עזרה את רואת חשבון??

אברכית +

משתמש פעיל
מישהי שלמדה ויודעת מה המשמעות של מבחן המועצה הסופי בביקורת..
יש לך טיפים לתת? איך ללמוד? איך לא?
איך עוברים אותו??
אני לומדת באופן עצמאי כך שלא קיבלתי יותר מדי הדרכה ולכן אם יש דברים חשובים שאני צריכה לדעת - אנא תחכימו אותי!

רות אא

משתמש רשום
במבחן לנצל כל דקה ודקה לכתיבה - כמה שיותר.... יש סיכוי לקבל יותר אחוזים...
לתרגל המון מבחנים משנים קודמות..
לנסות להשיג חומר מאונברסיטאות/מכללות שמגישות נבחנים..

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
איך עוברים אותו??
אני לומדת באופן עצמאי כך שלא קיבלתי יותר מדי הדרכה ולכן אם יש דברים חשובים שאני צריכה לדעת - אנא תחכימו אותי!
את נחושה בדעתך ללמוד לבד?
כי יש קורסים, לא ארוכים מדי, שנותנים הכנה טובה מאוד. (BDO למשל)

- אם את לומדת לבד, קודם כל לקנות ספרי תקנים מעודכנים בלי לקמצן.

- אח"כ להשיג חומר מעודכן ממישהו שניגש במועד האחרון. זה ממש חובה. (הכי טוב אם יהיה לך חומר ממישהו שניגש למועד יחד איתך, ויסכים לצלם לך). לקרוא את כולו.

- לפתוח במקביל - תוך כדי לימוד - את ספרי התקינה, כדי להתרגל למצוא את התקנים הרלוונטיים גם שם.
גם כשאת עוברת על פתרון של מבחן, שמזכיר תקן כלשהו - כדאי לפתוח את התקן בספר התקנים ולקרוא את תוכנו, ולא להסתפק ברפרוף על הפתרון בלבד.

- להכיר את כל התקנים, להבין את משמעותם ואיך משתמשים בהם כדי לענות על השאלות במבחן.

- לעבור בדקדקנות על כל המבחנים מהשנים האחרונות ופתרונותיהם (וכאמור כל פתרון שמזכיר תקן, את הולכת לתקן ומוודאת שאת מבינה איך מתוך התקן הזה מגיעים לתשובה הזאת).

- לשים לב כשמתרגלים מבחנים מעונות קודמות, לשינויים שחלו בינתיים בתקני הביקורת. תשובה שהייתה נכונה לפני שלוש שנים, לא בהכרח תהיה מדוייקת גם היום.

- לשים לב לתוספות היחסית חדשות בתקינה, סיכוי טוב שהן יופיעו במבחן. (כמו ממשל תאגידי שחפרו עליו במבחן ב2022)

חוץ מזה יש את הנושאים הקבועים שתמיד יופיעו: שאלת ליקויים בדוח מבקר, שאלה שכוללת בניית תוכנית ביקורת, שאלת מערכות מידע, ושאלות אתיקה. ועל כן כדאי:
- לוודא שאת מבינה ומכירה היטב את דו"ח רוח מבקר, על כל כלליו וחלקיו (הימנעות, הסתייגות, חוו"ד שלילית, הפניות תשומת לב עם ובלי הסתייגות, עסק חי, עסק בחיסול, מה כותבים בדוח ומה לא כותבים).
- לקרוא תוכניות ביקורת מתוך פתרונות של מבחנים משנים קודמות, להבין איך מנסחים אותן, ולהכין לעצמך קווים מנחים לתוכנית ביקורת שתידרשי לבנות במבחן. כאן המקום לכל היצירתיות שאת מסוגלת לגייס.

-לתרגל גם כתיבה. לשפוך את החומר. בשפע. באהבה רבה. בלי לקמצן. שאלו אותך על משהו? כתבי את כל מה שאת יודעת בקשר לנושא, בצורה רהוטה ובבטחון רב. הזכירי את התקנים עליהם את מתבססת, בשמם ובמספרם.
אם את לא בטוחה בתשובה לשאלה כלשהי, תוכלי תמיד לנסות לכתוב את שתי הדעות, מפורטות ומנומקות ומאזכרות את התקנים, ואז להגג משהו על כך שעל רואה החשבון לקבל החלטה נבונה בבואו לבחור בין האפשרויות, ואם כך אז כך ואם לא כך, אז אחרת.

- אם את לפני לידה (בכל שלב), תוציאי הארכת זמן. כך תקבלי 10 דקות נוספות בכל מחצית.

חניוק

משתמש פעיל
איך עוברים אותו??
סתם שאלה, איך אפשר ללמוד כזה מקצוע באופן עצמאי?

אברכית +

משתמש פעיל
@Ruty Kepler תודה רבה על התשובה המפורטת!!!
הארת את עיניי לדברים ממש חשובים. תודה על ההכוונה.
העניין הוא שניגשתי למועד חורף האחרון ויצאתי בהרגשה שדי ידעתי את החומר וכמו שכתבת על התמצאות בתקנים אז בהחלט הייתה לי התמצאות טובה
אממה קיבלתי 54 וכשביקשתי את הפתרונות ראיתי שברוב השאלות ירד לי כי לא עניתי באופן מלא, כלומר הכיוון היה נכון המיקוד לסעיפים הרלוונטים בתקן היה טוב, אבל היה חסר עוד...
לכן אני חוששת שמשהו בלמידה שלי לא נכון ואולי אני מפספסת נקודות חשובות.
(אולי זה גם הצורך בהתנסחות יפה וגבוהה שהקטע הזה פחות חזק אצלי...)

נעמה :)

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם לאיגוד הסמינרים יש חומר מצוין (של אמיתי טאוב ורועי כץ)
אולי כדאי לך לדבר עם בנות שעברו עכשיו - מועד חורף האחרון.
חשוב מאד!
להדגיש טוב את התקנים כדי שיעזרו לך בפועל במבחן.
מערכות מידע -צבע א'
חשוב מאד - צבע ב'
חשוב - צבע ג'
נספחים ועזרים (כמו נוסח חוות דעת וכו') - צבע ד'
הפניות והגדרות - צבע ה' או קו תחתי.
עוד דבר שמאד עוזר:
להדגיש את התקנים לפי תשובות. כלומר כשאת עוברת על שאלות תסתכלי מה ציטטו בפתרונות ותתמקדי בסעיפים חשובים שחוזרים על עצמם.
ולדעתי הכי טוב:
לעבור המוןןןןן על מבחנים ותרגולים. אם אין זמן, לא לכתוב אלא לקרוא.
להבין למה מצפים בתשובות ולהכיר כיווני חשיבה של המועצה.
להבין מה קשור למה ואיך לפרט.
בהצלחה רבה!!!

Aviv8522

משתמש חדש
סתם שאלה, איך אפשר ללמוד כזה מקצוע באופן עצמאי?
לקבל רשיון לעסוק בראיית חשבון אפשר להגיע דרך 2 מסלולים : 1. למידה עצמאית ולגשת לכל המבחני מועצה. 2. למידה באקדמיה ז"א לעשות תואר ראשון במנהל עסקים או כלכלה והתמחות נוספת של ראיית חשבון בדרך כלל .....

חניוק

משתמש פעיל
לקבל רשיון לעסוק בראיית חשבון אפשר להגיע דרך 2 מסלולים : 1. למידה עצמאית ולגשת לכל המבחני מועצה. 2. למידה באקדמיה ז"א לעשות תואר ראשון במנהל עסקים או כלכלה והתמחות נוספת של ראיית חשבון בדרך כלל .....
זה בדיוק מה שאני לא מבין, מסלול 1 זאת אופציה? יש אנשים שעושים כך?

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה לא נקרא ללמוד לבד!
הם עשו את המסלול של הלמידה לבד ורק להגיע לבחינות, וכמובן שמי שרוצה יכולה ללמוד עם המורה בסמינר,
בכל אופן את הבחינות האחרונות (והקשות) עשו הלומדות במסלול לבד לבד (כי הסמינר הוא רק שנתיים ואי אפשר להספיק לעבור את ה15 מבחנים בזמן הזה), וכמו שואלת השאלה כאן.

חניוק

משתמש פעיל
הם עשו את המסלול של הלמידה לבד ורק להגיע לבחינות, וכמובן שמי שרוצה יכולה ללמוד עם המורה בסמינר,
בכל אופן את הבחינות האחרונות (והקשות) עשו הלומדות במסלול לבד לבד (כי הסמינר הוא רק שנתיים ואי אפשר להספיק לעבור את ה15 מבחנים בזמן הזה), וכמו שואלת השאלה כאן.
אבל בזמן הלימודים (בשנתיים) עוברים על כל התקנים?
לומדים את כל החומר (סטטיסטיקה, מיסים, דיני תאגידים וכו) ?

CPA 7

משתמש צעיר
מסכימה עם כל מילה של @Ruty Kepler , מוסיפה על זה:
- לשים לב לתוספות היחסית חדשות בתקינה, סיכוי טוב שהן יופיעו במבחן. (כמו ממשל תאגידי שחפרו עליו במבחן ב2022)
שממליצה לך מאוד לדעת טוב את תקן 701 ענייני מפתח בביקורת
סיכוי גבוה לשאלות בנושא אחרי שיש הרבה דוחות שכבר היו בתחולה ב 12.22
וכמה שיותר לכתוב בכל תשובה גם אם זה נראה לך ממש לא קשור, הם כבר יאספו את הפרורים של האחוזים

Aviv8522

משתמש חדש
זה בדיוק מה שאני לא מבין, מסלול 1 זאת אופציה? יש אנשים שעושים כך?
כן זאת אופציה שסמינרים עובדים איתה כיום.
וגם זה לפעמים יותר קל כי יחס העלויות שאתה משלם במכללה לבין המועצה הן משמעותיות בפער וגם מבחינת רמת הלימוד באקדמיה הקשה שמעוברים על ידי מרצים שמדברים במושגים לא מובנים וכו'... כל אחד והדרך שלו והנוחות שלו

אברכית +

משתמש פעיל
כן זאת אופציה שסמינרים עובדים איתה כיום.
כיום איגוד הסמינרים כן מכין את הבנות עד הסוף.
במשך שנתיים יש שישה סמסטרים בהם לומדים פרונטלי, ובשנה ג' יש עוד סמסטר אחד שלומדים מרחוק ע"י רכישה של סרטונים וספרים דרך האיגוד ויש בחינות פנימיות בסמסטר הזה שמכינות למועצה. (תכנית משוגעת בגדול אבל המוכשרות והדגרניות שורדות איכשהו..)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אבל בזמן הלימודים (בשנתיים) עוברים על כל התקנים?
לומדים את כל החומר (סטטיסטיקה, מיסים, דיני תאגידים וכו) ?

בזמני - הסמינר נתן בסיס למבחנים הראשונים (בינים א' וב', וחלק מסופיות א'), אח"כ נשלחו התלמידות כל אחת לגורלה, כשהמרכזת אומרת 'תשיגו חומר ממישהי ממכללה ותלמדו אותו'.

גם מה שכן למדו בסמינר, בחלק מהמקצועות, היה ברמה נמוכה יחסית.

היום המצב השתנה, ובשנים האחרונות עם ההסכם החדש מול המועצה - הלמידה בסמינרים ברמה גבוהה מאוד.

חניוק

משתמש פעיל
כיום איגוד הסמינרים כן מכין את הבנות עד הסוף.
במשך שנתיים יש שישה סמסטרים בהם לומדים פרונטלי, ובשנה ג' יש עוד סמסטר אחד שלומדים מרחוק ע"י רכישה של סרטונים וספרים דרך האיגוד ויש בחינות פנימיות בסמסטר הזה שמכינות למועצה. (תכנית משוגעת בגדול אבל המוכשרות והדגרניות שורדות איכשהו..)
אז זה בעצם כמעט כמו במכללה חוץ ממה שבמכללה לומדים שלוש שנים וסמסטר, ופה שנתיים וסמסטר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה