בקשה מ"עֲרֵבִים" (קופת העיר) לעדכן את התקנון באתר

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כידוע, בתכנית "עֲרֵבִים", העקרון הוא ביטוח לצדקה, ולכן אם במקרה אסון ח"ו יש למשפחה מספיק כסף לנישואי הילדים, הם לא מקבלים.

זה לא אמורפי "יש להם כסף", אלא הגדרה מדויקת: אם לאחר כיסוי כל החובות, יש למשפחה סכום של 400,000 ש"ח לכל ילד שאינו נשוי, או בתוכניות חסכון, או סכום שהתקבל מביטוח חיים, או מנכסי נדל"ן (לא דירת מגורים) להשקעה שאפשר למכור אותם.
אם יש למשפחה נניח 200,000 לכל ילד, הם יקבלו את הסכום במלואו.
ואם יש להם 300,00 לכל ילד, הם יקבלו 100,000 לכל ילד.

כל זה המדובר על "ערבים" הרגיל - לא "ערבים בשלמות".

למרות שכך אלו הכללים המוצהרים של קופת העיר, כך הם יאמרו לכל שואל וכך הם אכן נותנים בפועל, וכך מופיע בתקנון המלא (מצו"ב בקובץ),
למרות זאת באתר שלהם, הן בתקנון (פרק 2 סעיף (6) והן בטופס ההצטרפות המופיע באתר (פרק 2 סעיף ג'), מופיע עדיין הסכום של 200,000 ש"ח לכל ילד, שזה הסכום הישן לפני העדכון שהוחלט ע"י הרבנים בשנים האחרונות.

העניין כבר דוסקס בהרבה אשכולות, אבל את האשכול הזה פתחתי רק בשביל שתעזרו לי לבקש מקופת העיר שיעדכנו את התקנון באתר, על מנת שיהיה סדר בעניין החשוב הזה. זה מגיע לנו...
(הם אומרים שהם כבר סידרו את זה פעם, אבל האתר עבר כנראה עדכון ובטעות החזירו את הטקסט הישן. לא חשוב, העיקר שיתקנו עכשיו).

נא לפנות אליהם, הכתובת
office @ areivim.net
הטלפון

03-6716911​

קבצים מצורפים

• סעיף הממון מתוך התקנון המלא של ערבים.pdf
    KB 61.2 · צפיות: 75

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אבל שהאשכול יהיה פרודוקטיבי....

בבקשה מכולם, בין מי שחבר ב"ערבים" ובין מי שלא, לשלוח פניה לקופת העיר, ולעדכן באשכול, בסדר?

זה קלי קלות:
א. פותחים במייל הודעה חדשה,
ב. מעתיקים את הכתובת office @ areivim.net ומורידים את הרווחים,
ג. בגוף ההודעה פשוט מעתיקים את הקישור לאשכול הזה:

ד. ומוסיפים "גם אנו מצטרפים לדרישה זו" או משהו כזה

ה. ושולחים...

ו. ואז מעדכנים כאן באשכול...

תודה מראש!

לעבדך

משתמש צעיר
לא הבנתי למה לשלוח בקשה לקה"ע,
מה אכפת לי מה כתוב באתר שלהם.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אני בכל אופן שלחתי להם. ומקווה שהעניין הזה, שהיו עליו עשרות אשכולות עמוסים כאן בפרוג, יסודר כבר... הגיע הזמן.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לא הצלחתי להבין זה שתי דברים א ערבים הרגיל ב' ערבים בשלמות וכ"א בפנ"ע זה 200 ולא שייך 400 אלא 200 ועוד 200

ואתה חייב כבסיס את הערבים הרגיל, ואחר כך אפשר גם את הערבים בשלמות

עדיין הם לא יכולים לכתוב 400 כי לפעמים זה 200

יש כאן שתי נושאים נפרדים.
א. כמה מקבלים מהערבים במקרה של פטירה. בערבים הרגיל מקבלים 200K ובערבים בשלמות 400K.

ב. אם למשפחה שבה קרה האסון רח"ל יש יכולת כספית הם לא מקבלים כלל תמיכה מערבים/ערבים בשלמות.
אם יש לה יכולת כספית חלקית - מקבלת באופן חלקי.
מה נחשבת "יכולת כספית"?
קופת העיר אומרים ומבטיחים שיכולת כספית היא 400K לכל בן/בת, גם בערבים הרגיל. כלומר, משפחה שיש לה יכולת של 200K מביטוח חיים או מחסכונות וכד', תקבל את הערבים באופן מושלם, עד מליוני שקלים.
למרות זאת בתקנון המופיע באתר (שכנראה הוא המחייב באופן חוקי) וכן במסמכים שלהם מופיע 200K לכל בן/בת.
כלומר שמשפחה עם יכולת של 200, לא תקבל שקל.

ההבדל הוא משמעותי מאוד.

מכיוון שזה עדיין לא תוקן למרות הבקשות, אני הייתי שוקל לעזוב אותם רק בגלל הזלזול בציבור.
(כמובן במקרה של עזיבה - להתארגן על ביטוח חיים או קרן דומה).

יש כאן שתי נושאים נפרדים.
א. כמה מקבלים מהערבים במקרה של פטירה. בערבים הרגיל מקבלים 200K ובערבים בשלמות 400K.

ב. אם למשפחה שבה קרה האסון רח"ל יש יכולת כספית הם לא מקבלים כלל תמיכה מערבים/ערבים בשלמות.
אם יש לה יכולת כספית חלקית - מקבלת באופן חלקי.
מה נחשבת "יכולת כספית"?
קופת העיר אומרים ומבטיחים שיכולת כספית היא 400K לכל בן/בת, גם בערבים הרגיל. כלומר, משפחה שיש לה יכולת של 200K מביטוח חיים או מחסכונות וכד', תקבל את הערבים באופן מושלם, עד מליוני שקלים.
למרות זאת בתקנון המופיע באתר (שכנראה הוא המחייב באופן חוקי) וכן במסמכים שלהם מופיע 200K לכל בן/בת.
כלומר שמשפחה עם יכולת של 200, לא תקבל שקל.

ההבדל הוא משמעותי מאוד.

מכיוון שזה עדיין לא תוקן למרות הבקשות, אני הייתי שוקל לעזוב אותם רק בגלל הזלזול בציבור.
(כמובן במקרה של עזיבה - להתארגן על ביטוח חיים או קרן דומה).
לא הבנתי מה אתה רוצה מתי הם אמרושלמי שיש ערבים רגיל בודקים אם יש לו 400 ולא 200

אפיפית

משתמש פעיל
התקשרתי והם טוענים בכל תוקף שערבים רגיל 200 ובשלמות 400
גם לי אמרו כמו @אפרסמון2 וביקשתי שישלחו לי ושלחו לי שכתוב רק 200 וכשאמרתי שלא רשום כמו שאומרים
אמרו שזה טופס ישן ואין לו כרגע את החדש לשלוח
אבל ככה זה
אבל תכלס שלא נצטרך אם נגיע בתלונה אמרו לי אין לנו שום הוכחה ולכן זה חשוב ממש !!

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
התקשרתי והם טוענים בכל תוקף שערבים רגיל 200 ובשלמות 400
כנראה לא הסברת את עצמך טוב, און שבאמת גם הפקיד/ה התבלבל/ה.

בכל אופן זו בהחלט המדיניות שלהם, וזה גם מופיע במסמכים "שבמשרדי החברה" שהעליתי לכאן פעם, והם כבר הבטיחו כמה פעמים בעל פה ובכתב שיעדכנו את המופיע באתר. בינתיים לא קרה, וזה ממש לא בסדר.

כנראה לא הסברת את עצמך טוב, און שבאמת גם הפקיד/ה התבלבל/ה.

בכל אופן זו בהחלט המדיניות שלהם, וזה גם מופיע במסמכים "שבמשרדי החברה" שהעליתי לכאן פעם, והם כבר הבטיחו כמה פעמים בעל פה ובכתב שיעדכנו את המופיע באתר. בינתיים לא קרה, וזה ממש לא בסדר.
נשמע לי מאד מוזר כי זה ארגון מאד מסודר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה