מידע שימושי בעניין השידוכים

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

reish

משתמש מקצוען
רק אחוז נמוך מהנשים, מסוגלות לפרנס משפחה + תשלומי דיור, לבדן.
וזו תשובה לטענה ש'רוב הבחורות מסוגלות להתחתן גם עם מי שילמד 12 שעות': לא, הן לא.

נדירות ממש הנשים שמגדלות בית עם ילדים, ומפרנסות לבדן כולל סעיף הדיור, כשהבעל לומד ברצינות 12 שעות לפחות ביממה.

נדירות כל כך עד שאיני מכירה אף אחת כזו. (שלא קיבלה דירה / בסיס רחב לדירה).
את יודעת מה אהבתי מכל ההודעה הזו?
את המילים "קיבלה דירה", בדגש על קיבלה.
כי תמיד מי שמקבל דירה זה הבחור. הבחורה רק נותנת.
ואולי הגיע הזמן להבין שבחיים של אברך שיושב ולומד יש שני צדדים שעובדים על כך (ולא בטוחה מי יותר קשה).
אין סיבה שבחור יקבל דירה כי היא הולך לשבת וללמוד. באותה מידה גם הבחורה לכאורה צריכה לקבל דירה כי היא אמורה לגדל ילדים ולפרנס.

אם הגישה הזו תשתנה, אולי במקום לנהל דיונים על כמה שווה בחור וכמה אב לבחורה צריך לשלם כדי שחתנו ילמד, יהיו דיונים על איך ההורים משני הצדדים מסייעים לזוג בדיור כדי שיוכלו להקים בית כזה.

כמו שנאמר כאן:
אצל החסידים הגישה היא שבחור ובחורה שוים בערכם ואין צורך לשלם על אחד מהם

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
למי ששואל מה ההבדל בין חסידים לליטאים.

לטעמי ההבדל נעוץ בזה:
'דרך ברייתו של אדם, להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר רעיו וחבריו, ונוהג כמנהג אנשי מדינתו'. (רמב"ם הלכות דעות)

מכירה גם את האוכלוסיה החסידית וגם הליטאית. מקרוב. אנשים גונחים ונאנחים כבפועל הם מתנהלים לפי העדר והתכתיבים הקהילתיים שלא מתאימים להם. זה הכל.

רק היום סייעתי בידי מי להשיג משכנתא לדירת ביתה. ליטאים. היו חייבים לקנות בירושלים. כי נו. ולא כי הבחור דרש. ממש לא. הבחור מסכים לגור באופקים. אבל זה הסטייל של משפחת הכלה והסביבה הקרובה - חברים בכולל או חברות בחדר מורות. (לא משנה שבכל מקרה הזוג הולך לגור רחוק ולהשכיר את הדירה למשך שנים).

ולאיזון.
ידידה חסידית שמספרת לי שאין לה ברירה. היא חייבת להעביר שיפוץ של כמה מאות אלפים בדירתה. זה סיגנון המשפחה של משפחת בעלה והשכנים.

אנשים חיים בסרט לא להם. ברור שלא כולם ולא תמיד. אבל זו תופעה גורפת. ה'אין ברירה' הוא הסנגור הגדול מכולם.
כמעט ואיבדנו את המתנה הגדולה מכל את יכולת הבחירה.

הציבור החרדי נפלא. הדור שלנו מיוחד. חסר חינוך לנפרדות בתוך המסגרת. מעט עצמאות בתוך המסגרת.
פתרונות גורפים הם מצויינים אבל לא פותרים את הבעיה הבסיסית.
כי שוב נכנסים ללופ של 'כולם עושים כך, ולכן חייבים, ולכן אין ברירה'.
אם המסגרת תעודד בחירות אישיות, תרים אותם על נס, תמחה להן כפיים, תדרבן לחיים לפי מתכונת אישית מתאימה יש סיכוי לראות את גאולתם של היחידים והציבור כולו.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
וזו תשובה לטענה ש'רוב הבחורות מסוגלות להתחתן גם עם מי שילמד 12 שעות': לא, הן לא.

נדירות ממש הנשים שמגדלות בית עם ילדים, ומפרנסות לבדן כולל סעיף הדיור, כשהבעל לומד ברצינות 12 שעות לפחות ביממה.

אוה. זהו גרעין האמת שסביבו התנפח כל השוק המזוויע של ענבי הגפן בענבי (ל"ע) התקפות הלב וקרנות הצדקה.

יש בעיה בלהטיל על כתפיהם הרכות של זוג זערער שזה עתה הקיש על קליפת הביצה יותר מידי עוֹלִים: גם עול החיים, גם עול תורה, גם עול פרנסה, וגם עול דירה. (אם כי הבעיה הוצגה בצורה מוחלטת מידי, לטעמי).

אבל נראה לי שהטיעון הוא אחר. לא "תסתדרו לבד עם הדירה שלכם".

(ברשות הקהל, אני יעבור לצורה פרובוקטיבית)

וכך אומר השווער לעתיד, שבינינו לבין עצמנו - אינו אלא אברכונצ'יק שיצא מהישיבה והופס עברו עשרים שנה ורעות (סתם, סתם. זלדי) שלו צריכה להתחתן.
"בא נניח שאני יעשה כביכול את "מה שצריך". אמשוך את כל החסכונות מהבנק, ארוקן את כל הבלטות ואמכור בהזדמנות זו את הבלטות עצמן יד שניה לקבלן ערבי, הבת עצמה תיתן כמובן את כל מה שחסכה מהעבודה, ארוץ לכל הקופרמן-פייגנבוים-נויבירט ואוציא מהם את המקסימום שאוכל (ברר, נזכרתי עכשיו בדמות ההיא, נו איך קוראים לה, אולי אייזנבך? האומלל הזה שהיה לווה בריבית מהאבא של שומרת השערים בשביל לחתן ילדים, נו שמישהו יזכיר לי את השם) , אגרד את אותיות הזהב מהמצבה של סבא שלי, נו - לכמה אני מגיע? מליון שקל. (וזה כמובן רק לזלדי, מה נעשה עם אפרת ועם יענטל ואושרת ואודל ויאכנוש???)

בכל אופן לכאורה הסתדרנו, מליון שקל זה סכום ראוי לשפיץ מחברון.

נו, (את הקטע הבא לקרוא בניגון פלפול-תלמודי ובבוהן ימין זקורה) לכאורה, מה היה צריך החתן כמעט גדול הדור שלי לעשות עם מליון שקלים חדשים? להשיג נניח מאבא שלו עוד 100,000, לקנות דירת טאבו משותף באלעד, דירה נאה המרחיבה את דעתו של אדם, ושם ישב וילמד על התורה ועל העבודה, והכי חשוב - על אזור המרכז.
הה. הצחקתם אותו. כמובן, שהוא ילך ויקנה דירת חִירְבֶּה בבלוקי - העבדים בנווה יעקב או בקרית יובל.

אי, חִירְבֶּה של 3 חדרים בנווה יעקב עולה מליון וחצי? אני כבר ישיג עוד חצי מליון, יגיד לי חתני היקר בחיוך קל. משכנתא, הלוואה, קומבינה עם יחידת דיור, משהו. (או ווטאבר, כמו שהילדות שלי תחי' אומרות).

(עכשיו הניגון מסתלסל ועולה) "אז אדאתינא להכא ששפיץ יכול להשיג איכשהו חצי מליון, ודאי כן נעשה!, (בחיוך ערמומי) אני יתן מאתיים, הוא ישיג את החצי מליון שלו, ויש להם דירה משופצת פיקס בחיפה, לדור על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים.

ואל תספרו לי שאין עבודות בחיפה, בסדר? עיר כזו ענקית ורק לזלדי המוכשרת שלי לא ימצאו עבודה? פחח. וכאילו שבירושלים הליאון הזה מסדר עבודה על מגש של כסף לכל זוג אפרוחים שמגיע לקרית יובל."

עד כאן דברי החותן.

או במילים פשוטות, ברור שההורים צריכים לתת בסיס, אבל
א. הזוג יכול לקחת גם על עצמו, גם אם נניח הוא יתחיל את התשלומים כמה שנים אחרי החתונה, בשביל להקל.
ב. פשוט וקל, לעבור לפריפריה. נחמד הדבר הזה שיש אופנה וסטייל לגור באזור המרכז. (כמו שתיארה @שרה מגן ). אם אתם רוצים סטייל, זוג צעיר, תקנו עגלה מצועצעת וזורחת ב7K. לא דירה שנצטרך בשבילה לעקור את המצבה של סבא וסבתא ולמכור אותם לסוחרי מצבות בהר הזיתים.
(לא, לא באמת זלדל'ה, אל תיבהלי. נשארו מצבות בשביל להניח עליהם את ההזמנה. אמרתי את זה רק בשביל להמחיש)

נערך לאחרונה ב:

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש עוד נקודה שלא הובהרה כאן די הצורך.
אברך שחי בדירה שנקנתה בהתקפי וקוצבי לב של השווער, גם אם הוא ישב וילמד 20 שעות ביממה, ויתפלל ב4 שעות הנותרות - התורה שלו לא שווה מאומה!
כשיבוא לשמים לאחר 120, ישימו את תורתו ותפילותיו בצד אחד, ואת דמו השפוך של השווער בצד השני, וברור לכולם מה יכריע את מה...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תצאו מהסרט.

אנשים לא לוקחים בשביל לשבת וללמוד אלא בגלל שכולם לוקחים.

אנשים לא נותנים בשביל שהחתן יישב וילמד אלא בגלל שכולם נותנים.

שכנועים בנוסח "מה יגידו בשמים" לא רלוונטים.

נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אוה. זה גרעין האמת שסביבו התנפח כל השוק המזוויע של ענבי הגפן בענבי התקפות הלב וקרנות הצדקה.

יש בעיה בלהטיל על כתפיהם הרכות של זוג זערער יותר מידי עולים, גם עול החיים גם עול תורה גם עול פרנסה וגם עול דירה.

אבל נראה לי אבל שהטיעון הוא אחר.

(אני יציג אותו ראשית בצורה פרובוקטיבית)

וכך אומר השווער לעתיד, שבינינו לבין עצמנו - אינו אלא אברכונצ'יק שיצא מהישיבה והופס עברו עשרים שנה ורעות (סתם, סתם. זלדי) שלו צריכה להתחתן.
"בא נניח שאני יעשה כביכול את "מה שצריך". אמשוך את כל החסכונות מהבנק, ארוקן את כל הבלטות ואמכור בהזדמנות זו את הבלטות עצמן לקבלן ערבי, הבת עצמה תיתן כמובן את כל מה שחסכה מהעבודה, ארוץ לכל הקופרמן-פייגנבוים-נויבירט ואוציא מהם את המקסימום שאוכל (ברר, נזכרתי עכשיו בדמות ההיא, נו איך קוראים לה, אולי אייזנבך? האומלל הזה שהיה לווה בריבית מהאבא של שומרת השערים בשביל לחתן ילדים, נו שמישהו יזכיר לי את השם) , אגרד את אותיות הזהב מהמצבה של סבא שלי, נו - לכמה אני מגיע? מליון שקל. (וזה כמובן רק לזלדי, מה נעשה עם אפרת ועם יענטל ואושרת ואודל ויאכנוש???)

בכל אופן לכאורה הסתדרנו, מליון שקל זה סכום ראוי לשפיץ מחברון.

נו, (את הקטע הבא לקרוא בניגון פלפול-תלמודי ובבוהן ימין זקורה) לכאורה, מה היה צריך החתן כמעט גדול הדור שלי לעשות? להשיג נניח מאבא שלו עוד 100,000, לקנות דירת טאבו משותף באלעד, דירה נאה המרחיבה את דעתו של אדם ושם ישב וילמד על התורה ועל העבודה, והכי חשוב - על אזור המרכז.
הה. הצחקתם אותו. כמובן, שהוא ילך ויקנה דירת חירבה (ח' חרוקה, ב' סגולה וקמוצה) בבלוקי - העבדים בנווה יעקב או בקרית יובל.

אי, חירבה של 3 חדרים בנווה יעקב עולה מליון וחצי? אני כבר ישיג עוד חצי מליון, יגיד לי חתני היקר בחיוך קל. משכנתא, הלוואה, קומבינה עם יחידת דיור, משהו. (או ווטאבר, כמו שהצעירות אומרות).

(עכשיו הניגון עולה אוקטבה) אז אדאתינא להכא ששפיץ יכול להשיג איכשהו חצי מליון, ודאי כן נעשה!, (בחיוך ערמומי) אני יתן מאתיים, הוא ישיג את החצי מליון שלו וילכו לחיפה לדור על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים.

ואל תספרו לי שאין עבודות בחיפה, בסדר? עיר כזו ענקית ורק לזלדי המוכשרת שלי לא ימצאו עבודה? פחח. וכאילו שבירושלים הליאון הזה מסדר עבודה על מגש של כסף לכל זוג אפרוחים שמגיע לקרית יובל.

או במילים פשוטות, ברור שההורים צריכים לתת בסיס, אבל א. הזוג יכול לקחת גם על עצמו, גם אם נניח הוא יתחיל את התשלומים כמה שנים אחרי החתונה, בשביל להקל. ב. פשוט וקל, לעבור לפריפריה. נחמד הדבר הזה שיש אופנה וסטייל לגור באזור המרכז. (כמו שתיארה @שרה מגן ). אם אתם רוצים סטייל, זוג צעיר, תקנו עגלה מצועצעת וזורחת ב7K. לא דירה שנצטרך בשבילה לעקור את המצבה של סבא וסבתא ולמכור אותם לסוחרי מצבות בהר הזיתים.
(לא, לא באמת זלדל'ה, אל תיבהלי. כשנבוא להשים להם הזמנה את תראי שיש מצבה. אמרתי את זה רק בשביל המשל)

אח, אפרסמון. תודה.
בדיוק באתי לערוך את הודעתי ולהוסיף בה את הסעיף הזה. שכונות ירושלים ההולכות ומתמלאות בזוצי"ם שנטלו על עצמם עוד 500-800 מעבר למה שנתנו ההורים. ואז כמובן הם לא יכולים להוריד מנטל המשכנתא שעל ההורים. ולא בגלל חוסר יכולת כלכלית!!! אלא בגלל סטנדרטים חיצוניים שהציבו לעצמם.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ואולי הגיע הזמן להבין שבחיים של אברך שיושב ולומד יש שני צדדים שעובדים על כך (ולא בטוחה מי יותר קשה).
אין סיבה שבחור יקבל דירה כי היא הולך לשבת וללמוד. באותה מידה גם הבחורה לכאורה צריכה לקבל דירה כי היא אמורה לגדל ילדים ולפרנס.

אם הגישה הזו תשתנה, אולי במקום לנהל דיונים על כמה שווה בחור וכמה אב לבחורה צריך לשלם כדי שחתנו ילמד, יהיו דיונים על איך ההורים משני הצדדים מסייעים לזוג בדיור כדי שיוכלו להקים בית כזה.

כמו שנאמר כאן:

אנחנו נואמים על כך רבות עד שמצטרד הגרון
אבל על פניו מסתבר שהשדכנים מעדיפים להציע למשפחות הקלות יותר שלא מצפים שהצד השני יתן אלא רק צד הבחורה "כמקובל"
הרבה יותר קל ככה, לא? להציע למי שנוחים וזורמים יותר, ששטים עם הזרם.

על החתום
משפחה עם יותר בנים מבנות, כמה אירוני

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
שכונות ירושלים ההולכות ומתמלאות
מתפוצצות כבר ):

וכואב הלב לראות באיזה חורבות מדובר (לפחות בחלק מהמקרים). חורבות שבשום צורה אף זוג (בטח לא מבוסס) לא היה מסכים להתסכל עליהם, לולי הם היו באזור חיוג 02, ועם רצף מגורים פחות או יותר עד גאולה, וחוגגים את פורים ביום השני (או מה שקורים בצורה מעוותת לחלוטין: ירושלים).

reish

משתמש מקצוען
אנחנו נואמים על כך רבות עד שמצטרד הגרון
אבל על פניו מסתבר שהשדכנים מעדיפים להציע למשפחות הקלות יותר שלא מצפים שהצד השני יתן אלא רק צד הבחורה "כמקובל"
הרבה יותר קל ככה, לא? להציע למי שנוחים וזורמים יותר, ששטים עם הזרם.

על החתום
משפחה עם יותר בנים מבנות, כמה אירוני
ברור.
ואין לי כוח ללכת אחורה ולחפש את התגובה של ההיא שאמרה שבגיל המבוגר בחורים כבר לא דורשים.
שזה מקסים מאד, כי אני מכירה מקרוב משפחות של בחורות, שבגיל צעיר אין להן כמעט הצעות של בורים שמתאימים להן (כי הם לא נותנים "כמקובל"), ואז הן מתבגרות באיזה חמש-שבע שנים וסופסוף מתחילות לקבל הצעות סבירות.
פשוט אידיאלי.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען

אני מכירה מעט מאד גברים שמסוגלים ללמוד ברצינות ובהתמדה 12 שעות ביממה.
זו דרישה קיצונית ומוגזמת, בדיוק כמו הרעיון להפיל את כל העול על האשה, או לדרוש הון עתק מהשווער.

לפעמים אני באמת תוהה האם אנשים מעוניינים להקים בית נאמן בישראל, או פשוט שבויים בדמיונות.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אותי חינכו שהמטרה בלימוד התורה היא בשביל להתקרב לקב"ה
וכלשונו המפורסם של הב"ח: ונראה דכונתו ית' מעולם היתה שנהיה עוסקים בתורה כדי שתתעצם נשמתינו בעצמות ורוחניות וקדושת מקור מוצא התורה, ולכן נתן הקב"ה תורת אמת לישראל במתנה שלא תשתכח מאתנו, כדי שתתדבק נשמתינו וגופינו רמ"ח איברים ושס"ה גידין ברמ"ח מ"ע ושס"ה לא תעשה שבתורה.
אברך שידע שהתורה שלו לא שווה כלום, וחלילה אף תורידו כלפי מטה, יחשוב 300 פעם לפני שיקח את הכסף מחמיו.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אותי חינכו שהמטרה בלימוד התורה היא בשביל להתקרב לקב"ה
וכלשונו המפורסם של הב"ח: ונראה דכונתו ית' מעולם היתה שנהיה עוסקים בתורה כדי שתתעצם נשמתינו בעצמות ורוחניות וקדושת מקור מוצא התורה, ולכן נתן הקב"ה תורת אמת לישראל במתנה שלא תשתכח מאתנו, כדי שתתדבק נשמתינו וגופינו רמ"ח איברים ושס"ה גידין ברמ"ח מ"ע ושס"ה לא תעשה שבתורה.
אברך שידע שהתורה שלו לא שווה כלום, וחלילה אף תורידו כלפי מטה, יחשוב 300 פעם לפני שיקח את הכסף מחמיו.
אלא שהיום כולם אברכים כי כ-ו-ל-ם אברכים.

כך שהמטרה בלהיות אברך - ולא לקחת עול הפרנסה והדירה על עצמו - לא בהכרח זהה למטרה בלימוד התורה.

D

Deleted 66182

אורח
לא הבנתי. אם בגיל 9 זה היה טוב לחינוכו של הילד לא לתת לו סקטים, למה צריך לשלם לו על זה לפני החתונה.
אם זה לא היה טוב וזה פגע בחינוך שלו או בתחושה הטובה שלו (למשל - לכל החברים היה והוא הרגיש נחות), מה יעזור רטרואקטיבית המעטפה לפני החופה?
כשהורה אומר לא לילד ומציב גבולות למה שלא מתאים כרגע מכל בחינה שהיא הילד מתרגל שלא תמיד מקבלים הכל.
כשעושים זאת בצורה נעימה אמפטית ומתאימה לילד הוא מקבל את זה.
לכל אחד מאיתנו זכורים דברים שנורא רצינו ולא קבלנו וגם זכור לנו האם הסירוב היה עצבני ולא מבין את הצורך או שפוט הסבירו בצורה נעימה שכרגע זה לא מתאים או בכלל לא או פעם אחרת וכו'...
יכול להיות שלילד תהיה תחושה פחות טובה אם לא יקבל כל מה שהוא רוצה או שירגיש שונה מחבריו.
זה לא דבר גרוע. זה כן דבר גרוע שהילד יודע שאם ישדר להוריו שהוא נחות מכולם ושהוא מרגיש נורא רע וכו' אז הוריו יתנו לו, מסכן הילד.
כשהילד מתרגל לקבל את המשחק את הנעל את האטרקציה כי כמה זה כבר עולה? שיהנה! הוא עלול להתבלבל ולחשוב שגם בחתונה ובדירה כך. והרבה מבנות הסמינר ובחורי הישיבה חשים מרמור שלא קבלו א,ב,ג בנישואיהם....
המעשה באב שנתן את המעטפה לפני החתונה באה עם אמירה מעניינת:
העדפנו בגיל צעיר לשמור את הכסף, לחסוך וכד' לחתונה שלך שהיא חשובה בעיננו יותר
והמעטפה הזו מכילה הרבה רגעים של התגברות שלך על כל מיני דברים שכל כך רצית.
אנחנו העדפנו לחסוך את הסקטים ועוד כל מיני כדי לממן לך חתונה כזו יפה והנה המעטפה, תשתמש בה למה שתרצה לשמח אותך ואת כלתך החדשה...
תכל'ס המסר:
דחיית סיפוקים בגיל צעיר מביאה פירות מבורכים בגיל הבוגר כשהרצונות כבר עולים אלפים עד מליונים...
ולא! לא התכוונתי לא לקנות משחקים ומותרות מידי פעם!!!!בודאי שצריך לפרגן לילד סתם כי אוהבים אותו. אבל לא להיענות לכל בקשה כי זה נטו לחץ חברתי ברב הפעמים
גישה מאוזנת, בריאה.
אולי לא הייתי עושה כך עם המעטפה אך בהחלט יש כאן משפחה עם עקרונות, עם גישה חינוכית,
עם ראיה למרחוק.
זה מתחיל הרבה קודם איך הבריתות נראות, הברמצוות...

שאפומדיה

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל התגובות

הנושא אכן חשוב מאוד והללואי ויועיל ויזיז משהו חוץ מדיבורים
בא ניראה מי הראשון שיבוא ויעשה את זה!

אבל דיברו פה על כמה דברים
יש כאן הרצאה שלמה ובין היתר הוא אומר שנכון ש40 יום קודם הוולד וכו' אבל אנחנו יכולים גם על פי המעשים שלנו לפספס את זה
[/URL]

ישנו גם נושא הגיל, שגורם לכך שיש יותר רווקות מרווקים.
בחור ליטאי צריך בחורה שקטנה ממנו בשנה ורבע בדיוק...
זה גם כן 'פוזות' נובע מלחץ של אמירות חברתיות וטיפשיות
אישית אני גדולה מבעלי בחצי שנה וזה לא מורגש למרות שהוא הבטיח שהוא לא יתחתן עם משהי יותר גדולה ממנו
וגיסי גדול מאחותי ב4 שנים וגם כן לא מרוגש
וכך אצל עוד כמה מבני המשפחה
זה נטו אגו

אני מכיר משפחה לטאית שאת בנותיה חיתנו לבחורים חסידים. העיקר כי רצו לחסוך את הכסף לדירה!!!
מזה מסחרה???
מה מוכרים פה את הילדים?
מדובר פה בהשקפת חיים אחרת
אצל החרדים אחד הפרמטרים שבודקים ובצדק זה השקפת העולם
לא נותנת עמדה לאיזה השקפה יותר טובה
אבל מדובר פה שי קצוות אחרות
מכעיס אותי העמדה הוז בגלל כסף...

ובקשר לפרשת הכסף
באמת זה נושא הזוי וכואב
זה שינוי שצריך לעשות בקרב ההורים הבחורים והחברה
אני מכירה הורים שלוחצים על הילדים שלהם לדרוש כך וכך
החברה מחשבת אותך לפי כמה שלמו עליך
וגם הבחורים שחיים באטמוספרה ולא מנהלים חיי יומיום ואין להם מושג כמה עובדים על כל שקל כדי להשיג אותו דורשים בלי להתבלבל
אז שלא יתחתנו! על מי הם מאיימים!! מאיפה יש להם הזכות ככה לעוף על עצמם !! הם באמת שווים כך! הם באמת חיים אח"כ לפי מה ששלמו להם!

גם יש הורים שמחפשים בחורה הייטקיסטית כדי שהבעל יוכל לשבת וללמוד וישיהיה הכנסה בטוחה
אה באמת?!!
באמת ניראה לכם שהבעל יכול לשבת למוד שהאשה עובדת לפחות עד ארבע
ולא שיש לי בעיה עם קרייריסטיות.
יש לי בעיה עם ההורים שרוצים כך ורוצים כך
הרי כולנו יודעים את האמת זה לא עובד כך חפשו קודם כל מידות! ואל תחיו באשליות
גם תחשבו על המסר שזה מעביר לילדים שלכם
מה אתם שמים בראש! למה שהם ישימו דברים אחרים בראש מעינם שאצלכם זה לא !

ולענין הכסף גילוי אישי:
בעלי מגיעה מאחת הישיבות המצוינות ושם דורשים סכומים הזווים הוא גם היה נחשב מאחד המבוקשים בישיבה
אבל הוא בשונה מחבריו שכל אחד דרש שם לא פחות מדירה בירושלים או בני בברק!! (כן אפילו יש כמה תמנים בודדים שכך דרשו)
הבטיח שלו יעשה זאת וכך קיים את זה!
לקח מההורים שלי אפילו שאבא שלי התחייב על הרבה יותר ואבא שלי אדם שמה שהוא אומר הוא מקיים
לקחנו ממנו פחות מ140!!!
כן נישמע הזוי אבל אנחנו חיים באושר! בדירה משלנו חצי שנה כבר מאחרי החתונה! ורק עם משכנתא יותר גדולה
אבל המצפון שלנו יכול לחיות יותר טוב והחלום שלנו להחזיר גם את זה
מי שעם לב טוב וחושב על השני ואכפת לו
אכפת לו מיזה שהשווער שלו קורע את הצורה והולך לישון בלילה קרוע מדאגות כי יש עוד שיירה של ילדים
ה' עושה לו סייעתא דישמיא והרבה אושר
ואנחנו משפחה אברכית לכל דבר!

שולי איטח

משתמש מקצוען

אם זה נדיר זה לא בגלל מה שמשתמע מההודעה שאי אפשר
אלא זה אחרת כמעט לא מכירה זוגות במגזר הליטאי הסטנדרטי שהתחתנו בלי בסיס רחב לדירה עד לפני כמה שנים.

קחי בוגרות של כל סמינר ליטאי חזק בערים הגדולות רובן מפרנסות בית עם בעל צדיק שלומד ברצינות כל שעות היממה (לא ספרתי 12 אבל 3 סדרים מלאים)

אפשר לומר שקרוב ל 3/4 אם לא יותר מכל משפחתי המורחבת /המצומצמת /חברותי מהסמינר/שכנותי/חברותי מהעבודה חיות כך, מפרנסות בית כשהבעל לומד כל שעות היממה או יצא לאחר הרבה זמן לחלקיות של משרה תורנית בלבד

נכון אין להם הוצאות דיור כמעט כי אז כולם קבלו
אבל אין לנו עדין מדגם מייצג של אילו שלא קיבלו בסיס נרחב וכן לקחו על עצמם הרבה איך הם יתמודדו עם המשך החיים

כי מההיכרות שלי יש כבר תזוזה רבה ויש הרבה שהולכים עם בסיס לא כ"כ רחב לגור בפרפריות או לוקחים על עצמם יותר
וכן מייחלים להמשיך כמו בדור הקודם לפרנס ולהחזיק בית של תורה

בהלצה אנחנו צוחקים במשפחה שאילו בני 40 שקבלו דירות בעבר, כבר 10 שנים משלמים משכנתאות מראש(השקעות וכד) בכדי לחתן את הגדולים שלהם (לפחות עד שישתנה)
ואילו בני 25-30 שכבר לקחו על עצמם הרבה לא יעשו את זה כי בעז"ה עד אליהם כבר לא יצטרכו לתת בתקוה שהשינוי ימשיך לחלחל
אז בקיצור אנחנו באותה סירה

לא באה בהודעתי להצדיק בכלל את כל הנושא הכספי!!! רק קצת הפריע לי הנחרצות שבדבר

SHEINE

משתמש חדש
יפה

כמו שנאמר כאן:
ככה אצל הספרדים

saritt

משתמש חדש
@saritt
יישר כח על פועלך הברוך!

תוכלי לענות לשאלות שבהודעה המצוטטת?
תודה!
לארגון לב אחד אין שום תנאים מיוחדים להרשמה למאגר,
המאגר מיועד לבחורי ישיבה ובנות סמינרים.
הטופס ירשם ע"י המדובר/ ההורים,
מצ"ב טופס רישום לבחור ולבחורה..
אשמח לענות על כל שאלה שתעלה.

קבצים מצורפים

• טופס רישום בחור (3).pdf
    1.3 MB · צפיות: 36
  • טופס רישום בחורה (2).pdf
    1.3 MB · צפיות: 31

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה