רישוי בדיקת סטטוס היתר בניה

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מחפשת אדריכלית בתשלום לבדיקת סטטוס היתר בניה בירושלים.
לצורך קנית דירה....
תודה.

מיכל חינסקי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מה מס' ההיתר?
לאחר בדיקה מול המתווך,
הוא כותב לי כך:
לא התחילו להגיש בקשה,
יש רק תכנית תב"ע מאושרת.
יחד עם זה יש תכניות אדריכוליות מוכנות.

מה זה אומר? יש לנו עוד פרוצדורה ארוכה כדי להוציא אישורים?
המתווך טוען שאפשר לקבל אישור תוך שלושה ארבעה חודשים גג... זה נכון?

מיכל חינסקי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לאחר בדיקה מול המתווך,
הוא כותב לי כך:
לא התחילו להגיש בקשה,
יש רק תכנית תב"ע מאושרת.
יחד עם זה יש תכניות אדריכוליות מוכנות.

מה זה אומר? יש לנו עוד פרוצדורה ארוכה כדי להוציא אישורים?
המתווך טוען שאפשר לקבל אישור תוך שלושה ארבעה חודשים גג... זה נכון?
היתר להרחבות בירושלים לוקח כשנה וחצי (ולפעמים יותר)
זה שיש תכניות אדריכליות, לא מקדם מבחינתך כלום.
מעבר לזמן והתשלומים שיעלה לכם,
אם זה לא דירה בקומת קרקע, תבדקו היטב שהשכנים מתחת בעניין להרחיב,
ואם לא, אז לפחות לאשר לכם בניית מעטפת. בלי זה לא תוכלו להוציא היתר ולבנות.
ואם הבניה על הגג, קריטי לבדוק את עניין חיזוק מבנים.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
היתר להרחבות בירושלים לוקח כשנה וחצי (ולפעמים יותר)
זה שיש תכניות אדריכליות, לא מקדם מבחינתך כלום.
מעבר לזמן והתשלומים שיעלה לכם,
אם זה לא דירה בקומת קרקע, תבדקו היטב שהשכנים מתחת בעניין להרחיב,
ואם לא, אז לפחות לאשר לכם בניית מעטפת. בלי זה לא תוכלו להוציא היתר ולבנות.
ואם הבניה על הגג, קריטי לבדוק את עניין חיזוק מבנים.
א. מדובר בבניה על גג הצמוד לדירה.
ב. השכנים בבניינים הסמוכים בנו, השכנים ממול בנו על הגג בהיתר, והשכנים למטה הרחיבו.
ג. מה זה חיזוק מבנים?

אבל הכי חשוב לי לדעת שזה באמת תהליך ארוך ולא כמו שהמתווך אומר.

תודה ענקית על העזרה.

מיכל חינסקי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
א. מדובר בבניה על גג הצמוד לדירה.
ב. השכנים בבניינים הסמוכים בנו, השכנים ממול בנו על הגג בהיתר, והשכנים למטה הרחיבו.
ג. מה זה חיזוק מבנים?

אבל הכי חשוב לי לדעת שזה באמת תהליך ארוך ולא כמו שהמתווך אומר.

תודה ענקית על העזרה.
זה שהשכנים בנו לא אומר כלום על האפשרות שלכם לבנות, ככל ומדובר בבניין שנבנה לפני 1980 ויש בתב"ע דרישה לחיזוק המבנה (אולי להיפך).
קצת ארוך להסביר פה בדיוק במה מדובר, אבל אם לא תבדקו את המקרה הספציפי שלכם, יתכן ותקנו דירה ולא תוכלו לממש את הזכויות! מכירה המון במצב הזה.
ולגבי אורך ההיתר, כפי שכבר כתבתי - מינימום שנה ++

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה שהשכנים בנו לא אומר כלום על האפשרות שלכם לבנות, ככל ומדובר בבניין שנבנה לפני 1980 ויש בתב"ע דרישה לחיזוק המבנה (אולי להיפך).
קצת ארוך להסביר פה בדיוק במה מדובר, אבל אם לא תבדקו את המקרה הספציפי שלכם, יתכן ותקנו דירה ולא תוכלו לממש את הזכויות! מכירה המון במצב הזה.
עזרת לי מאוד!
תצליחי.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סליחה שאני מנדנדת אבל המתווך טוען שזה לא נכון.
הוא אומר שברגע שמגישים תוכניות בהתאם לתב"ע של כל השכנים בבנין שכבר בנו זה מגיע מיד לועדת רישוי ולא לועדת התנגדויות. ולכן התהליך יותר קצר.
נכון?

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

מיכל חינסקי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
סליחה שאני מנדנדת אבל המתווך טוען שזה לא נכון.
הוא אומר שברגע שמגישים תוכניות בהתאם לתב"ע של כל השכנים בבנין שכבר בנו זה מגיע מיד לועדת רישוי ולא לועדת התנגדויות. ולכן התהליך יותר קצר.
נכון?
אין חיה כזאת!!
חבל שהוא מטעה...
(רק הטענה שלו מראה כמה הוא בור בנושא. כי הוא ערבב בין כמה עניינים יחד. אגב, שום היתר לא הולך אוטומטית לועדת התנגדויות, זה רק במקרים שיש מתנגדים).

קצת מצחיק אותי לפרט ולהאריך מול מתווך שאומר דברים ללא שום קשר למציאות
ואני אומרת את זה מניסיון אישי שלי עם עשרות רבות של תיקים, ומוודאות גמורה מול המצב של קידום היתרי בניה בירושלים. (לשם הספורט, תעלי פה סקר בפרוג לאנשים שהוציאו היתר תואם תב"ע בירושלים כמה זמן ממוצע לקח להם)
בכל אופן בשבילך,
היתר תואם תב"ע בד"כ יתקדם מהר יותר מאשר היתר עם הקלות.
1. בגלל שאין פרסום מלא אלא רק משלוח הודעות (הבדל של כמה שבועות)
2. כי אין "משא ומתן" מול מחלקת רישוי על עצם הבקשה.
3. כי אם תהיה התנגדות, יתכן שאפילו לא יזמנו את המתנגד לוועדת התנגדויות.
מעבר לנ"ל, הלו"ז לא שונה מכל היתר.
ושוב, היתר הכי מהיר לוקח מינימום שנה ובד"כ יותר (מרפסות בלבד היה לי גם קצת פחות).

נערך לאחרונה ב:

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין חיה כזאת!!
חבל שהוא מטעה...
(רק הטענה שלו מראה כמה הוא בור בנושא. כי הוא ערבב בין כמה עניינים יחד. אגב, שום היתר לא הולך אוטומטית לועדת התנגדויות, זה רק במקרים שיש מתנגדים).

קצת מצחיק אותי לפרט ולהאריך מול מתווך שאומר דברים ללא שום קשר למציאות
ואני אומרת את זה מניסיון אישי שלי עם עשרות רבות של תיקים, ומוודעות גמורה מול המצב של קידום היתרי בניה בירושלים. (לשם הספורט, תעלי פה סקר בפרוג לאנשים שהוציאו היתר תואם תב"ע בירושלים כמה זמן ממוצע לקח להם)
בכל אופן בשבילך,
היתר תואם תב"ע בד"כ יתקדם מהר יותר מאשר היתר עם הקלות.
1. בגלל שאין פרסום מלא אלא רק משלוח הודעות (הבדל של כמה שבועות)
2. כי אין "משא ומתן" מול מחלקת רישוי על עצם הבקשה.
3. כי אם תהיה התנגדות, יתכן שאפילו לא יזמנו את המתנגד לוועדת התנגדויות.
מעבר לנ"ל, הלו"ז לא שונה מכל היתר.
ושוב, היתר הכי מהיר לוקח מינימום שנה ובד"כ יותר (מרפסות בלבד היה לי גם קצת פחות).
תודה על הפירוט!
בהחלט חבל שהוא מטעה.
כמה חשוב לבדוק כל דבר לפני כל עסקה ולא לסמוך על מילותיו של מתווך אמין ככל שיהיה.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מה מס' ההיתר?
בהמשך לכתוב לעיל,
אנחנו ממש לקראת סגירת חוזה.
אנחנו רוצים לבדוק אם התבע להוספת חדר אכן נכונה ועדכנית.
איך בודקים את זה?
יש לי מס' תבע- 8287 (לא היתר בניה, רק ת.ב.ע)
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה