דרוש מידע בר מצוה ראשונה - אשמח ללמוד מנסיון של אחרים...

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בעז"ה עוד כמה חודשים נחגוג בר מצוה ראשונה במשפחה.

אשמח לשמוע מנסיונכם.
טיפים ועיצות.

איך להתארגן לפני האירוע.
ובאירוע עצמו, למה צריך לשים לב, מה כדאי להביא.
דברים שאתם עשיתם והיה מוצלח, או להיפך, שאתם מצטערים שלא עשיתם וחושבים שזה חשוב.

אשמח לשמוע מנסיון של מי שחגגו.
וכאלה שחוו דברים בתור אורחים וחושבים שחשוב לשים לב.

תודה!!!

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
מה התוכניות?
שבת עליה לתורה? קידוש? סעודה למשפחה? סעודה לקבלת קהל?
מתי סעודת חברים?
מומלץ לפרט יותר

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
גם אם לא לוקחים קייטרינג חשוב מאד מאד שיהיו מלצרים. אבל מלצרים לעניין!
יוריד לך עול רציני מאד של עניין העריכה וההגשה
-מבחינת עיצוב השולחנות, תשבי ותתכנני את צורת עמידת השולחנות והבר, אלו צבעי כלים את רוצה, נרות, עלים, בלונים וכו וכו
-הזמנה, תיקחי מעצב.ת פשוט.ה וטובה ותבואי מוכנה עם מה את רוצה... או שתבקשי השראות
-תחליטו אם אתם רוצים מוזיקה באירוע, ואם כן באיזה אופן, דיג'י, זמר, אורגניסט, בוקסה עם תיקייה מאורגנת של שירים
המון נחת

אביגילושש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם לא לוקחים קייטרינג חשוב מאד מאד שיהיו מלצרים. אבל מלצרים לעניין!
יוריד לך עול רציני מאד של עניין העריכה וההגשה
-מבחינת עיצוב השולחנות, תשבי ותתכנני את צורת עמידת השולחנות והבר, אלו צבעי כלים את רוצה, נרות, עלים, בלונים וכו וכו
-הזמנה, תיקחי מעצב.ת פשוט.ה וטובה ותבואי מוכנה עם מה את רוצה... או שתבקשי השראות
-תחליטו אם אתם רוצים מוזיקה באירוע, ואם כן באיזה אופן, דיג'י, זמר, אורגניסט, בוקסה עם תיקייה מאורגנת של שירים
המון נחת
וואוו סידרת את העניין ממש בשניות ופשוט עשית סדר!!
כל הכבוד!!

לפי דעתי כצלמת ומעצבת שימי לב שמצלמים את כולםםםם (הייתי צריכה לעצב כמה פעמים אלבום אירוע בלי תמונות של המשפחה המצומצמת, זה נוראי!!)
תראו לצלם מי הסבים והסבתות, מאוד מוסיף גם לכם וגם להם!!!
תדאגי למזכרת יפה מהבר מצוה במידה ויש לך את האפשרות.. מאוד מוסיף!!!
אוכל ואולם עם שם טוב, אל תתפשרי..
והכי הכי הככי חשוב, לעשות רשימות
מה צריך לקנות
מה צריך לדאוג להביא לאולם ביום הבר מצוה
כמה מוזמנים
איזה שולחנות לרשום שהם שמורים
וכו'
עוד משהו שמאוד חשוב (אם לא הההכי חשוב) רוגע, שמחה ומצב רוח טוב!!!!!!
שיהיה רק במזל טוב
בהצלחה..

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
2 רמקולים
לחשוב טוב מה גודל שולחן המזרח כי בדרך כלל כולם באים באותה שעה
לדאוג לחבר שיעזור לכם להושיב כל אורח במקום שיתאים לו כדי שהאוירה תהיה נעימה יותר

Rachefet

משתמש פעיל
לדאוג להתארגן עם ציוד נלווה:
סיכות ביטחון, מגבונים, קופסאות או תבניות וניר אלומניום לאריזת שאריות (לא תמיד מביאים מהאולם), שקיות מכל הסוגים.
לילדים קטנים - בגד להחלפה. וגם לדאוג שמישהו יהיה אחראי עליהם במהלך האירוע (שזה יהיה "התפקיד" שלו).
להכין רשימות (לעצמכם): מי ידבר, סדר זמנים של האירוע - מתי פחות או יותר מגישים מנה מתי החתן ידבר וכו'.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה התוכניות?
שבת עליה לתורה? קידוש? סעודה למשפחה? סעודה לקבלת קהל?
מתי סעודת חברים?
מומלץ לפרט יותר
שבת עליה לתורה. (התאריך של היומולדת יוצא בשבת)
בלי קידושא רבא
באמצע השבוע בר מצוה, קבלת קהל בלי סעודה למשפחה.
סעודת חברים זה הכי קל, תפריט שהחיידר קבע, וצריך להיצמד לזה.

אני לא מחפשת רמה מטורפת. רוצה משהו עממי, בגובה העיניים.
מצד שני אני לא רוצה משהו פושט, אני רוצה אירוע מושקע, אני מוכנה לשים על זה כסף, אבל לא משהו שמושך מדי את העין.
איפשהו באמצע, בין פשוט למטורף.
משהו שם.
יש מקום כזה?

פישל שלום

משתמש פעיל
קחי בחשבון מה שאתה עושה בהבר מצוה הראשון תצטרכי לעשות בבר מצוה החמישי כדי שלא לעשות אפליה בין הילדים
ועוד אל תעלי בסולם גבוה כי מאד קשה אח"ז לרדת, מעט אנשים יכולים לרדת בזמן שהם צריכים לרדת, והכל בתירוץ נכון כי כבר התחילו, לכן במקום ללכת אח"ז ליועץ ולשלם כסף לדעת איך יורדים מהעץ הגבוה, (ומה יאמרו הבריות...)
בר מצוה יוקרתי סוחף הרבה הוצאת מיותרות כי צריכים בגדים יקרים לפי הערך ואח"ז בחתונה ואח"ז בהשבע ברכות ואח"ז במתות לחתן וכלה וכול'
מה שיותר פשוט וצנוע אנשים יותר מעריכים.
לדוגמא אני הייתי לפני זמן קצר בבר מצוה יוקרתי ואנשים מסביב לשולחן דברו חבל על הכסף ומי צריך את כל המותרות. לא צריכים להיות קמצן אבל צריכים להיות נורמלים.
רק בשמחות

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
קחי בחשבון מה שאתה עושה בהבר מצוה הראשון תצטרכי לעשות בבר מצוה החמישי כדי שלא לעשות אפליה בין הילדים
ועוד אל תעלי בסולם גבוה כי מאד קשה אח"ז לרדת, מעט אנשים יכולים לרדת בזמן שהם צריכים לרדת, והכל בתירוץ נכון כי כבר התחילו, לכן במקום ללכת אח"ז ליועץ ולשלם כסף לדעת איך יורדים מהעץ הגבוה, (ומה יאמרו הבריות...)
בר מצוה יוקרתי סוחף הרבה הוצאת מיותרות כי צריכים בגדים יקרים לפי הערך ואח"ז בחתונה ואח"ז בהשבע ברכות ואח"ז במתות לחתן וכלה וכול'
מה שיותר פשוט וצנוע אנשים יותר מעריכים.
לדוגמא אני הייתי לפני זמן קצר בבר מצוה יוקרתי ואנשים מסביב לשולחן דברו חבל על הכסף ומי צריך את כל המותרות. לא צריכים להיות קמצן אבל צריכים להיות נורמלים.
רק בשמחות
אני לא מחפשת רמה מטורפת. רוצה משהו עממי, בגובה העיניים.
מצד שני אני לא רוצה משהו פושט, אני רוצה אירוע מושקע, אני מוכנה לשים על זה כסף, אבל לא משהו שמושך מדי את העין.
איפשהו באמצע, בין פשוט למטורף.
משהו שם.
יש מקום כזה?

כותבת הרבה

משתמש פעיל
מזל טוב!
הרבה נחת!

מה חשוב לך באופן אישי?
מי משמעותי לך?

לדוגמה אם חשוב לך להשאר ברוגע תתנהלי משם,
תכנון מוקדם, נטרול מה שמלחיץ אותך וכד'
חשוב הרושם? כנ"ל....

חשוב לך שההורים שלך/ השוויגער/ הסבתא יהיו מרוצים?
תבחרי סלטים שהם אוהבים....

כמה דברים שהיו משמעותיים לי
(חלק כבר הזכירו)
1. רשימת לצלם/ למי שמצלם כולל מקום לסמן V
2. שקיות ממתקים/ לחמניה ונקניקיה לילדים
3. מזכרת- ברכון/ ...- מי מחלק ומתי
4. עזרה ראשונה לכל התחומים- איפור, תיקונים, מגבונים מסירי כתמים...
5. לוז שעות- מתי מגישים כל מנה/נאומים/דרשה/ מנה אחרונה
6. תאום מוזיקה

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
ועם ואחרי כל ההכנות וההתרגשות - לזכור את העיקר, שזהו יום של קבלת עול תורה ומצוות.
שיהי' נחת יהודי מכל הילדים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה