בית חולים בירור על לידה קיסרית בשערי צדק ופגיה בשערי צדק

אנוכי

משתמש מקצוען
אוהבים ללכלכך כאן על שערי צדק
לפני שנתים ילדתי תאומים בשבוע 34, לידה רגילה ומדהימה (עם זירוז)
וזאת לאחר שבדקנו מול עסקנים ידועים גם לגבי הפגייה!
(אין לי מושג לגבי מקרים מורכבים, מומים מולדים וכו' שלא שאלנו, אבל לידת תאומים זה קלאס)
המליצו לנו או עין כרם או שערי צדק, ובחרנו שם גם בגלל הנגישות.
אכן, המעטפת של שע"צ להורי פגים נדירה,
אבל מלפני שנתיים עבר זמן וחל קיצוץ ממעותי שם (נסי לשאול עובדות שם, מהפגיה או מהמחלקות בכלל)

קלופ

משתמש פעיל
אין לי מושג לגבי מקרים מורכבים, מומים מולדים וכו' שלא שאלנו אבל לידת תאומים זה קלאס
קלאס?
אולי בתאומים לא זהים/
רק בשליש מהמקרים של תאומים זהים כשהחלוקה התרחשה בימים 1-3 שאז יש שני שקי אמניון ושני שקי כוריון.
(שאז הם נראים וגם מתנהגים כמו תאומים לא זהים)
לא כתבתם סוג התאומים
אבל בתאומים זהים ברוב המקרים הם מונוכוריאלים כלומר יהיו עטופים בקרום כוריון אחד, (מונוכוריאלים ביאמניוטים)
או במקרה ממש נדיר יותר הם יחלקו אפילו את שק האמניון שזה השק הפנימי יותר,(מונוכוריאלים מונואמניוטים)
ממילא התאומים האלה חולקים בעצם שליה משותפת שיש הרבה סיבוכים שיכולים לנבוע כתוצאה מהשליה המשותפת,
כמו למשל ttts או iugr ועוד, או אפילו כריכת חבל טבור בתאומים שהם גם מונואמניוטים.
לשע"צ אין שום יכולת/ניסיון לטפל במקרים הללו.
מניסיון לפני שנתיים שבוע 26 שע"צ המליצו זירוז ולידה מוקדמת שזו פגות קשה
בשיבא טיפול תוך רחמי הציל את העובר וילדה בסוף בשבוע 35 ילד בריא.

בנוסף צריך לדעת שתאומים כאלו יש לפחות 10% סיכוי ללידה לפני שבוע 32 שזו כבר פגות משמעותית
(עם יותר סיכונים לתחלואה נוירולוגית ועוד ועוד)
בעוד שהסיכון הכללי ללידה לפני שבוע 32 הוא רק 1%
כלומר יש כאן פי 10 יותר סיכוי ללידה לפני שבוע 32.
לידה לפני שבוע 32 ממש לא לידה קלאס,כפי שכבר כתבתי זו כבר פגות משמעותית,וממש לא הייתי ממליץ פה על שע"צ.
כמו שהבנתם הריון תאומים זהים
במרבית המקרים זה הריון מורכב הרבה יותר,ודורש מעקב תכוף וקפדני,
צריך הרבה ניסיון ע"מ לזהות את הסיבוכים הללו בזמן לפני שיהיה מאוחר מדי

נערך לאחרונה ב:

דאבל

משתמש מקצוען
לא כתבתם סוג התאומים
במקרה שלי תאומים זהים מונו B
כשידענו שיש סיכון לניתוח כי התחתון התהפך שוב ושוב מצג ראש לעכוז
את המעקב הדו שבועי ביצעתי בתל השומר
וללידה - לאחר התייעצות - הלכנו לשערי צדק
אגב חלק מהשיקול היה שאין בתל השומר אפשרות לשר"פ בקיסרי וזה היה לי חשוב
למרות שבסופו של דבר היתה לידה רגילה ב"ה

עריכה:
אין לי שום מטרה להוסיף לשערי צדק לקוחות
רק היה חשוב לי להוסיף מנסיוני האישי

כנוש

משתמש רשום
קלאס?
אולי בתאומים לא זהים/
רק בשליש מהמקרים של תאומים זהים כשהחלוקה התרחשה בימים 1-3 שאז יש שני שקי אמניון ושני שקי כוריון.
לא כתבתם סוג התאומים
אבל בתאומים זהים ברוב המקרים הם מונוכוריאלים כלומר יהיו עטופים בקרום כוריון אחד, (מונוכוריאלים ביאמניוטים)
או במקרה ממש נדיר יותר הם יחלקו אפילו את שק האמניון שזה השק הפנימי יותר,(מונוכוריאלים מונואמניוטים)
ממילא התאומים האלה חולקים בעצם שליה משותפת שיש הרבה סיבוכים שיכולים לנבוע כתוצאה מהשליה המשותפת,
כמו למשל ttts או iugr ועוד, או אפילו כריכת חבל טבור בתאומים שהם גם מונואמניוטים.

בנוסף צריך לדעת שתאומים כאלו יש לפחות 10% סיכוי ללידה לפני שבוע 32 שזו כבר פגות משמעותית
לידה לפני שבוע 32 ממש לא לידה קלאס,כפי שכבר כתבתי זו כבר פגות משמעותית,וממש לא הייתי ממליץ פה על שע"צ.
נכון מאוד!
גם אנחנו היינו במעקבים שתל השומר
שערי צדק המליצו על ניתוח לייזר להפרדת השליה ובתל השומר - שהם ה-מומחים לתאומים
ליוו וב"ה ההריון החזיק עד שבוע 34
הם באמת לא יודעים להתמודד עם זהים או מקרים מורכבים - במצבים כאלה רק אבל רק תל השומר
בפרט ממליצה על פרו' יואב ינון שהוא מנהל את היחידה לרפואת העובר
הוא בין הרופאים הטובים בעולם (עפ"י מגזין פורבס)
חוץ מזה שהוא אנושי, בגובה העינים

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
חייבת להגיב על עניין הבכי של התינוקות בפגיה-
אתם חייבים להבין. פגיה היא לא תינוקייה! בפגיה מצילים חיים! והורים לתינוק שנמצא בטיפול נמרץ
בפגיה ולא משנה איזו פגיה, צריכים לדעת שיתכן שהילד שלהם גם יבכה, כי מצילים את החיים של החבר לידו!!
חבל על העגמת נפש שלה ההורים
גם התינוק שלי היה בפגיה כמעט 4 חודשים ונתקלתי בהורים שהתינוק שלהם לדוגמה נולד בזמן ונזקק להשגחה רפואית על דבר מסוים, שצעקו על האחיות שראיתי שדקה קודם טיפלו בילד שלהם והוא המשיך לצרוח בזמן שהן היו חייבות
לגשת לתינוק שהוריד סטורציה ונזקק לאמבו! (להנשים אותו למי שלא יודע)
לגבי איכות הפגיה:
ממליצה בהריון תאומים ללכת לפגיה הכי טובה ולהתייעץ עם הרב פירר
אני בכלל בדעה של ללכת גם בכל לידה רגילה לבית חולים הכי טוב, כי לאף אחד אין ביטוח איך תיגמר הלידה (שלא נדע מצרות)

כנוש

משתמש רשום
חייבת להגיב על עניין הבכי של התינוקות בפגיה-
אתם חייבים להבין. פגיה היא לא תינוקייה! בפגיה מצילים חיים! והורים לתינוק שנמצא בטיפול נמרץ
בפגיה ולא משנה איזו פגיה, צריכים לדעת שיתכן שהילד שלהם גם יבכה, כי מצילים את החיים של החבר לידו!!
חבל על העגמת נפש שלה ההורים
גם התינוק שלי היה בפגיה כמעט 4 חודשים ונתקלתי בהורים שהתינוק שלהם לדוגמה נולד בזמן ונזקק להשגחה רפואית על דבר מסוים, שצעקו על האחיות שראיתי שדקה קודם טיפלו בילד שלהם והוא המשיך לצרוח בזמן שהן היו חייבות
לגשת לתינוק שהוריד סטורציה ונזקק לאמבו! (להנשים אותו למי שלא יודע)
לגבי איכות הפגיה:
ממליצה בהריון תאומים ללכת לפגיה הכי טובה ולהתייעץ עם הרב פירר
אני בכלל בדעה של ללכת גם בכל לידה רגילה לבית חולים הכי טוב, כי לאף אחד אין ביטוח איך תיגמר הלידה (שלא נדע מצרות)
זה תלוי
למשל תינוק בוכה והאחות לא בחדר - זה לא בסדר נקודה!!
ואת רואה טיפוסים...
היא יכולה להיות בחדר השני לעזור ולפטפט עם החברה אבל זה לא הוגן
ילד לא אמור לבכות כי יותר נחמד לשוחח עם חברה
אני ראיתי את הבת שלי בוכה שם והאחות לא הייתה- זה לא בסדר!!!
אגב רופא מבפנים אמר לנו שלפני שנתיים הייתה עזיבה גדולה..
וגם אחיות שם עוזבות, למשל בשבוע אחד עזבו 8 אחיות
ורואים את האחיות מדברות על המצב בפגיה על היחס אליהן על השחיקה
וראיתי אחראית רבה עם אחת האחיות - זה היה מביך!
ולמשל כי אחות מיהרה אז היא דחפה זונדה לבת שלי בלי לנסות שהיא תאכל דרך הפה!
כל הדברים שכתבתי לעיל לא בסדר!!!
באופן כללי הן מקסימות ועובדות קשה ויש טיפוסים מכל מיני סוגים כמו בכל מקום עבודה אחר
יש מלאכיות, יש קשוחות, יש אדישות יש כל מיני...
אנחנו השתדלנו להיות שם כמה שיותר, לטפל בעצמנו
וגם אם לא יכולים זה בסדר מטפלים בהם במסירות!

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
זה תלוי
למשל תינוק בוכה והאחות לא בחדר - זה לא בסדר נקודה!!
ואת רואה טיפוסים...
היא יכולה להיות בחדר השני לעזור ולפטפט עם החברה אבל זה לא הוגן
ילד לא אמור לבכות כי יותר נחמד לשוחח עם חברה
אני ראיתי את הבת שלי בוכה שם והאחות לא הייתה- זה לא בסדר!!!
אגב רופא מבפנים אמר לנו שלפני שנתיים הייתה עזיבה גדולה..
וגם אחיות שם עוזבות, למשל בשבוע אחד עזבו 8 אחיות
ורואים את האחיות מדברות על המצב בפגיה על היחס אליהן על השחיקה
וראיתי אחראית רבה עם אחת האחיות - זה היה מביך!
ולמשל כי אחות מיהרה אז היא דחפה זונדה לבת שלי בלי לנסות שהיא תאכל דרך הפה!
כל הדברים שכתבתי לעיל לא בסדר!!!
באופן כללי הן מקסימות ועובדות קשה ויש טיפוסים מכל מיני סוגים כמו בכל מקום עבודה אחר
יש מלאכיות, יש קשוחות, יש אדישות יש כל מיני...
אנחנו השתדלנו להיות שם כמה שיותר, לטפל בעצמנו
וגם אם לא יכולים זה בסדר מטפלים בהם במסירות!
אחות שעוזבת חדר בטיפול נמרץ- זה לא בסדר ולא תקין וצריך להתלונן!!!!

קלופ

משתמש פעיל
במקרה שלי תאומים זהים מונו B
כל ההריון רועדים מפחד מ ttts. בעיקר סביב שבועות 16-26.
ולכן נורא נורא חשוב שאכן
את המעקב הדו שבועי ביצעתי בתל השומר
ברוך השם העיקר שילדתם בידיים מלאות.
פרו' יואב ינון הוא אנושי, בגובה העינים
מדוייק.
סתם לידיעה הוא גם מתנגד מאוד גדול להפלות,
שמעתי אותו בכנס מדבר
שמה שבארץ מפסיקים הריון מסיבות מיילדותיות אין לזה שום תקדים בעולם,
מתח ביקורת מאוד קשה על כך שמאפשרים הפלה במקרים כאלו.
וכן בהפלות על רקע CMV ועוד.

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל

נשג

משתמש צעיר
מניסיון של 3 שבועות בטיפול נמרץ חדר ריק היה בשגרה זה ממש לא היה נדיר והרבה מאוד פעמים האחות מדברת עם אחות אחרת או שקועה בטלפון והתינוקים צורחים!!!!!! וחס וחלילה אם מעירים להן שהתינוק ליד בוכה.....

מישהו אחד ועוד

משתמש פעיל
מניסיון עם 2 בפגייה. מעייני ושניידר . אף פעם לא ראיתי חדר בלי אחות . גם לא בהשגחה /לקראת שחרור.
בדר''כ בפגייה אין כמעט בכיות שלא ניסו להרגיע אלא אם האחיות היו עסוקות במקרי חירום .

אם המצב שתיארתם הוא בשע''צ לא הייתי מתקרבת לשם.

מי מכיר מי יודע

משתמש פעיל
מניסיון עם 2 בפגייה. מעייני ושניידר . אף פעם לא ראיתי חדר בלי אחות . גם לא בהשגחה /לקראת שחרור.
בדר''כ בפגייה אין כמעט בכיות שלא ניסו להרגיע אלא אם האחיות היו עסוקות במקרי חירום .

אם המצב שתיארתם הוא בשע''צ לא הייתי מתקרבת לשם.
ממש מפחיד, מסכימה איתך
וגם אנחנו בשניידר

אנוכי

משתמש מקצוען
קלאס?
אולי בתאומים לא זהים/
לא כתבתם סוג התאומים

שיבא- תל השומר כמדומני היחידים בארץ שעושים ניתוח לייזר להפרדת כלי דם בשליה במקרה של TTTS
ושערי צדק שולחים לשם במקרה ומתגלה מעבר דם מתאום למשנהו (שאף אחד לא יתנסה!)
בשע"צ בפגיה התחלפה האחות האחראית על האחיות, והיחס כלפיהן השתנה דרסטית, יצא לי לפגוש כמה מהן שנטשו את הזירה (עברו בי"ח או מחלקה) וגם לשמוע מהורים שילדיהם בפגיה,
לגבי לידה לאחר שבוע 32 הרופא שלי היה בגישה שבשלב זה כל בי"ח עם פגיה יכול לקבל, זו כבר לו פגות קשה (כמובן שאם לא ידוע על מום ביילודים)
לגבי לידה מוקדמת ממש שבועות 24-29 הר הצופים נחשבים לפגיה הטובה ביותר. (רק שאין בה מקומות לאינספור)
ולגב המעקבים- אני ערכתי מעקבים בתאומים זהים- בקופת חולים.
באם היה חשד כלשהוא- היו מפנים אותי לביה"ח, אך מעקב רציף כשאין סיכון נוסף מלבד הזהות, לא חובה לערוך בביה"ח

קלופ

משתמש פעיל
ולגב המעקבים- אני ערכתי מעקבים בתאומים זהים- בקופת חולים.
הבעיה שלעיתים לא עולים על זה ממש מיד,
לעובר הראשון יהיה היפר וולמיה ווליום אובר וריבוי מים ניכר ומשכך עומס גדול על הלב
/היפו וולמיה ללא מים בכלל אצל העובר השני
זה מוביל לאי ספיקת לב
וזה מצב מאוד מסוכן שהולך ומחמיר
העיתוי משנה מאוד לסיכוי של העובר לשרוד,גם במידה ומבצעים ניתוח לייזר להפרדת האנסטמוזות
(בד"כ יש 8-9 כאלו בממוצע לפחות!)
וגם אם הם כן שורדים יש סיכוי יותר גדול לאסקמיה מוחית/
בכלל תחלואה נוירולוגית אצל אחד העוברים,
במידה ולא מטפלים ממש בזמן,
אתם לא רוצים שיפנו אתכם רק כשיראו באולטרסאונד זרימת דם לא תקינה
או חמור מכך בשלב של תפקוד ירוד של חדר ימין,
גם אם באמת זיהו מוקדם יותר כשלא יראו בכלל את שלפוחית השתן באולטרסאונד,
וכל הכבוד לרופא שלכם,
לטעמי אפשר וצריך לזהות את זה מוקדם יותר
וזה בשלב רנין-אנגיוטנסין שהעובר מייצר פחות ופחות שתן.
ומכאן החשיבות הגדולה להיות במעקב אצל מישהו מאוד מיומן לזה.
יש רופאים מסויימים שמקבלים בקהילה שהייתי ממליץ אבל הם טיפה בים
(ד"ר רותם ענבר בכללית למשל)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה