מידע שימושי בן 3 ל....

א.א.

משתמש צעיר
אשמח אם תקדישו רגע.
מה כותבים באלבום חלאקה בכיתובים. הכוונה לכיתובים יהודיים.
לדו' שהילד מוכנס לחיידר. ובתספורת. ועם ציצית וכו,

אפשר גם באידיש( לא באנגלית).

ממש לא אוהבת שכותבים באלבומים של חלאקה כיתובים באנגלית וכדומה.
דבר כ"כ יהודי הופכים ל..

תודה לכל העוזרים.

חיננית :)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני גם כותבת הרבה יהודי:
"על מצוות ציצית"...
"טוב לי תורת פיך"
"וששנתם לבניך..."
ועל זה הדרך.

בהצלחה רבה וההרבה נחת.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אפשר לקחת את הפסוקים שכותבים על העוגה והביצה כשנכנסים לחיידר - 'ה' אלוקים נתן לי לשון לימודים', ו'ואוכל ותהי בפי כדבש למתוק'. (את הנוסח המלא אפשר למצוא בספר המסורת ובספרים דומים).

א.א.

משתמש צעיר
תודה רבה באמת פתחתי עכשיו מסורת ונתן לי קצת רעיונות.

תודה לכולן.

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בן שלוש לאותיות התורה הקדושה

מרפא

משתמש רשום
זה השאלה
האם יש מקור כלשהוא או שרק חיפשו מה לכתוב וזה מה שיצא..
ואם ככה לדעתי זה מגוחך לכתוב את זה

מבקש ידע

משתמש צעיר
עיין שו"ע יורה דעה רמ"ה סעיף ח'

מכניסים התינוקות להתלמד, בן חמש שנים שלימות, ובפחות מכאן אין מכניסין אותן. ואם הוא כחוש, מכניסין אותו בן ו' שנים שלימות: הגה - ומ"מ מיד שיהיה בן ג' שנים שלימות מלמדין אותו אותיות התורה, כדי שירגיל עצמו לקרות בתורה. (הרב אברבנאל בפירוש לאבו

יאנקאלע

משתמש מקצוען
עיין שו"ע יורה דעה רמ"ה סעיף ח'

מכניסים התינוקות להתלמד, בן חמש שנים שלימות, ובפחות מכאן אין מכניסין אותן. ואם הוא כחוש, מכניסין אותו בן ו' שנים שלימות: הגה - ומ"מ מיד שיהיה בן ג' שנים שלימות מלמדין אותו אותיות התורה, כדי שירגיל עצמו לקרות בתורה. (הרב אברבנאל בפירוש לאבו
עדיין קשה
מהיכן הגיעה מטבע לשון הזו
לא כל הלכה בשו"ע נהיית פתגם

מרפא

משתמש רשום
ברור שיש מקור להכניסו בגיל 3 ללמדו אותית
השאלה הייתה על הפתגם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה