בבקשה ! עזרה דחופה!איך גורמים לנערה בת 15 לעשות דיאטה?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יראת

משתמש מקצוען
יש לי איזשהו רעיון מחוץ לקופסא:
לדבר איתה על בעיה בריאותית ולא ערכית או חיצונית. ואסביר:

כשאני מרמזת לבת שהיא 'כל היום אוכלת' 'אוכלת יותר מדי' 'לא מתאפקת' וכד' - זה מתיישב על מקומות רגשיים קשים ויוצר נחיתות ועוד... - כל הרגשות שנותנות הרגשה רעה ורצון להתפרק כשלא רואים.

אבל, למשל, הבת שלי עברה לתזונה של קמח מלא בגלל בעיה בריאותית, שהיא רצתה מאוד להתפטר ממנה [היא לא שמנה]. - כאן לא היו שום הקשרים רגשיים, רק כח רצון והבנה שכלית.
ונדהמתי כמה שהיא מתמידה בזה.

חשבתי, אולי גם לך, כדאי, אחרי תקופה של 'הרפיה' לגמרי מנושא ההשמנה, לשדל אותה לעבור ל'קמח מלא' או שינויים אחרים שאמורים להרזות. בלי לדבר מילה על 'כח ההתגברות' 'רזון' וכו'. אלא לתלות את השינוי בנושא בריאותי ספציפי.

vhsvchch

משתמש מקצוען
יש כאלו ששמנים מטבעם אפילו שהם לא אוכלים הרבה, לומר להם לעשות דיאטה זה לקחת להם את הלחם, כל עוד השומן לא מפלצתי ולא מגיע מאוכל מזיק זה לאו דווקא לא בריא. אגב, בעבר השמנה הוגדרה כיופי ונשים עשו כל מאמץ להשמין....

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
שי1, אם סדר היום של נערתך נורמלי, היא אוכלת בשעות נורמליות מנות נורמליות וכמויות נורמליות ואף על פי כן היא משמינה - זה איתות ברור למשהו לא תקין בגוף. לכי לבדוק.

אם יש משהו לא ממש נורמלי בסדר היום שלה - שתתקן קודם את זה.
ודיאטה בגיל הזה צריך לבוא ממנה. לא ממך. נניח והיא תעשה כדי לרצות אותך ותרזה. נו, ומה אחר כך? היא לא אכלה בשבילך, לא בשבילה. ברגע שהעול שלך ירד ממנה והיא לא תהיה מחוייבת לך, היא תעשה מה בא לה. מה הרווחת? ומי אומר לך ששומן זה דבר שיפריע לבעלה העתידי?

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רק שאלה לגבי לחם פיתות עוגות מקמח מלא:
הם לא אותם קלוריות כמו קמח רגיל? אולי יותר בריא...
אבל מבחינת קלוריות? לא בטוחה...

מעבר לכך שהן משביעות ליותר זמן, בדרך כלל נהוג להחסיר סיבים מכמות הקלוריות.
-האנרגיה הנצרכת מהגוף לעיכול הסיבים גדולה מהכמות הקלוריות שהגוף מקבל מהן.
כך שיוצא שגם אם אכלו אותה כמות, זה פחות משמין.

מרחבית

משתמש מקצוען
@שי1
לא יודעת אם את עדיין איתנו באשכול.
רק חשבתי איך את אמורה להרגיש כשכולם אומרים לך להרפות ולעזוב ולהבין את בתך וכו' וכו'.
ועל אף שאני מאוד מסכימה עם הנ''ל, רציתי לכתוב לך, שאני כל-כך מבינה את הקושי שלך.
זו הבת שלך. היא חלק ממך.
את רואה שהיא לכאורה מזיקה לעצמה.
וככל שעובר הזמן - זה רק נהיה יותר ויותר גרוע.
את רוצה כל-כך לעזור לה. לעצור אותה. להציל אותה.
והיא לא משתפת פעולה.
את משקיעה. באוכל, בשינוי הרגלים בבית.
רוצה להכניס אנשי מקצוע.
לעשות למענה את הכי הכי טוב שאת יכולה - והיא לא נותנת.
ואפילו מתמרדת.
זה תסכול עצום. עצום.
את רואה, ועינייך כלות.
וידייך כבולות.
כל-כך קשה להיות הורה לילד מתבגר, או לנשואים צעירים -
ולראות איך הם עושים שטויות - לפחות בעינינו - ואיך הם מכניסים את עצמם בידיים לצרות - לפחות איך שנראה לנו -
והם לא מוכנים לשתף פעולה.
אנחנו בטוחים - נכון או לא - שאנחנו יכולים בעזרת ניסיוננו ותבונתנו להציל אותם.
והם לא רוצים.
אנחנו מוכנים להשקיע מאמץ, כסף,עצות, קשרים, בירורים -
והם הודפים אותנו.
וכשאומרים לנו, שהכי טוב פשוט להרפות. להפסיק. לסגת. לעזוב.
זה קריעה. זה חוסר אונים. זה זועק בפנים.
אז גם אם חושבים שזה מה שהכי נכון לעשות - זה תהליך לא קל.
וצריך לזה זמן וסבלנות ועזרה.
בסוף - התוצאות מתגמלות! מאוד!
מאחלת לך שד' יהיה בעזרך בכל דרך שתבחרי!

לארג'ית

משתמש מקצוען
חשבתי, אולי גם לך, כדאי, אחרי תקופה של 'הרפיה' לגמרי מנושא ההשמנה, לשדל אותה לעבור ל'קמח מלא' או שינויים אחרים שאמורים להרזות. בלי לדבר מילה על 'כח ההתגברות' 'רזון' וכו'.
היו גם אחרות שאמרו- אחרי תקופת הרפיה,
אבל זה לא כ"כ מסתדר לי,
אם את החלטת לקבל אותה כמו שהיא ולאהוב אותה כמו שהיא,
כן, למרות העודף במשקל, והאכילה המופרזת,
ובפרט שזה לאחר שהיו עימותים בנושא, לוקח הרבה זמן להאמין שבאמת לא אכפת לך (לאמא)
ואת אוהבת אותי הכי בעולם למרות הכל- (וזה אכן צריך לבוא ממקום אמיתי ומשלים,
כי מרגישים את האמת תמיד)
פתאום להזכיר לה שוב- אמנם בעדינות וכאילו בלי לתת דגש
זה רק לאמר: עדיין מפריע לי שאת משמינה ולרב מפרשים את זה בפרט בגיל הנערות ל-אמא בכל זאת לא מרוצה ממני, מאוכזבת ממני, לא אוהבת אותי...
אז או שלהניח לה...
או שתגדירו אחרת: נדבר איתה יפה שהיא צריכה לרזות רק לא נתקיף.....(זה קצת שונה מלקבל ולהכיל את המציאות כמות שהיא)
זה באמת קשה מאד לקבל, אבל אם עושים את זה חובה גם להאמין בזה.

שי1

משתמש מקצוען
[
באשכול...כ"כ באשכול....
קשה לי לקרוא את הדברים. אני מסכימה לכל מילה ומילה שכתובה.
תרפי, תשתקי, אל תרמזי הכל נכון.
זו עבודה קשה שנראית לי כ"כ בלתי אפשרית.
כרגע זה נראה לי קשה ליישום אבל כנראה זה מה שנדרש ממני.
אני כ"כ רוצה בשבילה שיהיה לה טוב ו, שתראה טוב ומרשים כמו בחורה בגילה ואני נחנקת.

תודה רבה לכל המגיבות החל מאתמול אני קוראת שוב ושוב כל הודעה שנכתבה ומנסה לצבור כח.

בכ"ז אני עדיין חושבת כן לשלוח אותה לדיאטנית שתתן לה כלים, נראה שבסתר לבה היא רוצה עזרה וכלים.למרות שהיא לא מבקשת את זה.
האם אני טועה?

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
ציטוט: "בכ"ז אני עדיין חושבת כן לשלוח אותה לדיאטנית שתתן לה כלים, נראה שבסתר לבה היא רוצה עזרה וכלים. למרות שהיא לא מבקשת את זה.
האם אני טועה?"

היא רק לא מבקשת, או שהיא מתנגדת ללכת?

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
ציטוט:
"...תרפי, תשתקי, אל תרמזי, הכל נכון.
זו עבודה קשה שנראית לי כ"כ בלתי אפשרית.
אני כ"כ רוצה בשבילה שיהיה לה טוב...ואני נחנקת".

אי אפשר להרגיש כל-כך רע מבפנים - ולהרפות מבחוץ.
זה לא הולך. זה באמת חונק.
זה מכווץ יותר ויותר.

לגמרי אחרת אם מגיעים לתהליך פנימי רגוע,
של להתרחב מבפנים, להרפות מבפנים -
להיפתח ליותר קבלה, ליותר הכלה.
משהו שמרחיב, שפותח -
לא משהו ש'צריך' להרגיש או לעשות או לבלום - כי זה מכווץ.
להפך, משהו מאפשר.
לאפשר לעצמנו להרפות. להניח. מותר לנו.
לאפשר למצב להיות. להסכים לו.
מביא איתו תחושת שחרור, לפעמים משכרת.
פתאום אפשר לנשום יותר אוויר.

בשם

משתמש סופר מקצוען
בתור מי שנוגעת בנושא הפרעות אכילה הייתי ממליצה לך בגיל הזה לנשוך שפתיים ולא להאיץ בה....
אני יודעת שאני תמיד משמיעה קול פסיכולוגי כזה... מעצבן יותר או פחות אבל באמת שאני חושבתשכדאי תמיד שיהיה טוקי כזה (במקרה דנן טוקה.... ) שתזכיר כולנו כי הפרעות אכילה מתפתחות הרבה בגלל לחץ סביבתי של מראה רזה וכו'
כמובן שלא רק... והרקעים של העבר והילדות משמעותיים מאוד אבל בהחלט גם....

אל תדאגי בשידוכים היא כבר תתפוס אתעצמה
בהצלחה רבה!!!
ברכי

noag

משתמש חדש
היי
הרבה פעמים אכילה מוגזמת ופתאומית יכולה להצביע על קושי רגשי.
גם אם בכללי היא אוהבת לאכול- יש סיבה שפתאום היא התחילה עם זה בקיצוניות (למי מה שתארת..).
זה יכול להצביע על קושי לא פתור שמתבטא באכילת ייתר.
ממליצה מאוד מאוד (יודעת שזה קשה, אבל שווה!) כמה שיותר להרפות.
כמה שפחות לדבר ולהעלות את הנושא על שולחן הניתוחים.
הבת שלך תישאר ילדה מקסימה גם אם תשמין קצת.
עם כל הדאגה שלך לעתיד שלה- זה גיל מתנדנד בנושא ההשמנה, ובנוסף זה גיל חשוב מאוד לדימוי העצמי האישי והגופני.
כמה שיותר תביני אותה, תכילי ולא תקשי- היא תצא מזה בצורה הכי טובה ובריאה בשבילה.
המון בהצלחה!

נועה גולדשטיין
מטפלת רגשית ומדריכת הורים.

מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלי:
https://is.gd/cvzxKO

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא רציתי להצטרף לדיון הזה, כי זה באמת לא התחום שלי, אבל יש לי מכרים שעברו בילדותם חוויה דומה לזו של הבת שלך, והדבר כל כך חורה לי שאני פשוט אשפוך:

אין לי הרבה מה להוסיף אחרי כל מה שחכמים ממני כתבו פה.
רק דבר אחד:
אם את באמת דואגת שזה בעיה רפואית אמיתית (בלוטת הטריס או דבר מה אחר) לכי איתה לרופא ותעשי לה בדיקת דם.

מעבר לזה: תעזבי אותה! בגיל הזה מבחינה גופנית היא האחראית הבלעדית . נערות בגיל הזה הכי קשות על עצמן בנושא הזה. היא כבר רואה בעצמה רק פגמים ואין לה שום צורך לשמוע עוד מאנשים שסביבה.
כל נערה סובלת מתדמית עצמית נמוכה בגיל ההתבגרות וכל מילה קטנה שתגידי רק מאמלל אותה יותר. ייתכן שאת לא מבחינה בזה אצלה, כי היא מראה לך דווקא להפך, כאילו לא אכפת לה. אבל תאמיני לי, מאוד אכפת לה.

תנסי לזכור שהיא לא המשקל שלה. היא בת מיוחדת ויפהפיה בעלת תכונות איכותיות שד' העניק רק לה, בדיוק כמו כל בת אחרת. מובן שקשה לך להבין איך היא אוכלת, ואת הכמות שהיא אוכלת. אבל זה לא התפקיד שלך להעיר לה בנושא הזה, זה גם יזיק מבחינת התוצאה שאת רוצה לקבל, כלומר לא רק שכמעט אין סיכוי שתרזה בגלל זאת אומרת לה, אלא זה גם ירחיק אותה ממך מבחינה רגשית, ויגרום לה לנזקים אמיתיים וחבל.

מובן שקשה מאוד להתאפק מלהעיר. אכפת לך מהבריאות של הבת שלך, ונראה לך שהיא מקלקלת לעצמה את החיים במו ידיה. לכן, כמו שאמרו כבר כאן, כדאי לך ללמוד על הנושא מהפן הרגשי, מאנשים מקצועיים.

אבל עד אז עצה קטנה:
בכל פעם שאת מרגישה שאת צריכה להעיר לה בקשר לתזונה שלה, או למראה שלה, תעצרי לרגע ותחשבי בליבך על דבר אחד טוב שיש בה. מעשה טוב שעשתה, או תכונה טובה שראית בה. בין אם תאמרי לה, ובין אם לא, זה בטוח יעזור לך להסתכל עליה ממבט שונה, ויביא ליחסים יותר אוהבים ובריאים ביניכן.

ייתכן שיום אחד היא תחליט בעצמה להיות בריאה יותר, וייתכן שלא. זה תלוי בה. העיקר שתהיה אדם שמח ומרוצה, שתרגיש אהובה ובעלת ערך. תאמיני לי, לאנשים בעלי משקל יתר יש את אותו הסיכוי לחיים איכותיים שיש לך.

תנסי לזכור שאנשים בעולם לא מתחלקים לאנשים שמנים ואנשים רזים, אלא לאנשים שמרוצים מעצמם ואנשים שלא. חבל שתגרמי לה לראות במשקל שלה התהוות של כל מה שחשוב בעולם.

רחלי98

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יכולה להציע לך משהו שלי אישית מאוד עזר ואם הייתי ממשיכה איתו הלאה היה לי הרבה יותר קל בהכל.
בתור בחורה שמנה בגיל העשרה, עשיתי את כל סוגי הדיאטות למינהן.
טיפות, הליכות,ללא גלוטן , ללא קפאין -שום דבר לא עזר וגם אם כן ירדתי 5 קילו ועליתי 10 אם לא יותר....
ואז בגיל 17.5 הגיעה לי קולגה כמלאך מושיע! והציעה לי את ה"דיקור סיני"
הגעתי לרויטל שבי מדקרת סינית במיוחד לבעלי משקל גבוה בבי"ח "שערי צדק" -"רפואה משלימה" במשקל של יותר מ100 ק"ג! בדרך לניתוח בריאטרי-עם כל האישורים! רק להוציא התחייבות וקדימה לחדר הניתוח...
הייתי שם במשך שנה כל שבוע! פעם אחת לא פספסתי, דיקור שנותן לא רק לגוף אלא לנשמה-הצלחתי להוריד יותר מ25 ק"ג!!!!! הייתי ניראת נפלא, קבלתי פידבקים מטורפים! הרגשתי מצוין, הבטחון שלי עלה פלאים (גם אם זה שאני בחורה פייטרית ב"ה).
וזהו, הייתי שומרת, לא אוכלת כלום! נלחמתי בכל הכח! רואה פחמימה ולא חושבת בכלל להכניס אותה לפה שלי! לא נגעתי בקפה/מוצרי חלב פיצות/גלידות ועוד ועוד...
בחופש עשו בשבילי שמיניות כדי שאני אקבל מנה בשרית מזינה שכוללת חלבון גבוה וליד אורז וכן, מלא צ'יפס!-[הדיאטה היא בצורה מאוד קלה וכייפית] ולא ללכת עם כולם לאיזה מסעדה חלבית ולדפוק מוקרמים, פיצות ,טוגנים וכו'
הייתי מכורה לדיאטה הזו, לא רציתי להפסיק, לא חשבתי להפסיק!
היה לי פשוט טוב! וכייף!
אנשים-שלצערי מקטלגים לפי נראות, פתאום קבלו אותי לחברה שלהם ב"אהבה והערצה" שעשיתי את זה!!!
ומה שהכי חשוב-הייתי נכנסת לחנות וקונה מה שאני רוצה!!!! בלי להסתכל על המידות של ה46,48+ {זה דבר משכר קניות, ידעת?}
ירדתי בכל מידות הגוף וגם ההתנהגות שלי התמתנה-אם כל דבר היה ברעש וצלצולים וכולם היו יודעים שרחלי נכנסה לחדר... עכשיו היה במתינות וברוגע.

אבל אז מרוב שכרון חושים שאני רזה ולא הגיוני שאעלה שוב במשקל, התחילו הנפילות שלי, אני ב"א מאוד אחראי לעצמו ובאמת לא חשבתי שזה יקרה לי שוב.

אבל שהגעתי לחורף הנוכחי נובמבר 2017 ו3/4 מהבגדים שקניתי בשנה שעברה לא חשבו בכלל לעלות עלי...
קבלתי את זה כבומרנג לפרצוף! "השמנתי בחזרה!" אומנם לא את כל ה25+ ק"ג אבל סכום של 10/15 ק"ג בטוח!!!
וזה כ"כ כאב וכואב לי -אני כותבת את זה ואת לא מבינה מה עובר עלי.
זה חולשה ובגידה עצמית-למה זה קרה שוב?!?!
ואנשים-אנשים פשוט התחילו להרחיק . היא לא נראית טוב?! אז היא לא = מספיק!

וגם פה, אם את לא אישה מלאה ולא נלחמת מספיק על המשקל שלך את לעולם לא תביני אותה. או, ת'אמת גם אם היית-לא בטוח שתביני.
כבת לאמא מנותחת בריאטרית שגם היא עברה את כל מסכת הייסורים של השמנה.
ברגע שאת לא בזה את לא תביני לעולם את הצד האחר.

על כל קילו שעליתי ההורים ניסו כמה שיותר ואמרו לי "רחלי, למה??" את יודעת מזה להיות במקום ההוא,אז למה לחזור?!

ואני לא אגיד לך שגם לי לא קשה ומאוד!
ובעצמי אני לא מבינה, למה אני ברגרסיה בדיאטה , באורח חיים בריא.
לאלוקים הפתרונים!

אבל עצה שלי, תני לבת שלך להגיע לזה לבד. ועוד יותר כבר הגענו לזה ,כל עם השמנות,המלאות שנלחמות על כל פירור שנכנס לפה, על כל שתיה מתוקה, על כל קוביית שוקולד=שבסופו של יום ישר בלי לעשות עצירת התרעננות- נראות ישר על המשקל...

אני מאחלת לי לך, לבת שלך ולכל הנשים המדהימות שנלחמות בשביל כולן על המשקל, על נראות ועל בטחון.
שבעז"ה שיהיה לנו מספיק את הכח רצון-הכח החזק ביותר להגיד לא לכל הג'אנק והפחמימות שנוכל לאכול נורמלי ולא נשמין בכפול מכל דבר שנכנס לפה.
שאנשים יקבלו אותנו איך שאנחנו ולא ידחו אותנו בגלל הנראות שלנו
זה הגוף שהבורא שם אותנו בזה וקבלנו באהבה ובהבנה שכך אנחנו ניראות
כמובן שהבריאות חשובה וחייבים את זה לה בבחינת "ונשמרתם".

מלא מלא בהצלחה!
ושניפגש בשמחות לא משנה מלאות או רזות העיקר מאושרות ושמחות!!!!!

ריקלין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
להישתדל לא לאכול אחרי 6 בערב לחם/לחמניות פחממות כבידות
זה לא מתעקל בלילה ואז פשוט זה נצבר בגוף- כשומן

הגיג

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
שמעתי שיש קבוצות של מיכל פתל לנערות - בשם אמא שאמרה שזה המקום היחיד שהבת שלה קיבלה גיבוי, הכלה ומוטיבציה

לרעהו

משתמש מקצוען
מה עושים עם ילדה בת 10 שמשמינה ומשמינה ואנחנו לא יודעים לאן זה יגיע, יש לכם עיצה??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה