גזים... גזים...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י זוהר טל;572377:
וואו, איזה שפע של תגובות.
תודה רבה לכולם.
המסקנה שהגעתי אליה זה שאסור לי לאכול כמעט כלום, אז איך יהיה לי חלב, :confused: ואיך יהיה לי כח??
איך אני יכולה לבדוק מה המאכלים שגורמים לגזים?

מישהו באמת המליץ לי על הגרפווטר וקניתי את זה, אבל זה עדין לא כ"כ עוזר...
מקוה שיעזור בקרוב.
ובאמת, בסוף זה עובר.
בכל אופן, תודה רבה לכולם.

קודם כל תורידי עגבניות ופירות הדר, שעועית, חומוס, דברי חלב
וגם מומלץ להפריד בין פירות לשאר האוכל
תנסי שבוע, תראי אם יש שיפור
צריך לקחת בחשבון שמה שאת אוכלת היום - התינוק יושפע מזה רק מחר

זוהר טל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;572432:
קודם כל תורידי עגבניות ופירות הדר, שעועית, חומוס, דברי חלב
וגם מומלץ להפריד בין פירות לשאר האוכל
תנסי שבוע, תראי אם יש שיפור
צריך לקחת בחשבון שמה שאת אוכלת היום - התינוק יושפע מזה רק מחר

תודה על התגובה.
דברי חלב זה אומר גם לא לשתות חלב (מה יהיה על הקפה שלי בבוקר:confused:) ולא גבינה,
או רק הגבינות הקשות וכדו'?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דברי חלב זה הכל...
תנסי להחליף לחלב סויה אולי?
וקפה... זה לא ממש טוב לתינוק שלך, גורם לאי שקט, קשיים בשינה.
אולי בגלל זה הוא לא רגוע?
גם שוקולד/ קקאו/ קולה עם קפאין.

נפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני אכלתי הכל בלי להזהר בכלל (טוב כמעט..)
ובתמורה הייתי מביאה סימיקול וזה עזר חבל"ז
אבל אולי גם התינוקות שלי לא רגישים במיוחד..
העיקר מזל טוב והרבה הצלחה

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י מלכי שטרן;572349:
גליכל בייבי עזר לי מאוד מאוד יותר מהכל

מצוין!!! מנסיון!

מה שטוב בזה שאפשר לתת בלי הגבלה של זמן (לפני או אחרי ומתי שהוא צורח)
אני משתמשת איתו אפילו עד עכשיו בגיל חצי שנה להרגעה.

ובאמת לאמיתה מה שטוענים שהאוכל של האמא לא משפיעה... ובגיל שלושה חודשים בערך זה עובר בלי לשים לב פתאום קולטים שיש פה שקט כלשהוא.

גידול קל!!! :):):):)

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ariels;572471:
דברי חלב זה הכל...
תנסי להחליף לחלב סויה אולי?
וקפה... זה לא ממש טוב לתינוק שלך, גורם לאי שקט, קשיים בשינה.
אולי בגלל זה הוא לא רגוע?
גם שוקולד/ קקאו/ קולה עם קפאין.
חלב סויה רק יותר גרוע.
תנסי לבודד את החלב בזהירות, קחי ארבעה ימים. אל תשכחי לצרוך סידן בינתיים ממקורות אחרים!
אם לא עוזר, תחזרי לחלב. חבל להתנזר ממשהו כל כך משמעותי סתם.

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י מי;572322:
הי, לא להיסחף. יכול להיות גם שמי שעושה נקיפות מצפון לאמהות אחרי לידה ייענש על זה בשמים?
(לא תונו איש את עמיתו)

ההמלצה ללכת לרופא בשביל סיכוי למנוע סבל מהילד היא מספיקה. אין צורך להתחיל באיומים...

מי התחיל באיומים??
אני חושבת שהמלצתי בלבד!!
מי שלא רוצה לקבל המלצות שלא ימציא שזה איומים.
וכן כשציינתי את זה דברתי על מי שנמצא במצב של תינוק שצורח בלי גבול והורים פותרים את עצמם בכאבי בטן למרות שמיעצים להם מסביב לבדוק את הענין!

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י משי 1;572544:
מי התחיל באיומים??
אני חושבת שהמלצתי בלבד!!
מי שלא רוצה לקבל המלצות שלא ימציא שזה איומים.
וכן כשציינתי את זה דברתי על מי שנמצא במצב של תינוק שצורח בלי גבול והורים פותרים את עצמם בכאבי בטן למרות שמיעצים להם מסביב לבדוק את הענין!

הוי, אל תקחי אותי קשה...
הייתי צריכה לשים שם קריצה.

תרצה

משתמש מקצוען
גם אצלינו היו סדרת צרחנים, השניה שלי לא היתה צרח(כ)ניה אלא 'סופרמקט';):eek: ניסיתי על כל אחד מהגדולים כל מיני תכשירים, וראיתי שלכל ילד משהו אחר עזר - לגדול: ביביזים, לסופרמקטית - גרפווטר (אבל גם למשך חמש דקות בלבד. זה היה שווה, כי כך זכיתי ל5 דקות של שקט ורוגע של הילדה!!) הבאה בתור דווקא הגיבה יפה לתה שומר.
בקיצור, אפשר לנסות כל מיני דברים ולדעת שזה מאוד אינדבידואלי. ולא תמיד מה שעזר לאחד יועיל לרעהו. מה שעזר לי בהמשך להתמודד עם זה היתה המחשבה שהקב"ה גזר כמה צער גידול בנים יהיה לי מכל ילד, אז עדיף הצער הזה, כשהם תינוקות על פני צער מסוג אחר שעלול להגרם מילדים גדולים :(.
וכן, העובדה שבסופו של דבר לא היה אצלי ילד שהמשיך להיות צרחן מעבר לגיל 4 חדשים.
עוד משהו - תדעי שכתוב בגמרא שהבכי מועיל לתינוק - הוא מוציא את הליחות שבראש. כך שדווקא זה מועיל לו הבכי. (טוב, לא אמרתי לגרום לו לבכות בכח, ח"ו, וגם לא לשבת ולהתענג על הבכי. אבל כשהוא בין כה וכה בוכה ולא מצליחים להרגיע - לדעת שלפחות המח שלו מתפתח יפה עכשיו.)
ואומרים גם שהצרחנים הם ילדים חכמים (אצלי זה הוכיח את עצמו:D:p)

הרבה מזל טוב, וגידול קל ומהנה!

דניאל נ

משתמש מקצוען
אני רואה שאני הגבר היחיד שהגיב פה אולם הייתי חייב לתרום מנסיוני ( בתור זה שהיה מסתובב עם הילדים עד 3 בלילה בסלון )
דבר ראשון תה קמומיל ותה שומר עוזרים פלאים ואני נתתי אותם מהיום הראשון
חוץ מזה צורת אחיזה : גב הילד מופנה אליך והיד על בטנו בצורת קיפול מרגיע מאוד
בהצלחה והמון מזל טוב

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אני רואה שכולם מדברים פה על תזונת האם. אבל מה עם הפיצפוני שלי שבן 3 שבועות שבכלל לא יונק? אוכל מטרנה שלב 1. ונראה לי די מלחיץ לתת לתינוק שבקושי נולד כל מיני תרופות.. במיוחד שהוא ממש פיצפון (נולד 2 וחצי ק"ג..)?

מעבר לתמ"ל מסוג אחר אמור להשפיע? (הביאו לי עכשיו דוגמיות של מטרנה אקסטרא קייר, אז נכון שזה לא מהדרין אבל אם זה מה שיעזור לו להרגיש טוב יותר - לא מחמירים בדברים האלה. הבאתי לו בלילה לפני השינה ובאמת היה רגוע יותר. לא יודעת אם בגלל המטרנה או סתם צירוף מקרים..)

אושר

משתמש מקצוען
אנחנו גם הוספנו לרוקחים פרנסה יפה ובשפע.
עם הראשון שלי ניסינו הכל- התחלנו בגדול עם ה"גליקול" ההומיאופטי. כל הרוקחים המליצו עליו בפה מלא- שישים שקלים עלה בקבוקון קטן, אבל היה שווה לכפרות.
את הגרפווטר בדיוק הפסיקו לשווק בתקופתו אז ניסינו את כל הבית מרקחת אחד לאחד.
אחרי שנה בערך הוא הפסיק לצרוח ואין לי מושג אם זה היה גזים או משהו אחר, אבל כיוון שהייתי איתו אצל שלל הרופאים שיש ברפרטואר של קופת החולים אני מקווה שלא יענישו אותי משמים (אלא אם כן בעלה של משי יעמוד על זה בתוקף;))

נכון שאני מעודדת ברמות?
אבל השניה הייתה יותר טובה, אצלה כבר חזר הגרפווטר לחנויות ומיד קפצנו על המציאה (אצל הגדול המליצו עליו ולא מצאנו, אז בתור חוויה מתקנת קנינו אותו לשניה) היא התלקקה מזה וכבר זה היה שווה לדעת שיש לה ממתק , לפחות, גם אם יש כאבים.
גם בזה אין הגבלה מתי לקחת ואיך וכד'.
אצל השלישית גם קנינו גרפווטר ליתר בטחון,
וברביעי ב"ה זכינו לשלווה.
מאמר שקראתי על זה בלידת ביתי השלישית טען שרק 20% מהתינוקות סובלים מגזים ובעלי התרגש להווכח שאנחנו תמיד זוכים להיות מהעשרים אחוזים הללו.
אז כנראה ה' זיכה אותנו וברביעי יצאנו לחופשי, וה' יעזור הלאה לכל תינוקות עמ"י להיות מהשמונים אחוז האחרים ולכל שאר אומות העולם להכלל בעשרים האחוזים הסובלים:)
גידול קל עם הרבה נחת!!! מזל טוב!!!

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarit_f;572626:
אני רואה שכולם מדברים פה על תזונת האם. אבל מה עם הפיצפוני שלי שבן 3 שבועות שבכלל לא יונק? אוכל מטרנה שלב 1. ונראה לי די מלחיץ לתת לתינוק שבקושי נולד כל מיני תרופות.. במיוחד שהוא ממש פיצפון (נולד 2 וחצי ק"ג..)?

מעבר לתמ"ל מסוג אחר אמור להשפיע? (הביאו לי עכשיו דוגמיות של מטרנה אקסטרא קייר, אז נכון שזה לא מהדרין אבל אם זה מה שיעזור לו להרגיש טוב יותר - לא מחמירים בדברים האלה. הבאתי לו בלילה לפני השינה ובאמת היה רגוע יותר. לא יודעת אם בגלל המטרנה או סתם צירוף מקרים..)

מזל טוב. תעברי לסימילאק!!!
הייתי אומרת לך את זה גם לפני שזה היה מהדרין, קל וחומר עכשיו....
שתדעי, סימילאק ומטרנה אלו פשוט שני עולמות!!! ואני לא מקבלת אחוזים בסימילאק, וגם לא עובדת במשרד הפרסום שלהם...

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י מי;572671:
מזל טוב. תעברי לסימילאק!!!
הייתי אומרת לך את זה גם לפני שזה היה מהדרין, קל וחומר עכשיו....
שתדעי, סימילאק ומטרנה אלו פשוט שני עולמות!!! ואני לא מקבלת אחוזים בסימילאק, וגם לא עובדת במשרד הפרסום שלהם...

זה מוכח שזה באמת עוזר? קצת קשה לי להאמין..

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sarit_f;572691:
אני בשעתו נתתי לבן שלי מטרנה צמחית (הוא היה רגיש לחלב) והיה לו קשה לעיקול אז הרופאה המליצה לי לעבור לאיזומיל, שזה למעשה הצמחי של סימילאק.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarit_f;572691:

אני יכולה להגיד לך שזה המלצה של רופאים בכירים בגאסטרו.
למה שזה לא יעזור? פורמולה יותר עדינה ויותר מקצועית. למה לא להאמין? כי במקרה כרגע הם פרסמו במגזר החרדי?

יעקב וואלף

משתמש רשום
קוליק

מזל טוב!

מנסיון, ולאחר ריצות לכל הרופאים וכל הבדיקות כולל פרופסור לגסטרו ילדים, ולאחר קריאת כל מיני מאמרים בנושא, אנו יכולים לכתוב ספרים על הנושא.
בקיצור:
קוראים לתופעה הזו "קוליק" (מומלץ לשלול אצל רופא ילדים כל בעיה אחרת)
בדרך כלל זה תופעה אצל בנים יותר מבנות, ויותר אצל ילד ראשון.
והתופעה הוא פשוט אי שקט בפרט בלילות (אני הייתי מסתובב איתו על הידיים עד לאחר אמירת קדושה דרך החלון במנין הנץ הסמוך לביתי).
התופעה עוברת לאחר 3-4 חודשים, וב"ה הילד כבר גדול ומתפתח בעה"ר.
לאחר ניסיון בכל הגרפווטרים למיניהם הגעתי למסקנה כי מה שהכי עוזר (ולא 100%) זה הטיפות לגזים של בית מרקחת רינה מירושלים, (הייתי נותן לילד אחרי האוכל כ1.5-2 ס"מ של המזרק המצורף, ולא 2-3 טיפות כפי ההוראות, ולאחמ"כ הייתי מחזיק אותו כך שגבו מופנה אלי וידי לוחצת לו על הבטן.)
לאחר טיפות הנ"ל היינו יכולים לנוח כ30 דק' עד להתקפה הבאה, ופשוט היינו עדים תורנויות שעה שעה עד אור הבוקר.

בברכת רפואה שלימה
והחלמה מהירה

b.m

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י יעקב וואלף;579464:
מזל טוב!

מנסיון, ולאחר ריצות לכל הרופאים וכל הבדיקות כולל פרופסור לגסטרו ילדים, ולאחר קריאת כל מיני מאמרים בנושא, אנו יכולים לכתוב ספרים על הנושא.
בקיצור:
קוראים לתופעה הזו "קוליק" (מומלץ לשלול אצל רופא ילדים כל בעיה אחרת)
בדרך כלל זה תופעה אצל בנים יותר מבנות, ויותר אצל ילד ראשון.
והתופעה הוא פשוט אי שקט בפרט בלילות (אני הייתי מסתובב איתו על הידיים עד לאחר אמירת קדושה דרך החלון במנין הנץ הסמוך לביתי).
התופעה עוברת לאחר 3-4 חודשים, וב"ה הילד כבר גדול ומתפתח בעה"ר.
לאחר ניסיון בכל הגרפווטרים למיניהם הגעתי למסקנה כי מה שהכי עוזר (ולא 100%) זה הטיפות לגזים של בית מרקחת רינה מירושלים, (הייתי נותן לילד אחרי האוכל כ1.5-2 ס"מ של המזרק המצורף, ולא 2-3 טיפות כפי ההוראות, ולאחמ"כ הייתי מחזיק אותו כך שגבו מופנה אלי וידי לוחצת לו על הבטן.)
לאחר טיפות הנ"ל היינו יכולים לנוח כ30 דק' עד להתקפה הבאה, ופשוט היינו עדים תורנויות שעה שעה עד אור הבוקר.

בברכת רפואה שלימה
והחלמה מהירה

מזדהה עמוקות עם כל מילה.
מי שלא חווה לא יבין, כל תינוק יודע לבכות, אך כאן מדובר בילדים המסוגלים לצרוח כמעט עשרים שעות ביממה. ולא, ממש לא הגזמתי!:eek::eek::eek:
בדבר אחד אני יכולה לעודד- שבסוף, זה עובר...
ועד אז תחזיקו מעמד!!!!! :p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה