בריאות ביטוח בריאות חיצוני לתינוק

הציעו לי לעשות ביטוח חיצוני לילד ב100 שח לחודש, הם טענו שבגיל הרך הם בכלל לא מרוויחים ורק בונים ע"ז שהביטוח יישאר כשיגדל, ושכולם עושים את זה עוד מחדר הלידה וכו' וכו', השאלה אם למישהו יש ניסיון עם זה, האם זה באמת רווחי?
ובכלל האם כדאי לעשות ביטוח משלים בקופ"ח ואיזה רמה?
למעשה, לבת שלי [בת 4 חודשים] יש נטייה פנימה בכפות הרגליים, האורטופד אמר לעשות בינתיים עיסויים וצריך לבדוק עוד כמה חודשים ואולי תצטרך סנדל שזה דבר יקר לדבריו, האם יש לזה כיסוי בביטוח המשלים בקופ"ח או בביטוח חיצוני, כך ששווה לעשות זאת מעכשיו??

**Moko**

משתמש מקצוען
אין מה לשלם על ילד 100 וגם לא 50 ,
תינוק שרק נולד מתומחר בערך ב 20 ש"ח חודשיים ולא יותר כשכללתי בתוך הביטוח בריאות גם כיסוי מחלות קשות.
מה שכן אם יש בעיה שיודעים עליה מראש בטרם כניסתכם לביטוח היא תיהיה מוחרגת ולא יכוסה כל מקרה שקשור אליה.

פנינה שחורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בביטוחי הבריאות הפרטיים יותר זול לעשות דרך חברות גדולות זה נקרא ביטוח קולקטיבי
ואז יש הרבה יותר כיסויים ויותר אופציות בד"כ ילד שלישי ואילך חינם כך שלמשפחה חרדית מאד משתלם
לגבי הסנדל- יש כיסוי מסויים שנקרא אביזרים רפואיים - ניתן לתבוע על אביזרים שברשימה של משרד הבריאות
אך:
א'- אני לא יודעת אם יש סנדל ברשימת האביזרים
ב'- יש כיסויים מסויימים שבהם יש רשימה סגורה של אביזרים שניתן לתבוע עליהם ולא על כל אביזר ניתן צריך לקבל מהסוכן את התנאים ולקרוא לפרטי פרטים ולא ליפול בפח של המילים הקטנות / הברורות שלא תמיד מובנות לקורא הרגיל

דבר נוסף כאשר את מצרפת את הילדים / אותך לפוליסה את תצטרכי לחתום על הצהרת בריאות ובה לפרט את כל המצב הרפואי הקודם
ואז מקרים רפואיים קודמים יוחרגו בפוליסה זאת אומרת שלא תוכלי לתבוע עליהם בעתיד
מה שאין כן בביטוח קולקטיבי שבא דרך מקום העבודה שם יש חלון הזדמנויות - תקופה קצרה שבה ניתן להצטרף לפוליסה ללא הצהרת בריאות
מקווה שהייתי לעזר למישהו...
שנה טובה !

פנינה שחורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
תתקשר למוקד המכירות של כל חברות הביטוח ותברר עלויות
או להתייעץ עם סוכן
(ביטוח בריאות קולקטיבי זה כמו לקנות סל מזון מוכן שאתה מקבל את כל הסל
וביטוח פרטי אחר זה להרכיב לעצמך את סל הקניות מה שאתה בוחר לצרף )

האם יש תקופת מינימום זמן מסוימת שצריך לשלם כדי לקבל כיסוי?
האם הם מבקשים את התיק הרפואי של הילד כדי ללמוד על בעיות מסוימות? נגיד יתכן שהילד שלי יצטרך לחזר על ניתוח להסרת אדנואידים והיינו אצל אא"ג שראה צמיחה חוזרת - הם יחריגו כל מה קשור לאא"ג?
@**Moko**

**Moko**

משתמש מקצוען
לא מתמצא בזה בכלל
אני שואל איך אני מגיע בכלל לביטוחי בריאות האלה?
איפה אני מוצא פרטים או להשוות בין ביטוחים שונים
אפשר להתעניין אצל חברות הביטוח עצמן (הראל,מגדל,כלל,הפניקס ומנורה)
ואפשר גם לפנות לסוכני ביטוח שאתם מכירים באופן אישי כדי שידאגו לכם למחיר טוב.

**Moko**

משתמש מקצוען
האם יש תקופת מינימום זמן מסוימת שצריך לשלם כדי לקבל כיסוי?
האם הם מבקשים את התיק הרפואי של הילד כדי ללמוד על בעיות מסוימות? נגיד יתכן שהילד שלי יצטרך לחזר על ניתוח להסרת אדנואידים והיינו אצל אא"ג שראה צמיחה חוזרת - הם יחריגו כל מה קשור לאא"ג?
@**Moko**

כן. ברוב הכיסויים זה 3 חודשים , בטיפולים של התפתחות הילד זה חצי שנה , בהריון זה שנה כולל הריון נוכחי.
במידה ומצהירים על משהו שמוגדר בעייתי הם מבקשים מסמכים רפואיים , ובמקרה שלך רוב הסיכויים שא.א.ג אכן יהיה מוחרג

**Moko**

משתמש מקצוען
ואם אני לא מצהירה - יש להם דרך לעלות על זה?
לא כדאי לך ;)
לפי חוק חוזה לביטוח ברגע שמגלים שהסתרת מידע מותר להם לבטל לך את הפוליסה ולבקש ממך בחזרה את התשלומים ששילמו לך על תביעות בנידון.
הדרך היחידה "לעלות" ולהתחקות אחרי ההיסטוריה הרפואית היא כמובן גישה לתיק רפואי שזה משהו שאת חותמת עליו בכל פעם שאת מגישה תביעה , לכן לא מומלץ לקחת את הסיכון
בעולם הביטוח זה כלל ברזל: כל עוד אתה בריא -תיכנס , ומי שחולה משתדל לבטח את מה שאפשר

לו יצויר שאני רוצה שילד יהיה מבוטח לניתוח אסתטי לעתיד - מה שקופ"ח שוללת מכל וכל - זה מייקר את הפוליסה אם אני לא מצהירה על זה מראש? (לא מדובר על משהו לטווח הקרוב, אולי בעוד שלוש-ארבע שנים).
שאלה תיאורטית נוספת - נגיד שאני רוצה לתת לילד טיפול או ניתוח בחו"ל, אבל אלקטיבי, לא חירום (אין לי משהו ספציפי כרגע, אבל נגיד שמעתי שיש בחו"ל מדיניות שונה בנוגע למתן הורמון גדילה והקריטריונים פחות נוקשים). שוב, לא משהו שדחוף לי כרגע, רק ברעיון - פוליסה פשוטה מכסה דברים כאלה אם נוצר צורך בעתיד והוא לא מוגדר כחירום או סכנת חיים?
@**Moko**

**Moko**

משתמש מקצוען
לו יצויר שאני רוצה שילד יהיה מבוטח לניתוח אסתטי לעתיד - מה שקופ"ח שוללת מכל וכל - זה מייקר את הפוליסה אם אני לא מצהירה על זה מראש? (לא מדובר על משהו לטווח הקרוב, אולי בעוד שלוש-ארבע שנים).
שאלה תיאורטית נוספת - נגיד שאני רוצה לתת לילד טיפול או ניתוח בחו"ל, אבל אלקטיבי, לא חירום (אין לי משהו ספציפי כרגע, אבל נגיד שמעתי שיש בחו"ל מדיניות שונה בנוגע למתן הורמון גדילה והקריטריונים פחות נוקשים). שוב, לא משהו שדחוף לי כרגע, רק ברעיון - פוליסה פשוטה מכסה דברים כאלה אם נוצר צורך בעתיד והוא לא מוגדר כחירום או סכנת חיים?
@**Moko**
השאלות שלך הן נכונות אבל לא מספיק מפורטות ולכן התשובה שלי היא גם תיהיה מלמעלה:
קודם כל ניתוחים אסטתיים הם דבר שמוחרג מסיבה פשוטה וידועה-זה לא רפואי.
עם השנים ככל שנוצר ביקוש חברות הביטוח מגדילות את מעגל הכיסויים שהן מגדירות "רפואי" , כך למשל ניתוח להרמת עפעפיים הפך עם הזמן למשהו רפואי כמובן בהינתן הפנייה מרופא מתאים.
לכן אולי היום הניתוח שאת מכוונת אליו לא מכוסה , אבל בעוד כארבע שנים הוא כן יכנס לרשימת הכיסויים ואיך בדיוק צריך להצהיר עליו ?
אם את מתכוונת למשהו מולד כמו פזילה וכד' זה משהו ששואלים עליו בהצהרת הבריאות. אם הסוכן יעבור איתך על הצה"ב ותראו שאין לזה שום שאלה - בכבוד . לא צריך להצהיר על מה שלא שואלים!
לגבי טיפול או ניתוח בחו"ל- במידה ותיהיה לך הפנייה שהניתוח צריך להיעשות דווקא בחו"ל מבחינת היכולות הרפואיות והמקצועיות שלו - הנושא ייבחן מול המיישבות בחברה ולכאורה אמור להיות בסדר.
את שואלת לגבי משהו ספציפי כמו הורמון גדילה , זה תלוי בחברה האם היא מגדירה את זה כטיפול המכוסה ברשימת הכיסויים. רק סוכן חריף ובקיא יוכל לרדת איתך לפרטים בכל חברה וחברה וידע לכוון אותך איך להשתמש בפוליסה בחוכמה - וכדאי לך גם לציין זאת מראש שוב במידה וזה לא משהו ששואלים בהצה"ב.

השאלות שלך הן נכונות אבל לא מספיק מפורטות ולכן התשובה שלי היא גם תיהיה מלמעלה:
קודם כל ניתוחים אסטתיים הם דבר שמוחרג מסיבה פשוטה וידועה-זה לא רפואי.
עם השנים ככל שנוצר ביקוש חברות הביטוח מגדילות את מעגל הכיסויים שהן מגדירות "רפואי" , כך למשל ניתוח להרמת עפעפיים הפך עם הזמן למשהו רפואי כמובן בהינתן הפנייה מרופא מתאים.
לכן אולי היום הניתוח שאת מכוונת אליו לא מכוסה , אבל בעוד כארבע שנים הוא כן יכנס לרשימת הכיסויים ואיך בדיוק צריך להצהיר עליו ?
אם את מתכוונת למשהו מולד כמו פזילה וכד' זה משהו ששואלים עליו בהצהרת הבריאות. אם הסוכן יעבור איתך על הצה"ב ותראו שאין לזה שום שאלה - בכבוד . לא צריך להצהיר על מה שלא שואלים!
לגבי טיפול או ניתוח בחו"ל- במידה ותיהיה לך הפנייה שהניתוח צריך להיעשות דווקא בחו"ל מבחינת היכולות הרפואיות והמקצועיות שלו - הנושא ייבחן מול המיישבות בחברה ולכאורה אמור להיות בסדר.
את שואלת לגבי משהו ספציפי כמו הורמון גדילה , זה תלוי בחברה האם היא מגדירה את זה כטיפול המכוסה ברשימת הכיסויים. רק סוכן חריף ובקיא יוכל לרדת איתך לפרטים בכל חברה וחברה וידע לכוון אותך איך להשתמש בפוליסה בחוכמה - וכדאי לך גם לציין זאת מראש שוב במידה וזה לא משהו ששואלים בהצה"ב.
יש לך המלצה לסוכן מעולה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה