דרוש מידע בכמה מותר להעלות שכר דירה לשוכרים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Yerushalmit

משתמש מקצוען
מבחינה חוקית האם יש חוק כזה (הבנתי שיש הצעת חוק כזאת -שמגבילה בכמה מותר להעלות שכ"ד - האם יש משהו קיים)

וכן אמרו לי שרבנים יצאו נגד העלאות השכירות שקיימות היום - למשל בירושלים - האם למישהו יש עותק של המכתב?

(אמרו לי שיש מכתה עליו חתומים הרבה רבנים)

תודה

הכי בסיסי

משתמש חדש
אם יש לכם שוכר טוב שלא עושה בעיות ומשלם בזמן לפעמים עדיף לא לעלות או לעלות במעט מאשר להסתכן בעזיבה שלו...
מצטרף לנכתב.
אבל אפשר ללכת בדרך ממוצעת ולהעלות חצי מהסכום שחשבתם להעלות מלכתחילה וזאת ע"מ לשמר את השוכרים.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לכולם התייקרו העלויות בחיים
לא רק לשוכר
נכון, רק שלפעמים למשכיר שווה לא להעלות או להעלות קצת ולקבל הכנסה חודשית מאשר להעלות הרבה ואחרי זמן יהיה תקופה שלא יהיה הכנסות כלל אלא רק חיפוש אחר שוכרים

• תודה
Reactions: mwp

חיים של תורה

משתמש מקצוען
קצת סדר.
חוקית - מותר להעלות כמה שרוצים.
הלכתית - מותר רק עד גובה מחיר השוק.
אבל צריך לדעת שע"פ הלכה (וזה מה שהרבנים כתבו במכתב) יש עניין של 'בר מיצרא', שזה אומר שאם אתם רוצים להעלות את המחיר השוכר הקיים קודם לכולם, ואם זה מחיר שנראה לכם לא הגיוני בשביל השוכר הקיים (אברך) אז יכול להיות שאסור לעשות את זה (זה מחלוקת הפוסקים).
וזה לא רק רב אחד בגני גאולה, לפני שבועיים יצא מכתב מרבנים גדולים בירושלים מכל העדות והמגזרים נגד העלאת המחירים המטורפת שנעשה לאחרונה.

וחוץ מזה צריך לדעת שלא תמיד צריך ללכת ראש בקיר.
נסו להיכנס רגע לראש של השוכר שעד עכשיו שילם 5,000 ש"ח ועכשיו פתאום זה קופץ לו ל8,000 ש"ח, מאיפה בדיוק הוא אמור להביא את הכסף, ובפרט שמדובר על מחירים הרבה יותר גבוהים.
אז נכון שיש אנשים שישלמו כל מחיר ותמיד תצליחו להשכיר את הדירה שלכם, אבל צריך לדעת שזה ממש עוול וחוסר אכפתיות משוועת.
מובא בספרים הקדושים שכסף שנלקח שלא בצורה הכי ישרה והוגנת (לא מדובר על גזל) אין בו סימן ברכה.
אם בן אדם החליט להעלות את השכירות בעוד 3,000 ש"ח בבת אחת, שלא יתפלא למה שבועיים אחרי זה, המכונת כביסה או המקרר שבקו חיים, או שהבן שלו נזקק לטיפול יקר מאוד.

אני נמצא עמוק עמוק בתוך הסיפור (לא מתווך לא שוכר ולא משכיר), ואני מכיר כמה וכמה אברכים שהיו צריכים לעזות את הארץ (בני חו"ל), או לצאת לעבוד בגלל ההעלאה המטורפת שנעשה לאחרונה במחירים לא הגיוניים.

אני כרגע לא מוצא את המכתב של כל הרבנים, כשאמצא את זה אעלה בל"נ.

אאאא....

משתמש פעיל
אין חוק ואכן עלתה הצע"ח לפני שנתיים, לא רלוונטי.
המכתב המדובר היה ע"י רב מסוים לגני גאולה בלבד.
WhatsApp-Image-2022-08-09-at-20.30.32-1.jpeg

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אף אחד לא חייב לגור במקום מסוים,יכולים לעבור לדימונה במחיר נמוך
משכיר צריך למקסם את הרווחים שלו,זה לא גמ"ח..
ימצא שוכרים אחרים בקלות אז למה לא?
מי שלא משכיר לא יבין

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אף אחד לא חייב לגור במקום מסוים, יכולים לעבור לדימונה במחיר נמוך
אולי את לא מודעת, אבל יש כאלו שמוכרחים לגור בירושלים או במרכז, ומוכרחים אני מתכוון להכרח אמיתי ולא רק רצון ונוחות.
אין צורך להיכנס לכל הפרטים, רק דוגמא אחת.
אני מכיר אברך ש'השווער' שלו אמר לו שאם הוא עוזב את ירושלים אז שישכח מהדירה שלו, ומדובר ב'שווער' שמשלם מליון ש"ח!
אני לא מלמד זכות על ה'שווער', אבל צריך לדעת שלא תמיד יודעים מה מסתתר מאחורי כל שוכר שמשלם אלפי ש"ח בחודש.
מי שלא משכיר לא יבין
מי שלא שוכר לא יבין!!!

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מכיר אברך ש'השווער' שלו אמר לו שאם הוא עוזב את ירושלים אז שישכח מהדירה שלו, ומדובר ב'שווער' שמשלם מליון ש"ח!
שווער שמשלם לחתנו מליון ש"ח הייתי מצפה מהחתן לא להתלונן על שכירות גבוהה קצת מהרגיל

emma

משתמש מקצוען
ואני מכיר כמה וכמה אברכים שהיו צריכים לעזות את הארץ (בני חו"ל), או לצאת לעבוד בגלל ההעלאה המטורפת שנעשה לאחרונה במחירים לא הגיוניים.
במחילה,
נשמע קצת מוגזם
ירושלים גדולה מספיק, כך גם א"י.....

חיים של תורה

משתמש מקצוען
שווער שמשלם לחתנו מליון ש"ח הייתי מצפה מהחתן לא להתלונן על שכירות גבוהה קצת מהרגיל
לא יודע מה נקרא אצלך "גבוהה קצת מהרגיל", אבל לשלם על יחידה קטנה פחות מ40 מ"ר 6,000 ש"ח, או על דירת 3 חדרים ישנה 10,000 ש"ח, סליחה, אבל לדעתי זו הגזמה.
אין שום מקום בארץ שמשלמים מחיר כזה גבוה, גם לא בתל אביב.
מי שדורש מחיר כזה גבוה, עושה עוול לכלל הציבור.
ובפרט שכל זוג צעיר שמתחתן, זה מאוד מתבקש שלפחות בשנה הראשונה, הזוג יגור ליד ההורים.
ומה לעשות, שכשההורים קנו את הדירה לפני 30 שנה זה עלה פחות ממה שעולה היום דירה בדימונה?

תוכנית

משתמש פעיל
את לא יודעת כמה משלמים בתל אביב
אבל משלמים הון
והמחירים שם רק מזנקים... גם על חורבות מיניטוריות...
בדיוק לאחרונה עשו תחקיר
שמישהו שם כעין "אהל" על הגג, של מעט מטרים
ורצה על זה גם סכום גבוה מאוד
המחירים שם בכלל לא המחירים שאנחנו מכירים...

אני456

משתמש מקצוען
ובפרט שכל זוג צעיר שמתחתן, זה מאוד מתבקש שלפחות בשנה הראשונה, הזוג יגור ליד ההורים

לצערי אין לי דירה בירושלים, ואני שוכרת במקום אחר.
אני נגד הפקעת שערים וחושבת שיש גם מושג ערטילאי שנקרא "אחריות ציבורית".

אבל באמת נשמע לכם הגיוני שאדם ירוויח פחות על דבר שהוא השקיע בו ממון רב כי "מתבקש שהזוג הצעיר יגור ליד ההורים"?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה