אתר חדש לשיווק פרויקט נדל"ן

• פותח הנושא Shia
  • פורסם בתאריך

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ג'ינגית תודה על הקומפלימנט.
עדיין יש מקצה שיפורים כדי שארגיש שהאתר אכן נראה מספיק טוב (בין השאר לטפל בבעיות שחברי הפורום הסבו את תשומת ליבי אליהן).

נראה לי שמה שידידנו דינקיס מנסה להגיד זה שמעצבים ובוני אתרים צריכים להכיר את הכוח והגמישות הקיימת במערכת ניהול תוכן מבוססת תבניות כמו וורדפרס.

בעיקרון, אפשר להגיד שאין כמעט מגבלות עיצוביות שנובעות מעצם היות האתר מבוסס וורדפרס. המגבלות היחידות נמצאות בראש של המעצב.

ולראיה אני ממליץ לעיין באתר החדש של "אריו" ובו מוצגות עבודותיהם המלוטשות והמקצועיות של אריאל (דינקיס) ויוני לוקסנבורג - ממש תאווה לעיניים.

זה נכון שעד לפני שנתיים בערך, רוב מוחץ של התבניות בוורדפרס היו מעוצבות באופן די בנאלי ואחיד, עם איזה קיבעון מחשבתי. אט-אט, התחילה לחלחל למודעות של המעצבים ההכרה שתבנית וורפרס יכולה להיראות גם אחרת ואפשר להשתמש בוורדפרס בכל מיני אופנים יצירתיים ומקוריים.
בשנתיים האחרונות, שוק תבניות הפרימיום פורח ומציע מגוון עצום של תבניות ייחודיות ומעוררות השראה.
ומי שיש לו סבלנות יכול "לתפור" לעצמו אתר וורדפרס בדיוק כמו שיש לו בראש

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אם כבר הזכרת את האתר של דינקיס תביא את הקישור
www.aryo.co.il

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י גינגית;600917:
מבלי להפגע, עברתי על המון אתרי וורדפרס, ולא כל כך התחברתי לסגנון. לא יודעת למה. בכל אופן, האתר הזה אכן מקסים, להבדיל מהאחרים שראיתי.
אם זה אומר שאני לא מבינה במערכות תוכן, שיהיה.

וורדפרס, או כל מערכת ניהול תוכן אחרת, לא משנה אם היא בקוד פתוח או סגור, PHP או ASP.NET, אמורה לתמוך טכנית באתר, אין לזה שום קשר לעיצוב כלל.

על כל פלטפורמה אפשר לעשות כמעט כל מה שרוצים, תלוי בידע שלך ובנוחות שלך עם המערכת. זה סה"כ פלטפורמת פיתוח.

ברור שמעבר לזה, קיימת החשיבה הארכיטקטית של כל מערכת. לכל אחת יש את הפילוסופיה שלה, השפה שלה וההיגיון שעל פיו היא מתפתחת.

לכן, מעצב אינטרנט קודם כל צריך לדעת להעיז, לחלום, לאתגר את המערכת, זה תפקידו.
המתכנת מצידו, צריך לדעת לכוון את המעצב, מה אפשרי במסגרת התקציב השפוי, ומה לא.

ולכן, צריך להבין כשאומרים משפט: "קשה להאמין שזה וורדפרס" - האם מתכוונים לעיצוב המיוחד (Front End) או ליכולת התיכנותית של המערכת (Back End).

מה שאני רוצה לומר זה כך: אם ראית אתרים בוורדפרס שלא אהבת, זה לא אומר שזה קשור למערכת, זה קשור אך ורק למעצב בינוני (או מעולה, עניין של טעם), ללא שום קשר למערכת CMS שתומכת מאחורה.

אז למה בכל זאת וורדפרס? כי זו מערכת פשוטה וקלה לתפעול, הרבה אנשים בעולם - גם כאלו שלא יודעים בכלל מה זה קוד - אהבו את הקונספט המינימאליסטי, עיצבו לה טמפלטים ופיתחו אותה עוד יותר. וכיום היא כבר מערכת שיודעת לספק צרכים לכל מיני סוגי אתרים. ולא רק...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
shia, לא למדתי וורדפרס, למדתי ג'ומלה. יכול להיות שאפשר לעשות הכל בוורדפרס. ההתרשמות שלי עד כה לא היה כזו.
ונכון, אינני מכירה את המערכת של וורדפרס אבל למה להגיד זאת ברבים?
וכי מי שמכיר את וורדפרס מכיר גם ג'ומלה או דרופל?
לא נראה לי.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;600950:
וורדפרס, או כל מערכת ניהול תוכן אחרת, לא משנה אם היא בקוד פתוח או סגור, PHP או ASP.NET, אמורה לתמוך טכנית באתר, אין לזה שום קשר לעיצוב כלל.

על כל פלטפורמה אפשר לעשות כמעט כל מה שרוצים, תלוי בידע שלך ובנוחות שלך עם המערכת. זה סה"כ פלטפורמת פיתוח.

ברור שמעבר לזה, קיימת החשיבה הארכיטקטית של כל מערכת. לכל אחת יש את הפילוסופיה שלה, השפה שלה וההיגיון שעל פיו היא מתפתחת.

לכן, מעצב אינטרנט קודם כל צריך לדעת להעיז, לחלום, לאתגר את המערכת, זה תפקידו.
המתכנת מצידו, צריך לדעת לכוון את המעצב, מה אפשרי במסגרת התקציב השפוי, ומה לא.

ולכן, צריך להבין כשאומרים משפט: "קשה להאמין שזה וורדפרס" - האם מתכוונים לעיצוב המיוחד (Front End) או ליכולת התיכנותית של המערכת (Back End).

מה שאני רוצה לומר זה כך: אם ראית אתרים בוורדפרס שלא אהבת, זה לא אומר שזה קשור למערכת, זה קשור אך ורק למעצב בינוני (או מעולה, עניין של טעם), ללא שום קשר למערכת CMS שתומכת מאחורה.

אז למה בכל זאת וורדפרס? כי זו מערכת פשוטה וקלה לתפעול, הרבה אנשים בעולם - גם כאלו שלא יודעים בכלל מה זה קוד - אהבו את הקונספט המינימאליסטי, עיצבו לה טמפלטים ופיתחו אותה עוד יותר. וכיום היא כבר מערכת שיודעת לספק צרכים לכל מיני סוגי אתרים. ולא רק...

חלומות טובים רק לאתרי תדמית. לאתרים אחרים החלומות לפעמים באים על חשבון חווית המשתמש. לכן צריך להזהר שהחלום לא יחרוג ממה שהמשתמש יהיה מסוגל לגלוש בו.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ג'ינג'ית חווית המשתמש בוורדפרס היא הכי טובה שיש (מבחינת המשתמש הפשוט, לא המתכנת)

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י גינגית;600988:
shia, לא למדתי וורדפרס, למדתי ג'ומלה. יכול להיות שאפשר לעשות הכל בוורדפרס. ההתרשמות שלי עד כה לא היה כזו.
ונכון, אינני מכירה את המערכת של וורדפרס אבל למה להגיד זאת ברבים?
וכי מי שמכיר את וורדפרס מכיר גם ג'ומלה או דרופל?
לא נראה לי.

אני לא יודע איפה בדברים שלי קראת איזושהי התייחסות אישית אלייך מעבר לתודה.

כל מה שכתבתי נכתב רק בנסיון לחדד את הנקודה שדינקיס רמז אליה ואותה אתמצת שוב בקצרה:
מערכות ניהול תוכן שמשתמשות במערכת תבניות לעיצוב האתר, מאפשרות גמישות עצומה בעיצוב כמעט עד לרמה של חופש מוחלט.
(זה נכון גם לגבי ג'ומלה או דרופל לצורך העניין)

זה הכל. לא דיברתי על הכישורים שלך, לא ברבים ולא ביחיד. אפילו לא רמזתי.
צר לי אם מאיזו סיבה שלא תהיה ייחסת לדברי משמעויות נסתרות שאין בהם.

שבת שלום ומבורך.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;601015:
אני לא יודע איפה בדברים שלי קראת איזושהי התייחסות אישית אלייך מעבר לתודה.

כל מה שכתבתי נכתב רק בנסיון לחדד את הנקודה שדינקיס רמז אליה ואותה אתמצת שוב בקצרה:
מערכות ניהול תוכן שמשתמשות במערכת תבניות לעיצוב האתר, מאפשרות גמישות עצומה בעיצוב כמעט עד לרמה של חופש מוחלט.
(זה נכון גם לגבי ג'ומלה או דרופל לצורך העניין)

זה הכל. לא דיברתי על הכישורים שלך, לא ברבים ולא ביחיד. אפילו לא רמזתי.
צר לי אם מאיזו סיבה שלא תהיה ייחסת לדברי משמעויות נסתרות שאין בהם.

שבת שלום ומבורך.

לא התכוונתי אליך
סליחה אם חשבת שכן.
סתם מישהו כתב בהתחלה על היכרות עם מערכות קוד פתוח בכללי.
הוא כתב כך: "משפט כזה גורם לי להבין שאנשים בכלל לא יודעים מה המשמעות האמיתית של מערכת ניהול תוכן."
אין בזה "אנשים לא יודעים". יש מי שמכיר את זו ויש מי שמכיר אחרת.
מכל האשכולות הרבים על מערכות הקוד הפתוח הבנתי שהכי גמישה היא הדרופל, אחריה ג'ומלה ואחרי כן וורדפרס.
זה הכל.
מי שמכיר אחת, לא בהכרח יידע את כל התחמונים של האחרת, הלא כן?
וזה נכתב כללי, לא אליך שעיה באופן אישי
:)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י studio dv.d;601012:
ג'ינג'ית חווית המשתמש בוורדפרס היא הכי טובה שיש (מבחינת המשתמש הפשוט, לא המתכנת)

חווית משתמש הכוונה לגולש, לא למתפעל האתר

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י גינגית;601024:
מכל האשכולות הרבים על מערכות הקוד הפתוח הבנתי שהכי גמישה היא הדרופל, אחריה ג'ומלה ואחרי כן וורדפרס.
זה הכל.

הגמישות של דרופל תתבטא בעד כמה רחוק יהיה אפשר לקחת את המערכת ולאיזה יישומים היא יכולה לשמש.
עד כמה היא מאפשרת לפתח אתרים מורכבים על גביה.
בכך היא כנראה מובילה. (וגם ברמת המקצועיות שנדרשת כדי לעבוד עליה)
מבחינת עיצוב, לא ידוע לי על יתרונות שיש למערכת אחת על פני האחרת... הקונספט הוא זהה.

moshiko00

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
Shia, שמת לב שבגלריה prettyPhoto (שאגב יש לה גירסא יותר חדשה) רואים את הטקסט מאחורי הכפתורים?
אני גם משתמש בprettyPhoto לאתר שלי, נראה לי שצריך לסדר את הCSS

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י moshiko00;601102:
Shia, שמת לב שבגלריה prettyPhoto (שאגב יש לה גירסא יותר חדשה) רואים את הטקסט מאחורי הכפתורים?
אני גם משתמש בprettyPhoto לאתר שלי, נראה לי שצריך לסדר את הCSS

שמתי לב.
אין לי מושג איך לסדר את זה.
מאוד אשמח לעזרה.

זה נדפק בריטול.
אם תוכל לתת לי כיוון מאיפה להתחיל לטפל בזה, אודה לך מאוד.

moshiko00

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני עובד רק עם אנגלית.
אבל פתחתי את זה עם Firebug ומתי שהורדתי את המינוס (-) מהtext-indent של הכפתורים זה עבד!! אולי בגלל שזה עברית?

esty_s

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י גינגית;600917:
מבלי להפגע, עברתי על המון אתרי וורדפרס, ולא כל כך התחברתי לסגנון. לא יודעת למה. בכל אופן, האתר הזה אכן מקסים, להבדיל מהאחרים שראיתי.
אם זה אומר שאני לא מבינה במערכות תוכן, שיהיה.

תעייני מעט באתר זה,תראי כמה עשרות אתרים מקצועיים ומרשימים מאד שנבנו כולם
על בסיס wordpress וניתנים לרכישה במחיר לא יקר.

http://themeforest.net/category/wordpress/blog-magazine?page=1

מהכרות מעטה (לבינתיים...) שיש לי עם מערכת ניהול זו-wordpress זה כלי חזק מאד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה