דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

מצב
הנושא נעול.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
והחברה שאני רשום שם כבעל מניות ומשקיעה באורבן זה חברה שנקראת JETSON SHAREHOLDINGS LTD.
חברה בשם כזה אינה קיימת באתר הממשלתי הישראלי - guidstar

1715466261143.png

באיזו ארץ רשומה החברה הזו?

צ'אלמער??????????

משתמש רשום
תבעו רק 2 אנשים.
אם היו הרבה כנראה שהיו הרבה תביעות.
להניח שכל המשקיעים שם פראיירים זה זלזול באינטליגנציה של הציבור.
טעות! רוב הציבור החרדי יעדיף להתמודד בעצמו בשקט עם נפילות שהוא עבר העיקר לא להגיע לבית דיו וק"ו לא לבית משפט (ערכאות)
תעשה סקר אצל רוב החברים שלך רובם יעדיפו להתמודד עם חובות של כמה עשרות אלפי שקלים מאשר לתבוע בבי"ד

טעות! רוב הציבור החרדי יעדיף להתמודד בעצמו בשקט עם נפילות שהוא עבר העיקר לא להגיע לבית דיו וק"ו לא לבית משפט (ערכאות)
תעשה סקר אצל רוב החברים שלך רובם יעדיפו להתמודד עם חובות של כמה עשרות אלפי שקלים מאשר לתבוע בבי"ד
תלוי כמה כסף מ1000 ש,ח אין אברך שיוותר

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני לא יודע מאיפה הוא הביא את התמונות האלו.
חיפשתי בגוגל ומצאתי עבורך את המקור

סה"כ 0 אקזיטים מדווחים

האם כעת תענה על השאלה?

נערך לאחרונה ב:

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
נכון.
כי זה לא חברה ישראלית.
לעת עתה הדבר הכי דומה שמצאתי ברשת הוא חברה בשם - BH Jetson, LLC
מסמך משנת 2013

1715520557652.png

יש בארה"ב חברה מתחרה דומה בשם Jetson אשר עוסקת בתחום דומה של רכבים מעופפים וכבר מוכרת יחידות במכירה מקדימה לקראת ייצור ב-2026. המוצר שלהם מבוסס על טכנולוגיה שונה מזו של אורבן איירונוטיקס, ולפי המידע הגלוי ברשת היא אינה בבעלותו של גרוס

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני עקבתי אחריהם כמה שנים, וערכתי בירורים רציניים, וגם אחרי זה השקעתי אצלם סכום יחסית קטן [אז עוד היה אפשרי] ורק אחרי שראיתי את ההתנהלות שלהם במשך השנים, ואיך שהם מתנהלים ביושר ומקפידים על קוצו של יוד בנוגע לכספים של המשקיעים, השקעתי אצלם עוד.
עדיין לא קראתי את שאר התגובות מכאן והלאה, אבל זה לא ראיה! התגובה שלך לשאלה הראונה שלי- כן, אבל זה לא. אם הם מקפידים במקום אחד זה לא אומר שהם לא מקפידים במקום אחר- אם אדם חשוד נניח בזה שמכר לחנות זהב- תכשיט כסף במחיר של זהב לבן, ולמכולת הוא אתמול החזיר חבילת טיטולים שלקח בטעות אחד יותר- זה לא אומר שלא רימה בתכשיטים...

GBSA

משתמש סופר מקצוען
כמה נקודות שכבר כתבתי ואסכם בקצרה.

א. למכור סטארטפ לאברכים בעיני זה פשע - במקרה הפחות גרוע מדובר על טמטום וחוסר הבנה בסיסית. (מוזמנים להתווכח)
ב. במיוחד אחרי ששני הסטארטפים המוכרים הראשונים נכשלו, למכור שלישי (אם השמועה נכונה) זה כבר פשע חמור אף יותר.

ועכשיו אנחנו יכולים להתחיל לנהל דיונים גם על שאר הדברים האם יש בעיות נורמטיביות ובעיות תזרימיות בגלל ה... או שמדובר בהונאה ענקית הגדולה בציבור החרדי ומהגדולות בארץ.

במסגרת הדיון הזה, אחד השיקולים שמשפיעים על דעתנו זה שקשה לנו להאמין שזה נכון, אם בגלל שהוא נראה יר"ש ושם ה' שגור בפיו, אם בגלל שאנחנו מכירים אותו והוא אדם טוב, אם בגלל ש... ועוד ועוד - יש לנו אלף סיבות לחשוב שזה בלתי אפשרי ובלתי מתקבל על הדעת.

אבל אם א' וב' נכונים - המסקנה שמחלחלת היא שהג' הוא.

אבל עוד ימים יגידו,
האם מדובר פה באדם צדיק וישר שרק הסתבך קצת עם תזרים, האם מדובר באדם די ישר שרק עיגל מעט פינות.
או שמדובר ב"תרמית העשור".

ואני עדיין כותב את זה בזהירות, למען האשכול ולמען מנוחת הנפש שלי...
ועדיין זה נראה בלתי נמנע...

יעקב דב

משתמש רשום
אך מאידך במקרה של הצלחה יש מצווה? ומי אמר שכל קוראי עיתון מסוים אינם כשירים?
מחיפוש פשוט בגוגל מה זה משקיע כשיר אלו הנתונים

מיהו משקיע כשיר?​

משקיעים (לקוחות) יחידים כשירים הם מי שעונים על תנאי אחד לפחות מתוך השלושה הבאים:
  • מחזיקים ברשותם נכסים נזילים בשווי של כ-8,364,177 שקלים. נכסים נזילים יכולים להיות מזומנים, פיקדונות, נכסים פיננסיים כהגדרתם בחוק הייעוץ וניירות ערך הנסחרים בבורסה
  • גובה הכנסתו בכל אחת מהשנתיים האחרונות, עולה על 1,254,627 שקלים, או שגובה הכנסת התא המשפחתי שאליו הוא משתייך עולה על 1,881,940 שקלים ("תא משפחתי" - יחיד ובני משפחתו הגרים עמו או שפרסנת האחד על האחר)
  • השווי הכולל של הנכסים הנזילים שבבעלותו עולה על 5,227,610 שקלים וגובה הכנסתו בכל אחת מהשנתיים האחרונות עולה על 627,313 שקלים, או שגובה הכנסה כאמור של התא המשפחתי שאליו הוא משתייך עולה על 940,969 שקלים
אתה באמת חושב שאפי' 10 אחוז מהאברכים שהשקיעו הם מתקרבים למספרים האלו....

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כלל חשוב - קרן השקעות שצריכה לפרסם את עצמה זה הסימן שלא להשקיע בה!!!!!!!
קרן שמפרסמת בעיתונות חרדית - זה סימן שצריך לברוח ממנה!!!!!
חבל שהציבור החרדי נופל שוב ושוב בדברים האלה! וחבל מאד שהעיתונות מאפשרת את כל הפרסומים המפוקפקים האלה..
לא בטוחה שמעלימים עין כ''כ כמו שנוקטים בשיטה של ''שב ואל תעשה עדיף'',
גם כאן באתר היו מקרים כאלו שכשמישהו ניסה להוציא קצת מהאמת על חברה X ההנהלה קיבלו על הראש לא קצת.
לפעמים מעדיפים ללכת בשיטת ''שלום עליך נפשי'' מאשר להיות המושיע הלאומי שבד בבד הופך גם לקרבן ציבור.
החכמה היא לבדוק לעומק ולהיות סופר עירניים לאורך כל הדרך בלי שניה הפסקה, זה מציל לפחות מ80% מהמקרים הנ''ל.

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
לא בטוחה שמעלימים עין כ''כ כמו שנוקטים בשיטה של ''שב ואל תעשה עדיף'',
למרוח מודעות ענק על כל מיני השקעות מפוקפקות במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב על הלוואות מסוג מסוים
זה ממש לא נקרא שב ואל תעשה!!!
הם מתפרנסים מזה יופי
וזה לא רק עיתון/ אתר אחד
זה משהו שהציבור צריך לדאוג שיעצרו אותו
שלא יהיה פרסומות כאלה
כמו שאין בציבור החרדי כל מיני פרסומות אחרות

הדס99

משתמש מקצוען
למרוח מודעות ענק על כל מיני השקעות מפוקפקות במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב על הלוואות מסוג מסוים
זה ממש לא נקרא שב ואל תעשה!!!
הם מתפרנסים מזה יופי
וזה לא רק עיתון/ אתר אחד
זה משהו שהציבור צריך לדאוג שיעצרו אותו
שלא יהיה פרסומות כאלה
כמו שאין בציבור החרדי כל מיני פרסומות אחרות
גם אנחנו זועמים לראות את הפרסומות האלו בעיתון, אבל מנסים לחשוב
פרקטית, בית השקעות X מתקשר לעיתון להכניס מודעה,
הם אמורים לומר לו תמתין שבועיים עד שיועץ ההשקעות שלנו יבחן את ההשקעה?
(ומי ישלם על הבדיקה הזו?)
זו דרישה לא הגיונית מעיתון מפרסם..
לומר להם לא לפרסם שום בית השקעות או חברת מימון- גם לא סביר,
השאלה מה הפתרון?
אולי להוסיף משפט אזהרה כמו בסיגריות- הפרסומת אינה מהווה מתן גושפנקא להשקעה, וכל משקיע צריך לבחון בזהירות.. וכדומה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
גם אנחנו זועמים לראות את הפרסומות האלו בעיתון, אבל מנסים לחשוב
פרקטית, בית השקעות X מתקשר לעיתון להכניס מודעה,
הם אמורים לומר לו תמתין שבועיים עד שיועץ ההשקעות שלנו יבחן את ההשקעה?
(ומי ישלם על הבדיקה הזו?)
זו דרישה לא הגיונית מעיתון מפרסם..
לומר להם לא לפרסם שום בית השקעות או חברת מימון- גם לא סביר,
השאלה מה הפתרון?
אולי להוסיף משפט אזהרה כמו בסיגריות- הפרסומת אינה מהווה מתן גושפנקא להשקעה, וכל משקיע צריך לבחון בזהירות.. וכדומה
יש הבדל משמעותי האם מדובר בדבר שהוא ספק
או בדבר שהוא הרבה מעבר לכך

למשל ***** ***** -כל בר דעת הבין שהכל שם היה בלוף
ומשוכנע אני שגם המפרסמים את הנתנוים האלה ידעו

כל דבר שהוא מסופק

אין בעיה לפרסם

אבל דבר שהוא וודאי או קרוב לוודאי נזק מוחלט
זה בעייני פשע של יתד נאמן שאיפשרו את הדבר הזה

esteras

משתמש רשום
בחיים כנראה לא הכל שחור לבן,
אני מכיר אישית אדם חילוני, טייס בחיל האוויר, שהשקיע ברכב המעופף,
אחד שמבין דבר או שתים במטוסים וכד', כנראה גם בהשקעות,
להפוך את בסדנו לפייק אחד גדול זה מגוחך,
לא סותר את זה שיתכן שנעשה שם טעויות,

GBSA

משתמש סופר מקצוען
בחיים כנראה לא הכל שחור לבן,
אני מכיר אישית אדם חילוני, טייס בחיל האוויר, שהשקיע ברכב המעופף,
אחד שמבין דבר או שתים במטוסים וכד', כנראה גם בהשקעות,
להפוך את בסדנו לפייק אחד גדול זה מגוחך,
לא סותר את זה שיתכן שנעשה שם טעויות,

זוהי הנחה...

ושוב,
הטיעון הוא לא על יכולת הצלחת סטארטפ כזה או אחר.
הטיעון הוא שעד כמה שגם בחברות שיודעות להשקיע בסטארטפים עדיין אולי 10% מצליחים אז זה פשע! - למכור את זה לאברכים.
ואותו טייס, תמים, או שיש לו כסף בצד לקחת סיכון.

לגבי סקייסייבר - אני חושב שזה בכלל בדיחה אחת גדולה.
ממתי מוצר בודד הופך להיות חברה שמונפקת בבורסה?? מקסימום מוכרים את זכויות היוצרים לחברה גדולה שמייצרת מוצרים דומים והיא מייצרת ומשווקת.
רוב החברות שמונפקות זה חברות שיש להם בסיס להתפתחות והשתדרגות כל הזמן - ולא חברה שמייצרת מוצר בודד - מדהים ככל שיהיה.
כל הסיפור הזה על ההנפקה הוא פייק שהאכילו הרבה מאוד אנשים.
ודרך אגב במכתב ש @יוחנן 1 הביא שזה כולה מכתב של משרד עורכי דין בניו יורק - (לא מבין בזה אבל זה לא נראה משהו מיוחד..) כתוב שדריקטוריון 'סקייסייבר' החליט לבטל את ההנפקה עקב הקורונה. כלו' אין כאן סיבות אובייקטיביות חיצוניות, אלא מקסימום זה מה שהחברה סיפרה למשרד עורכי הדין....

esteras

משתמש רשום
ואותו טייס, תמים, או שיש לו כסף בצד לקחת סיכון.
אם אתה באמת מומחה בתחום, אני מוריד את הכובע בפניך,
ואם אתה לא מומחה, לקרוא לטייס שמבין דבר או שתים בתחום "תמים" טיפה יומרני

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אם אתה באמת מומחה בתחום, אני מוריד את הכובע בפניך,
ואם אתה לא מומחה, לקרוא לטייס שמבין דבר או שתים בתחום "תמים" טיפה יומרני
כל מי שעם קצת נסיון התחום יודע שאין תמיד קשר בין המקצוע של המשקיע למיומנות שלו בבחירת השקעות

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לכן כתבתי שאם אתה מומחה אני מוריד את הכובע בפניך
אני לא כתבתי את המשפטים הקודמים
רק הערתי שלא צריך להיות מומחה גדול כדי לכתוב את המשפטים שנכתבו לעיל

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אינני מומחה בכלל בתחום,

אבל כל מי שקצת למד את עולם הסטראטפים אפי' מהצד מחברים שהתעניינו בתחום מבין את המורכבות.
ואני מרשה לעצמי בביטחון לומר, שמי ששם את כל חסכונותיו על סטארטפ בודד, בטוח ומבטיח ככל שיהיה - אינו מבין דבר וחצי דבר, בכל מה שקשור להשקעה בסטארטפ.

אז כן אני קובע שהוא ככל הנראה תמים.
וחלק מהתמימות זה המחשבה שיתנו לך להשקיע בסטארטפ מבטיח - יש מליארדים שמתגלגלים שרק מחכים לזה.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה