דרוש מידע בכמה מותר להעלות שכר דירה לשוכרים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודע מה נקרא אצלך "גבוהה קצת מהרגיל", אבל לשלם על יחידה קטנה פחות מ40 מ"ר 6,000 ש"ח, או על דירת 3 חדרים ישנה 10,000 ש"ח, סליחה, אבל לדעתי זו הגזמה.
אין שום מקום בארץ שמשלמים מחיר כזה גבוה, גם לא בתל אביב.
מי שדורש מחיר כזה גבוה, עושה עוול לכלל הציבור.
ובפרט שכל זוג צעיר שמתחתן, זה מאוד מתבקש שלפחות בשנה הראשונה, הזוג יגור ליד ההורים.
ומה לעשות, שכשההורים קנו את הדירה לפני 30 שנה זה עלה פחות ממה שעולה היום דירה בדימונה?
אני גם שוכרת בירושלים במחיר יקר,אבל אני מבינה את בעה"ב שימקסם את הרווחים שלו..

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אבל באמת נשמע לכם הגיוני שאדם ירוויח פחות על דבר שהוא השקיע בו ממון רב כי "מתבקש שהזוג הצעיר יגור ליד ההורים"?
בוודאי שמותר לבן אדם להרוויח ובפרט דבר שהוא השקיע שם הון רב.
אבל אני רק רוצה להבין למה בן אדם שבנה יחידת דיור בבני ברק/מודיעין עילית/בית שמש/אלעד/ביתר מותר לו להרוויח 2,500 - 3,000 ש"ח בחודש, ומי שבנה בירושלים מותר לו להרוויח 5,500 - 6,500 ש"ח בחודש??? הוצאות הבניה הן אותו דבר.

ברור שכל זוג שבוחר לגור ליד ההורים ובכלל כל זוג שבוחר לגור בירושלים, צריך להיות מוכן לשלם יותר יקר ממקומות אחרים, אבל גם לזה יש גבול.
ואין שום הגיון שעל דירה בירושלים שהמחיר שלה רק 100,000 - 150,000 ש"ח יותר מבני ברק, ישלמו על השכירות בין 2,500 - 5,000 ש"ח יותר מבני ברק.
את לא יודעת כמה משלמים בתל אביב
אבל משלמים הון
והמחירים שם רק מזנקים... גם על חורבות מיניטוריות...
בדיוק לאחרונה עשו תחקיר
שמישהו שם כעין "אהל" על הגג, של מעט מטרים
ורצה על זה גם סכום גבוה מאוד
המחירים שם בכלל לא המחירים שאנחנו מכירים...
ואני כן יודע כמה משלמים שם, והמחירים שם לא מתקרבים למה שקורה בירושלים.
מציע שכל מי שחולק עלי שקודם יעשה בדיקה אמיתית.
אני גם משכירה וגם שוכרת ככה שאני מבינה מה אני אומרת
את המשפט הזה כתבת בנוגע להעלאת שכר הדירה בעשרות אחוזים בבת אחת, ולכן כתבתי שמי שלא שוכר לא יבין.
מבלי לדעת מי את ואיפה את גרה, אני יכול לכתוב בבטחון מוחלט, שלא העלו לך את השכר דירה בעשרות אחוזים בבת אחת, ובוודאי לא בסכום של יותר מ2,000 ש"ח. פשוט מאוד, זה לא קרה בשום מקום בארץ חוץ מירושלים.

נחמי3

משתמש מקצוען
אף אחד לא חייב לגור במקום מסוים,יכולים לעבור לדימונה במחיר נמוך
משכיר צריך למקסם את הרווחים שלו,זה לא גמ"ח..
ימצא שוכרים אחרים בקלות אז למה לא?
מי שלא משכיר לא יבין
אנחנו גרים בשכירות מעל עשור, ואף פעם לא נפלנו בכזה רוע של משכירים, ברוך ה'
ואנחנו לא גרים בדימונה...

חסיד אמיתי

משתמש מקצוען
לדעתי רוב האנשים שיש להם טענות על מחירי השכירות המופקעים בירושלים
גרים "סתם" בירושלים ואם רובם יעזבו את ירושלים
אז גם המחיר יירד וגם מי ש"חייב" לגור יהנה מההוזלה
אז למי שיש טענות מוזמן להר יונה ורכסים ודימונה וכו

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואף פעם לא נפלנו בכזה רוע של משכירים
שאת קונה דירה שלפני שנה עלתה מליון שקל פחות את קוראת למוכר רע?
יש שוכרים שמרגישים שהמשכיר עובד אצלם..צריך לזכור מחיר הדירה עולה ואיתה השכירות ביחסי
ברור שזה כואב לנו פתאום לשלם יותר..אבל ככה זה,בנ"א קנה בשנה איחור דירה והפסיד מליון שקל
שכל החיים יעבוד לא יגיע לזה..

נערך לאחרונה ב:

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
@חיים של תורה
מהודעותיך עולה כי ירושלים פרוסה על רדיוס של 300 מטר מגני גאולה.

מה שאתה מתאר קרה רק שם(וגם זה אחרי שנתיים שדירות עמדו שם ריקות בגלל הקורונה והחוצניקים וכו וכו).

יתכבדו המסכנים ויצפינו קילומטר או שתיים ותעל שוועתם.

Zbaaang

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
רק לקרוא את הדיון הזה
גורם לי לנשום בכבדות
כל הסיפור הזה נהיה בלתי נסבל

שכירות זה להעמיד פח באמצע הבית
וכל חודש לזרוק לתוכו 4000 שקל
זוועה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואין שום הגיון שעל דירה בירושלים שהמחיר שלה רק 100,000 - 150,000 ש"ח יותר מבני ברק, ישלמו על השכירות בין 2,500 - 5,000 ש"ח יותר מבני ברק.

המחיר של דירה ברוממה, גבוה ממחיר דירה בבני ברק בהרבה יותר מהפער שציינתם.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא יודע מה נקרא אצלך "גבוהה קצת מהרגיל", אבל לשלם על יחידה קטנה פחות מ40 מ"ר 6,000 ש"ח, או על דירת 3 חדרים ישנה 10,000 ש"ח, סליחה, אבל לדעתי זו הגזמה.
אין שום מקום בארץ שמשלמים מחיר כזה גבוה, גם לא בתל אביב.
מי שדורש מחיר כזה גבוה, עושה עוול לכלל הציבור.
ובפרט שכל זוג צעיר שמתחתן, זה מאוד מתבקש שלפחות בשנה הראשונה, הזוג יגור ליד ההורים.
ומה לעשות, שכשההורים קנו את הדירה לפני 30 שנה זה עלה פחות ממה שעולה היום דירה בדימונה?
איפה המחירים ככה בכל ירושלים או באזור נורא מסוים? העיר גדולה שיעברו לאזור אחר.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
לא דברתי רק על רוממה וגני גאולה, שם המחירים הרבה יותר גבוהים ממה שכתבתי (עד 14,000 ש"ח לדירת 3 חדרים).
אני כתבתי על כל מרכז ירושלים, שבשנה וחצי האחרונה המחירים עלו בלי שום פרופורציה.
ומה יעשו הזוג הצעיר שההורים שלהם גרים בשכונות גאולה/רוממה/עזרת תורה/גוש שמונים/סנהדריה, שיגורו ברמת שלמה ובית וגן?!
ואיך יבואו בשבת? ואיך בדיוק זה נקרא ליד ההורים?
נכון שמי שאין לו סיבה לגור במרכז העיר והוא עושה זאת נטו מתוך נוחיות, שיתכבד לשלם יותר יקר (וגם אז יש גבול), אבל לא לכולם זה אופציה.

ולכל מי שטוען שהחוצניקים צריכים לעבור לגור בשכונות יותר רחוקות, נסו רגע לחשוב איך הייתם מגיבים אם היו אומרים לכם לעבור לשכונה רחוקה, שאף אחד לא מדבר שם את השפה שלכם, ואתם לא מבינים את השפה שלהם?
לא חושב שמישהו מכם היה חושב לעבור גם אם השכירות שם היתה הרבה יותר זולה.
אז למה אתם חושבים שהחוצניקים שגם ככה רחוקים מהמשפחה שלהם, וצריכים להתנהל לגמרי אבל לגמרי לבד, בלי אירוח לשבת ובלי קפיצה לארוחת ערב, ובלי עצירה קטנה אצל ההורים כדי לקחת משהו, כן צריכים לעשות את זה?!
וזה העוול הגדול כאן, כי בעלי הדירות ברוממה וגני גאולה יודעים זאת טוב מאוד, ולכן הם יכולים להרשות לעצמם לגבות כמה שהם רוצים, כי הם יודעים שאין לזוגות ברירה אחרת.
וכל מי שטוען אחרת פשוט לא מכיר את הנפשות הפועלות!

אליסה

משתמש מקצוען
ומה יעשו הזוג הצעיר שההורים שלהם גרים בשכונות גאולה/רוממה/עזרת תורה/גוש שמונים/סנהדריה, שיגורו ברמת שלמה ובית וגן?!
ואיך יבואו בשבת? ואיך בדיוק זה נקרא ליד ההורים?
לא כתוב בתורה שחייבים לגור ליד ההורים.
ממש שובר לב שהזוג הצעיר יצטרך להתכבד לנסוע לשבת להורים במקום ללכת ברגל לסעודה.
לידיעתך יש כאלה שגם בבית וגן ורמת שלמה לא יכולים לשכור והם מתחתנים וגרים מחוץ לעיר.
ולשבתות הם באים באוטובוסים מחוץ לעיר ה' ישמור. לא נרשמו נזקים בינתיים.
אם זוג רוצה לגור ליד ההורים ויש אפשרות, מקסים, אבל אין צורך לתאר את המגורים קצת יותר רחוק כאסון.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אבל אני רק רוצה להבין למה בן אדם שבנה יחידת דיור בבני ברק/מודיעין עילית/בית שמש/אלעד/ביתר מותר לו להרוויח 2,500 - 3,000 ש"ח בחודש, ומי שבנה בירושלים מותר לו להרוויח 5,500 - 6,500 ש"ח בחודש??? הוצאות הבניה הן אותו דבר.

.[/ISPOILER]
אנחנו חיים בעולם קפיטליסטי
ככה זה עובד -ביקוש מול היצע

רק כשמתחיל להכנס לזה קרטלים, רמאויות, יצירת ביקושים מדומים ומלאכותיים- זה כבר בעיה

יוגורט

משתמש מקצוען
ליבי ליבי על השוכרים שתלויים ברחמי המשכירים. כל שנה מעלים להם, והם עושים חשבון של הובלה + בלאי +תיווך ונכנעים ומשלמים כי אין להם ברירה.
אבל גם המשכירים קנו את הדירה לצורך ביזנעס. והם מסתכלים על היכולת שלהם להרויח עוד אלפי\ עשרות אלפים בשנה.

מה יהיה?????

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ובית וגן היא לא אופצייה
המחירים שם קפצו בעשרות אחוזים...
בית וגן מאז ומתמיד הייתה אחת השכונות היקרות, לא פחות מסנהדריה/עזרת תורה וכו'
ממש לא יושבת באותה גיזרה כמו רמת שלמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה