מידע שימושי בדיקת P.C.R. לאחר אנטיגן חיובי?

שוקולד אגוזים

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
ע"פ הנחיות משרד הבריאות,
לאחר תוצאה חיובית בבדיקת אנטיגן (ביתית), יש לעשות בדיקת P.C.R. (מטוש).

מה הרווח לעשות לילד גם בדיקת פיסיאר, מלבד שירשם במשרד הבריאות כמחלים?

יש מצב לקבל תשובה שלילית במטוש לאחר תוצאה חיובית באנטיגן?
וכן האם יש סיכוי שאחיו שיצאו שליליים באנטיגן, יקבלו חיובי בבדיקת המטוש, או שזה בדיקה לשווא?

ועוד שאלה (אשמח לתשובה מידיעה), משרד הבריאות אומר שאם בדיקת הPCR נעשית תוך 48 שעות מהאנטיגן, אזי נחשב למאומת מבדיקת האנטיגן, למניין הימים עד שיחשב כמחלים. השאלה איך מדווחים שקיבלתי תוצאה חיובית באנטיגן, כדי להתחיל את מניין ימי המחלה מבדיקת האנטיגן ולא מבדיקת המטוש?

Tmj

משתמש פעיל
אצלנו הבן שלי גם יצא חיובי באנטיגן (אבל שעושים במדא) ואח"כ עשיתי לו p.c.r ויצא חיובי
למרות שידעתי שאין הרבה סיכוי שיצא שלילי העדפתי לעשות p.c.r בגלל תעודת מחלים שבאמת הועילה לי מאוד בגלל הבידודים
(חזר יום רביעי שעבר לת"ת , ביום שישי התגלה חולה מאומת נוסף בכיתה . אם לא היתה לו תעודת מחלים היה שוב בבידוד למרות שחלה)
לגבי קיצור הבידוד, אנחנו אמרנו לרופא המטפל שהיתה בדיקה מהירה של מד"א יום לפני הבדיקה בקופ"ח והוא התחשב בזה וקיצר לו ביום אחד
לא יודעת אם זה גם בבדיקה ביתית צריך לשאול רופא
לגבי האחים שלו, לדעתי זו בדיקה לשווא כי עד כמה שהבנתי האנטיגן פחות רגישה בחיובי ז"א שיכול לצאת באנטיגן שלילי ובמטוש חיובי כי המטוש מזהה יותר מהתחלת המחלה
רפואה שלמה

שוקולד אגוזים

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
תודה
לגבי האחים שלו, לדעתי זו בדיקה לשווא כי עד כמה שהבנתי האנטיגן פחות רגישה בחיובי ז"א שיכול לצאת באנטיגן שלילי ובמטוש חיובי כי המטוש מזהה יותר מהתחלת המחלה
התכוונתי הפוך, שאם יש סיכוי שיצאו במטוש חיובי לאחר שיצאו באנטיגן שלילי, אז שווה לעשות להם, כדי לדעת שהם גם מחלימים, וכדי שיצאו עוד לפני סוכות מהבידוד, ולא רק שבוע לאחר ההחלמה של הראשון.
רפואה שלמה
אמן!

mum

משתמש מקצוען
הרבה פעמים תשובה חיובית ממד"א מועברת לקופת חולים.

Tmj

משתמש פעיל
תודה

התכוונתי הפוך, שאם יש סיכוי שיצאו במטוש חיובי לאחר שיצאו באנטיגן שלילי, אז שווה לעשות להם, כדי לדעת שהם גם מחלימים, וכדי שיצאו עוד לפני סוכות מהבידוד, ולא רק שבוע לאחר ההחלמה של הראשון.

אמן!
חשבתי ששאלת על בדיקת האנטיגן אם היא מיותרת...
בדיקת מטוש יכולה לצאת חיובית אחרי אנטיגן שלילי
האנטיגן מזהה פחות את המחלה בהתחלה, לעומת המטוש שמזהה טוב יותר גם התחלה של מחלה
לדעתי תעשי לכולם p.c.r זה יכול לקצר לך בידוד

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ככה אתה מזלזל בתו ירוק לילד? כרגע ללא הגבלת תוקף.
ועוד שאלה (אשמח לתשובה מידיעה), משרד הבריאות אומר שאם בדיקת הPCR נעשית תוך 48 שעות מהאנטיגן, אזי נחשב למאומת מבדיקת האנטיגן,
תנסה להשיג אישור, אבל בפועל למה זה חשוב. שחרר את הילד עשרה ימים מהבדיקה. אין שום סיבה שמישהו יבדוק אם ומתי הוא מחלים.

שוקולד אגוזים

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
הרבה פעמים תשובה חיובית ממד"א מועברת לקופת חולים.
אני מדברת על בדיקה ביתית (שחילקו מהת"ת).
האנטיגן מזהה פחות את המחלה בהתחלה, לעומת המטוש שמזהה טוב יותר גם התחלה של מחלה
לדעתי תעשי לכולם p.c.r זה יכול לקצר לך בידוד
תודה!
אתם מכירים אישית מי שיצא שלילי באנטיגן וחיובי במטוש?

מלכהלי :)

משתמש רשום
לי היה חיובי באנטיגן ביתי,
אחרי 48 שעות PCR חיובי
הבדיקה הביתית לא עניינה את הרופא בכלל והוא לא התחשב בה

ברור שPCR יכול לצאת חיובי אחרי אנטיגן שלילי

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אתם מכירים אישית מי שיצא שלילי באנטיגן וחיובי במטוש?
בלי קשר לאנטיגן עבר יום יומיים אולי גם אם אתמול היו שליליים היום הם חיוביים? ילדים הם בלי תסמינים.
חבל לפספס את הידיעה אם חלו או לא. אם אין קושי משמעותי בביצוע הבדיקה (ילד סובל מאד למשל) בעיני שווה מאד (הילדים לכאורה ממילא בבידוד אז מרויחים טיול)

שירהפ

משתמש מקצוען
ככה אתה מזלזל בתו ירוק לילד? כרגע ללא הגבלת תוקף.

תנסה להשיג אישור, אבל בפועל למה זה חשוב. שחרר את הילד עשרה ימים מהבדיקה. אין שום סיבה שמישהו יבדוק אם ומתי הוא מחלים.
התו הוא עם הגבלת תתוקף
הבת שלי עכשיו החלימה וקיבלה תו ירוק רק עד סוף שנה לועזית,
שזה אומר פחות מ4 חודשים לא ברור למה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
התו הוא עם הגבלת תתוקף
גם אם הוא מוגבל תקף , למה שילד יהיה בבידודים חוזרים ונשנים כשהוא פטור מזה?
מה אנחנו יודעים על הגבלות שיהיו או לא יהיו אכיפה שתהיה או שלא.
לא אומרת להחלות ילדים, אבל ילד שחולה כבר למה שלא יקבל את התנאים (המאד נוחים) שמגיעים לו לפי חק.

וחוץ מזה שתקף אפשר להאריך. כבר קרה בעבר...
הנחה שלי עד שלא יאושרו חיסונים לילדים ודאי יאריכו תקף לילדים מחלימים. אחרי זה תלוי כמה מוטיבציה תהיה למקבל ההחלטות שהילדים יתחסנו (כלומר תלוי מה יהיה מצב התחלואה)

SM!

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רק ממליצה להזדרז להיבדק
אחרי שקרובה שלי שיצאה חיובית בבדיקה ביתית חשבה לא להיבדק, בסוף נבדקה- כי ברור שאין ענין שלא!
והתחרטה שלא עשתה את זה קודם(מאריך את הבידוד והשחרור מהרופא...)
רפואה שלמה!

שוקולד אגוזים

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
התו הוא עם הגבלת תתוקף
גם תעודת התחסנות (של חיסון שלישי) מגיעה עם תוקף רק עד סוף 2021.
ברור שיאריכו אח"כ עוד, רק את התעודה הגבילו בזמן.

חילזון

משתמש מקצוען
הכוונה לבדיקת אנטיגן ממד"א שאם זה חיובי מחשבים מיום הביצוע שלה לאחר שיצא גם חיובי בpcr.
למה כן לעשות? בשביל תו ירוק פטור מבידוד. הרי רק יחזור ללימודים יש מצב שיצאו לבידוד שוב וזה יחסוך את הבידוד.
לגבי האחים מומלץ לעשות בדיקה כל יום כי כל יום השלילי יכול להשתנות לחיובי.

• תודה
Reactions: SM!

avim10

משתמש מקצוען
בלת"ק - מכיר אישית 2 מקרים כאלו. 1 מבוגר ו-1 ילדה.
וכן האם יש סיכוי שאחיו שיצאו שליליים באנטיגן, יקבלו חיובי בבדיקת המטוש, או שזה בדיקה לשווא?
יש סיכוי לא מבוטל בכלל, בדיקות האנטיגן לא נחשבות אמינות בתוצאה השלילית.
(בתוצאה החיובית יותר, ובכ"ז יש מקרים... כמו שכתבתי)

chani2006

משתמש מקצוען
רק ממליצה להזדרז להיבדק
אחרי שקרובה שלי שיצאה חיובית בבדיקה ביתית חשבה לא להיבדק, בסוף נבדקה- כי ברור שאין ענין שלא!
והתחרטה שלא עשתה את זה קודם(מאריך את הבידוד והשחרור מהרופא...)
רפואה שלמה!
חוץ מהרווח של עוד יום יומיים בשחרור, עלול להיות מצב שבו עד שהיא תגיע לבדיקת PCR היא כבר תצא שלילית,
ואז הדרך יחידה להוכיח שהיא אכן היתה חיובית זה על ידי בדיקה סרולוגית, שקופ"ח לא ששה לתת מעל גיל 12...
שווה את הטרחה.
אלא אם כן מדובר במחוסנים, שאז באמת אין שום רווח מהבדיקה הרשמית. (חוץ מיציאה מבידוד לאחר טיפול בקטינים.)

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ע"פ הנחיות משרד הבריאות,
לאחר תוצאה חיובית בבדיקת אנטיגן (ביתית), יש לעשות בדיקת P.C.R. (מטוש).

ועוד שאלה (אשמח לתשובה מידיעה), משרד הבריאות אומר שאם בדיקת הPCR נעשית תוך 48 שעות מהאנטיגן, אזי נחשב למאומת מבדיקת האנטיגן, למניין הימים עד שיחשב כמחלים. השאלה איך מדווחים שקיבלתי תוצאה חיובית באנטיגן, כדי להתחיל את מניין ימי המחלה מבדיקת האנטיגן ולא מבדיקת המטוש?

טוב.
מניסיון של השבועיים האחרונים.

בדיקת אנטיגן חיובית בדרך כלל גם pcr חיובית.
לגבי 48 שעות כדי שיוכר במשרד הבריאות
זה אך ורק אם נעשתה במקום מוכר כגון- בבדיקות של מדא.
אם נעשה בבית זה לא מוכר במשרד הבריאות והבידוד למשרד הבריאות רק מבדיקת pcr

בדיקת אנטיגן שלילית לא תמיד נכונה
בדיקה חיובית בדרך כלל 100 אחוז חיובי.

הרעיון לבצע בדיקת pcr- בשביל שיוכר במשרד הבריאות ולקבל תו ירוק למוסדות החינוך ולאירועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה