דופק שמרגישים אותו

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אל תלחצי, יכול להיות מרוב עייפות

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מי שלא מרגיש הוא..ז"ל
בנ"א רגיל לא אמור להרגיש את הלב דופק סתם כך, לא? רק אם מניחים את היד על החזה או אצבע בשורש כף היד, (או בצואר)
אני מרגישה אותו ורוצה לדעת למה
גם אני מרגישה לפעמים את הדופק ויחד איתו מרגישה לפעמים חולשה, אין לי מושג למה זה אבל ככה זה שנים. ושמתי לב שכשזה קורה הדופק מדלג פעימה. מכירים כזה מושג?
כבר יותר מ20 שנה , ואף פעם לא בדקתי את הנושא.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אני סובלת הרבה מדופק מהיר וחזק
יש תקופות שיותר יש שפחות
התזונה מאד משפיעה וגם המצב ההורמונאלי
אני לא רופאה אבל זה מהניסיון שלי
תזונה? מה משפיע על זה?

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
בנ"א רגיל לא אמור להרגיש את הלב דופק סתם כך, לא? רק אם מניחים את היד על החזה או אצבע בשורש כף היד, (או בצואר)

גם אני מרגישה לפעמים את הדופק ויחד איתו מרגישה לפעמים חולשה, אין לי מושג למה זה אבל ככה זה שנים. ושמתי לב שכשזה קורה הדופק מדלג פעימה. מכירים כזה מושג?
קראתי באינטרנט שאלות על דילוג פעימה, יש דבר כזה.

A F

משתמש מקצוען

שהדופק "מדלג פעימה" מכנים את זה ברפואה "פעימה מוקדמת" יש את זה להרבה ולרוב זה גנטי

A F

משתמש מקצוען
אני סובלת הרבה מדופק מהיר וחזק
יש תקופות שיותר יש שפחות
התזונה מאד משפיעה וגם המצב ההורמונאלי
אני לא רופאה אבל זה מהניסיון שלי
נכון. אחרי גבינה צהובה ובשר שומני כסלמי וכו' הדם סמיך ובד"כ הלב עובד יותר קשה....

מוסיף והולך

משתמש צעיר
@צלצולית , ההרגשה חדשה לך?
אם זה משהו ישן (ורק עכשיו החלטת לברר...) זה כנראה לא נורא.
אבל אצלי היה משהו חדש - הרגשה של הדופק שלא הכרתי - שבגללה גילתי שאני על לחץ דם גבוה, וזה לא פשוט (וגם לא נורא...).
לדעת הרופא שלי זה יכול להיות גם קשור לקורונה שעברתי (מעצבן כבר לשמוע עליה), אבל למעשה זה מצריך טיפה זהירות עם תזונה ועוד כמה "דברים טובים".
עד כאן ה"מבינות" שלי בתחום.

נערך לאחרונה ב:

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
@צלצולית , ההרגשה חדשה לך?
אם זה משהו יישן (ורק עכשיו החלטת לברר...) זה כנראה לא נורא.
אבל אצלי היה משהו חדש - הרגשה של הדופק שלא הכרתי - שבגללה גילתי שאני על לחץ דם גבוה, וזה לא פשוט (וגם לא נורא...).
לדעת הרופא שלי זה יכול להיות גם קשור לקורונה שעברתי (מעצבן כבר לשמוע עליה), אבל למעשה זה מצריך טיפה זהירות עם תזונה ועוד כמה "דברים טובים".
עד כאן ה"מבינות" שלי בתחום.
זה לא ממש חדש לי אבל עכשיו שמתי לב לזה כי אני במנומחה ואין לי חרדה כמה שידוע לי

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

מוסיף והולך

משתמש צעיר
זה לא ממש חדש לי אבל עכשיו שמתי לב לזה כי אני במנומחה ואין לי חרדה כמה שידוע לי
יש כ"כ הרבה סיבות ללחץ דם גבוה לפני חרדות...
אבל יש גם הרבה סיבות להרגשת הדופק (בצורה לא מוכרת) שזה לא לחץ דם...
במחילה על אי ההבנה: למה לא לבדוק לחץ דם?!
כל כך פשוט וכ"כ מרגיע.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה