האברך ממיר

משתמש מקצוען
חס ושלום לומר שהוא הפסיק לדאוג בבית שמש יש לו קונפליקט שרדפו אותו הקנאים בגלל גולובנציץ
אז פעם חשבתי שהקנאים ירו רק ברגל של עצמם.
מתברר שהם ירו ברגל של כל הציבור החרדי.
כי אחד מעסקני הדיור הגדולים ביותר של הציבור החרדי, שנתח נכבד מאוד מבית שמש החרדית קיימת רק בזכותו, יצא מהמשוואה ומעדיף לא להתעסק עם דיור בבית שמש.
בינתיים הוא רק מנהל גמ"ח שמלווה כספי ענק ועוזר בכל מיני מקרים מסובכים.

די

משתמש סופר מקצוען
רמה ה'1 עוד לא מאוכלסת, המיעוט המאוכלס זה 60 % חרדי השאר כנראה יהיה דת"ל ולא חרדי
המשקפיים היא דת"ל ודת"ל לא נחשבים חרדים ובוודאי לא גורם להתחרדות בסביבה.
רמה א' קרובה, אבל איזה רמה א' רמה א' החלק המזרחי שלה אינה נחשבת כשכונה חרדית
אתה מערבב בין חילונים לדתי לאומי.
אני חושב שחרדים יכולים לחיות לצד דתי לאומי, בוודאי בשכונות נפרדות. כמו רמה א' באיזור דולב או מיכה יש חרדים לצד דת"ל. בוודאי בעבר שהיו חרדים לצד חילונים בפתח תקווה נתניה תל אביב וכו' (וגם היום יש). כמובן עדיף שהכל יהיה חרדי.

די

משתמש סופר מקצוען
אין השוואה בין ההתחרדויות של פעם עם המחירים הזולים וקבוצות הרכישה שהיו שם, ובטלו ועברו מן העולם!
מבלי לרפות את ידיך ממאבקיך הכבירים, אבל אולי מבחינה אסטרטגית עדיף לציבור החרדי לעבור למקומות זולים כמו כסיף והר יונה, וכך הציבור הכללי לא יבקש לבנות שם מגדלים ושאר מרעין בישין...

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אתה מערבב בין חילונים לדתי לאומי.
דבר ראשון מחמאה על שאתה מנהל איתי דיאלוג, יש כאן כאלה שלא רואים זאת בעין יפה
אני חושב שחרדים יכולים לחיות לצד דתי לאומי,
הגדרת בדיוק רב מאוד!! את הלך הרוח בוועדת התכנון והבנייה, ככה בדיוק תיראה בית שמש היום ומחר וגם בעוד 30 שנה!
עיר העתיד?
פעמיים ביתר + פעמיים אלעד, זה נכון- אבל גם פעם אחת תל אביב גבעתיים ורמתיים.
בוודאי בשכונות נפרדות.
זה נקרא לשרת את האינטרסים של הציבור החרדי! לצופף את רמת אברהם להקטין מרפסות סוכה או להחסירם, עשרה מגדלים ברמת המשקפיים וכו'
בוודאי בעבר שהיו חרדים לצד חילונים בפתח תקווה נתניה תל אביב וכו' (וגם היום יש). כמובן עדיף שהכל יהיה חרדי.
איזה רשימה מנית? לא ביתר ולא קריית ספר וגם לא אלעד בכיוון הזה בית שמש מאבדת את התואר "עיר העתיד של הציבור החרדי"

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
דבר ראשון מחמאה על שאתה מנהל איתי דיאלוג, יש כאן כאלה שלא רואים זאת בעין יפה
מודה באשמה
אני חושב שזה לא מתקדם לשום מקום אתה חוזר על עצמך כל הזמן (וגם אנחנו)
כמובן שמי שנהנה סתם להתכתב למה לא

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אבל אולי מבחינה אסטרטגית עדיף לציבור החרדי לעבור למקומות זולים כמו כסיף והר יונה, וכך הציבור הכללי לא יבקש לבנות שם מגדלים ושאר מרעין בישין...
תיארת במדויק את כותרות העיתונות החרדית שזעקו על גזילת כבשת הרש כשהיה מדובר על קרקעות בקריית גת,
את אלפי הדונמים שיכולים לשרת את את הציבור החרדי בבית שמש אין אף אחד ששם לב ושמים את רבני העיר ללעג ולקלס.
תוכנית גולדקנוף באה בדיוק על רקע זה.
ומתוך ייאוש מנציגי העיר בית שמש אשר אינם שמים לב לאן בית שמש הולכת והאופטימיות המוגזמת העבירה אותם על דעתם.
אבל יהודי תמיד מוצא פתרונות.
ובס"ד מרובה מיד במוצאי החג, אמר על כל במה, בואו למקום אחר שם במקום נפלא מול הים נקים עיר חדשה
שם על כל חריגה מתקנת העיר (מגדל), ללא התנגדויות וללא ערר'יים, עם פעולה צבאית מדויקת אכיפה מאה אחוז "ומשטחים" אותו מיידית.
מערב הנגב החדשה, עיר חרדית חדשה!

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מודה באשמה
אני חושב שזה לא מתקדם לשום מקום אתה חוזר על עצמך כל הזמן (וגם אנחנו)
כמובן שמי שנהנה סתם להתכתב למה לא
אגב האשכול הזה אמור לשמש גם להביא מידע על פרויקטים חרדיים שנבנים במקומות רבים
(לב הרמה 3 פרויקטים,מתחמי קניג רמה ב', התחדשות עירונית מול אולם פארהנד, התב"ע החדשה של הקריה החרדית.
הפרויקט ברחוב נח לוז, 3 פרויקטים ברמת אברהם A, ועוד ועוד)

די

משתמש סופר מקצוען
ומתוך ייאוש מנציגי העיר בית שמש אשר אינם שמים לב לאן בית שמש הולכת והאופטימיות המוגזמת העבירה אותם על דעתם.
אני לא חושב שיש לנציגי העיר הרבה מה לעשות.
כמדומני שאתה כתבת שיש לוועדת המחוזית סמכות להחליט.
כתבתי שגם אם יש דת"ל ברמה ה'1 ומשקפיים זה לא סותר את זה שיגורו חרדים ברמה ח'.
אני לא רואה את בית שמש גם בעתיד כעיר ש"נקייה" מ"לא חרדים", אבל ייתכן בהחלט שרוב רובו של העיר יהיו חרדים, ושבית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה ביותר (ירושלים אין רוב חרדי).
מה שכתבתי לעבור לדרום היה אם אתה רוצים בלי שום מגדלים, ובלי שום "לא חרדים" אז אולי בדרום.

יעקב וייס

משתמש פעיל
כתבתי שגם אם יש דת"ל ברמה ה'1 ומשקפיים זה לא סותר את זה שיגורו חרדים ברמה ח'.
אני לא רואה את בית שמש גם בעתיד כעיר ש"נקייה" מ"לא חרדים", אבל ייתכן בהחלט שרוב רובו של העיר יהיו חרדים, ושבית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה ביותר (ירושלים אין רוב חרדי).
מה שכתבתי לעבור לדרום היה אם אתה רוצים בלי שום מגדלים, ובלי שום "לא חרדים" אז אולי בדרום.
ההלם הגדול שנודע לי שאחראים על כל הדברים האלו זה חברי עירייה
ולא משרד השיכון
וועדת תכנון ובניה בבית שמש שייכת לחרדים
מה שמכוון אותם זה כסף וכסף כסף

די

משתמש סופר מקצוען
ולא משרד השיכון
וועדת תכנון ובניה בבית שמש שייכת לחרדים
מה שמכוון אותם זה כסף וכסף כסף
נראה לי האחראים זה וועדה מחוזית ירושלים שממש לא בשליטת חרדים.

די

משתמש סופר מקצוען
אתה מיתמם?????
או שאתה לא מספיק יודע את הכח שיש לועדת תו"ב ולראש העירייה........
למיטב ידיעתי
ראש העירייה אולי יש לה קצת כוח בעניין.
הוועדה המחוזית הם אחראים על הדברים האלו.
אם יש בניין של 7 קומות ורוצים לבנות 15 קומות צריך לעשות שינוי תב"ע אצל הוועדה המחוזית (אולי הם מתייעצים עם ראש העיר והוועדה המקומית אבל הסמכות היא של הוועדה מחוזית)
הוועדה המקומית סך הכל בודקת שהתכנית מתאימה לתב"ע.

די

משתמש סופר מקצוען
מה זה "כל הדברים האלו"?
שיש דת"ל ברמה ה'?
לידיעתך אם לא-אז גם את רמה ד' לא היו בונים, ועל זה נאמר תפסת מרובה לא תפסת.
תגיד תודה שבנו כאן עיר חרדית חדשה "רמה ד'"

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
נראה לי האחראים זה וועדה מחוזית ירושלים שממש לא בשליטת חרדים.
למיטב ידיעתי
ראש העירייה אולי יש לה קצת כוח בעניין.
הוועדה המחוזית הם אחראים על הדברים האלו.
אם יש בניין של 7 קומות ורוצים לבנות 15 קומות צריך לעשות שינוי תב"ע אצל הוועדה המחוזית (אולי הם מתייעצים עם ראש העיר והוועדה המקומית אבל הסמכות היא של הוועדה מחוזית)
הוועדה המקומית סך הכל בודקת שהתכנית מתאימה לתב"ע.
מה בסך הכל העירייה עושה???? (השאלה במקומה, ותודה על הצורך להבהיר את הדברים לתועלת הציבור)
סיכמת פה מאוד יפה את סמכויות התו"ב! וסמכויות העירייה.
לוועדה המחוזית יש כח רב יותר מהעירייה! אכן. לא תמיד אפשר להאשים את העירייה בתוכניות שאושרו במחוזי!!
הכל נכון.
אבל,
הסיפור הגדול הוא על פרויקטים שהעירייה המליצה למחוזי לאשר.
על תוכניות שהגבהת הקומות דווקא בסמכות העירייה ולא במחוזי (ע"ע רמת אברהם)
על חיסול מרפסות סוכה בדירות בפרויקט אלי יוחנן ברמה ה' ע"י העירייה.
קידום תוכנית מע"ר צפוני ע"י העירייה.
אישור דיור מוגן לגובה רב ברמה ה' ונתינת המלצה למשרד השיכון על כך ע"י העירייה. (מקור אוהד כהן מ"מ מהנדס העיר ואדריכל משרד השיכון)
אישור פרויקט משכנות שיא חלקם ללא סוכה ע"י העירייה
המלצת העירייה ל
אשר את המבנים בנהר הירדן פינת הירקון
הימנעות העירייה מלתת התנגדות, או הימנעות נציגנו מליידע את הנציגים החרדים שחברים במחוזי למתחם 700 בנווה שמיר (פרויקט מושהה לבינתיים, בס"ד)
המלצת העירייה לאשר 4 מבני מגורים לגובה רב בשכונת המשקפיים
קידום פרויקטים שונים נוספים ע"י העירייה שהרבנים ביקשו והתחננו שלא לאשרם
אגב חברי העירייה יכולים לשלוח מכתב לשר הפנים הממונה על המחוזי, כדי לתת סטופ!
כנראה שאין להם זמן להתקשר או לשלוח מייל, הם עסוקים בדברים יותר חשובים! ככה זה כשיש כאן ראש עיר חילוני!

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מאשכול אחר קרדיט ל @המגיב

ראיתי רשימה של חלק מהחנויות שיפתחו בקניון d סנטר בכניסה לד' וצירפתי לכאן למי שזה יעזור

מתחם D סנטר
רשתות ומותגים חתומים בחוזים או תנאים

• פוקס
• פוקס הום
• צ'ילדרן פלייס
• ללין
• קיווי
• BE פארם
הדס
• פוד אפיל - רשת כלי בית
• מילאנו אופטיק
סטייליש איפור
Cb פאשן
אביטל רוזנטל
נועה קידס
ניו טאצ
• משי מחשבים וסלולר
• גרביים עד הבית
בלאש
מזל חזוט
רחל סיטבון
• שאמיז
עינית
שאול תמרוקים
פמיקס (גאולה ועוד)
פיצה האט
מאפיית נחמה
חומוס אליהו
פיצוחי מזרחי
סשימי .
סמוקינג טיז .
קפוצ׳ינו
פוט פרינט (רשת אורטופדיה והנעלה - 3 סניפים בירושלים)
בזאר שטראוס
בזאר צעצועים .
• סטוק מתוק
שוק השקל
ועוד..
מעניין איך חלק מתושבי רמה ד' 1 הצמודים ושאר הציבוריים הקיצוניים יסתדרו עם האופי של הקניון שנראה הולך להיות מאוד מאוד שונה ממה שמתאים להם...

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מה זה "כל הדברים האלו"?
שיש דת"ל ברמה ה'?
לידיעתך אם לא-אז גם את רמה ד' לא היו בונים, ועל זה נאמר תפסת מרובה לא תפסת.
תגיד תודה שבנו כאן עיר חרדית חדשה "רמה ד'"
תגיד תודה שבנו את רמה ד'!
תמיד טוב להגיד תודה
אל תשכח שהעיתוי של קידום תוכנית מע"ר צפוני, ל"ע. הגיעו בדיוק עם קידום רמה ה'2, זוכרים את הכותרות "רבבה מימינך"?
הם אומרים בואו נבנה לכם שכונה ותביאו לנו את הבית שלכם.
באכלוס רמה ד' אכן הפסדנו את קריית גת והפסדנו גם את ההתחרדות של השכונות הוותיקות שנעצרו כמעט לחלוטין וגם נפסקה ההתחרדות של רמה א'.
ככה צוחקים עלינו? זה בדיוק השיטה אומרים לך תן לנו את בית שמש לחילונים (סליחה לדת"ל) ותגיד תודה על מה שיש לכם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה