בדיקות תוכנה

רמזור

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ריציתי לברר על בדיקות תוכנה
האם משתלם ללמוד?
כמה הלימודים קשים?
בסביבות הכמה שעות שבועיות?
וכמה המשכורת אח"כ
אשמח לכל מידע בענין

ילילי

משתמש מקצוען
ברמה האישית מתוסכלת מהפערים מתכנות
ללמוד בדיקות זה טוב, ללמוד תכנות זה מצוין!
זה באמת פער גדול ובצדק.
גם הלימודים קשים בלי השוואה וגם העבודה בפועל ברוב המקרים ברמה פי כמה מבדיקות.

למה את מתוסכלת מהפער?
אז למה לא למדת תיכנות?

QA Automation

משתמש מקצוען
השאלה האם יש תקנים ברמה ג'? דרך מטריקס הכללית?
בפיתוח אוטומציה- כמובן הסכומים גבוהים יותר, ועדיין הסכומים שנקבת הם גבוהים מאוווד.
ואני לא מדברת על מקום חרדי.
QA AUTOMATION- אולי הגיעו עם רקע בתכנות?
כמה שנים את בתחום? מרכז?
ברמה האישית מתוסכלת מהפערים מתכנות
ללמוד בדיקות זה טוב, ללמוד תכנות זה מצוין!
לא יודעת להגיד לך לגבי מטריקס הכללית, אבל דרך כל חברות כח האדם הרגילות - SQLink , פרולוג'יק, מלם, מטריקס תלפיות - מדובר על רמה ג במשרות ממשליות 16-17 תלוי כמה שעות, מכירה לפחות שלוש חברות שהתראיינו לאחרונה למשרות כאלה.
לגבי הסכומים שנקבתי בהם - לא התכוונתי שבנות תפתחנה ציפיות להגיע לזה מדובר על בין 15-20 שנות נסיון, ומדובר על פיתוח אוטומציה - אנשים שהשקיעו רבות בתחום והתקדמו יפה מאד.
רק התכוונתי להראות שאין גג בדברים האלה ומי שיש לו אמביציה כמובן שיש לאן להתקדם.
לגבי התסכול שלך :)
אני לא רואה את זה כמוך, אלו שני תחומים שונים לחלוטין כך שאין מקום להשוואה בינהם, זה אופי עבודה שונה לגמרי, לא לכולם מתאים לשבת כל היום ולכתוב שורות קוד, בדיקות תוכנה זאת עבודה יותר מערכתית ורחבה שמקשרת בין כל חלקי המערכת, בעוד שבתכנות בד"כ מחלקים את העבודה לחלקים וכל עובד אחראי על שלו בלי לדעת מה עושה חברו.
חוץ מזה שההבדל בין לימודי תכנות ללימודי QA הוא לא ניתן להשוואה בכלל ולדעתי ללמוד שלושה ארבע חודשים בדיקות ואח"כ להגיע לכאלה סכומים - אין עסקה שווה מזו...

ילילי

משתמש מקצוען
לא יודעת להגיד לך לגבי מטריקס הכללית, אבל דרך כל חברות כח האדם הרגילות - SQLink , פרולוג'יק, מלם, מטריקס תלפיות - מדובר על רמה ג במשרות ממשליות 16-17 תלוי כמה שעות, מכירה לפחות שלוש חברות שהתראיינו לאחרונה למשרות כאלה.
לגבי הסכומים שנקבתי בהם - לא התכוונתי שבנות תפתחנה ציפיות להגיע לזה מדובר על בין 15-20 שנות נסיון, ומדובר על פיתוח אוטומציה - אנשים שהשקיעו רבות בתחום והתקדמו יפה מאד.
רק התכוונתי להראות שאין גג בדברים האלה ומי שיש לו אמביציה כמובן שיש לאן להתקדם.
לגבי התסכול שלך :)
אני לא רואה את זה כמוך, אלו שני תחומים שונים לחלוטין כך שאין מקום להשוואה בינהם, זה אופי עבודה שונה לגמרי, לא לכולם מתאים לשבת כל היום ולכתוב שורות קוד, בדיקות תוכנה זאת עבודה יותר מערכתית ורחבה שמקשרת בין כל חלקי המערכת, בעוד שבתכנות בד"כ מחלקים את העבודה לחלקים וכל עובד אחראי על שלו בלי לדעת מה עושה חברו.
חוץ מזה שההבדל בין לימודי תכנות ללימודי QA הוא לא ניתן להשוואה בכלל ולדעתי ללמוד שלושה ארבע חודשים בדיקות ואח"כ להגיע לכאלה סכומים - אין עסקה שווה מזו...
16-17 לחודש עם 15-20 שנות ניסיון ופיתוח אוטומציה נשמע נמוך.

QA Automation

משתמש מקצוען
@ילילי
לא.
ודאי שגם דרך חברה חרדית
עכשיו משרות ממשלתיות רמה ג (=4שנים נסיון) לשמונה שעות 16-17K אפילו דרך מטריקס.
אני מכירה שני בודקים שהתקדמו לפיתוח אוטומציה אחד מהם מרוויח היום 33K והשני בניהול קרוב ל40K
כמובן התחילו מבדיקות ידניות

אננסית

משתמש מקצוען
אוקי, אז למעט אנשים שהתקדמו לפיתוח או ניהול-
מסכימות איתי שהשכר נמוך בהרבה
16-17 זה נחמד, אבל אם כבר משקיעים את שעות וסגנון העבודה עדיף כבר על תכנות
הסיבה שלא למדתי הייתה אישית נקודתית.
ודווקא לכן מעודדת את הצעירות לעשות זאת כשהזמן והראש בידיהן.

ילילי

משתמש מקצוען
אוקי, אז למעט אנשים שהתקדמו לפיתוח או ניהול-
מסכימות איתי שהשכר נמוך בהרבה
16-17 זה נחמד, אבל אם כבר משקיעים את שעות וסגנון העבודה עדיף כבר על תכנות
הסיבה שלא למדתי הייתה אישית נקודתית.
ודווקא לכן מעודדת את הצעירות לעשות זאת כשהזמן והראש בידיהן.
לדעתי העבודה שונה לחלוטין.
וזה גם עניין של חיבור.
אני לא מתחברת לכתיבת קוד בכלל לכן בחרתי להיות בודקת.

אבל נכון,
אם מישהי אוהבת קוד ומתחברת לזה וטובה בזה ורק הלימודים מרתיעים אותה כדאי להתאמץ וללמוד תיכנות.

QA Automation

משתמש מקצוען
איך אפשר לדעת קודם למה את יותר מתאימה?
יש כללי אישיות מסויימים?
לימודי תכנות זה הרבה מתמטיקה אז קודם צריך לצלוח את זה .
חוץ מזה לדעתי אי אפשר לדעת מראש מה הנטיה של הבן אדם רק לעבוד ולראות.
אני הלכתי לQA כי עברתי כבר את שנות הסמינר ולא היה לי מצב להשקיע שלוש שנות לימודים.
ולאחרונה עשיתי גם קורס פיתוח אוטומציה. אבל אני באמת לא בנויה לפיתוח, זה סיזיפי מאד בשבילי כל הזמן להיות בתוך הקוד. אבל עשיתי שילוב

ילילי

משתמש מקצוען
לימודי תכנות זה הרבה מתמטיקה אז קודם צריך לצלוח את זה .
חוץ מזה לדעתי אי אפשר לדעת מראש מה הנטיה של הבן אדם רק לעבוד ולראות.
אני הלכתי לQA כי עברתי כבר את שנות הסמינר ולא היה לי מצב להשקיע שלוש שנות לימודים.
ולאחרונה עשיתי גם קורס פיתוח אוטומציה. אבל אני באמת לא בנויה לפיתוח, זה סיזיפי מאד בשבילי כל הזמן להיות בתוך הקוד. אבל עשיתי שילוב
איפה עשית את הקורס?
הקורס כלל לימוד קוד מאפס?

QA Automation

משתמש מקצוען
תלוי במקום.
אני התחלתי יותר גבוהה ממינימום.
לא יודעת כמה נותנים בכח אדם חרדי היום. בעבר התחילו ממינימום (לפחות במטריקס).
תלוי איפה
מטריקס אזור המינימום, מלם נראה לי שבע, משרדים ממשלתיים זה רמה א לא יודעת כמה זה עכשיו

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

QA Automation

משתמש מקצוען
אם אני טובה במתמטיקה, עם ראש ריאלי
אבל קשה לי שימת לב לפרטים, בד"כ אני שם נופלת..
איפה זה יותר יפריע לי?
בעקרון בשני התחומים.
בכתיבת הקוד את פשוט תצטרכי להריץ אותו המון פעמים והוא יפול על דברים קטנים כנראה.
ובבדיקות את יכולה לפספס באגים.
אבל זאת מיומנות נרכשת, אל תגדירי את עצמך כהכה.

nach

משתמש צעיר
  • התחילו עכשיו קורס בבי"ש במרכז החרדי להכשרה מקצועית קישור לאתר,
  • בכל מקרה אם הולכים ללמוד זה רק בקורס ששם דגש על אוטומציות כי לשם הכיוון של השוק.
  • כמו בהייטק- קשה מאוד למצוא עבודה בתחום ללא ניסיון, ההמלצה היא לקחת פרויקטים קטנים לבד כדי שיהיה להראות שיש ניסיון בפועל, או לעבוד בארץ העבדים 'מטריקס' בשכר מינימום.
  • השכר שמציעים בהתחלה משתנה בין סוגי החברות אבל בחברה חילונית (שלוחה של חברה בינלאומית) הציעו משכורת 8K גם ללא ניסיון אבל היה צורך להוכיח רמת אנגלית גבוהה ושליטה רחבה בתחומי אבטחת שרתים וענן. זאת אומרת שהכל משתנה בהתאם לסל הכישורים והיכולות הבן אדם מביא איתו.
  • נדרשת אנגלית לפחות בסיסית (בהרבה הצעות עבודה זה יתרון משמעותי)
  • מישהו שרוצה להיות מתכנת ורק בגלל מחיר/משך הלימודים הולך לבדיקות תוכנה, לדעתי זו טעות. מכיוון שזה שתי סגנונות חשיבה. יש לי בן דוד שלמד בדיקות תוכנה ועבד בזה לפחות שנה ומרוב שיעמום עזב בסוף את התחום לגמרי... לעומת זאת- שמעתי כבר כמה סיפורים על בנות שלמדו בדיקות והתחילו לעבוד בחברת הייטק ובגלל שהיו מוצלחות החברה שילמה להם לימודי הנדסת תוכנה וקידמו אותם במקצוע (יש לי בת דודה שכיום היא מתכנתת לאחר שלמדה בדיקות כנ"ל)
  • כמו כל דבר, חייבים הרבה תפילות וסייעתא דשמיא.
בהצלחה..

QA Automation

משתמש מקצוען
  • התחילו עכשיו קורס בבי"ש במרכז החרדי להכשרה מקצועית קישור לאתר,
  • בכל מקרה אם הולכים ללמוד זה רק בקורס ששם דגש על אוטומציות כי לשם הכיוון של השוק.
  • כמו בהייטק- קשה מאוד למצוא עבודה בתחום ללא ניסיון, ההמלצה היא לקחת פרויקטים קטנים לבד כדי שיהיה להראות שיש ניסיון בפועל, או לעבוד בארץ העבדים 'מטריקס' בשכר מינימום.
  • השכר שמציעים בהתחלה משתנה בין סוגי החברות אבל בחברה חילונית (שלוחה של חברה בינלאומית) הציעו משכורת 8K גם ללא ניסיון אבל היה צורך להוכיח רמת אנגלית גבוהה ושליטה רחבה בתחומי אבטחת שרתים וענן. זאת אומרת שהכל משתנה בהתאם לסל הכישורים והיכולות הבן אדם מביא איתו.
  • נדרשת אנגלית לפחות בסיסית (בהרבה הצעות עבודה זה יתרון משמעותי)
  • מישהו שרוצה להיות מתכנת ורק בגלל מחיר/משך הלימודים הולך לבדיקות תוכנה, לדעתי זו טעות. מכיוון שזה שתי סגנונות חשיבה. יש לי בן דוד שלמד בדיקות תוכנה ועבד בזה לפחות שנה ומרוב שיעמום עזב בסוף את התחום לגמרי... לעומת זאת- שמעתי כבר כמה סיפורים על בנות שלמדו בדיקות והתחילו לעבוד בחברת הייטק ובגלל שהיו מוצלחות החברה שילמה להם לימודי הנדסת תוכנה וקידמו אותם במקצוע (יש לי בת דודה שכיום היא מתכנתת לאחר שלמדה בדיקות כנ"ל)
  • כמו כל דבר, חייבים הרבה תפילות וסייעתא דשמיא.
בהצלחה..
מעניין שאת/ה כל כך נחרצ/ת , את/ה מהתחום?

מתובל

משתמש חדש
אשמח לדעת על פרויקטים קטנים לצבירת ניסיון

אולי מעניין אותך גם...