גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
הילדים קיבלו חנוכיה בחיידר ובמעון.
בעלי והילדים מדליקים נרות חנוכה.
בן ה3.4 מסתכל עלי ברחמים עמוקים: "מחר תביאי חנוכיה מהעבודה, ותוכלי להדליק..."

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תוך כדי נסיעה, וסיבובים דרך כל ככרות העיר בית שמש היקרה.

שאלה איילי את אבא : למה אתה כל הזמן עושה סביבונים?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי אחות קטנה בת 5 שלומדת עכשיו אותיות
וכל פעם ילדה אחרת מביאה ממתק באות אותה לומדים
השבוע הם למדו על האות ג
ואצלינו בבית דוברים אידיש
ולכדורי שוקולד קוראים "גולגלאך"
לא יודעת מאיפה השם אבל השם הגיעה מאמ שלי וכל המשפחה שלה קוראת לזה כך
כשהיא חזרה מהגן היא סיםפרה שהגננת אמרה לסייעת ש"הם המציאו שם כדי שיוכלו להביא את זה"....
ברוך ד' שמרוב תמימות היא לא קלטה שהיא צריכה להעלב.....

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י לאי;1884403:
השבוע הם למדו על האות ג
כשהיא חזרה מהגן היא סיםפרה שהגננת אמרה לסייעת ש"הם המציאו שם כדי שיוכלו להביא את זה"....

כדי שלא תעלבו - גם אמא שלי קוראת להם גולגלאך

חני

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1884442:
כדי שלא תעלבו - גם אמא שלי קוראת להם גולגלאך

חני

איזה עידוד....:eek::eek:

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
בן ה-6 וחצי קורא יחד איתי את החוכמות שפה.
פתאום הוא מכריז: הנה! כתוב כאן צ'יטוס!
:confused:
עד שקלטתי שהוא מתכוון ל"ציטוט"... :)

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י לאי;1884403:
השבוע הם למדו על האות ג

מה זותומרת מאיפה השם?
זה שמם מדור לדור!!

גם בבית שבו לא דוברים אידיש.
רק כשגדלתי ידעתי לזהות שמה שחברותי קוראות לזה 'כדורי שוקולד' זה בעצם ה'גולגאלאך' האהובים והמוכרים...
והכותרת בחוברת המתכונים? ודאי, עד עצם היום הזה: גולגאלאך!

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי אחיין שקוראים לו יעקב
ואחיו הגדול (גיל 2.9) חזר לבית אחרי שלמד פרשת שבוע, ואמר לאחותי
"אמא את יודעת עשיו רודף אחרי יעקובי שלנו, ורוצה להרוג אותו"
מתוקי שלי!!!!!!!!!

שרה'לה

משתמש מקצוען
בת הארבע מספרת לבן השש בהתרגשות שמחר יש לה חופש. המהמתי מהצד איזו תגובה בלתי נשמעת, שבן השש הבין ממנה שאני נורא שמחה עם החופש (מה שכמובן- לגמרי לא נכון)
הוא שואל אותי: "למה את אוהבת שיש לבנות חופש? אה, כי את לא צריכה לקום בבוקר מוקדם ולארגן את כולם?"

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הבן שלי:
הגיע אלינו לגן גוי אחד אבל הוא לא הרג אותנו, רק צילם אותנו...

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
רותי (כתה א'): "היום הגיע מורה חדשה, כי המורה שלנו צריכה להמליט!" :eek: :D :D :D

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הבת שלי בפאתוס:
כתוב בתורה סודות ברבים אינם נשמעים

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הבאתי לגן שני סביבונים. אחד מאיר מנגן ושר, והשני מאיר ומנגן בלבד ואינו שר. הילדות בגן סברו אחרת. האחד מאיר מנגן ושר בקול, והשני מאיר מנגן ושר בלב....

שרה'לה

משתמש מקצוען
בת השלוש מראה לי יצירה. אני מתפעלת בקול. אבל זה לא מספיק לה. "אמא, את בהלם???" היא חייבת לוודא שאני מספיק מתלהבת מהיצירה...
עכשיו אני בהלם...:)

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
סביבון שמנגן ומאיר... עבד עבד עד שנחלשה הבטריה.
בן השלוש ניגש:
'אמא, הסביבון שר עצוב...'

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני מספרת לשימי ה3 ורבע בספר על ילד שהלך לרופא
ויש תמונה של הרופא ליד שולחן רושם מרשם.

שימי: "אמא אבל למה אין לו מחשב?"
(ספר שיצא אולי לפני 10-15 שנה)

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
בת השנתיים וחצי מנסה לסובב את הסביבון (פשוט, מפלסטיק) כמה וכמה פעמים, וכמובן לא מצליחה.
היא מכריזה בקולי קולות: זה לא עובד! מי יכול לשים לי בטריה?

גלגל2

משתמש פעיל
על משקל לימוד האותיות:

*בני בן ה-4 למד את האות כּ- וחילק לכולם "כּדורי שוקולד"
בשבוע אח"כ הם למדו את האות כ'- ואמר שהוא יחלק "כדורי שוקולד" ׁ(כ' רפויה...) !! :p:p

*כשניסה לזהות באיזה אות מתחיל שם אחותו "שורי" אמר ששמה מתחיל ב3 אותיות: ת(רפויה) שֹ וס
ואומר: יו אמא איזה מצחיק ששורי תהיה גדולה יהיה לה 3 אותיות על הכיפה!!!!! :eek::);):cool:

שרה'לה

משתמש מקצוען
בת השלוש צועקת להנאתה:rolleyes: קריאות קצובות "הגננת נחמי, הגננת נחמי"
צעקה אחת יצאה לה קצת חלש. אז היא מתפללת בדביקות: "בשם ה' נעשה ונצליח" ועכשיו צרַחַה: "הגננת נחמי...." יצאה לה מוצלח למקרה שתהיתן;):p:D

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה