בעיות פוקוס מול תאורה אחורית

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתמול נתקלתי בתופעה מרגיזה, אני מפקסת וזה פשוט לא מתפקס ולא מצלם לי אלא לאחר כמה ניסיונות, ואז חוזר לפקס רגיל ואחרי כמה זמן עוד פעם. זה קרה בעיקר כשהיתה תאורת חלון מאחורי המצולם אבל לא רק.
מה יכול להיות הבעיה, עדשה? אולי זה קשור לעובדה שהשתמשתי המון בציוד השבוע, והאם זה אומר שמשהו לא תקין, או שהבעיה קשורה לתאורה האחורית החזקה או משהו??
הציוד זה 60D עם 24-105

שלמה

משתמש מקצוען
המיקוד האוטומטי מחפש ניגוד וקונטראסטיות.
כשיש קשיי תאורה, כמו תאורה נגדית, קורה שהמצלמה מזייפת או מתקשה למקד.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
העניין הוא שזה קרה לי המון ובמצבים של תאורה שמקודם לא היה קורה לי, זה יכול להעיד על איזה בעיה?

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם זה קרה באותם מצבים יתכן שמשהו השתנה בהגדרות.
לכל מצלמה יש כמות שונה של נקודות פוקוס, כשמתוכם רובם מחפשות פוקוס על קונטרסט שהוא או אופקי או אנכי, הנקודה האמצעית, ובחלק מהמצלמות גם הנקודות שסביבה הם נקודות מוצלבות, שבהם הפוקוס יתפס בקלות.
האפשרויות של צילום מול אור אחורי עז הם או למקם את המצולם במרכז, לקבל פוקוס ואח"כ לקבוע את הקומפוזיציה, או לחפש פוקוס באיזור קונטרסטי אנכי ואופקי בפני המצולם, ולדוגמא בעין, ולא במצח.
בכל מקרה במקרה כזה מומלץ לעבוד רק עם נקודה אחת מוצלבת, כדי שהפוקוס לא יברח לנקודות אחרות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה