דרוש מידע בני ברקים?-כנסו

מצב
הנושא נעול.

קלימנטינה

משתמש רשום
אהרון רזאל יכריע:

אני לא נולדתי בב"ב- אבל אני גרה בה כבר כמה שנים- בהתחלה היה קשה להתרגל- אבל היום אין סיכוי שאני נגמלת מהעיר הזאת.. אני חושבת שמי שמחפש איכות בחיים רוחניים העיר הזאת מתאימה לו- ומי שלא- אז לא..

איכות חיים הוא דבר שמשתנה מאדם לאדם.
ישנם אנשים שהאיכות חיים שלהם הוא השקט וזה אין בב"ב
ויש אנשים שהאיכות חיים שלהם הוא דווקא העקשן וזה יש להם ובגדול.
ישנם אנשים שהאיכות חיים שלהם הוא הניקיון והסדר והכל יפה וחדיש וזה אין בב"ב
ויש אנשים שהאיכות חיים שלהם הוא דווקא המראה הנוסטלגי :ROFLMAO: וזה יש להם ובגדול.
ישנם אנשים שהאיכות חיים שלהם הוא הפרטיות וזה אין בב"ב
ויש אנשים שהאיכות חיים שלהם הוא דווקא שהכל בתוך השני וזה יש להם ובגדול.
כך שאין כ"כ מה לדון כאן.
בודאי שיש משהו מיוחד להרגיש ערב יו"ט כמה ימים לפני ברחובות וכו' אבל הכל הם הרגלי חיים.
ומשום מה יש לי הרבה חברים שעברו מב"ב, נכון לעכשיו אף אחד לא מתחרט, בחודש הראשון קשה להם, ומיד מתרגלים ולא רוצים לחזור...................

אני לא נולדתי בב"ב- אבל אני גרה בה כבר כמה שנים- בהתחלה היה קשה להתרגל- אבל היום אין סיכוי שאני נגמלת מהעיר הזאת.. אני חושבת שמי שמחפש איכות בחיים רוחניים העיר הזאת מתאימה לו- ומי שלא- אז לא...
אני לא חושב שמבחינה רוחנית בני ברק עולה על ביתר עילית, מודיעין עילית ואלעד, וכל שאר הערים החרדיות לגמרי ללא מכשולות כלל, בו בזמן שב"ב מלאה במכשולות מכל הכיוונים מסביב........

• תודה
Reactions: liv

קלימנטינה

משתמש רשום
אני לא חושב שמבחינה רוחנית בני ברק עולה על ביתר עילית, מודיעין עילית ואלעד, וכל שאר הערים החרדיות לגמרי ללא מכשולות כלל, בו בזמן שב"ב מלאה במכשולות מכל הכיוונים מסביב........
לא כתבתי שזאת העיר החרדית היחידה.

לא כתבתי שזאת העיר החרדית היחידה.
נכון כתבתם שמי שמחפש חיים רוחניים יותר ימצא בבני ברק,
ועל כך תגובתי, שישנם ערים אחרות שיתרמו לרוחניות שלנו, ובעיקר לילדים.
לדוגמא מישהו סיפר לי על בנו מביתר, שלא הצליח להבין איך יש אנשים שהולכים בלי כיפה, אה, כנראה הוא גוי. כך אמר הילד, זה למשל לא תמצאו בב"ב.
אולי כוונתכם לראשי ישיבות ואדמורי"ם... שב"ב הוא מרכז רוחני...

ילילי

משתמש מקצוען
לדוגמא מישהו סיפר לי על בנו מביתר, שלא הצליח להבין איך יש אנשים שהולכים בלי כיפה, אה, כנראה הוא גוי. כך אמר הילד, זה למשל לא תמצאו בב"ב.
בטח שקיים בבני ברק....
הילדים שלי למשל ועוד הרבה.

גיפט

משתמש מקצוען
נכון כתבתם שמי שמחפש חיים רוחניים יותר ימצא בבני ברק,
ועל כך תגובתי, שישנם ערים אחרות שיתרמו לרוחניות שלנו, ובעיקר לילדים.
אולי כוונתכם לראשי ישיבות ואדמורי"ם... שב"ב הוא מרכז רוחני...
אני חושבת שהרבה לא יראו את זה כחיסרון של ב״ב, אלא ההפך

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
בטח שקיים בבני ברק....
הילדים שלי למשל ועוד הרבה.
כנראה תלוי אזור,
ולא רק בפרדס כץ המצב שונה;
אלא גם במערב בני ברק / השכונות שיותר בשוליים, המצב שונה.
ולשאלת פותחת האשכול:
איכות חיים זה פרמטר שמשתנה מאדם לאדם.
לבנות שרוצות לגור ליד ההורים ומבחינתן ללכת (או לנסוע, שה"י ויציל וד"ל) מעל 20 דק' זה קטסטרופה, אז לגור בבני ברק ליד ההורים זו איכות חיים מטורפת.
כנ"ל אלו שרוצים הכל ליד הבית ובאווירה מוכרת; חנויות, הווי, קניות, שטיבלאך, וכו'.
עבורי, איכות חיים זה בית גדול, בנין חדש ונורמלי, נוף יפה, רחובות יפים, שקטטטט, מרפסת ענקית, ואוכלוסיה חרדית ויר"ש, מגוונת ומאווררת.
בגדול, נשימה. זה לא מצאתי בבני ברק
ולכן ב"ה עברנו
ומשום מה יש לי הרבה חברים שעברו מב"ב, נכון לעכשיו אף אחד לא מתחרט, בחודש הראשון קשה להם, ומיד מתרגלים ולא רוצים לחזור...................
יש בזה.
כמי שעברה (וגדלתי בבני ברק, ז"א אני בני ברקית מלידה וכיום מתגוררת בעיר אחרת) יש דברים שחסרים
ובכל מקום, לדעתי אין דבר מושלם.
בכל מקום יש חיסרון מסוים
אולי תמיד תחסר לי אוירת ערב חג, והקרבה והנגישות לכל מקום.
אבל בינתיים, אני ממש שמחה ב"ה עם המעבר
(ואני כותבת אני ולא "אנחנו", כי בעלי ירושלמי... ומבחינתו זה ברור שעדיף לא לגור בבני ברק...)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה