בנית שכן שלקחה לנו את הגישה לאופציה

הארד דיסק

משתמש רשום
(יש לי ניק ותיק ומוכר - מטעמים מובנים כתבתי מכאן...)

מה לדעתם הכי נכון לעשות במצב הזה...

יש לנו דירת שלושה חדרים חמודה עם אופציה מעולה:
1.jpg

הגישה לאופציה מתוכננת דרך הקטנת חדר השינה בפרוזדור מהדלת עד החלון.

לפני שנתיים חתמנו לשכן אברך ירא שמים שסמכנו עליו על תוכנית בניה.
אמרנו לו שיכול לבנות בשמחה ובחדוה רק שלא יבנה לנו מול המרפסת, כי אנחנו לא מתכוונים לבנות בזמן הקרוב ובניה מול המרפסת תכער לנו את הסלון, תהרוס את הנעימות של המרפסת וגם תהיה מסוכנת לילדים שבמעבר גדר פשוט יעברו לשטח שלם שאינו מגודר.

הסכים, והביא לנו את התוכנית לחתום, בדקנו רק את הקדימה שאכן אין תוכנית לבנות מול הסלון-מרפסת וזהו -
חתמנו בעיניים עצומות... :(

עכשיו ביום בהיר צצה כאן בניה,

1. תוך זמן קצר להפליא קמה תוספת מול המרפסת שלנו,
טלפונים לבעל הבית הניבו זלזול ואפס התיחסות (אתם רוצים להיות מויסר? להלשין עלינו? מה אתם רוצים לעצור לנו את הבניה, נכון אמרנו לכם שלא נבנה מקדימה...)

אז עוד חשבנו שזה החלק המעצבן בסיפור - 15 אלף ש"ח יעלה להגדיל את המרפסת על השטח הזה כדי להחזיר את הסלון והמרפסת שלנו למצב אנושי. אלא שמסתבר שזו צרה קטנה.

2. עכשיו גילינו,
מתחת לחלון של חדר השינה - במיקום שאמורה להיות הכניסה לאופציה - פיר!
הם עשו יציקה על כל השטח של האופציה והשאירו ריבוע ריק ליד החלון, גידרו אותו כמו מסביב לכל הגג,
ומתחת - תחזיקו טוב - אל הפיר מתנקזים החלונות של חדרי השירותים מיחידות הדיור.

הלכה לנו האופציה,
הריח של השירותים אמור לעלות לנו ישר לאף - ברגע שנעמוד בחלון...
והמרפסת? ממש צרה קטנה.
בניה של השכנים.jpg

1. איזה דרכים יש לפעול כעת כשכבר הבניה בעיצומה?
2. האם יתכן חוקית לאשר תוכנית כזו שפוגעת באופציה רשמית של שכנים?
3. אנחנו לא יודעים אם היה את זה בתוכנית שחתמנו עליה ולא ראינו. מה שבטוח שהם חרגו בדברים אחרים מהתוכנית.(ההרחבה מול המרפסת, שאת זה וידינו כבר אז שלא קיים בתוכנית ובפועל בנו)

נערך לאחרונה ב:

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דין תורה. וכמה שיותר מהר.
השכן הוא קומה מתחת או בקומה שלכם? לא הבנתי.

נערך לאחרונה ב:

styehoshua

משתמש מקצוען
תגשו לשכן ותודיעו לו שאתם רוצים לגשת לבוררות/דין תורה אצל מי הוא רוצה להתדיין....

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צו מניעה מיידי מבית דין לעצירת העבודות,
ולאחר מכן להתדיין בדין תורה מסודר

avim10

משתמש מקצוען
שאלה של אחד שלא ממש מתמצא בפרקטיקה של בניה והיתרים:
מה ימנע מכם לסתום את החור ביציקה של התוספת שלכם?
[בהנחה שאתם אמורים לקבל היתר חוקי לאופציה מוגדרת מראש].

cherry c

משתמש סופר מקצוען
כל השטח האדום הוא בונה לכם בתוך הפרצוף? באותה קומה שלכם? הוא סוגר לכם אויר נוף ושמש למרפסת ו2 חלונות???

אני תמימה אולי, אבל דין תורה וכאלה זה בטח הרבה זמן. תשאלו דיין ותפנו מיידית לעיריה שתעצור את הבניה.
לא הבנתי מאיפה הוא בא בדיוק, הוא בנין ליד?
אין סיכוי שחתמתם על כזה תוכנית.

styehoshua

משתמש מקצוען
כל השטח האדום הוא בונה לכם בתוך הפרצוף? באותה קומה שלכם? הוא סוגר לכם אויר נוף ושמש למרפסת ו2 חלונות???

אני תמימה אולי, אבל דין תורה וכאלה זה בטח הרבה זמן. תשאלו דיין ותפנו מיידית לעיריה שתעצור את הבניה.
לא הבנתי מאיפה הוא בא בדיוק, הוא בנין ליד?
אין סיכוי שחתמתם על כזה תוכנית.
זה כנראה קומה מתחת

יוכי די

משתמש מקצוען
יוצרי ai
לפי הבנתי הוא בונה בקומה מתחתם.
הפיר זה בשביל ליצור חלון אנגלי לאיוורור השרותים שלו.

ואני מצטרפת לשאלה ששאלו מעלי - כשאת רוצה לבנות על השטח שמיועד לך לאופציה, ואת מוציאה אישורים, מי ימנע ממך לסתום לו א החלון האנגלי?

למה הוא לא חשב על זה מבעוד מועד?

אבל באמת נראה לי שזה שאלה בשביל דין תורה. מורכב מידי.

הארד דיסק

משתמש רשום
אכן, קומה מתחת.
שאלה של אחד שלא ממש מתמצא בפרקטיקה של בניה והיתרים:
מה ימנע מכם לסתום את החור ביציקה של התוספת שלכם?
[בהנחה שאתם אמורים לקבל היתר חוקי לאופציה מוגדרת מראש].

מצטרפת לשאלה הזו,
האם האופציה הרשמית מבטחת אותי מבחינה חוקית?
הבעיה הגדולה תהיה שהוא לעולם לא יחתום על תוכנית כזו שלנו,
(ואם הוא ימכור את הבית - בכלל הסתבכנו)

כל כך רוצים להימנע מכניסה לדיני תורה מריבות וכאבי לב...

שאלה נוספת,
אם אנחנו משאירים את זה כך שיעשה מה שרוצה,
יתכן באמת שיש כיוון אחר נורמלי של כניסה לאופציה?

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
האם האופציה הרשמית מבטחת אותי מבחינה חוקית?
תלוי באיזה עיר אתם.
הבעיה הגדולה תהיה שהוא לעולם לא יחתום על תוכנית כזו שלנו,
(ואם הוא ימכור את הבית - בכלל הסתבכנו)
יש אפשרות של ידוע דרך העיריה, שבו שולחים את התכנית בדואר רשום, וכתוב לנמען שאם יש לו התנגדויות הוא יכול להגיש התנגדויות מנומקות בכתב תוך 30 יום.
מה הוא יכתוב??? שהוא עשה עבירות בניה??!!

כל כך רוצים להימנע מכניסה לדיני תורה מריבות וכאבי לב...
לפעמים אין ברירה...

שאלה נוספת,
אם אנחנו משאירים את זה כך שיעשה מה שרוצה,
יתכן באמת שיש כיוון אחר נורמלי של כניסה לאופציה?
אפשר להגדיל את הסלון ולהכנס לחדר דרך הסלון.

אגב, הוא יצק כבר? כי אם הוא כבר יצק כל העסק דרך בי"ד והעיריה הרבה יותר מסובך.
אם לא, תגישו הרגע צו מניעת עבודה דרך בי"ד.
הרבה בהצלחה!!

הארד דיסק

משתמש רשום
תודה על ההסבר המפורט.

א. כן, הוא יצק - היתה יציקה של כל הגג, ובמקום של הפיר היו גם קרשים כאילו עומדים לעשות יציקה כמו על כל הגג, אחרי שהתיבשה היציקה, הורידו את הקרשים וקלטנו את החור. אחרי כמה ימים גם הוסיפו סביב הגבהה (כמו מסביב לכל הגג)

יש אפשרות של ידוע דרך העיריה, שבו שולחים את התכנית בדואר רשום, וכתוב לנמען שאם יש לו התנגדויות הוא יכול להגיש התנגדויות מנומקות בכתב תוך 30 יום.
מה הוא יכתוב??? שהוא עשה עבירות בניה??!!

לפי דבריך, ברור שזו עבירת בניה?
לא יתכן שאם חתמנו על תוכנית כזו בלי לשים לב, ולא נרשמה התנגדות ע"י שכנים זה מאושר ע"י העיריה?

מרים פינקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
עצוב מאד, אבל זה קורה. הרבה אנשים כשמגיעים לבניה רואים רק את עצמם.
קודם כל, תבדקו על מה חתמתם. התכנית אמורה להיות בעירייה.
לא תוכלו להתנגד עכשיו למשהו שכבר הסכמתם לו אם זהככל שיצא לזה היתר.
תבדקו טוב את הבקשה הראשונה שהוגשה ואת ההיתר שיצא בפועל.
אם היא שונתה, האם היה פרסום ומשום מה לא ראיתם? היה לכם זמן להתנגד?
דבר שני: למצוא את החריגות ולשאול קודם רב אם אתם יכולים לגשת לעירייה רק כדי לעצור מידית את המשך הבניה. אח"כ תיגשו לדין תורה . הטענה של "מויסר" היא לא טענה. מה הקשר? בגלל זה מותר להזיק לשכנים?
אף פעם אסור לחתום על תכנית בלי לדעת על מה חותמים, אם לא מבינים, עדיף לשלם לבעל מקצוע
ולמנוע מראש עוגמת נפש.

ליבה ארזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לפי דבריך, ברור שזו עבירת בניה?
לא יתכן שאם חתמנו על תוכנית כזו בלי לשים לב, ולא נרשמה התנגדות ע"י שכנים זה מאושר ע"י העיריה?
אם זה אופציה רשמית, אין מצב שהוא קיבל על זה היתר בניה.
וגם אם הוא לא עשה שינוי תב"ע יחידני, ברור שהיח"ד שלו הן גם כן לא מאושרות.

אגב, אתם השכנים היחידים מלמעלה???
מה עם יתר השכנים והאופציות שלהם?אתם עוד יכולים להכנס דרך הסלון, הם לכאורה גם זה לא. (אני יוצאת מנקודת הנחה שהמרפסות הן מדורגות).

ד.ב.

משתמש מקצוען
אתם רוצים להיות מויסר? להלשין עלינו? מה אתם רוצים לעצור לנו את הבניה, נכון אמרנו לכם שלא נבנה מקדימה...)
לא הבנתי את השפה תגיד לו שמי שבא לו גנב הביתה פשוט מתקשר למשטרה,
זה לא שונה הרבה משוד רק זה יותר אלגנטי, סוף כל סוף הוא גונב אותך ונזק ממשי, שידאג לא להזיק ואז ידאג לזה שאתה מויסר.

מרים פינקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אכן נשמע שיש כאן עברת בניה, אך מה ההקף שלה?
האם הוא קבל שטח בהיתר ואח"כ פיצל לדירות וחרג? סביר שכן, אחרת למה החתים מלכתחילה?
כדי לעשות משהו, צריך לבדוק בתיק של העירייה מה הייתה הבקשה הראשונית ודרך כל ההליך עד לקבלת ההיתר.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אם זה קומה מתחתיכם, אז למה שלא יבנה מתחת למרפסת?

אני רוצה להבין את גרה בעיר חרדית? אני לא מבינה מה זה הדבר הזה..
אני גרה בירושלים, ואין מציאות שהעיריה תסכים לפיר הזה פתאום, ואם כן אדם עושה את זה אז השכן מעל שמגיש תוכניות בניה, העיריה מתסכלת מה רשום אצלה, ואצלה זה בטח אחרת, אז היא מאשרת, ואם השכן רוצה להגיש התנגדות הוא צריך לגשת לעיריה ואין סיכוי להתנגד בגלל שלו יש בניה לא חוקית שמוזקת מהבניה המוגשת.

בכלל כל השיח פה בפרוג על לחתום לשכנים הוא מוזר לי, בירושלים יש פרסום ומי שמתנגד הולך לעיריה להתנגד בטענות עניניות בלבד, אם אין לו טענה ענינית הוא לא התקבל.

styehoshua

משתמש מקצוען
נראה לי שעכשיו ולפני שהוא גומר את הבניה את צריכה להתקשר לרב/דיין המתמחה בנושא הזה ולשאול אותו איך לטפל בזה.
לפני שהוא גומר לבנות כי כך יש לו עיניין לשמוע בקול הרב (אם הרב יתן צו מניע להמשיך )הוא יהייה מנוע מלהמשיך לבנות עד שהעיניין מסודר!
לפי התאור שלך הגדר מסביב לערובה לא יצוקה וזה לטובתך כרגע.
אחרי שתדעי מה עלייך לעשות לפי עצת הרב תפני אליו ותסבירי לו שהמצב הזה גורם לך נזק ולכן את רוצה בוררות (נשמע יותר רגוע מדין תורה) אצל מי הוא רוצה לעשות את זה.
יש אפשרות גם אפשרות לסדר את זה ללא מריבה נמשכת מעט מתח עד לברור העניין ולחזור לשכנות כי סה"כ את רוצה להמשיך לגור ולא רוצה שכן שלא אומרים לו שלום.(לדוגמא אם את שמה לו בתיבה הזמנה לבי"ד או צו מניע לאומת אם את באה ומסבירה לו שזה מה שאת עושה זה משנה לגמרי את היחס כי את רואה את התגובה ומנהלת שיחה תוך כדי ולא משאירה אותו באלם ועצבים)

בן מרדכי

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
סליחה, אבל אינני מבין בכלל מה המהומה, השכן רוצה לממש את האופציה שלו כפי שאתם רוצים לממש את האופציה שלכם, מדוע אתם חושבים שבגלל אי נוחות זמנית אתם אמורים להפריע לו לבנות את האופציה שלו מתחת המרפסת שלכם?
לגבי החלון עם הפיר באמת אם זה באמת מפריע לכם תיצקו שם יציקה וחסל... [הרי ממה נפשך, אם זה חוקי מה שהוא עשה - טענתכם אינה טענה, ואם לאו - לא יהיה לו מה לעשות נגדכם...]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה