דרוש מידע ביטוח לאומי לילדים עם בעיית קשב וריכוז ?

אביגיל ג.

משתמש חדש
אני מתארת לעצמי שיש על זה אשכולות הנושא, האם יש אפשרות לקבל ביטוח לאומי לילדים עם בעיית קשב וריכוז+היפראקטיביות ברמות שונות (כמה ילדים) והמוסדות לא מסתדרים איתם. אשמח מאד למידע!

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא כל קש"ר מקבל גמלה. אחרת, מדינת ישראל תצטרך לשלם ל2/3 מאזרחיה...

זו צריכה להיות הפרעה כזו משמעותית שמחייבת מסגרת חינוכית של חינו"מ, ואז אחד ממסמכי התביעה הם אישור מועדת זכאות ואיפיון או ועדת שילוב (למקרה של סל אישי).

ו/או אם תצליחו להוכיח על הצורך בהשגחה מתמדת (50% גמלה)
או יותר מכך - על הצורך בנוכחות קבועה של מבוגר (100% גמלה).
כמו - משום חוסר מודעות לסכנות. סיכון עצמי וסיכון הסביבה. וכיו"ב.
די נדיר לקבל 100% על קש"ר בלבד.

אביגיל ג.

משתמש חדש
האם מקרה זה
אפשר. אני עזרתי לחברה עם ילד כזה לעלות מסמכים באתר ומקבלת איזה 1500 שח לחודש
תאם את זה:

זו צריכה להיות הפרעה כזו משמעותית שמחייבת מסגרת חינוכית של חינו"מ, ואז אחד ממסמכי התביעה הם אישור מועדת זכאות ואיפיון או ועדת שילוב (למקרה של סל אישי).

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
גם השגחה חלקית מועילה. אם הילד מקבל סיוע במוסד החינוכי - זה יכול להתקבל כשהגחה חלקית.
אוספים מסמכים רשמיים ותיעודים להוכחה (תרופות, תיעוד רפואי, פסיכולוגי, נוירולוגי וכו')
המכתב מהפסיכולוג או מהנויורולוג צריכים להיות מהשנה האחרונה.

בהצלחה ובקלות!

אביגיל ג.

משתמש חדש
גם השגחה חלקית מועילה. אם הילד מקבל סיוע במוסד החינוכי - זה יכול להתקבל כשהגחה חלקית.

המכתב מהפסיכולוג או מהנויורולוג צריכים להיות מהשנה האחרונה.

בהצלחה ובקלות!
ושיהיה כתוב במכתב, שמה? שהילד צריך השגחה? מה בדיוק

נערך לאחרונה ב:

Ravid.G

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מקבלים בהחלט, יודעת מחברה שמקבלת על הילד שלה...
-- קחו בחשבון שיכול להיות מצב שיקראו לכם לוועדה רפואית.

-- אצל חברה שלי האבא הלך עם הילד --- ומרוב שהם חיכו הרבה זמן בחוץ והילד כבר טרלל את אבא שלו, כשנכנסו וראו איך הם נראים -- ילד תוסס מאוד, אבא מותש מאוד.. זה הספיק לוועדה הרפואית ... ואישרו את הקצבה. (לא יודעת באיזה עיר זה היה... אבל נראה לי שכל אחד שיראה מחזה כזה זה יספיק לו...)

במכתבים -- צריך שיהיה כתוב שהם אכן אבחנו שלילד יש בעיה X וממליצים על השגחה ו/או מתן תרופות X וכו'...

chaia

משתמש מקצוען

יש אפשרות ליצור איתי קשר באופן אישי?

אביגיל ג.

משתמש חדש
מקבלים בהחלט, יודעת מחברה שמקבלת על הילד שלה...
-- קחו בחשבון שיכול להיות מצב שיקראו לכם לוועדה רפואית.

-- אצל חברה שלי האבא הלך עם הילד --- ומרוב שהם חיכו הרבה זמן בחוץ והילד כבר טרלל את אבא שלו, כשנכנסו וראו איך הם נראים -- ילד תוסס מאוד, אבא מותש מאוד.. זה הספיק לוועדה הרפואית ... ואישרו את הקצבה. (לא יודעת באיזה עיר זה היה... אבל נראה לי שכל אחד שיראה מחזה כזה זה יספיק לו...)

במכתבים -- צריך שיהיה כתוב שהם אכן אבחנו שלילד יש בעיה X וממליצים על השגחה ו/או מתן תרופות X וכו'...
ואם זה מסתכם בריטלין כמו הרבה ילדים היפר שזה מספיק (ואולי גם שיעורי עזר) אבל לא מעבר לזה ?
פשוט צריכה לדעת האם יש מה לנסות בנתונים הקיימים
אגב אם זה כמה ילדים במשפחה אחת ולוקחים את כולם יחד אולי זה יעשה יותר רושם של הורים "מותשים"

Ravid.G

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ואם זה מסתכם בריטלין כמו הרבה ילדים היפר שזה מספיק (ואולי גם שיעורי עזר) אבל לא מעבר לזה ?
פשוט צריכה לדעת האם יש מה לנסות בנתונים הקיימים
אגב אם זה כמה ילדים במשפחה אחת ולוקחים את כולם יחד אולי זה יעשה יותר רושם של הורים "מותשים"
אצל חברה שלי זה רק רטלין, והעניין של ההשגחה זה לא במסגרות, אלא אם נשאר בבית למרות שכבר גדול (מעל גיל 9), לא יכול להיות לבד...
אם אני לא טועה חברה שלי הביאה גם מכתב מהתלמוד תורה של הילד, שמציע להורים לשקול להעביר את הילד למסגרת שתתאים לו.

לא יודעת על מקרה של כמה ילדים במשפחה, אבל אני חושבת שהוועדה לא בוחנת בצורה כללית, אלא פרטנית.
כי את לא יכולה להגיש 50 מסמכים מאוגדים של כל הילדים... את מגישה מספר מסמכים בודדים לכל ילד בנפרד -
לכן נראה שלא שייך להביא את כולם, לכל אחד כנראה תהיה וועדה נפרדת.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
ושיהיה כתוב במכתב, שמה? שהילד צריך השגחה? מה בדיוק
במכתב - צריכה להיות האבחנה של הרופא.
לגבי השגחה, אם הבנתי נכון - סייע וטיפולים במסגרת החינוך נחשבים להשגחה חלקית. יתכן ואני טועה בהבנת הנושא.

אלי ס

משתמש רשום
באתר של עמותת הביננו יש מדריכים מעולים למיצוי זכויות לילדים
מדריכים מאוד מפורטים, ואפשר גם ליצור איתם קשר לכל שאלה

אולי מעניין אותך גם...