גזים... גזים...

זוהר טל

משתמש מקצוען
הבו עיצה!
מה עושים עם כאבי בטן וגזים של תינוק בן חודש?
כל היום הוא על הידים מתפתל מכאבים, המסכן...:confused:

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קודם כל מזל טוב והרבה נחת.

את צריכה להקפיד לא לשתות משקאות מוגזים ולא מיצים, לאט לאט את תזהי מה גורם לו לגזים ומה לא.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא אוכלים כרוב, פלפלים ותפוזים. זה אלף.
בית, יש תרופות שונות, שלפעמים לוקחות נשים אחרי לידה, והן עלולות לגרום לזה.
אם את לוקחת ברזל (ואני מקווה שאכן את לוקחת...) תעברי לברזל טבעי עדין.

(כל התשובות הנ"ל יוצאות מנקודת הנחה שהוא יונק. אם הוא אוכל פורמולה, תעברי לסימילאק חלבי בהקדם. הם אפילו קיבלו הכשר מהדרין לכבודך...)

אסנת לוי

משתמש צעיר
הכל בא מאמא...אם את באמת רוצה לטפל בעצמך-גם אפשר,אבל אם את רוצה לפתור את הבעיה דרך התינוק אז..-
לתת לתינוק גזסטופ-מעולה ממליצה בחום-חצי שעה לפני אוכל או לפי הצורך..פשוט ברכה..

IQ

משתמש צעיר
קודם כל: מזל טוב, והרבה-הרבה-הרבה נחת!
ולמעשה: התינוקות שלי (ואני :)) נעזרו בטיפטיפות "סימיקול", תרופה המיועדת למקרים כאלה בדיוק. התרופה נמכרת גם ללא מרשם רופא, עד כמה שזכור לי, אבל מרשם יזכה אותך בהנחה בהתאם למדיניות קופת החולים שלך. בשוק התרופות קיימת גם ה"גרפווטר", הטבעית והיקרה יותר, אבל לא ניסיתי אותה, מכיון שה"סימיקול" הייתה יעילה דיה, ב"ה.
(רופאת הילדים שלי טענה שהכל קשקושים, ושקיימות הרבה תרופות ואף אחת מהן לא עוזרת באופן מיוחד, אבל אצלי אמרה המציאות את דברה. ואם זה קשקוש פסיכולוגי? אז מה, העיקר השקט! ;))
עוד משהו: אחותי למדה עיסוי תינוקות, השתמשה בשמן עיסוי בעל השפעה מרגיעה על כאבי בטן - וראתה נפלאות, לדבריה. שווה לנסות, ולו בשביל הכיף שלך ושל התינוק...
ואחרון: אם את מניקה, בדקי את התפריט שלך. ישנם מזונות מסויימים שידועים כמחוללי גזים וכמייצרי כאבי-בטן, או לפחות כמגבירים אותם. (קטניות, למשל - בעיקר חומוס ושעועית; פירות הדר; וישנם גם מאכלים שלא יזיקו לתינוק אחר, אבל לתינוק שלך הם עלולים להפריע. ילד-ילד ורגישויותיו...)
מנת עידוד, לקינוח: עד החתונה זה יעבור. בעצם,עוד הרבה קודם... כאבי-הבטן הללו נמשכים, בדרך כלל, עד גיל שלושה-ארבעה חודשים לכל היותר.
תרגישו תמיד טוב!

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
אצלי, ואצל התינוק שלי, הגְרֶפְּווֹטֶר עזר מאד!
קניתי אותו בבית טבע, בקבוקון החזיר לי מעמד בערך חודש.

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נזכרתי שהייתי נותנת טיפות "בייביזים" - מקל מאד.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מנסיוני, צר לי לאכזב... אבל אין באמת פיתרון....
יעברו 3 חודשים ראשונים והמצב בעז"ה ירגע קצת (אם כי לא בטוח שלגמרי...)
אני כבר כמעט פתחתי בית מרקחת בבית מרוב כל הדברים שיעצו לי לקנות בכדי להקל עליו (ועלי...) אך ללא הועיל.... לא הבייביקול, ולא בייביזים ולא כלום.... פשוט לא עזר.
צריך ה-מון כוח וסבלנות... אבל בסוף זה עובר....
הרבה נחת....

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י studio dv.d;572246:
מנסיוני, צר לי לאכזב... אבל אין באמת פיתרון....
יעברו 3 חודשים ראשונים והמצב בעז"ה ירגע קצת (אם כי לא בטוח שלגמרי...)
אני כבר כמעט פתחתי בית מרקחת בבית מרוב כל הדברים שיעצו לי לקנות בכדי להקל עליו (ועלי...) אך ללא הועיל.... לא הבייביקול, ולא בייביזים ולא כלום.... פשוט לא עזר.
צריך ה-מון כוח וסבלנות... אבל בסוף זה עובר....
הרבה נחת....
כנ"ל
אני אחרי כל העצות ששמעת לעיל+ללא מוצרי חלב\קמח לבן וכו' טיפות וכו'-תכל'ס לע עזר כלום עד גיל 4 חודשים...זה היה...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
גם אצלנו שום דבר לא עזר גם כשהפסקתי להניק וגם כשהנקתי והפסקתי עם כל דבר שרק יעצו לי... אין מה לעשות עד 4 אפילו 5 חודשים. אפשר להרים את הרגליים בעדינות לכיוון הבטן ולשחרר מה שאפשר ולהקפיד על גרפסים אחרי כל ארוחה כל אלו מקילים מעט וכן גם הגרפוטר.

מזל טוב ובהצלחה תכוונו לצער גידול בנים..

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מזל טוב והרבה נחת.
אני מזדהה איתך, ומן הסתם גם השכנות שלי, שמרחמות על שכנותייך. כל האזור מכיר את קולם הנישא של תינוקותי.
אז באמת, התרופות הם די בלה בלה,(למרות שיש ניסים...
בצל מטוגן מפריע, וכן סלט ירקות חי. ערב שהתפתיתי לאכול, שילמתי על כך בלילה "טוב".
הייתי משכיבה אותם על ידי בצורה שלוחצת להם על הבטן, או מקפלת אותם באופן שהברכיים שלהם ילחצו על הבטן. כך הייתי משיגה כמה דקות של רגיעה.
אני נאנחת בשבילך, רק מלהזכר בימים הללו.
אני צריכה להוסיף שזה עובר בסוף, או שהשתכנעת כבר מכולם?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מזל טוב מזל טוב! המון נחת! והמון לילות שקטים ורגועים.

גם אצלנו שום דבר לא עבד
(האמת, בילד הרביעי כבר הפסקתי להוציא כסף על תכשירים מאכזבים)
הדברים שגורמים לתינוק כאבי בטן משתנים מילד לילד
יכולים להפריע:
עגבניות, קטניות, פירות הדר, דברי חלב, פירות קיץ כמו אפרסק וכד', בוטנים, ביצים, מוצרים המכילים שמרים (מלחם ועד עוגות) (זה רק חלק מהרשימה)
יש ילדים שלא יסבלו כלל, ויש ילדים שמשתי חתיכות עגבניה שאמא אכלה בסלט - מתפתלים יומיים.

יש פה שרשור בנושא
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=36689

חיותה

משתמש רשום
מזל טוב!
ושלא יחדל ה"אוי" מפיך, כך אמרו סבתותינו. תזכרי שההתמודדות הזאת היא במקום התמודדויות אחרות שנחסכות ממך ב"ה. יש שמנצלות את הבכי הממושך ובוכות ביחד עם התינוק, ובתוך כך מנצלות את ההזדמנות לבקש עליו ועל עתידו. אצלי זה קורה לפעמים... ואני גם מבקשת מה' שיתן לי כוח, ויקל מעל תינוקי את סבלו.

המשתמע מכל הדיון בנושא המאכלים זה שהגורמים לגזים הינם אינדבידואליים ומשתנים מאשה לרעותה.
ובעצם כל אחת צריכה לבדוק אלו מאכלים מגבירים אצלה את התפועה.
כמובן שיש את המחוללים הידועים שנמצאים בקונצנזוס.

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האם בדקת שזה בטוח גזים ולא משהוא אחר, שווה ללכת לרופא למרות הדעה של "עד 3 חודשים וזה יעבור", אצלי היה לתינוק רפלוקס היה צורח שעה וחצי לאחר כל ארוחה וגם חשבתי שזה גזים ונתתי "גרפווטר ולא עזר עד שהחלטתי לבדוק- ולאחר שעשיתי דיאטה מתאימה הילד נהיה מלאך!! אצל ילד אחר היה חבור של הלשון וכן מבנה קצר, שגורם להנקה לא טובה להקאות...
אני ממליצה לכל מי שמספר לי על תנוק בוכה מעבר לנורמה של רעב, ללכת לבקורת אצל רופא ילדים כמובן שכדאי לבדוק שהוא מבין בתינוקות- יש רופאים שיותר מומחים למצוא בעיות כגון רפלוקס... זה לא עולה כסף ולפעמים שווה הון, מקסימום תשמעי גם מהרופא שזה גזים ואז תדעי שעשית את ההשתדלות שלך!
בעלי אומר שיכול להיות ואמא שלא עושה את ההשתלות לראות אם יש לילד משהוא - במיוחד כשהתנוק צורח ואורים שהוא סובל ולא סתם בכי רגיל של תינוק, יתכן ותענש על זה בשמים. אני לא יודעת אם זה נכון אבל עדיף לא להכנס לספקות...

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הי, לא להיסחף. יכול להיות גם שמי שעושה נקיפות מצפון לאמהות אחרי לידה ייענש על זה בשמים?
(לא תונו איש את עמיתו)

ההמלצה ללכת לרופא בשביל סיכוי למנוע סבל מהילד היא מספיקה. אין צורך להתחיל באיומים...

ציפורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גרפווטר עוזר מאד.
בייביזים שמעתי שקצת מסוכן.

זוהר טל

משתמש מקצוען
וואו, איזה שפע של תגובות.
תודה רבה לכולם.
המסקנה שהגעתי אליה זה שאסור לי לאכול כמעט כלום, אז איך יהיה לי חלב, :confused: ואיך יהיה לי כח??
איך אני יכולה לבדוק מה המאכלים שגורמים לגזים?

מישהו באמת המליץ לי על הגרפווטר וקניתי את זה, אבל זה עדין לא כ"כ עוזר...
מקוה שיעזור בקרוב.
ובאמת, בסוף זה עובר.
בכל אופן, תודה רבה לכולם.

b.m

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
קשה מאד לראות תינוק שצורח וסובל וא"א לעזור לו. זה קשה גם פיזית, ובעיקר נפשית.
היה לי ילד שצרח בלי סוף, יומם ולילה- פשוטו כמשמעו!!!
היינו כל יומיים אצל הרופא, ניסינו את כל התכשירים שהזכירו קודמיי (ואולי עוד כמה..)
וללא הועיל.
כשכלו כל הקיצין הגענו לדר' היימליך מי-ם, שהמליץ לעבור לאיזומיל.
הילד לא נהיה מלאך, אבל הצרחות פחתו בחמישים אחוז, וזה היה ה-צ-ל-ה.
אין לי מניות אצלו, ומאז לא הייתי אצלו שוב, אבל- לדעתי כשתינוק מאד סובל צריך
לנסות לעזור לו בכל דרך.
(אתם הייתם מוכנים להתפתל מכאבי בטן 4-5 חודשים?)
מקווה שעזרתי לך.

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י זוהר טל;572377:
וואו, איזה שפע של תגובות.
תודה רבה לכוחם.
המסקנה שהגעתי אליה זה שאסור לי לאכול כמעט כלום, אז איך יהיה לי חלב:confused:.
איך אני יכולה לבדוק מה המאכלים שגורמים לגזים?

מישהו באמת המליץ לי על הגרפווטר וקניתי את זה, אבל זה עדין לא כ"כ עוזר...
מקוה שיעזור בקרוב.
ובאמת, בסוף זה עובר.
בכל אופן, תודה רבה לכולם.

אני אכלתי רגיל חוץ מ:שתיה מתוקה ומוגזת, חומוס וכרוב וקצת מוצרי חלב
משום מה כל פעם שאכלתי חלוה היא היתה צורחת אז גם נזהרתי מזה.
אצל הבן שלי ב"ה אכלתי הכל ולא השפיע עליו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה