גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י בפונטציאל;2056914:
הכי מענין מה הגבת? :D

מה הגבתי?

הרבה פעמים אני תוהה לעצמי, אחרי שאני קוראת סיפורים בהם יש דיאלוג שמתסיים בשאלה גורלית, מה הייתה התגובה לו השיחה היתה קיימת במציאות, הרי, השיחה לא היתה מסתיימת פה, נכון?

טוב, אז התגובה שלי היתה כזו:

אמרתי לו שהרי עד שייתלבש אני כבר אגמור להתלבש, אז זה לא בדיוק משנה מי קיבל את הבגדים ראשון, משנה מי לבוש קודם.
נכון, תשובה מפולפלת, אבל בל"ע הוא חריף, וקלט היטב, הראיה היתה שהוא התלבש באותו היום באמת זריז.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמה חריפויות מבן ה-4 שלי.

יצאנו בצוותא במונית לביקורת אחר הניתוח, הוא רגיש לנסיעות ובמקרים בהם הנסיעות הן עם הרבה סיבובים, הסיכוי שיקיא-רבים.

כדי להסיח את דעתו שוחחתי עמו וביקשתי ממנו שיספר לי מה הוא עומד לספר לרופא על הניתוח, הוא הביט בי ואמר "למה שאני אספר פעמיים? כשנגיע לרופא תשמעו ממני יחד"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עוד מאותה נסיעה:

בעלי-כמובן, לא בדיוק הסתדר לבד עם הילדים בזמן הזה, ומובן בכל מספר דקות קיבלתי שיחת טלפון ממנו...
בדרך חזור הוא התקשר לברר מתי אנחנו חוזרים, כשהסתיימה השיחה, הוא נאנח בשאלה "למה אבא מתקשר כל-כך הרבה פעמים? איך את מסוגלת?"

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בן ה-3 שלי בזמן האחרון מבקש שאשמור לו כל דבר חפץ שאין לו שימוש (לדג': תשמרי לי את הבקבוק כשהוא יגמר וכו' - למד מאחיו הגדולים...)
אתמול הוא ביקש שוב, ושאלתי אותו: מה תעשה עם זה? הוא עונה לי - "עבודה" שאלתי: "איזו עבודה", אז הוא עונה בלי להתבלבל: "עבודת פרך" :)

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
בת ה-4 מפגינה ידיעות בחשבון ;)

אמא: כמה זה נשיקה ועוד נשיקה?
המתוקונת: שאת אוהבת אותי!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אחיינית שלי (4.5)הולכת לקייטנת ערב פסח.
השם של הקייטנה: פסח שמח.
ביום שישי היו שם ילדות שהפריעו למדרכה ועשו רעש.
היא חוזרת מהקיטנה ומכריזה: זה בכלל לא קייטנת פסח שמח. זו קייטנת פסח מעצבן...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י בפונטציאל;2056988:
קטלן שהוא ,
אבל סתם שתדעי שלאמר כך לילד זה יכול לגרום לא להאמין לנו יותר.

תחשבי שהוא מאמין באמת ויום אחד יגלה שזה סתם היה בצחוק.

גיליתי את הקטע הזה קצת מאוחר, ואנחנו בשפוצים ותיקונים של הנושא ..

גם אני אמרתי לביתי פעם שהכנרת עומדת להסתיים ,חצי שנה אחרי ויהי החופש הגדול ארזנו מטלטלינו ונסענו לכנרת.
הגברת הקטנה עקבה כל הדרך וחשבתי לתומי שהיא נהנית רק מהנוף :rolleyes:
כשהגענו לקצה קציה של טבריה וראינו פיסת כנרת ,היא מתרוממת מסתכלת וצועקת -
אמא למה אמרת שהיא עומדת להיגמר יש הרבה הרבה מים!

המבט המאוכזב והנבגד לימד אותי לקח..
כשהוא יהי גדול קצת יןתר הוא יבין שזה היה בצחוק
בן החמש,שלי קלט את הקטע של להגיד סתם.
הוא אוהב ללכת ברחוב ולהגיד לאחותו .:תיזהרי יש מאחורייך כלב...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י לב הענין;2017746:
בן השלוש לאחיו הגדול:
אני אגיד אותך לגננת שלי והיא תתן לך עונש חמורה וסתירות חמורות!!
תבדקי שהכל בסדר עם הגננת הזו...

זיסונת

משתמש מקצוען
המבריקון-מס' 4

ערב שבת הגדול. המטבח צפוף ועמוס. אני מתזזת בין אין סוף משימות. הילדון בן ה-6 מסתובב בין הרגלים והסירים והארונות הפתוחים והשקיות שהגיעו מצרכניה...
באיזשהו שלב הוא מצליח להוציא אותי מהכלים ואני מצווה בטון חמור ולא נמוך כלל: ,זוז! אמרתי. זוז!"

והוא מפזם לי בשלווה עילאית:"תרי זוזי..." (חד גדיא חד גדיא)

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אמא נתקעתי במשה והשן הבשרית זזה לי!!!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני באה עכשיו למחשב ומגלה שבת ה8 שלי כתבה לסבתא שלה בצאט:
‫אלן‬
‫פסח אה‬
‫סוף סוף ניגמר השיות הזה‬

:D:D

גילוי נאות: לא אני אמרתי. אולי זה מאבא שלה.....:)

♦ברכי קעניג♦

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
-אני יודע למה את מנקה גם את מה שאת מוכרת לגוי! (נפל לו אסימון)
-למה?
-כי בטח הגוי לא רוצה לקנות דברים לא נקיים!

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
בן 7 מנסה להבין את מושג הגעלת כלים מכל צדדיו:

את הולכת לעשות את הכלים מגעיל?
את הולכת לגאול את הכלים ממצרים?

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הבנות הגדולות (8 ו-10) מתווכחות האם פרכיות אורז זה קטניות.
הקטנה (4.5) אומרת: זה לא 'קטניות' זה 'פרכיות'...

סימי

משתמש מקצוען
בן ה-6: "אמא, תראי מה יש על השיש! מכשיר שמוריד את העור מתפוחי האדמה..."
("מקלף" בלשוננו..)

בן ה-8 רצה לצייר על דף בריסטול. "אמא, איפה הקריסטול?"

save as

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הילדים בשיחה הקבועה של מי מחליט על מי....
בן ה-4.5: ואמא מחליטה על כולם, וה' מחליט על כל העולם, אפילו על אמא, כי הוא בנה את כל העולם.
אחרי דקה הוא מוסיף: אבל הגויים בנו את הבניינים...

dafnat

משתמש מקצוען
אני אומרת לעצמי: אוי יש לי בחילה, מה אני אעשה? (שאלה רטורית כמובן)
בן הכמעט 4: תקחי שקית...

dafnat

משתמש מקצוען
מנסה להסיח את דעתו של בן ה- 4 ממשהו מסויים, ושולחת אותו לראות:
תראה בנצי דג דגים (היינו בבריכה שאפשר לדוג)
הוא הולך לבדוק וחוזר: אין שם דגדגים...

dafnat

משתמש מקצוען
בארון היו מונחות זו ע"ג זו שתי שמיכות, אחת מנומרת ואחת פרחונית.
בן ה-4: יש כאן שמיכה כמו מצה... היא מעל האביב...
אחרי מחשבה הוא אומר: גם מצה וגם אביב זה קשור לפסח...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה