בסוף כולם מסתדרים? או שאולי לא????

• פותח הנושא Lts
  • פורסם בתאריך

Lts

משתמש חדש
אני עוקבת בדאגה אחר המחזור שסיים שנה שעברה לימודי הנדסאים,
כמעט 50% מהבנות עדיין ללא עבודה (!!!)
זה באמת המצב??
ובעיקר, מה קורה בסוף? מוצאים עבודה ונכנסים לשוק? או שנושרים בדרך???

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מאה100

משתמש מקצוען
אני סיימתי לפני כשנה את הלימודים עם תואר ועדיין ללא עבודה נורמלית. השוק מוצצף. שליש מהחברות שלי לא עובדות. אחת מתוכן עברה לעבודה אחרת לגמרי (בינתיים.....) מתוך אלו שעובדות- חצי לא מרוצות בכלל ולא מבינות למה הלכו על זה.
נדבר שוב עוד כמה שנים.... ואוכל להגיד לך מה קורה בסוף :p

המון ס"ד ובהצלחה
אגב, אם את כבר לומדת- טעות לפרוש!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עוקבת בדאגה אחר המחזור שסיים שנה שעברה
כמעט 50% מהבנות עדיין ללא עבודה (!!!)
זה באמת המצב??
ובעיקר, מה קורה בסוף? מוצאים עבודה ונכנסים לשוק? או שנושרים בדרך???
לדעתי, האמת, מה זה משנה? ובפרט בדיעבד אחרי שהתחלתם ללמוד. תזרקו חצי/שנה/שנתיים לפח? יש כאלה שמסתדרים מהר יותר (ובד"כ מתפשרים הרבה יותר), ויש כאלה לאט יותר (ומתפשרים פחות).
לימוד זה דבר אחד, וחיפוש עבודה זה עולם בפני עצמו.
אין מה לומר, חיפוש עבודה בתור ג'וניור שרוצה מיד לעבוד בפיתוח (ועוד בלי תואר) - זה לא דבר קל או נעים. אבל בסוף מצליחים בעזרת ה'.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני סיימתי לפני כשנה את הלימודים עם תואר ועדיין ללא עבודה נורמלית. השוק מוצצף. שליש מהחברות שלי לא עובדות. אחת מתוכן עברה לעבודה אחרת לגמרי (בינתיים.....) מתוך אלו שעובדות- חצי לא מרוצות בכלל ולא מבינות למה הלכו על זה.

המון ס"ד ובהצלחה
אז מה עשית בכל התגובה המפחידה הזאת?
היא כתבה שהיא לומדת

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה מה שקורה שכוווווווולן לומדות אותו מקצוע גם כשזה מתאים לאחוז קטן באוכלוסיה...
מידיעה מקרוב בתחום, יש בנות שסיימו לימודים ופשוט לא מתאימות לעבודה הזו, לא מבינות סנטימטר מעבר למה שהאכילו אותן, צריך ראש יצירתי ועוד מגוון כישורים על מנת להצליח בתחום.

Lts

משתמש חדש
כן, אבל משום מה יש שמועה שחברות רוצים דווקא עובדים טריים ולכן הסיכויים למצוא עבודה יורדים במשך הזמן
השאלה אם יש כאלו שגם אחרי שנתיים לא מוצאים עבודה בכלל

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה מה שקורה שכוווווווולן לומדות אותו מקצוע גם כשזה מתאים לאחוז קטן באוכלוסיה...
מידיעה מקרוב בתחום, יש בנות שסיימו לימודים ופשוט לא מתאימות לעבודה הזו, לא מבינות סנטימטר מעבר למה שהאכילו אותן, צריך ראש יצירתי ועוד מגוון כישורים על מנת להצליח בתחום.
נכון, אבל זה לא רק זה, תורמת לכך גם העובדה שכמעט כולן יושבות/ים על אותה נישה ספציפית, לא תמיד ולא בכל מקום מרחיבים את הלימודים למסלולי התמחות שונים, ואז בסיום הלימודים יש "בום" של קורות חיים לאותן משרות בדיוק. צריכים לרווח קצת את השורות, ויפה שעה אחת קודם, ואשרי המדבר על אוזן שומעת.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כן, אבל משום מה יש שמועה שחברות רוצים דווקא עובדים טריים ולכן הסיכויים למצוא עבודה יורדים במשך הזמן
הם רוצים עובדים טריים רק בגלל שהם מוכנים להתפשר מאוד בתנאים שלהם (וגם לא תמיד יודעים מהם טווחי השכר הנכונים למתחילים וכדו') (תוסיפו על זה שמדובר בנשים, תוסיפו על זה שמדובר בחרדיות.... מצרך מאוד חשוב אצל המגייסים), אז אם לא התחלתם לעבוד, אין סיבה שלא תחשבו "טריים"...

אני, למשל, מהיום שהתחלתי ללמוד (לבד) לתכנת את ה"hello world" הראשון שלי, ועד שבאמת קיבלתי הצעת עבודה עם ראיון שהתאים (תיאורטית) ליכולות שלי, עברה בערך שנה וקצת. בסוף לא התקבלתי, אבל מאז שלחתי עוד (הרבה) קורות חיים (אל תקשיבו לאלה שאומרים לכם לא לשלוח הרבה קורות חיים כי "מגייסים משתפים זה את זה", גם אם הם משתפים, וגם אם יש סינון אוטומטי, זה בעיקר אומר שיהיה לכם קשה להפיץ קורות חיים משודרגים, אבל זה לא באמת משנה, כי גם ככה אתם חסרי נסיון, אז את מה תשדרגו?!?) וברוך ה'. (רק חשוב לי לציין שאני כיום פרילנס, ואני מעורב בתחומי עיסוק אחרים גם כן, אבל זה לא משנה לנקודה שאני רוצה להעביר כאן)
הסיפור שלי זה לא נס, ולא חריג, זה אפשרי בהחלט. אולי עכשיו זה קצת קשה, בגלל הקורונה, אבל כדאי להבהיר שדווקא אחרי המשבר הגדול של 2008, תעשיית ההייטק התאוששה לא ממש מהר, אבל די יפה, ותוך כדי כבר מ2011-2012 התחילו להתרומם גם מתכנתים שאינם בעלי תארים, ולענ"ד כל שכן עכשיו שהשוק היה במגמת צמיחה לא רעה בכלל, וה' יעזור הלאה.

נערך לאחרונה ב:

Lts

משתמש חדש
הם רוצים עובדים טריים רק בגלל שהם מוכנים להתפשר מאוד בתנאים שלהם (וגם לא תמיד יודעים מהם טווחי השכר הנכונים למתחילים וכדו') (תוסיפו על זה שמדובר בנשים, תוסיפו על זה שמדובר בחרדיות.... מצרך מאוד חשוב אצל המגייסים), אז אם לא התחלתם לעבוד, אין סיבה שלא תחשבו "טריים"...
בטוח??
לא משנה להם אם זה משהיא רעננה שהרגע סיימה לימודים או משהיא שמתיבשת בבית שנתיים ולא נגעה במחשב??

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בטוח??
לא משנה להם אם זה משהיא רעננה שהרגע סיימה לימודים או משהיא שמתיבשת בבית שנתיים ולא נגעה במחשב??
ברור שזה משנה. מי שסיימה לימודים ושנתיים לא נגעה במחשב - יהיה לי מאוד קשה להבין את מי שיקבל אותה לעבודה.
מלבד זאת שהיא מן הסתם שכחה מלא דברים ניכר גם שהתחום בכלל לא מעניין אותה.

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עניתי באשכול השני
תשובה לשאלה על שנתיים המתנה

לא רק זה הסיבה
חשוב מאוד שזו תהיה מישהי עם ידע אקטואלי
רוב השפות הלוהטות היום משתנות פעם בחודש-חצי שנה
הם מעדיפים לקחת מישהי שסיימה עכשיו ממישהי שמחפשת שנתיים
ההמלצה שלי, היא לפחות להתחלה לקחת את פרויקט הגמר כפרויקט למידה לכל דבר, והוא יכול להמשך גם ע"פ שנה ואח"כ למצוא נישה נוספת שבה ממשיכים להתמקצע(ולהתנסות!) בתכנות
ואז גם אם הנסיון לא רלוונטי, ונכנסים כמישהי ללא נסיון בכלל, עדיין יש את הפלוס הענק! של הלמידה העצמית

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

המון ס"ד ובהצלחה
השוק מוצף?
כוונתך אולי שהוא מוצף בג׳וניורים? זה כן.
ידוע שלג׳וניור קשה למצוא עבודה. ואם זה אחת שאין לה חשק מיוחד לתחום, אז זה קשה שבעתיים.

מאה100

משתמש מקצוען
אז מה עשית בכל התגובה המפחידה הזאת?
היא כתבה שהיא לומדת
רצתה לדעת את האמת. לא? אני בעד! לא לקבל את השוק יום אחרי התעודה ולהתייאש.
התכוונתי למשהו טוב- להתחיל כמה שיותר מוקדם לחפש להעביר את השנה חיפושים תוך כדי לימודים ולא תוך כדי חיפוש עבודה...

השוק מוצף?
כוונתך אולי שהוא מוצף בג׳וניורים? זה כן.
ברור!!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חבל להדיין על זה כאן, אבל כן
את חייבת ללמוד כל הזמן כדי לא להפסיד את הרכבת ולא משנה באיזה שפה לוהטת
זה משהו אחר.
אין שום בעיה ללמוד שפה מסוימת למרות שאת יודעת שתתחילי לעבוד בזה רק בעוד שנתיים. שפות לא מתחלפות בקצב כזה.
מה שכן, צריך לתחזק ולפשר את הידיעות כל הזמן.

זה השם שלי...

משתמש רשום
ברור שזה משנה. מי שסיימה לימודים ושנתיים לא נגעה במחשב - יהיה לי מאוד קשה להבין את מי שיקבל אותה לעבודה.
מלבד זאת שהיא מן הסתם שכחה מלא דברים ניכר גם שהתחום בכלל לא מעניין אותה.
מה העניין????
למה לייאש???
את באה לספר את זה לבנות שמחפשות עבודה???
אולי את לא יודעת אבל זה קשה מאד!!!
מחזיקה אצבעות לכל מי שמחפשת ולא מתייאשת!!
ובבקשה מכולם פה...
(לא בקטע אישי לאף אחד)
לא לייאש פה בפורום..
נכנסות לפה ים של ג'וניוריות שמחפשות עבודה
ואני לא חושבת שזה מה שהם יאהבו לראות.

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה משהו אחר.
אין שום בעיה ללמוד שפה מסוימת למרות שאת יודעת שתתחילי לעבוד בזה רק בעוד שנתיים. שפות לא מתחלפות בקצב כזה.
מה שכן, צריך לתחזק ולפשר את הידיעות כל הזמן.
זה מה שהתכוונתי
אבל אי אפשר לעזוב את המחשב בשנתיים האלה
כי אז היא תגיע לא רלוונטית

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה העניין????
למה לייאש???
את באה לספר את זה לבנות שמחפשות עבודה???
אולי את לא יודעת אבל זה קשה מאד!!!
מחזיקה אצבעות לכל מי שמחפשת ולא מתייאשת!!
ובבקשה מכולם פה...
(לא בקטע אישי לאף אחד)
לא לייאש פה בפורום..
נכנסות לפה ים של ג'וניוריות שמחפשות עבודה
ואני לא חושבת שזה מה שהם יאהבו לראות.
מה העניין????
למה לטמון ראש בחול??
זכות הציבור לא לדעת? מה זה, ״יתד נאמן״ כאן?

זו המציאות. אם מכירים אותה, אפשר להתמודד אתה. אם לא מכירים, יהיה רק יותר קשה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא רק זה הסיבה
חשוב מאוד שזו תהיה מישהי עם ידע אקטואלי
רוב השפות הלוהטות היום משתנות פעם בחודש-חצי שנה
א. זה כבר ממש לא ככה, פופולריות של שפות כבר לא משתנה בקצב מהיר כל כך כמו לפני 4-5 שנים. השפות הדומיננטיות (ג'אווהסקריפט ופייתון) יציבות ובעליה, ורוב השאר בדעיכה איטית
ב. יצא לי לעבור על סילבוסים של כמה סמינרים וקמפוסים שונים, בואו נגיד שהתאמה עם הטכנולוגיות האחרונות "הלוהטות" זה לא הצד החזק (אגב, גם לא של הרבה קורסים ובוטקאמפים שונים בציבור הכללי).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  45  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה