בשורה משמחת: עיר חדשה לציבור החרדי!!!

• פותח הנושא Deleted member 64624
  • פורסם בתאריך

112123

משתמש מקצוען
זה שיעמדו בכניסה לבב זה כבר לא משנה מאיפה באתם
תושבי בית שמש יעמדו גם בפקק
אולי כן ואולי לא
בהלוויה של הרב עובדיה זצ"ל
כל הדרך לירושלים היתה פקוקה בטרוף
נסעתי עם משוגע שנסע על השוליים
ואז הייתי זריז ויצאתי ממש מוקדם עוד לפני שהתארגנו עם הנסיעות

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
"מי שחושב שיכול לצאת מחר
הוא חולם באסמפיה
רב חיים הוא כמעט כמו הרב עובדייה ברעיון
שהיה קשור לכל בית ישראל

ומי שזוכר את מה שהיה בלוויה של הרב עובדייה
יודע שאין שום סיכוי לצאת מחר
אלא אם כן זה ברכב פרטי ובשעה 6 בבוקר"

דיברתי עם מישהו שמבין עניין וזה מה שהוא אמר לי(תמיד יהיו כמה אנשים שיצליחו בכל אופן
אבל מדובר על הרעיון)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מעניין אותי מאוד מכל הנואמים כאן
מי גר בפריפריה בעבר או בהווה?
מי מכיר את הדרום ואת הערים באזור שם?
ומי מכל המצדדים אינו נגוע בדבר

כי מי שמכיר את האזור אין מצב שיראה בכסיף פתרון כלשהו לציבור החרדי
כי מי שרוצה לגור במרחק של שעתים ו-40 דקות נסיעה בתח"צ מב"ב או ירושלים
ולשלם על העונג 700,000 ש"ח
היה קונה מזמן דירה בבאר שבע ב-600,000 ש"ח
או בדימונה ב-450,000 ש"ח
או לקבל דירה בחינם בירוחם בתמורה לעוד 20 דקות נסיעה.....
אני גרתי בפריפריה הדרומית, ואני רואה בזה פתרון גדול מאד לציבור החרדי.
כן, אם אין לי כסף למשכנתא של מיליון שקל אחרי שההורים נקרעים להביא חצי מיליון, בשביל דירה ישנה של 3 חדרים - הייתי בשמחה רץ למקום שבו אקבל דירת 4 חדרים מרווחת וחדשה, עם חדר ממ"ד ומרפסת סוכה, או עם חצר גדולה - בפחות ממיליון.

כן, אז בשנים הראשונות אחרי החתונה זה קשה לנסוע כל שבוע להורים מרחק של שעתיים נסיעה, אבל אחרי 7 שנות נישואים וארבע ילדים - אתה כבר נוסע להורים אולי פעם בחודשיים, ובחודשיים הללו אתה מעדיף לבלות בדירה מרווחת, עם אוויר צלול.

לא, לא הייתי רוצה דירה פצפונת וישנה בבאר שבע, בין המון חילוניות פרוצות, ולשלם על התענוג מיליון שקל.
הייתי רוצה עיר חרדית ושמורה, עם שכנים חרדים וסביבה חרדית, גם אם זה קצת רחוק מההורים.
ו-כן, באלפי השקלים שחוסכים בכל חודש, אפשר לעשות רישיון, ולשכור רכב בכמה פעמים בשנה שצריך לנסוע להורים.

יש נהירה חרדית לאופקים, שהיא עיר דרומית עם קהילה שמורה, למרות מרחק הנסיעה.

ולגבי ה"חום" - כשהגעתי לגור במרכז, אחרי שנים שגרתי בדרום - הייתי בהלם מהחום במרכז. אולי הנגב נחשב יותר חם, אבל גם כשחם - אין לחות הזויה כמו במרכז. ובלילות האוויר צלול וצח, בלי עשן מכל אגזוזי המכוניות והאוטובוסים.

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
תחשבו שהיום היה הישוב כסיף קיים
היתה יוצאת הודעה כזו
"היום בשעה 3:00 בלילה יצאו אוטובוסים להלווית מרן...."
תחשבו על זה כי בעוד כמה שנים כסיף יהיה עיר ואם בישראל עם עשרות רבנים אדמורי"ם וראשי ישיבות, ואולי יצמיח מתוכה גם גדול הדור הבא, שיבוא אליו מכל העולם בחיים חיותו...
וגם... יום אחד יכריזו בבני ברק שהאוטובוסים ייצאו ב3:00 בלילה, (הכבישים בטח ישודרגו עד אז, אבל רק לצאת מבני ברק יקח שעה...)
מקווה שהמשיח יבוא לפני.

112123

משתמש מקצוען
תחשבו על זה כי בעוד כמה שנים כסיף יהיה עיר ואם בישראל עם עשרות רבנים אדמורי"ם וראשי ישיבות, ואולי יצמיח מתוכה גם גדול הדור הבא, שיבוא אליו מכל העולם בחיים חיותו...
וגם... יום אחד יכריזו בבני ברק שהאוטובוסים ייצאו ב3:00 בלילה, (הכבישים בטח ישודרגו עד אז, אבל רק לצאת מבני ברק יקח שעה...)
מקווה שהמשיח יבוא לפני.
עד אז יהיו רכבים/אוטובוסים מעופפים וזה לא @פנטזיה 3D

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לא, לא הייתי רוצה דירה פצפונת וישנה בבאר שבע, בין המון חילוניות פרוצות, ולשלם על התענוג מיליון שקל.
הייתי רוצה עיר חרדית ושמורה, עם שכנים חרדים וסביבה חרדית, גם אם זה קצת רחוק מההורים.
ו-כן, באלפי השקלים שחוסכים בכל חודש, אפשר לעשות רישיון, ולשכור רכב בכמה פעמים בשנה שצריך לנסוע להורים.

זה בדיוק מה שאמרתי
שיבנו הרבה בדרום
באופקים, בבאר שבע, בנתיבות וכו'
אבל למה עד כסיף??
צריך לעמוד על זה להקים מקומות ישוב במקום קרוב ונגיש יותר
ולא כ"כ רחוק!

ייד

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שאמרתי
שיבנו הרבה בדרום
באופקים, בבאר שבע, בנתיבות וכו'
אבל למה עד כסיף??
צריך לעמוד על זה להקים מקומות ישוב במקום קרוב ונגיש יותר
ולא כ"כ רחוק!
א.זה לא יותר רחוק!!
ב. אופקים, באר שבע ונתיבות הם ערים חילוניות מאוכלסות,
הציבור החרדי צריך עיר חדשה, מאפס, שתהיה כולה חרדית!!!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ראיתם פעם את באר שבע בעיניים?
זאת עיר נחשלת, מלאה באנשים אנאלפבתים, נוער חסר השכלה
ואוניברסיטה מלאה בסטודנטים מהמרכז ומרצים שמושכים אותם בשערות שיסכימו לבוא.
ללא ישיבה אחת נורמלית. ללא בית ספר או תיכון חרדי אחד ברמה מינימלית, כל משפחות בני התורה נוסעים לתפרח או לאופקים....
אה, וגם ללא חנות בגדים חרדית אחת...

וזאת העיר הגדולה עליה רוצים לבנות את כסיף...
את ראית אותה בעינים?
נשמע שלא.
כי חנויות בגדים יש גם יש והאנשים שם לא ירדו מהעצים.
לבני התורה הספרדים יש מוסדות בעיר.
אולי הם לא מהמגזר שלך אבל הם עדיין בני תורה...
וההגדרה של אנאלפבתים סטריאוטיפית להפליא.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
את ראית אותה בעינים?
נשמע שלא.
כי חנויות בגדים יש גם יש והאנשים שם לא ירדו מהעצים.
לבני התורה הספרדים יש מוסדות בעיר.
אולי הם לא מהמגזר שלך אבל הם עדיין בני תורה...
וההגדרה של אנאלפבתים סטריאוטיפית להפליא.
אני מכירה את באר שבע מצוין
ומעריכה מאוד את תושביה
כתבתי בהקצנה בכוונה תחילה
יש בבאר שבע המון אנשים
חלקם כמובן נאורים ומתקדמים
וחלקם גם חרדים
אבל לבנות עיר גדולה שתסתמך על העיר באר שבע
מבחינת תשתיות כלכליות, חברתיות וקהילתיות חרדיות
בהשוואה לזה שבנו את מודיעין עילית על תשתיות של ערים קרובות
זה הגיחוך.
אדרבה- להגדיל את באר שבע ולפתח אותה- אני הראשונה!
לא לבנות עיר במרחק 40 דקות מבאר שבע ולהגיד שיש לידה עיר גדולה ומפותחת שתוכל לשאת אותה זאת אמירה מוזרה ומנותקת מהמציאות...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני מכירה את באר שבע מצוין
ומעריכה מאוד את תושביה
כתבתי בהקצנה בכוונה תחילה
יש בבאר שבע המון אנשים
חלקם כמובן נאורים ומתקדמים
וחלקם גם חרדים
אבל לבנות עיר גדולה שתסתמך על העיר באר שבע
מבחינת תשתיות כלכליות, חברתיות וקהילתיות חרדיות
בהשוואה לזה שבנו את מודיעין עילית על תשתיות של ערים קרובות
זה הגיחוך.
אדרבה- להגדיל את באר שבע ולפתח אותה- אני הראשונה!
לא לבנות עיר במרחק 40 דקות מבאר שבע ולהגיד שיש לידה עיר גדולה ומפותחת שתוכל לשאת אותה זאת אמירה מוזרה ומנותקת מהמציאות...
יש הקצנה ויש לומר דברים לא נכונים מיסודם לשם מטרה כלשהי.
לכנות תושבי עיר כה גדולה אנאלפבתים זה ממש לא לעניין
לומר שאין חנויות בגדים כשיש שם את הקניון מהגדולים בארץ זה איך לומר לא מתיישר עם המציאות
לומר שגוררים לשם בכח כאשר זינוק מחירי הנדל"ן שם הוא מהחדים בארץ זה חוסר דיוק משווע.
את יכולה לצאת נגד בניית עיר חרדית, לדבר על חוסר המשילות מול הבדואים אבל שום דבר מכל זה לא מצדיק אמירות שאינן נכונות בשום צורה. שלא לומר פוגעניות.
לא מצדיק סילופים על המוסדות החרדים בעיר שקיימים רק לא בסגנון שמתאים לך אישית.
אה ואת לא צריכה להעריך אלא פשוט לראות אותם כשווים לך.

D

Deleted member 64624

אורח
גם אם נניח ששפיר הייתה יוצאת לדרך לא היתה שם דירה למכירה על הנייר בפחות ממיליון מאה,
ומניסיון ממקום אחר מאד קשה לשווק דירות במחירים האלו,
הציבור שעושה טובה ומסכים לעזוב את בית שמש ומודיעין עילית וביתר חושב שהוא צריך לקבל דירה ב700- 600 אלף,

מטרת העל!

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון,
כבר עכשיו המחירים של הפרוייקטים החדשים שבקרית גת(5-10 שנים..חדש:p) זה לפחות 1.100.000.
יש שם עכשיו פרוייקט קטן חדש, והמחירים הרבה יותר גבוהים.1.300.000-1.700.000 בערך, בלי לבדוק כרגע מול העיתון המקומי.
ברור שעיר חדשה כשפיר, עם כל הפיתוח הסביבתי החדיש לא יעלה פחות מהמחירים הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כדאי לזכור שבציבור החרדי יש מגבלה על גובה הבניינים. וככל שהבנין יותר נמוך, כך עלות הקרקע מתחלקת בין פחות דירות, ולכן פרויקט דיור לחרדים היה אמור להיות יקר יותר.

חחח

משתמש סופר מקצוען
אני גרתי בפריפריה הדרומית, ואני רואה בזה פתרון גדול מאד לציבור החרדי.
כן, אם אין לי כסף למשכנתא של מיליון שקל אחרי שההורים נקרעים להביא חצי מיליון, בשביל דירה ישנה של 3 חדרים - הייתי בשמחה רץ למקום שבו אקבל דירת 4 חדרים מרווחת וחדשה, עם חדר ממ"ד ומרפסת סוכה, או עם חצר גדולה - בפחות ממיליון.

כן, אז בשנים הראשונות אחרי החתונה זה קשה לנסוע כל שבוע להורים מרחק של שעתיים נסיעה, אבל אחרי 7 שנות נישואים וארבע ילדים - אתה כבר נוסע להורים אולי פעם בחודשיים, ובחודשיים הללו אתה מעדיף לבלות בדירה מרווחת, עם אוויר צלול.

ולגבי ה"חום" - כשהגעתי לגור במרכז, אחרי שנים שגרתי בדרום - הייתי בהלם מהחום במרכז. אולי הנגב נחשב יותר חם, אבל גם כשחם - אין לחות הזויה כמו במרכז. ובלילות האוויר צלול וצח, בלי עשן מכל אגזוזי המכוניות והאוטובוסים.
אם הפריפריה כזו פסטורלית אז למה נטשת אותה בסוף לטובת המרכז?

די

משתמש סופר מקצוען
כדאי לזכור שבציבור החרדי יש מגבלה על גובה הבניינים. וככל שהבנין יותר נמוך, כך עלות הקרקע מתחלקת בין פחות דירות, ולכן פרויקט דיור לחרדים היה אמור להיות יקר יותר.
בבניינים גבוהים יש רווחים ענקיים בין הבניינים, וגם לבנות בניינים גבוהים יותר יקר (ביחס לכל דירה) מבניינים נמוכים. כמדומני שיש מחקר שהכי משתלם כלכלית לבנות בניינים בין 7-12 קומות שזה בערך מה שבונים לציבור החרדי.

פנרס

משתמש מקצוען
אני מקוה שהתכנית הזו (שמי יודע האם ומתי תצא לפועל.. ) לא גורמת לאף אחד להתמהמה מלהרשם להגרלות של מחיר למשתכן שנפתחו היום

GVol

משתמש פעיל
הבעיה בסיפור של כסיף זה לא השאלה אם לגור בנגב או לא
אלא שלא נותנים לציבור החרדי בנייה חדשה במרכז אפילו לא שכונה בתוך עיר קיימת
....
כך שעוד שנים כל הזוגות צעירים והעתיד של הציבור החרדי יגורו בדרום כי שם יהיו ערים חדשות
הרחק ממקומות התעסוקה ובעיקר הרחק מהציבור הכללי כמו הבדואים בנגב
שיבנו הרבה בדרום
באופקים, בבאר שבע, בנתיבות וכו
למה צריך ללכת לכסיף?
לכו לדימונה
דירה מוכנה עולה שם 450,000 ש"ח

לתת את כסיף לחרדים זה לקחת אותנו ולזרוק אותנו כמו אשפה בהר הזבל
כי אנחנו אשפה?
כי אנחנו נפתור את הבעיה הדמוגרפית בנגב ?
כי הם לא רוצים לראות אותנו במרכז??

בקיצור , אתם מעדיפים חיים בחברה מעורבת , התחככות יומיומית עם פריצות ושאר מרעין בישין,
הפרייה אידיאולוגית של מאמיני האבולוציה יחד עם נאמני הקל האחד
עירוב בין דוגלי ההפרדה בין גברים לנשים לבין מקדשי השוויון והשירות המשותף
וגם.. אתם נפגעים כשלא רוצים אתכם ...

אנחנו לא !!!

ולכן - לכו קנו דירות ברעננה, פתח תקווה, גבעת שמואל, ואפילו פאתי בני ברק-רמת גן
איש לא ימנע ממכם את הבחירות שלכם
לעולם לא תהיה לכם מצוקת דיור - כי כל הארץ פתוחה בפניכם .

רק אל תמנעו מאתנו את האפשרות לחיות על פי אורחות חיינו, בעיר עצמאית לחלוטין, נקיה, וכשרה.
חיו ותנו לחיות.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בבניינים גבוהים יש רווחים ענקיים בין הבניינים, וגם לבנות בניינים גבוהים יותר יקר (ביחס לכל דירה) מבניינים נמוכים. כמדומני שיש מחקר שהכי משתלם כלכלית לבנות בניינים בין 7-12 קומות שזה בערך מה שבונים לציבור החרדי.
כמובן שזה תלוי מה מחיר הקרקע.
בכסיף, שמחיר הקרקע בה הוא אפסי, אכן לא יבנו בניינים גבוהים.
אבל במרכז, שהקרקע עולה הון תועפות, היוקר של גובה הבנין מתבטל לעומת היוקר של הקרקע.
ולא, אין בניינים בעלי 12 קומות המיועדים לציבור החרדי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה