שיתוף דגימה איכותית של חליל בחינם!

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מישהו יודע איך ניתן לסדר שזה יעבוד על הpa1000?
זה כותב לי שזה לא קובץ של קורג

קבצים מצורפים

• IMG_20200804_204228.jpg
    IMG_20200804_204228.jpg
    KB 483.1 · צפיות: 31

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בקורג pa4 יצא שדרוג שנקרא "next" לפני יותר משנה
מה שזה עשה זה לא רק עדכון גירסה קל ותיקונים קלים אלא זה ממש עדכון גירסה רציני ושינוי קצת של העיצוב, וכל מיני דברים התחילו לעבוד אחרת, הזיכרון מתנהל קצת אחרת ועוד כל מיני דברים משמעותיים (בפועל בנגינה עצמה זה פחות עשה שינויים גדולים, חוץ מהבחינה הויזואלית שהעיצוב צבעים נראה שונה לחלוטין)

כנראה מאז נוצר מצב שדגימה מסויימת שעבדו עליה בpa4 בגירסת next לא עובדת על אורגן שאין עליו את ה next הזה

ממילא גם pa4 שלא עבר את העדכון הזה, וpa נוספים שהם בלי next לא תומכים בצורת דגימות האלה..

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בקורג pa4 יצא שדרוג שנקרא "next" לפני יותר משנה
מה שזה עשה זה לא רק עדכון גירסה קל ותיקונים קלים אלא זה ממש עדכון גירסה רציני ושינוי קצת של העיצוב, וכל מיני דברים התחילו לעבוד אחרת, הזיכרון מתנהל קצת אחרת ועוד כל מיני דברים משמעותיים (בפועל בנגינה עצמה זה פחות עשה שינויים גדולים, חוץ מהבחינה הויזואלית שהעיצוב צבעים נראה שונה לחלוטין)

כנראה מאז נוצר מצב שדגימה מסויימת שעבדו עליה בpa4 בגירסת next לא עובדת על אורגן שאין עליו את ה next הזה

ממילא גם pa4 שלא עבר את העדכון הזה, וpa נוספים שהם בלי next לא תומכים בצורת דגימות האלה..
צודק!
יש פתרון לזה?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני לא יודע כ"כ.. תמיד אפשר לנסות ללכת שלב אחד קודם ולראות אם זה נותן להעלות
בדרך כלל מעלים 'סאונד' לאורגן, שזה אומר כל השכבות ביחד אחרי עיבוד מסויים

השלב הראשון בדגימה זה ההקלטה של כל התווים שמקליטים. זה נשמר כקובץ wave או משהו כזה (דגימות בודדות של תווים, סמפל)

השלב אחר כך זה לקחת את כל הדגימות האלה ולפרוס אותם על המקלדת כל אחד בתחומו (מולטי סמפל)

אחר כך לוקחים את המולטי סמפל הזה ועושים לו סאונד ושומרים אותו כ'סאונד'
סאונד מורכב הרבה פעמים מכמה שכבות צליל, זה אומר - כמה מולטי-סמפלים שכל אחד מהם מוגדר שיישמע בעוצמת לחיצה מסויימת וככה המעבר ביניהם תלוי בעוצמת הלחיצה (או לפעמים בכפתורים או הפיץ')

אז אם סאונד מסויים לא מזוהה אפשר להעתיק את הקבצים של המולטי סמפל ולערוך מחדש את הסאונד (קבצי kmp)

שלב לפני זה זה ממש להביא את הדגימות אחת אחת ולבנות מהם מולטי סמפל..

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני לא יודע כ"כ.. תמיד אפשר לנסות ללכת שלב אחד קודם ולראות אם זה נותן להעלות
בדרך כלל מעלים 'סאונד' לאורגן, שזה אומר כל השכבות ביחד אחרי עיבוד מסויים

השלב הראשון בדגימה זה ההקלטה של כל התווים שמקליטים. זה נשמר כקובץ wave או משהו כזה (דגימות בודדות של תווים, סמפל)

השלב אחר כך זה לקחת את כל הדגימות האלה ולפרוס אותם על המקלדת כל אחד בתחומו (מולטי סמפל)

אחר כך לוקחים את המולטי סמפל הזה ועושים לו סאונד ושומרים אותו כ'סאונד'
סאונד מורכב הרבה פעמים מכמה שכבות צליל, זה אומר - כמה מולטי-סמפלים שכל אחד מהם מוגדר שיישמע בעוצמת לחיצה מסויימת וככה המעבר ביניהם תלוי בעוצמת הלחיצה (או לפעמים בכפתורים או הפיץ')

אז אם סאונד מסויים לא מזוהה אפשר להעתיק את הקבצים של המולטי סמפל ולערוך מחדש את הסאונד (קבצי kmp)

שלב לפני זה זה ממש להביא את הדגימות אחת אחת ולבנות מהם מולטי סמפל..
כככ עדי נתנאלי עשה שהייתי אצלו עם pa900 הוא העביר קבצי kmp מהpa4 לאורגן שלי

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי PA 700 והחליל לא נטען וקצת נתקע. אולי זה קשור לגרסת מערכת ההפעלה? יש לי מאי 2018
לי ב700 זה עובד טוב, לא יודע אם זה קשור לגרסה, אבל אולי תחליף אותה ואז תנסה שוב.

נערך לאחרונה ב:

'אלקנה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לי ב700 זה עובד טוב, לא יודע אם זה קשור לגרסה, אבל אולי תחליף אותה ואז תנסה שוב.

זה גרסה שמתאימה גם לגרסת הORIENTAL? כי יש לי את המזרחי לא את הרגיל

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איך מחליפים עשיתי את זה מזמן וכבר שככתי
לא בדיוק זוכר.. אולי @יוסף יצחק פרקש או @netanel10 יוכלו להסביר
זה גרסה שמתאימה גם לגרסת הORIENTAL? כי יש לי את המזרחי לא את הרגיל
יכול להיות, אבל בכו''א כאן יש לך לאוריינטל

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
שתי שכבות זה סטריאו, לא? אבל כניסת המיקרופון היא מונו.
או שפשוט לא הבנתי כלום, מחילה...
הכוונה לשכבות סאונד שמשתנות לפי עוצמת לחיצה.
הדגימה בעלת שתי שכבות, כאשר תלחץ על הקליד חלש תקבל צליל X, וכאשר תלחץ חזק יותר תקבל צליל Y.
כמובן שאפשר לעשות גם יותר שכבות.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ואוו מעולה! אהבתי מאוד, תודה!
איך דוגמים במיקרופון בשתי שכבות? זו כניסה אחת, לא?
הכוונה בשתי שכבות שמקלטים פעם אחרי פעם, לדוגמה, פעם אחת בעוצמה נמוכה ואחריה עוד פעם בעוצמה גבוהה
אח"כ בהגדרות של הדגימה מגדירים שבעוצמת לחיצה חלשה על הקליד באורגן תושמע הדגימה החלשה, ובלחיצה חזקה תושמע הדגימה החזקה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אהה...(זה בולט בתו מי4) איך עושים את זה, מכניסים למולטי סמפל שתי דגימות?
כל מולטי סמפל מיועד לשכבה אחת
בונים מולטי אחד לשכבה החלשה ועוד אחד לחזקה
ואז בהגדרות בלחיצה חלשה המולטי עם הדגימות החלשות, ובלחיצה חזקה את המולטי השני עם החזקות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה