא נמוכה התועלת אוטומטית פחות גדולה. ועדיין בלי ידע מינימלי יכולים לעשות טעויות קריטיות.

לגבי התיק שהוצג פה של החבר.......

נשמע לא הגיוני אפילו למי שהולך לבד לבנקאי עם קצת הבנה מינימלית.
די מחייב לי לחשוב שזה עם קושי גדול בהכנסות. שאגב גם זה אפשר להתמודד יחסית מאוד בקלות

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכון מאוד ותודה לכל אלו שעוזרים לכולם (ואני בכלל הנעזרים)
אם כי חרה לי שיש כאלו שלא עונים עניינית ורק אומרים או מרמזים שכדאי לך וכו'
לא רוצים לענות אל תענו אבל גם אל תעשו פרסומת (לא רק בפורום פה)
ב"ה יש הרבה בעלי חסד ביננו שמקדישים מזמנם היקר (תרתי משמע) ועונים בחפץ לב- ישלם להם ה שכר טוב.
כל העונים פה ללא יוצא מן הכלל. עונים.בחפץ לב. מזמנם הפרטי. ואתה לא יודע מה קורה תוך המיילים.
יש לפעמים הגזמה של אנשים שרוצים ידע הרבה מעבר להגיון. לא נעים תמיד לומר את זה אז פשוט מתעלמים.

לספר לך שיש פה אנשים ששואלים במקביל 5 יועצים בפרטי. לוקחים מידע מכל אחד. וממשיכים בסוף לבד??? יש לצערינו לא בודדים. ועדיין האנשים מאמינים אנחנו שמחים לתת את המידע שלנו. ולעזור כמה שאפשר. בגבולות ההגיון.

תמיד יהיו אנשים כפויי טובה.
ועדיין כולם פה ללא יוצא מן הכלל עונים לא מעט. מזמנם. ועל חשבון ידע מקצועי שלמדו . עמלו. וששווה המון. הכל מאמונה של לעזור לשני . וכו'.

וגם לפעמים עסוקים ברוך ה מאוד שאין זמן להגיב

פי האתון

משתמש פעיל
התאמת תמהילים
זה עניין אינדבדואלי תלוי בבן אדם אבל לרוב גם אם ישאל 3 יועצים יקבל 3 תמהילים וחשוב שיבינו מה מציעים להם גם אם חייבים למשל להקטין החזר חודשי
למקסם כמה שיותר אופציות למניעת עמלות היוון
להקטין מרווח-אכן אבל משום מה יש גם יועצים שיתנו צמוד בגלל זה וזה כבר נושא לויכוח ולמי תכריע 10 יועצים מניסיון-כמעט 10 דעות

לספר לך שיש פה אנשים ששואלים במקביל 5 יועצים בפרטי. לוקחים מידע מכל אחד. וממשיכים בסוף לבד???
חוצפה ממדרגה ראשונה אבל גם לשכנע אנשים שאין סיכוי שתקבל לבד דברים טובים-לא כל כך יפה... פרנסה משמים

אגב לדעתך (בשביל הסקרנות) צריך לשלם ליועץ רק על הטלפון שהוא עשה גם אם הפער גדול ביחס למה שניתן לקבל?

אני דיברתי על תיקים שגרתיים בסופו של דבר אין חולק שהמבחן הוא התוצאה

פי האתון

משתמש פעיל

פי האתון

משתמש פעיל
אני צריך לצאת
אבל אני ממש מבקש שהדברים יהיו ברורים
אני בעד! ללכת ליועץ למי שלא הבין
בכל זאת יש תוצאות מדהימות! גם לבד מניסיון
אבל זה אמנם סיכון גדול וצריך להכיר היטב את העסק רק העליתי אנדקוטה לחשיבה

המשפט הזה! נכון++++ גם אני גם לא גומר להתפוצץ ממה שאפשר לראות לפעמים.

לא עושים את החישוב 0.3%* סכום * מס' השנים,
כי ככל והריבית יותר גבוהה הקרן יורדת יותר לאט וממילא משלמים ריבית על יותר קרן.

בשבילך עשיתי השוואה בין 2 משכנתאות של 600,000 בקל"צ בהבדל של 0.3.
ל-30 שנה ההבדל הוא 40 אלף ש"ח (בין 4.8% ל-5.1%)
ול-20 שנה ההבדל הוא 24 אלף ש"ח (בין 4.9% ל-5.2%)
הסכום הממוצע של משכנתה כהיום היא כפול מזה ! ולכן גם ההפרש כפול...

וזה חוץ מההבדל בעמלות היוון באם ירצה לפרוע,
וחוץ מזה שרוב המשכנתאות שמגיעים ליועצים אם תציג לבנק את ההכנסות/הנכס/הלקוח בצורה פשטנית..., הבנק לא היה מאשר, ובמקרה הטוב היה נותן חלק מהסכום המבוקש+רק עם ערב לווה.
וזה חוץ מכל הערך המוסף שיועץ נותן, ואביא את הדוגמאות שקופצות לי כרגע:
  • בירור אם יש הלוואות נוספות ופעולה מתאימה למקרים המתאימים
  • תמהיל עם מסלולים שמותאמים אישית
  • ייעוץ מותאם אישית - כגון כמה החזר, לכמה שנים, האם יש ממה לפרוע בעתיד, משיכה בב"א או בחלקים, גרייס כן או לא, ועוד ועוד
  • ייעוץ בעצם העסקה הרבה פעמים מתערבים כבר בשלב החוזה על לוח התשלומים ודרכי המימון, ובפרט בעסקאות מורכבות יותר עם גישורים גרירות וכדו'
  • מהירות שהרבה פעמים גם חוסך הון רב, כגון פערי עוגנים, קנסות לקבלן.
  • חוסך לך המון כאבי ראש.
  • טלפונים ללקוח כשהמשתנה קופצת
מההתרשמות - משכנתה כנראה מתאימה לכישרונות שחננוך מלמעלה וגם למדת את המקצוע ואתה עושה כבר לאנשים=ניסיון, אך מוזר שהנך משוכנע שכל האנשים הם הרבה יותר ממך שגם ללא הלימוד והניסיון הם יוכלו לעשות הכל לבד,
כן! גם אנשים עם רמת אינטליגנציה גבוהה לא בהכרח מבינים במשכנתאות ולא בהכרח מתמחים במו"מ, וכ"ש שלא מכירים את השוק במצב העכשווי שזה הא"ב של הא"ב,- למי לפנות לאיזה סוג עסקה/לקוח (איזה בנק/בנקאי...) ומול מי לעשות את המו"מ,
אביא רק דוגמה עכשווית אינו דומה שאתה אומר לבנק ה'כתום' שיש לך הצעה מבנק 'פלוני' לזה שאתה אומר לו שיש לך הצעה מבנק 'אלמוני'... וזה דברים שמשתנים כל הזמן, משום מה לא זכור לי שזה נלמד במעי אמי...
במשפט אחד אתמצת לך, עיקר הצרה היא שאנשים 'לא יודעים מה הם אינם יודעים' כי את מה ש'יודעים שאינם יודעים' הם יכולים לברר, והבעיה הזאת דווקא יותר נפוצה באנשים עם אינטליגנציה גבוהה.
לסיכום לא כתבתי את זה רק לך, רק הנושא הזה עלה כבר כמה פעמים פה בפורום, היה צורך להבהיר.
1720430211325.png

1720430815687.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה