דרוש מידע בירורים בירורים בירורים...

sasasa

משתמש פעיל
רווקות מבוגרות, מי מברר עבורכן??
אני לא יודעת מה איתכן אבל אם יש משהו שאני שונאת לעשות זה לבקש טובות מאנשים
ולקרובים שלי פשוט נמאס כבר לברר בשבילי(מבינה אותם, כמה אפשר?)
הבו עצות!

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
יש גיל שכבר פחות מבררים לא...
בדיוק באתי לכתוב את זה ודבר נוסף (לא עליך חלילה) מכירה מקרוב מתבגרת שביררנו לה מס' פעמים אבל החוסר עידוד והערכה שקיבלנו מצידה לא עושה לנו חשק לברר לה עוד....
אז לא לשכוח אם משהו מתאמץ וגם אם לא יוצא נזה משהו - להגיד תודה!
ושזה יהיה האחרון שתצטרכי לברר עליו....:D
בהצלחה!

sasasa

משתמש פעיל
המשודך עצמו- בהחלט לא נעים אבל זה מה שיש
חברה טובה / גיסה- לפעמים הם פחות רבוייות מהמשפחה היותר מצומצמת
זהו שזה לא רק לא נעים, אני מרגישה שממש לא מתאים שאתחיל לברר אצל חברים

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
אולי יש כל מיני תגובות
אצלי זה להפך, אין לי כח להיפגש סתם, זה שוחק
אז אני מנסה לברר יותר לעומק מהעבר
ברור שעדיף ולא להיפגש סתם...
רק לברר גם מידי זה לא טוב זה שוחק אותך ואת סביבתך ואת הצד השני...
עצה שלי לקחת משהי אחת שתיקח את זה על עצמה שאת סומכת עליה ....
ופשוט לשתף אותה בשידוכים בהתלבטויות בספקות ככה שתרגיש קשורה ויהיה לה חשק להיות חלק...
וכמובן לא למרוח בתשובות ...

עמ"י

משתמש צעיר
מניסיון מקרוב, ואני לא יכולה לפרט
דבר ראשון לא כדאי לסמוך על הפגישות, כן צריך לעשות בירורים.
פגישות מתישות, שוחקות, משחקות ברגשות של שני הצדדים , מנסיקות מצב רוח ומרסקות, וזה לא בריא במיוחד לא בתקופה הזאת. את ההשלכות רואים אצל הרבה.
לכן מציעה לך בכל לב, להקיף את עצמך במעגל קרוב של שלוש לפחות (אחיות, גיסות, בנות משפחה אחרות וחברות כמובן) שבכל פעם אחת או שתיים מהן יעזרו לך לברר. עדיף להרחיב את המעגל ושיהיו עוד מבררים/ות.
כדי שירדו לך הצעות לא רלוונטיות ותגיעי לפגישה כשאת יודעת את התמונה, ולא תתמוטטי שהוא יספר לך שאח שלו נפטר בשנה שעברה מהמחלה (למען הסר ספק, חלילה לא מורידים או מעכבים על זה. אבל זו דוגמא אמיתית שאני מכירה) או שפתאום יתברר לך שהוא נורא אוהב קניונים ולא מסתיר את זה ואת לא בכיוון של בחור כזה. (גם דוגמא אמיתית של זוג שמשכו שלוש פגישות מיותרות.)
ושתדעו כולם שזהו חסד אדיר שאין כמותו, לעזור בבירורים!
אולי זה סוג של חסד 'מת מצווה' שלא מספיק מדברים עליו.
אפילו הייתי מציעה שכל אחד יפקח עיניים לראות סביבו רווק/ה מבוגרים ויציע להם לעזור בנושא.

sasasa

משתמש פעיל
אולי זה סוג של חסד 'מת מצווה' שלא מספיק מדברים עליו.
לחלוטין!
המון מציעים הצעות ב"ה המודעות עלתה מאוד וכמעט כל מי שאני מכירה ניסה את כוחו בעניין
אבל שם זה נעצר, מציעים, נותנים טלפונים וזהו, משם תסתדרו לבד
לא באה בטענות ח"ו אבל שתדעו שזו עזרה ענקית!

עמ"י

משתמש צעיר
יש גם עוד אופציה לעזרה בבירור, אבל לא מתאימה לכולם.
פעם הייתי מעורבת בשידוך של בחור מבוגר שנשבר לו כבר מפגישות ומבירורים.
כיוון שהייתי מהצד שלו, הוא ביקש שאם הבחורה מסכימה, שאפגוש אותה סתם, אשוחח איתה על דברים שחשובים לו והוא לא הצליח לברר ואגיד לו.
היא הסכימה. ישבנו לגלידה ופטפטנו. היה ממש כיף איתה. שמעתי אותה, סיפרתי לה עליו. היה נראה מתאים.
לצערי זה ירד, בגלל סיבות אחרות.
אבל העיקר שהיום שניהם נשואים ב"ה, כל אחד לבאשערט שלו.
זה סוג של בירור מעניין, חשיבה מחוץ לקופסא כזאת. לשלוח מישהו להיפגש עם המועמד/ת.
יש בזה סיכון, כי לא תמיד הטעם שלי והעיניים שלי והמבחן שלי, תואמים, אבל שמעתי פה ושם שזה עבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה