בעניין ווייז ברכב

KOBI13

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אמורים להתקין לי מערכת מולטימדיה לרכב, האם אפשר להתקין מערכת עם אנדרואיד ולנתק את כל האינטרנט חוץ מוויז?
אשמח לתשובה בהקדם

(מהאשכולות בעניין זה לא יצא לי משהו ברור)

ליכט

משתמש צעיר
בד"כ המתקין יכול להגדיר שלא תוכל להגיע לכלום חוץ מווייז, אך זה לא פתרון, כי מתוך הווייז עצמו אפשר בקלות להגיע לגוגל, ומשם....

ולכן אני חושב שנכון להיום אכן אין פתרון מוחלט.

מה שכן אפשרי:

1. אפשר להביא למתקין סים של נטפרי שיכניס א"ז במקום הסים הרגיל, אך עדיין נשארת אופציה לקליטת וייפיי (אולי ניתן לבקש ממנו שינטרל פיזית את קולט הוייפיי - כמו שאאוטנט עושים במחשבים ובמצלמות).

2. מנהל הפורום @bris טען כאן בפורום שהוא הצליח להתקין את אפליקציית הסינון נטספארק על מכשירים כאלו, אני אישית ניסיתי ולא הצלחתי, אולי תפנה אליו.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ליכט;2230542:
2. מנהל הפורום @bris טען כאן בפורום שהוא הצליח להתקין את אפליקציית הסינון נטספארק על מכשירים כאלו, אני אישית ניסיתי ולא הצלחתי, אולי תפנה אליו.
כמו שאפשר להתקין, אפשר ברגע להעיף..
גם חסימת שאר היישומים [ולא משנה כרגע איך] לא פותרת את הבעיה, מהסיבה שנכתבה, שמתוך וויז בעצמו אפשר להגיע לכל מקום..

האלטרנטיבה היחידה הינה סים מסונן ובמקביל נטרול פיזי של הwifi, ולזה יש לנו את נטפרי.
רק שמאוד מציק לשלם עבור וויז 49 שקל עם חבילת גלישה של 10GB... זה פשוט מיותר בעליל.

ליכט

משתמש צעיר
נכתב ע"י רמה פלוס;2230591:
האלטרנטיבה היחידה הינה סים מסונן ובמקביל נטרול פיזי של הwifi, ולזה יש לנו את נטפרי.

הבעיה היא שרכבים שבהם המערכת כבר מותקנת מראש, נטרול הפיזי של הווייפיי יכולה לגרום לשלילת האחריות של הרכב כולו.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ליכט;2230634:
הבעיה היא שרכבים שבהם המערכת כבר מותקנת מראש, נטרול הפיזי של הווייפיי יכולה לגרום לשלילת האחריות של הרכב כולו.
אם ככה, אז אין דרך אחרת...
כי מה יעזור סים מסונן, אם הוויפי פתוח?
וכל הדרכים של חסימת שאר היישומים/הוויפי בעצמו, לא מחזיקות מים.
נכתב ע"י בן של מלך;2230635:
ניתן להשיג דרכינו סים עם וייז בלבד.

0526991723
0722132999
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
ובאיזה מחירים?

אגב, גם בנטפרי אפשר להגדיר שיהיה וויז בלבד..
לחסום הכל, ולהגדיר בחשבון האישי רק את השרתים של ווייז..

אבל שוב, הוויפי הפתוח הורס את החגיגה.

ליכט

משתמש צעיר
נכתב ע"י רמה פלוס;2230643:
אם ככה, אז אין דרך אחרת...
כי מה יעזור סים מסונן, אם הוויפי פתוח?
וכל הדרכים של חסימת שאר היישומים/הוויפי בעצמו, לא מחזיקות מים.

נכון, וזה מה שכתבתי
נכתב ע"י ליכט:
ולכן אני חושב שנכון להיום אכן אין פתרון מוחלט.

נכתב ע"י רמה פלוס;2230643:
אגב, גם בנטפרי אפשר להגדיר שיהיה וויז בלבד..
לחסום הכל, ולהגדיר בחשבון האישי רק את השרתים של ווייז..

@בן של מלך הוא ישי מ-RL והוא מתכוון לסים של נטפרי...

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ליכט;2230647:
@בן של מלך הוא ישי מ-RL והוא מתכוון לסים של נטפרי...
דווקא לא...

אר-אל ו-019, אלו שני חברות שמשווקות סים מסונן של נטפרי..
וההבדל במחירים כמדומני מאוד גדול...

בן של מלך

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
44443331.jpg

מחיר: 35 ש"ח כולל מע"מ
להצטרפות : 0722-132999

מייל : <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

כנפי-רוח

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
במקום להסתבך

במקום להסתבך
עם אינטרנט בלי אינטרנט,
פרוץ לא פרוץ,
אפשר לעקוף וכו'
תשלום חודשי מצטבר למאות שקלים, וכו' וכו'

יש פתרון פשוט,

קנו מכשיר ניווט G.P.S. עם מפות מעודכנות במחיר אפסי,

התשלום הוא חד פעמי 280 ש"ח,
החיבור הוא רק ללווין
בלי אפשרות חיבור לאינטרנט כלל.

החיסרון היחיד שלו הוא שהוא לא מעודכן בפקקים, וצריך פעם בכמה שנים לעדכן את מפות [בעלות מזערית],
אבל יש לו אפליקציה, שאם הוא מזהה שאתה נוסע יותר מידי לאט מהמהירות הנדרשת באותו כביש, הוא מיד מציע לך דרך חילופית,
המעונינים יכולים לפנות אלי בפרטי,

או לבדוק פרטים בקישור הנ"ל

http://www.prog.co.il/showthread.php?t=275970&highlight=מכשיר+ניווט

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י ליכט;2230634:

בדיוק אתמול בדקתי מערכת של אנדרואיד לרכב מבפנוכו.
כדי לנטרל את הוויפי צריך לנתק חוט אחד פשוט שיוצא מהמערכת לאנטנה וזה לא אמור לבטל שום אחריות. שלא כמו במכשירים סלולריים שכדי לנתק וויפי צריך לחפור לתוך הקרביים של המכשיר עצמו, פה מדובר בכבל שיוצא מהמכשיר עד לאנטנה של הקליטה שממוקמת מחוץ למכשיר עצמו.

וחוצמזה, שוויפי ברכב זה משהו לא הכי נורמלי כי הרכב מיועד להיות בתנועה לא לשבת בבית קפה... אלא״כ קולטים וויפי ממכשיר שמונח בכיס שאז לא צריכים את הרכב כי יש את המכשיר...

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י אעקיבא;2233407:
במקום להסתבך
עם אינטרנט בלי אינטרנט,
פרוץ לא פרוץ,
אפשר לעקוף וכו'
תשלום חודשי מצטבר למאות שקלים, וכו' וכו'

יש פתרון פשוט,

קנו מכשיר ניווט G.P.S. עם מפות מעודכנות במחיר אפסי,

התשלום הוא חד פעמי 280 ש"ח,
החיבור הוא רק ללווין
בלי אפשרות חיבור לאינטרנט כלל.

החיסרון היחיד שלו הוא שהוא לא מעודכן בפקקים, וצריך פעם בכמה שנים לעדכן את מפות [בעלות מזערית],
אבל יש לו אפליקציה, שאם הוא מזהה שאתה נוסע יותר מידי לאט מהמהירות הנדרשת באותו כביש, הוא מיד מציע לך דרך חילופית,
המעונינים יכולים לפנות אלי בפרטי,

או לבדוק פרטים בקישור הנ"ל

http://www.prog.co.il/showthread.php?t=275970&highlight=מכשיר+ניווט

זה שווייז הוא לא משהו יותר טוב מgps רגיל רק משהו בליגה אחרת לגמרי זה לא נתון לויכוח...

חינניתי

משתמש רשום
נכתב ע"י ag;2233417:
זה שווייז הוא לא משהו יותר טוב מgps רגיל רק משהו בליגה אחרת לגמרי זה לא נתון לויכוח...
מה 'הליגה האחרת' מעבר לזה שחייבים תשלום קבוע לאינטרנט [לא כולל העלות הגבוהה המכשיר]?

אני קניתי לאחרונה מכשיר ניווט GPS "רגיל" עם מפות מעודכנות, ואני מאד מרוצה! לא חסר לו כלום.

אני לא חושבת שחרדי שמקפיד שלא יהיה לו חיבור לאינטרנט צריך להרגיש שהוא "מתפשר" על ליגה נמוכה יותר...

פעם ב200 נסיעות אני נתקעת בפקק שאולי אם היה לי 'וויז' היה לו פיתרון,

חוץ מזה שיש למכשיר GPS ה"רגיל" בהגדרות אפשרות לא להיכנס לשטחים בעייתיים, להבדיל מ'הוויז' שכבר כמה פעמים הכניס אנשים לסכנת חיים,

רק היום פורסם:

טעות בניווט: האם ניתן לתבוע את וויז על ניווט מסוכן?
מערכת JDNי׳ באלול תשע״ו11:40

שתי חיילות הובלו אמש ע"י אפליקציית הניווט הפופולארית לתוך טול כרם ורק בנס חולצו מהמקום בשלום • האם הן רשאיות לתבוע את החברה? ומה מלמדים תקדימי העבר? • עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און משיבים
שתי חיילות צה"ל ניצלו אתמול בנס מלינץ'. על פי הפרסומים, הגיעו החיילות לאזור הכפר הפלסטיני בית ליד שבשטחים, כאשר כתבו "בית ליד" בתוכנת ה"ווייז" והתכוונו לבית ליד שבאזור נתניה. פלסטינים זיהו אותן כשהגיעו לאזור טול כרם, והחלו ליידות אבנים על הרכב הצבאי שבו נסעו שתי החיילות. הרכב נפגע וניזוק, החיילות לקו בהלם, והמשטרה הפלסטינית חילצה אותן והעבירה אותן לתחנת משטרה פלסטינית, ומשם לידי קציני המנהל האזרחי.

למרבה הצער, אין זו הפעם הראשונה בה טעות במכשיר ניווט גורמת לנוסעים "לככב" בסרט אימה. מקרה נוסף היה בפברואר השנה, כאשר שני חיילי צה"ל, שהשתמשו גם הם בתוכנת ה"ווייז", נקלעו בטעות למחנה הפליטים הפלסטיני העויין קלנדיה. החיילים הותקפו באבנים ובבקבוקי תבערה, אחד החיילים הגיע בכוחות עצמו להתנחלות סמוכה והשני חולץ בשלום על ידי כוחות צה"ל, לאחר חילופי אש כבדים. בעקבות אותה תקרית בקלנדיה נאסר על חיילי צה"ל להסתמך על "ווייז" בלבד בעת נסיעות צבאיות, בעיקר בשטחי יהודה ושומרון. מקרה נוסף הוא של ניר נחשון, שניצל מלינץ' לאחר שנכנס לכפר עיסאווייה במזרח ירושלים בגלל טעות במכשיר הניווט ברשותו. נחשון ניצל וקיבל את חייו במתנה, אך האירוע שלו, כמו גם האירועים האחרים, עלול היה להסתיים אחרת לגמרי.

ע"כ הציטוט.

- אז שוב אני חושבת שמי שמקפיד על רכב נקי מ'אינטרנט' יש לו יותר סייעתא דשמיא בדרכים לא להיקלע למקומות כאלו.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עם כל הכבוד לווייז ולתוכנות הניווט, צריך גם להפעיל את המוח ולא לתת לווייז להוביל לתוך כפר ערבי.

אין השוואה בכלל בין GPS לווייז/גוגל מפות. אני אישית מעדיפה את גוגל מפות, הוא הרבה יותר ברור בפקקים. וכן, יצא לנו כבר כמה וכמה פעמים להימנע מפקקים רציניים בגלל הווייז, אז נכון שיש תוכנת GPS אבל הוא לא ממש תחליף לניווט און-ליין.

אגב, ניסיתם פעם להתחבר לWIFI בנסיעה? כל כך קל לומר שזה נורא ואיום וכו' וכו'...
בד"כ זה בכלל לא רלוונטי! עד שאתה מצליח לקלוט רשת אחת - אתה כבר מזמן עברת 10 ק"מ הלאה

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ה IGO שזאת התוכנה הקיימת במכשירי ה GPS היא אמנם יעילה בניווט יותר מוויז, במיוחד בפניות ובמחלפים
אבל.. הממשק שלה זוועתי בטירוף ומסורבל (השתמשי עשרות פעמים) ולכל דבר יש הגדרות ועוד הגדרות ועוד הגדרות.
בגדול וייז עדיפה, אין מה לומר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה