מידע שימושי בדיקת P.C.R. לאחר אנטיגן חיובי?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חוץ מהרווח של עוד יום יומיים בשחרור, עלול להיות מצב שבו עד שהיא תגיע לבדיקת PCR היא כבר תצא שלילית,
ואז הדרך יחידה להוכיח שהיא אכן היתה חיובית זה על ידי בדיקה סרולוגית, שקופ"ח לא ששה לתת מעל גיל 12...
שווה את הטרחה.
בדיקה סרולוגית זה בכלל לא פיתרון כי להרבה מחלימים משום מה אין מספיק נוגדנים כדי להחשב מחלימים על סמך הבדיקה הסרולוגית בלבד וכך יצא שהם גם היו חולים וגם ידרשו להתחסן 3 חיסונים.

אני מכירה מחלימה טריה שרצתה לנסוע לחו"ל ולכן עשתה אנטיגן ביתית ושם יצאה שלילית, נסעה לנתב"ג על עולליה ופקלותיה ובבדיקה שם (בדיקת PCR מהירה לפני טיסה) יצאה חיובית.
אין לתאר את עגמת הנפש.

עשיתם סלט מכל המושגים.

בדיקת PCR זה בדיקת מטוש במעבדה.
בדיקת אנטיגן אלו בדיקות מהירות, ויש 2 סוגים סוג אחד זה בדיקות "ביתיות" שהפיענוח ברמת אמינות סבירה ומטה, ויש כאלה שהתוצאה נקראת ע"י "מכשיר אנטיגן" והם אמינות הרבה יותר.

כנראה הסיפור עם המחלימה הנ"ל שהיא סמכה על בדיקה ביתית ועל סמך זה ניסתה לטוס, זה כבר נשמע אחרת... מי אמר שהיא ביצעה את הבדיקה טוב? מי אמר שהיא ידעה לקרוא את התוצאה טוב? וגם האמינות של הבדיקה הזו פחותה כאמור.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם כבר יש תעודת מחלים, ואנטיגן חיובי יש עניין לבצע פיסיאר?
(סופרים 10 ימים מהאנטיגן ודי)
יש עניין כי ברור שבקרוב ממש ''מחלים'' יחשב רק חודשים ספורים מתאריך ההחלמה.

A052

משתמש סופר מקצוען
מחלימה טריה שרצתה לנסוע לחו"ל ולכן עשתה אנטיגן ביתית ושם יצאה שלילית, נסעה לנתב"ג על עולליה ופקלותיה ובבדיקה שם (בדיקת PCR מהירה לפני טיסה) יצאה חיובית
מחלים טרי יכול להיות חיובי בPCR גם חודש אחרי המחלה!!

שכחתם שבתחילת הקורונה היה צריך 2 בדיקות שליליות כדי להיחשב מחלים? ולא הספיק 10 ימים.
ואז היו כאלו שחודשיים עדיין לא יצא להם 2 בדיקות שליליות, וזה כנראה מה שהיה אצלה.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
אני גם מכירה אחת שיצאה בבדיקה ביתית חיובית וב P.C.R שלילית
מכירה גם אחת שנבדקה סורלוגית ויצאו לה מעל 1000 נוגדנים
שלושה שבועות אח"כ התבררה כחיובית

קיצור לאף אחד אין ביטוח

batya11

משתמש פעיל
גם אם הוא מוגבל תקף , למה שילד יהיה בבידודים חוזרים ונשנים כשהוא פטור מזה?
מה אנחנו יודעים על הגבלות שיהיו או לא יהיו אכיפה שתהיה או שלא.
לא אומרת להחלות ילדים, אבל ילד שחולה כבר למה שלא יקבל את התנאים (המאד נוחים) שמגיעים לו לפי חק.

וחוץ מזה שתקף אפשר להאריך. כבר קרה בעבר...
הנחה שלי עד שלא יאושרו חיסונים לילדים ודאי יאריכו תקף לילדים מחלימים. אחרי זה תלוי כמה מוטיבציה תהיה למקבל ההחלטות שהילדים יתחסנו (כלומר תלוי מה יהיה מצב התחלואה)

רק לעדכנך שזה כבר השתנה, ומה-1.10.21 יהיה למחלימים רק חצי שנה. (לא מסויג כאן ילדים)
"
איך מנפיקים תעודת תו ירוק?
מי זכאים לתעודת תו ירוק ומה התוקף שלה?
מחוסנים

• מי שקיבלו שלוש מנות חיסון וחלף שבוע מקבלת מנת החיסון השלישית – תוקף לחצי שנה ממועד קבלת המנה השלישית.
  • מי שקיבלו שתי מנות חיסון וחלף שבוע (שבועיים בחיסון מודרנה) מקבלת מנת החיסון השנייה – תוקף עד ל-31.12.2021. החל מ-1.10.2021 התוקף יהיה לחצי שנה ממועד קבלת המנה השנייה.
מחלימים

• מי שהחלימו מקורונה – תוקף עד ל-31.12.2021. מ-1.10.2021 התוקף יהיה עד חצי שנה ממועד אישור ההחלמה
  • מי שהחלימו וקיבלו מנת חיסון – מ-1.10.2021 התוקף יהיה לחצי שנה ממועד קבלת מנת החיסון
כדי לקבל תו ירוק עם תוקף מעודכן יש להנפיק מחדש את התו החל מ-1.10.2021."

A052

משתמש סופר מקצוען
נקוה שזה לא יהיה כך בסוף, גם כך פורסם שבכירים במשרד הבריאות לא הבינו מניין הנתונים הקובעים שנוגדנים למחלימים יורדים דרסטית אחרי חצי שנה.

mum

משתמש מקצוען
עשיתם סלט מכל המושגים.

בדיקת PCR זה בדיקת מטוש במעבדה.
בדיקת אנטיגן אלו בדיקות מהירות, ויש 2 סוגים סוג אחד זה בדיקות "ביתיות" שהפיענוח ברמת אמינות סבירה ומטה, ויש כאלה שהתוצאה נקראת ע"י "מכשיר אנטיגן" והם אמינות הרבה יותר.

כנראה הסיפור עם המחלימה הנ"ל שהיא סמכה על בדיקה ביתית ועל סמך זה ניסתה לטוס, זה כבר נשמע אחרת... מי אמר שהיא ביצעה את הבדיקה טוב? מי אמר שהיא ידעה לקרוא את התוצאה טוב? וגם האמינות של הבדיקה הזו פחותה כאמור.
השואלת שאלה האם יצא מישהו שלילי בדיקה ביתית וחיובי בבדיקת PCR.
זה מה שקרה לחברתי היא עשתה בדיקה בבית, יצאה שלילית. ואחר כך בשדה התעופה עשתה בדיקת PCR- זה מה שחברות התעופה דורשות ויצאה חיובית.

mum

משתמש מקצוען
מחלים טרי יכול להיות חיובי בPCR גם חודש אחרי המחלה!!

שכחתם שבתחילת הקורונה היה צריך 2 בדיקות שליליות כדי להיחשב מחלים? ולא הספיק 10 ימים.
ואז היו כאלו שחודשיים עדיין לא יצא להם 2 בדיקות שליליות, וזה כנראה מה שהיה אצלה.
בדיוק כך.
לכן היא עשתה את הבדיקה בבית כדי לראות אם היא עדיין חיובית.
אני במקומה לא הייתי עושה כך בכלל אבל היא לא שאלה אותי.

נהו

משתמש חדש
קופצת על האשכול
הילדים שלי עם הקאות שלשולים וכאב גרון ואחת היתה עם חום
אנחנו מחלימים מלפני שנה- גם הילדים (אנחנו ההורים גם התחסנו- הילדים מתחת לגיל 12)
יש סיכוי שזה קורונה? אין לנו כאבי ראש וכד'- בעיקר הקאות וכאב בטן

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
קופצת על האשכול
אנחנו מחלימים מלפני שנה- גם הילדים (אנחנו ההורים גם התחסנו- הילדים מתחת לגיל 12)
סיכוי סביר שזה קורונה.
וסיכוי סביר שלא.

רק אם תיבדקו תדעו, כל השאר זה ניחושים ותאוריות וסברות שמשתנות בין לילה ליום.
מחלימים? אני מכיר כבר הרבה מחלימים שחלו שוב, זה שאתה מחלים זה בסה"כ מוריד בכמה אחוזים את הסיכוי להידבק (אבל אם נפגשת עם החולה כמה פעמים, או היית ליד כמה וכמה חולים (כמובן בשלב שהם מדבקים) - קרוב לוודאי שתידבק)

נ.ב. כן יש הרבה מאוד מהמאומתים של ה"דלתא" שחוו רק הקאות או רק כאב בטן ושילשולים.

ביזנס מן

משתמש מקצוען
מכיר ילד שיצא חיובי באנטיגן ולחרת עשה בדיקה בקופה ויצא שלילי

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם כבר יש תעודת מחלים, ואנטיגן חיובי יש עניין לבצע פיסיאר?
(סופרים 10 ימים מהאנטיגן ודי)
תעודת מחלים זה רק עד 31.12
בעוד כחודש בערך מי שהיה מחלים עכשיו יתווספו לו עוד כמה חודשים.
חצי שנה מאז שהיה חולה.

בדיקת אנטיגן לא משנה במשרד הבריאות.
אז למה אנשים מבצעים בדיקת אנטיגן?

1. בשביל כניסה לאירועים או מוסדות
2. בשביל טיסה
3. בגלל שלא רוצים שיהיה כתוב במשרד הבריאות שהם מאומתים
4. כל אלו שקצת מתלבטים ורוצים לדעת לפני הכל תשובה מהירה

במידה ועשו במקום מוכר בדיקת אנטיגן חיובית ומבצעים תוך 48 שעות בדיקת pcr ספירת הימים מתחילה מבדיקת האנטיגן.

קופצת על האשכול
יש גם מחלימים ומחוסנים וסרולוגים
שנדבקו פעם שניה.

שנה זה כבר הרבה מאד זמן.

ולעניין התסמינים: יש כאלו ללא תסמינים
ואלו שעם התסמינים כל אחד מקבל בצורה אחרת.
חום זה תסמין מידי גדול.
רק שימו לב-
בדרך כלל אצל ילדים יכול להיות רק כמה שעות תסמין ואחר כך חוזרים לעצמם ומשתוללים- והם חיוביים.

Rachel27

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קופצת על האשכול
בתקופה זו, של שינויי מזג אוויר, יש גם הרבה מקרים של דלקת גרון ויראלית או של סינוסיטים.
לידיעה. כי לא כל דבר זה קורונה וכדאי לבדוק - שהילדים לא יסבלו סתם...

מביתשמש

משתמש מקצוען
אני רוצה להבין מה תתן לי בדיקת pcr אם הבת שלי יצאה חיובי באטינגן, איפה בדיוק בודקים תו ירוק לילדים?? אפילו בביה"ס כשמוציאים כיתה לבידוד לא בודקים כל אחת אם היא חייבת בידוד או לא (סומכים על ההורים...) אז למה לי לעשות pcr?? לא מספיק לי לספור עשרה ימים מהחיובי באטינגן וזהו??

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני רוצה להבין מה תתן לי בדיקת pcr אם הבת שלי יצאה חיובי באטינגן, איפה בדיוק בודקים תו ירוק לילדים?? אפילו בביה"ס כשמוציאים כיתה לבידוד לא בודקים כל אחת אם היא חייבת בידוד או לא (סומכים על ההורים...) אז למה לי לעשות pcr?? לא מספיק לי לספור עשרה ימים מהחיובי באטינגן וזהו??
אחרי החגים אמורים להצטרף לכל בי''ס נאמני קורונה, וסביר להניח שהם יעבדו מסודר וינהלו רשימות ומסמכים, הרי זה עבודתם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה