קורונה דחוף בבקשה רעיונות לתעסוקה לילד בן 3+ שכבר מתפוצץ בבית...

Sara10

משתמש פעיל
איך שאני מבינה אז באמת אין לילד פרטנר, וזאת עיקר הבעיה....
ומה זה לא בא לי לתת עצות, כי זה נשמע כזה כאילו אני כן הייתי מתמודדת, וזה מה זה לא נכון:(
אבל כן נזכרתי במשהו מאוד חשוב ששמעתי פעם ממישהו חכם
בדיוק בגיל הזה, זה הזמן להשקיע בכך שהילד ירגיש שההורים שותפים מלאים בלבטים ובהתמודדויות שלו! ומבינים את העולם שלו!
מה שאחרי זה בגיל ההתבגרות מתים שהוא ירגיש!
בשביל זה צריך פשוט לבטל תוכניות של ההורים (לא כל הזמן,אבל לפחות חלק), לא טלפונים ולא מיילים וגם לא פרוג;)
ופשוט להתישב על הרצפה, ולהתחיל להפעיל את הראש כמו ילד, מה אפשר לדמין עם המגנטים? ואולי הקפלה יכולה להשתלב? איך בונים בית חולים מקליקס? ומה הצורה הכי דומה לטרקטור שאפשר לעשות מלגו?
ולשחק אתו ביחד......... כאילו אתם חברים שלו מהגן.
אני ניסיתי, אמנם הילדים שלי עדיין לא בגיל שראיתי תוצאות, אבל בשעתו זה היה טוב מאוד!!!!!!!!!!!

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אם הוא ילד שאוהב משחק במים, לתת לו לנקות דברים במרפסת עם הרבה מים או באמבטיה.
בימבות, כסאות פלסטיק וכו'

חילזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לכל רעיון אפשרי.
הגדול שלי בן 3+
כבר שבועיים הוא משחק במגנטים, קליקס, קפלה, וכדו'
וכעת כבר מתפוצץ!!!!!!
מה עוד אפשר לעשות?
(בינתיים אני מעדיפה לא לחבר אותו למשחקי מחשב....).
אגב, אשמח גם לקישורים לחנויות משחקים שאפשר להזמין דרך האינטרנט.
תודה רבה רבה
קישור לחנות משחקים
https://www.layeledv.co.il/

חגיתי

משתמש מקצוען
גם אני הרגשתי על סף שיגעון היום
שני ילדים בני 4 ו6 הבן 4 -יצירות וציורים לא מעסיקים אותו מידי ואחרי כמה דקות בודדות מתחיל להשתולל ולעשות נזקים
אשמח לרעיונות ממש כמו בקיטנה
עשיתי למשל חבילה עוברת -היו מבסוטים
יום אחד הכנו פופקורן במכשיר ביתי עם נירות שקישטו
כמובן בשישי קבלת שבת
כדורי שוקולד גם עשינו יום אחד
גואש כבר פירגנתי פעמיים וגם גוניס
מדבקות דבק גזירות כבר מיצו

rivkic

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
ושלא לדבר שלכאו' יש עוד לפחות שבועיים כאלו, בתפילה שלא הרבה יותר....
מה עושים???
רק שבועיים? את ממש אופטימית
מדברים על החצי שנה הקרובה

mina

משתמש מקצוען
ואוו. @חני 8457 איך אני מבינה אותך!!
הגדולה שלי בת 3. והשני בן חצי שנה. כך שהם לא ממש מתעסקים אחד עם השני....
היא לא דמיונית בכלל, לא יצירתית מה שקורה שאין לה שום דרך להעסיק את עצמה.
זה חייב לעבור דרכי . ז"א אני חייבת לשחק איתה, לשבת איתה, להפעיל אותה, לרקוד איתה וכו'....
אנחנו טיפוסים שיוצאים המון ופתאום אני תוקעת אותה בבית בלי לצאת - היא פשוט מחורפנת. ועצבנית.
וגם אני כמובן...
קשה, קשה, קשה!!!! אני גם לא רואה לזה סוף.. אז זה עוד יותר קשה.
וכן, רציתי להניח לזה, להבין שזה לא קשור אלי, ולא בידיים שלי. תכל'ס היא צריכה תעסוקה. ולי אין סבלנות לשבת איתה מ 8 בבוקר ועד 8 בערב - מצטערת שאני כזו אמא רעה...

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
למי שיש אפשרות בסלון גדול-
בעלי הביא מיזרון עבה שאינו בשימוש, הנחנו בסלון והן קופצות עליו בלי סוף...

דפים עם : צבעים פשוטים, מדבקות עגולות צבעוניות ומספרים... וכן, שקית בצד- הם אוהבים להכניס ולהוציא מהשקית.

שטיפת כלים - מעסיק מאוד!

לא מתאים לבנים:
לקחתי אלבום פשוט וקניתי מדבקות בכל מיני סוגים: מכוניות, לבבות, כוכבים, בגדים וכו'....
כל פעם אני מביאה לה קצת (גיל 3) והיא מדביקה בדף המתאים לקטגוריה...

עוד משהו:
צבעי ידיים- לא להרבה זמן אבל משחרר הרבה אנרגיות- לקחתי קרטונים על שולחן נמוך לילדים,
והן (3 ושנה וחצי) יושבות וצובעות ובוחרות צבעים וכו'.... (באמת אני חייבת להיות בשטח וזה מינוס אבל כיף לראות אותן נהנות)

אחרי כזה בלאגן- בריכה באמבטיה במשך חצי שעה וזה ממש סוגר את היום יפה...

במהלך כל היום: מקריאים סיפור, שומעים שירים, צפיה במחשב של החתונה ומסיבת גמר של ביה"ס....

קצרה

משתמש מקצוען
אשמח לכל רעיון אפשרי.
הגדול שלי בן 3+
כבר שבועיים הוא משחק במגנטים, קליקס, קפלה, וכדו'
וכעת כבר מתפוצץ!!!!!!
מה עוד אפשר לעשות?
(בינתיים אני מעדיפה לא לחבר אותו למשחקי מחשב....).
אגב, אשמח גם לקישורים לחנויות משחקים שאפשר להזמין דרך האינטרנט.
תודה רבה רבה

קשה. קשה.
אין לי רעיונות . ילדים זקוקים לפרטנר למשחק.
כשאין אחים עם מי לשחק עם מתפוצצים מהר.

זוכרת את הגיל הזה.
לא רואה שום אופציה לתעסוקה שתחזיק מעמד בגיל כזה , חוץ מלהיות הפרטנר של הילד בעצמך.

אורח חיים

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ציורים לצביעה על שבת, הכיתובים באנגלית.

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תוכלי להרשם לקראו-נא.
אוכל לשלוח לך את הסיפורים ששלחתי בעבר.
הנה הקישור.
הסיפורים אקטואלים הכי שאפשר (קורונה, ערב פסח וכו')
וכוללים שמע נלווה
ממליצה בחום!
הילדים שלי מחכים כל יום לסיפור הבא
שומעים כמה פעמים כל סיפור ולא נמאס להם
כל הכבוד על היוזמה המופלאה!!
בזכותך היו לי הרבה דקות של רוגע :)

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני נותנת צבעי גואש וצבעי ידיים באמבטיה, הם צובעים על הקרמיקות ועל האמבטיה עצמה זה תעסוקה חבל"ז.
רק הניקיון אח"כ---;););)

yudb

משתמש סופר מקצוען
אז מה עשינו?
פעילות שהעסיקה את הילדים יום שלם כפשוטו.
נהנו עד הגג!!

לקחנו את הרעיון מאחת הניקיות גאן שכחתי את שמה

מלאנו בבלונים ציפית של שמיכה. הוותה כמו טרמפולינה כיפית לילדים.
קודם ניפחו.
אח"כ קפצו.
אח"כ הוציאו את הבלונים, שמו במיטת תינוק ושיחקו מלחמת בלונים.
החזירו חזרה לתוך ציפית שמו על הרצפה וקפצו לתוכו מהספה :)

בקיצור,
היו עסוקים עם זה יום שלם!
מומלץ.

והניקית עם הרעיון - תודה רבה

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יש לי גם ילד בן 3, ואחותו היחידה בת שנה וחצי, והם לא ממש מסתדרים יחד, כך שאין לו פרטנר...
מה שמעסיק אותו חוץ ממה שכבר אמרו כאן -
-ספרונים

-משחק הרכבה של כבישים, גשרים, רכבות ומכוניות, יכול להעסיק אפילו שעה! אפשר להוסיף פעם אנשים, פעם חיות וכו'

-אמבטיה ארוכה - אני מכניסה לו לאמבטיה קופס' עם איזה משחק וסמרטוט או סקוצ', וככה אני מרוויחה 2 דברים - א. זה מעסיק אותו לזמן ארוך ומהנה (לא רוצה לצאת) ב. על הדרך המשחק מתנקה. (לדוג' יום אחד הבאתי לו סברס, לגו וכאלה)

-יום אחד עשינו יצירה (זה לקח בעצם יומיים) הבאתי לו רצועות נייר צבעוני זוהר (שחתכתי מגליונות נייר שקניתי) והוא גזר חתיכות קטנות (מלבנים/משולשים) לתוך צלחת ח"פ עמוקה (לקח לו מלא זמן.
למחרת הדבקנו את כל החתיכות בצפיפות על בריסטול A4, אח"כ גזרתי לרצועות וציפיתי כל רצועה בסלוטייפ רחב שקוף.
לקחתי קאפה A3 והדבקתי מעל זה באמצע שקף, מסביב הדבקנו את רצועות הבריסטול עם המזולשים הזרחניים כמסגרת - וקיבלנו לוח מחיק.
מעבר למה שהיצירה עצמה העסיקה ליומיים, כבר כמעט שבועיים הוא נהנה מהלוח, יש לו 3 צבעים של לורדים מחיקים, מצייר כל מיני דברים מדומיינים, מוחק ומצייר מחדש וכו'.

-גם לספר סיפור מהנה ומעסיק (תלוי ילד) אפשר תוך כדי קיפול כביסה וכו'.

מלא הצלחה וסבלנות!

קסם

משתמש רשום
מזדההההה....
ואני חושבת שגיל 3 הוא מאתגר בפני עצמו, ללא קשר אם יש אחים או לא.
יש לי בן בן 5, עוד אחד בן 3 ומתוקה בת שנה.
כל גיל הוא לבל אחר לגמרי.
הבן הגדול מסוגל להעסיק את עצמו שעות עם משחקי דמיון, גזירות, צביעות ושמיעת סיפורים.
זה בן ה-3 תמיד מזדנב אלי. כל דבר מחזיק אצלו 2 דקות בדיוק.
ובאמת, אין מה לעשות חוץ מלנשום עמוק ולהחליט שפשוט נהנים.

מה את הכי אוהבת לעשות?
-תזכרי בתחביבים שלך ותורידי קצת רמה כדי שתתאים לבן שלך.
אני יצרתי עם הבן שלי ארמון מקופסאות קרטון ריקות וגלילים וגם צבענו בגואש.
מקרטון חלב ריק יצרנו אוטו ומפקקים גלגלים. זה העסיק אותו די הרבה. לצבוע וכולי.
שימי לב להיות צמודה אליו!
כשקמתי שניה אחת, היו נזקים....
- מלאתי באמבטיה של תינוק מים וסבון כלים עד שנוצר המוווון קצף. זרקנו לשם את כל המשחקים הרחיצים
וזאת היתה תעסוקה מדהימה! הדבר היחיד שריתק אותו באמת והחזיק מעמד! הוא הרגיש גדול שהוא מנקה לפסח....
- דבר מדהים שהוא מאוד אהב: בלינצ'ע. הכוונה זה פשוט לפרוס שמיכות על הרצפה, ולהתגלגל בתוכן.
כביכול הוא המילוי והשמיכות הן החביתיה.... שוב ושוב ושוב עד שהגב שלי צרח......
- זה הזמן לפתח אותו. משחקים שכל השנה שוכבים בארון זוכים לעדנה. שייכות. התאמת צלליות לתמונה. יצירת דגמים וכולי.
- יצרנו חבקים למפיונים: חתכנו גלילי נייר טואלט לרוחב, צבענו בגואש וקישטנו במדבקות מיוחדות.
התאמנו לזה סט פלייסמנטים: מציירים על נייר אפיה עיגול גדול יותר מהצלחת בעזרת קערה וכדו'
אח"כ עם דבק חם משרטטים את העיגול ובפנים מקשקשים פסים של דבק חם. אחרי שמתייבש צובעים. מאוד חמוד.

לדעתי העיקר זה לתת לו להרגיש שהיום לא נמרח סתם. כי זאת תחושה מתסכלת.
אצלי קמים, מתלבשים, מתפללים, אוכלים ארוחת בוקר ואז יש את "התוכנית המרכזית...."
גם אם היא לוקחת רבע שעה, החוויה שבעניין והתחושה שעשינו משהו היום, שווה הכל.
זה גם התמריץ לכל שגרת הבוקר לפני.

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה