אתר חדש, באיזה טכנולוגיה לבחור

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש לי לקוח שרוצה אתר, שיהיה כניסה למשתמשים שונים ע"י רמות הרשאה שונות, וכל אחד מעדכן ועושה חיפושים בתכנה. בעתיד ייפתחו טפסים למילוי ע"י משתמשים אורחים, שמעוניינים להיכנס למאגר הנתונים.
וכמובן דפים למנהל לשליטה באפליקציה.
המגבלות הם: כמה שיותר לצמצם במחיר אחסון האתר\הבסיס נתונים
אין שאילתות כבדות מידי. ושאלת האחסון - האם מאחסנים את האתר בנפרד ואת הבסיס נתונים בנפרד?

באיזה טכנולוגיה כדאי לי לבחור בשביל האתר? רוצה כמה שפחות להפריד. לכתוב הכל ביחד ולאחסן במקום אחד (שרת וקליינט ובסיס נתונים)
ואיפה אפשר לאחסן??

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
client- React.
server - Node.js
DB- firebase
שילוב מנצח.
אם תרצי ארחיב מחר בע"ה.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
client- React.
server - Node.js
DB- firebase
שילוב מנצח.
אם תרצי ארחיב מחר בע"ה.
אבל זה אומר להפריד את כל החלקים? ואיך מאחסנים כל דבר (באיזה אתרים)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי כדאי שתצייני איזה טכנולוגיות את מכירה

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי כדאי שתצייני איזה טכנולוגיות את מכירה
הכול פתוח. רק חייבת הכוונה גם איפה להעלות את הקוד אח"כ ושוב כמה שיותר לאחד את החלקים
כדי לאפשר ללקוח לשלם פחות ולנהל את זה בצורה קלה

לא מדובר באתר ענק.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אבל זה אומר להפריד את כל החלקים? ואיך מאחסנים כל דבר (באיזה אתרים)
server קטן ופשוט כמו שאת מתארת יכול להיות תלוי firebase (פיצ'ר שנקרא firebase function)
כך שהserver, הdb (ואם תרצי, גם הauthentication) יושבים בfirebase ואת צריכה לדאג רק לclient.
(אין לי מושג מה העלויות של firebase, מעולם לא הייתי הצד המשלם;))

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הכול פתוח. רק חייבת הכוונה גם איפה להעלות את הקוד אח"כ ושוב כמה שיותר לאחד את החלקים
כדי לאפשר ללקוח לשלם פחות ולנהל את זה בצורה קלה

לא מדובר באתר ענק.
מה זאת אומרת הכל פתוח? איזה שפות את יודעת?

לגבי האחסון, הייתי ממליץ על DigitalOcean

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יודעת אנגולר8, דוטנט קור וכוליי
מכירה node.js,react,

אבל אני מחפשת המלצות לאחסון פשוט של אתר. אני יודעת שאחסון של דוטנט הוא יקר. אז איפה ואיזה שפות זה האחסון הזול?

הבנתי שיש את Heroku ויש באמת את Firebase בתצורה של server less
יש את JHipster אם מישהו מכיר והתעסק
השאלה איזה שפה תחזיק לי צד סרבר עם קליינט ביחד (כמו Asp, Mvc למי שמכיר)

ואיפה יהיה אפשר לאחסן אותה

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה זאת אומרת הכל פתוח? איזה שפות את יודעת?

לגבי האחסון, הייתי ממליץ על DigitalOcean
תודה!! לא הכרתי
למה השתמשת בו? לאחסון רק הבסיס נתונים או Droplet?
אם droplet, אשמח לשמוע איך עשית deploy (איזה שפה בחרת, איזה מערכת הפעלה, לינוקס וכו)

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
איזה עןד שרתים ניסית חוץ מהם?
אני פעם ראשונה מתעסקת עם כל המסביב. אין לי ניסיון קודם כפרילאנס או העלאות ובחירות של שרתי אחסון ושפות
יש לי המון מידע מגוגל אבל מנסה למצוא המלצות מכאלה שמשתמשים והתנסו.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בנוסף אני מגלה שאולי במקום לשלם על אחסון האתר, ואז צרי לדאוג לאחסון בסיס נתונים בנפרד וכוליי
אני יכולה לשכור VM וירטואלי ולהתקין עליו הכול
סרבר קלייט ובסיס נתונים

מומלץ? הקונפיגורציות לא קשות מידי ויקחו זמן?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יודעת אנגולר8, דוטנט קור וכוליי
מכירה node.js,react,

אבל אני מחפשת המלצות לאחסון פשוט של אתר. אני יודעת שאחסון של דוטנט הוא יקר. אז איפה ואיזה שפות זה האחסון הזול?

הבנתי שיש את Heroku ויש באמת את Firebase בתצורה של server less
יש את JHipster אם מישהו מכיר והתעסק
השאלה איזה שפה תחזיק לי צד סרבר עם קליינט ביחד (כמו Asp, Mvc למי שמכיר)

ואיפה יהיה אפשר לאחסן אותה
אם את יודעת דונט טוב (C# כאילו?) ואת node את רק ״מכירה״, אז הייתי ממליץ לעבוד במה שאת יודעת טוב. C# זה בסדר גמור (אם היית אומרת PHP הייתי אומר אחרת).
לגבי האחסון, את לוקחת שרת ב-5 דולר (אני אישית ממליץ על DigitalOcean) ועושה שם מה שבא לך. מאחר שיש לך אפשרות של core, אז את לא צריכה windows אז מה הבעיה?
אם יהיה שימוש מאסיבי ממש בשרת (מאות בקשות בשנייה) אז השרת של 5 דולר כבר לא יספיק, ואין שום בעיה להרחיב את זה (אפילו לא צריך לקחת שרת חדש, פשוט מרחיבים את הקיים בלחיצה אחת).

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תודה!! לא הכרתי
למה השתמשת בו? לאחסון רק הבסיס נתונים או Droplet?
אם droplet, אשמח לשמוע איך עשית deploy (איזה שפה בחרת, איזה מערכת הפעלה, לינוקס וכו)
זו חברה ממש ממש מוכרת. גגלי.
droplet. את הרי צריכה שצד השרת ירוץ לך שם, ולא רק בסיס הנתונים.
אני אישיתי השתמשתי ב-node (וגם בPHP).
כמובן לינוקס. אובונטו.
יש המון מאמרי הדרכה מפורטים.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בנוסף אני מגלה שאולי במקום לשלם על אחסון האתר, ואז צרי לדאוג לאחסון בסיס נתונים בנפרד וכוליי
אני יכולה לשכור VM וירטואלי ולהתקין עליו הכול
סרבר קלייט ובסיס נתונים

מומלץ? הקונפיגורציות לא קשות מידי ויקחו זמן?
נו, ברור.
אלא מה? חשבת לקחת אחסון שיתופי? אחסון שיתופי זה לא למתכנתים. זה לבוני אתרים. כאילו להתקין וורדפרס, להתקין שם אלמנטור וכאלה.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם את יודעת דונט טוב (C# כאילו?) ואת node את רק ״מכירה״, אז הייתי ממליץ לעבוד במה שאת יודעת טוב. C# זה בסדר גמור (אם היית אומרת PHP הייתי אומר אחרת).
לגבי האחסון, את לוקחת שרת ב-5 דולר (אני אישית ממליץ על DigitalOcean) ועושה שם מה שבא לך. מאחר שיש לך אפשרות של core, אז את לא צריכה windows אז מה הבעיה?
אם יהיה שימוש מאסיבי ממש בשרת (מאות בקשות בשנייה) אז השרת של 5 דולר כבר לא יספיק, ואין שום בעיה להרחיב את זה (אפילו לא צריך לקחת שרת חדש, פשוט מרחיבים את הקיים בלחיצה אחת).
ואי ממש עזרת לי. שכחתי ש.NetCore זה crossPlatform וכל הזמן היה לי בראש שהאחסון של .NET הוא יקר.

רק כדי לוודא שהבנתי, גם הקליינט יהיה בdroplet, כן? במידה ואני מפרידה אותו לאנגולר למשל.
בסוף מבחינת המשתמשים אני חושפת להם URL והם גולשים באתר שלי

את הרי צריכה שצד השרת ירוץ לך שם, ולא רק בסיס הנתונים.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כל מה שאת אומרת - נכון.
אבל לפי טיב השאלות וניסוחן נראה שבאת מאיזה תחום אחר לגמרי לגמרי. נכון? אם כן, ובמידה ומדובר בפרויקט קצת מורכב אני ממש ממליץ שתתייעצי עם מישהו מנוסה. אני מתכוון לא להסתפק בשאלות בפורום אלא יעוץ קצת יותר רציני. לא קריטי, אבל אולי זה יהיה שווה.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כל מה שאת אומרת - נכון.
אבל לפי טיב השאלות וניסוחן נראה שבאת מאיזה תחום אחר לגמרי לגמרי. נכון? אם כן, ובמידה ומדובר בפרויקט קצת מורכב אני ממש ממליץ שתתייעצי עם מישהו מנוסה. אני מתכוון לא להסתפק בשאלות בפורום אלא יעוץ קצת יותר רציני. לא קריטי, אבל אולי זה יהיה שווה.
;) כל אחד שעובד בעבודה קבועה ורצינית, במקומות עבודה גדולים, פחות מתעסק עם קונפיגורציות ועננים. לא עובדים עם עננים אלא יש חוות שרתים פרטית לארגון, מה גם ששאלת המימון אף פעם לא עלתה. עושים כל דבר את ההכי אמין וטוב גם אם זה עם רישיון ולא חינמי.

פה, כדי לחסוך כמה שיותר ללקוח שהוא פרטי, הבנתי שקצת חסר לי ידע. וגוגל אומנם משלים אותו, אבל עדיין לוודא עם מנוסים בתחום הזה תמיד כדאי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה