דרוש מידע אתם מציעים שידוכים???

מצב
הנושא נעול.

פליציק

משתמש רשום
בתור רווק מבוגר ממש, אני רוצה לומר לכם אחים יקרים , ש...אין לכם מושג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אפילו רחוק מה הצעה טובה יכולה לעשות לבחור/ה רווק/ה.
אתם פשוט לא מתארים לעצמכם את הסיטואציה הזו. שיכול להיות בחור שמגיע לבין הזמנים לבית, והוא כבר בגיל מבוגר. ועוד הפעם הוא חוזר עם המזוודה,
ומסדר את הדברים שלו בארון, ואמא שלו מנסה לחייך כדי לא לעשות מצב רוח רע... אבל זה לא הולך לה,
והיא פורצת בצד בבכי כדי שהוא לא יבחין. ועוד הפעם יענקלה פותח את הדלת לאליהו הנביא בליל הסדר ועוד הפעם
כולם מורידים דמעות...
ועוד הפעם אבא הולך לחתונה של שכן וכולם שם מאחלים לו בחיוך רחב "בקרוב אצלכם בעייזר השם"...
ועוד הפעם הילדה שואלת בחוסר טקט "אבל אמא למה מוישי לא מתחתן?"...וכולם שולחים אליה מבטים מוזרים..

ו... פתאום מתקשר איזה חבר ומציע הצעה. אתם בכלל לא מבינים מה קורה בבית באותו רגע.
פתאום נכנסת איזה רוח תקווה בבית. מרגישים איזה משהו רענן יותר. פתאום, האמא
מתחילה ללכת עם איזה חיוך, מתחילה לפזם לעצמה איזה שיר נחמד, פתאום היענקלה כבר לא עם עתיד כזה
שחור כמו שזה נראה...
פתאום יש לה כוח לאפות ולבשל, ופתאום יענקלה כבר לא מסתובב עם גב כפוף של זקן בן 60...
וככה זה נותן להם כמה ימים של שמחה ואושר ותקווה כל שהיא שמשהו יכול לזוז...

ונכון שהרבה פעמים אחרי כמה ימים זה ירד, ונכון שהרבה פעמים זה בכלל לא יגיע לפגישה.
ונכון שהרבה מאוד פעמים הבחור/ה בכלל לא יטרחו לעדכן אותכם שזה לא מתאים.. אבל, תדעו!!!
-שהחייתם משפחה שלימה למשך כמה ימים!. נתתם להם עוד דלק למכונית המקרטעת שלהם
בדרך היסורים הארוכה שהם נאלצים לעבור...
ולכן, ואת זה אני כותב באמת מדם ליבי, אל תפסיקו להציע!!!
תמשיכו עוד ועוד ועוד! זו התקווה שלנו, הרווקים והרווקות, להתארס.

וגם אתם לא תהיו אלו שהביאו את הישועה,אבל אתם אלו שהבאתם את הדלק לשרוד את הדרך הכל כך קשה הזו...
ואני מאחל לכולכם, שבזכות ההצעות האלו, הילדים שלם יתארסו בקלות ובמהירות אמן!

בנני

משתמש מקצוען
בתור רווק מבוגר ממש, אני רוצה לומר לכם אחים יקרים , ש...אין לכם מושג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אפילו רחוק מה הצעה טובה יכולה לעשות לבחור/ה רווק/ה.
אתם פשוט לא מתארים לעצמכם את הסיטואציה הזו. שיכול להיות בחור שמגיע לבין הזמנים לבית, והוא כבר בגיל מבוגר. ועוד הפעם הוא חוזר עם המזוודה,
ומסדר את הדברים שלו בארון, ואמא שלו מנסה לחייך כדי לא לעשות מצב רוח רע... אבל זה לא הולך לה,
והיא פורצת בצד בבכי כדי שהוא לא יבחין. ועוד הפעם יענקלה פותח את הדלת לאליהו הנביא בליל הסדר ועוד הפעם
כולם מורידים דמעות...
ועוד הפעם אבא הולך לחתונה של שכן וכולם שם מאחלים לו בחיוך רחב "בקרוב אצלכם בעייזר השם"...
ועוד הפעם הילדה שואלת בחוסר טקט "אבל אמא למה מוישי לא מתחתן?"...וכולם שולחים אליה מבטים מוזרים..

ו... פתאום מתקשר איזה חבר ומציע הצעה. אתם בכלל לא מבינים מה קורה בבית באותו רגע.
פתאום נכנסת איזה רוח תקווה בבית. מרגישים איזה משהו רענן יותר. פתאום, האמא
מתחילה ללכת עם איזה חיוך, מתחילה לפזם לעצמה איזה שיר נחמד, פתאום היענקלה כבר לא עם עתיד כזה
שחור כמו שזה נראה...
פתאום יש לה כוח לאפות ולבשל, ופתאום יענקלה כבר לא מסתובב עם גב כפוף של זקן בן 60...
וככה זה נותן להם כמה ימים של שמחה ואושר ותקווה כל שהיא שמשהו יכול לזוז...

ונכון שהרבה פעמים אחרי כמה ימים זה ירד, ונכון שהרבה פעמים זה בכלל לא יגיע לפגישה.
ונכון שהרבה מאוד פעמים הבחור/ה בכלל לא יטרחו לעדכן אותכם שזה לא מתאים.. אבל, תדעו!!!
-שהחייתם משפחה שלימה למשך כמה ימים!. נתתם להם עוד דלק למכונית המקרטעת שלהם
בדרך היסורים הארוכה שהם נאלצים לעבור...
ולכן, ואת זה אני כותב באמת מדם ליבי, אל תפסיקו להציע!!!
תמשיכו עוד ועוד ועוד! זו התקווה שלנו, הרווקים והרווקות, להתארס.

וגם אתם לא תהיו אלו שהביאו את הישועה,אבל אתם אלו שהבאתם את הדלק לשרוד את הדרך הכל כך קשה הזו...
ואני מאחל לכולכם, שבזכות ההצעות האלו, הילדים שלם יתארסו בקלות ובמהירות אמן!
מילים כדורבנות!!!!!!!!!!!!
יישר כח!!

קשקושי אורייתא

משתמש פעיל
בתור שדכן מתחיל שעשה שידוך אחד או שתיים והציע הרבה שידוכים
יש משהו לא נעים בהצעה ראשונית ואיך יגיבו וכו וכו אבל בהמשך פשוט מגלים שככל שהאנשים מתייחסים אליך יותר טוב ונורמלי אז אתה חושב עליהם ומציע להם יותר מאשר אלה שמתייחסים רע ואני מציע כאן כמה כללים שאני חושב שחשובים מאוד להקל על השדכן.

א. תשמעו את ההצעה עד הסוף ותבררו

ב. תהיו זמינים לשדכן במייל למשל כי להרבה פעמים שדכן רוצה להתקשר ולשמוע מה קורה או אפילו להציע אבל איםן לו כח ולכן מי שאפשר לשלוח לו מייל עם רזומה ופירוט למה השידוך יכול להתאים יקבל יותר הצעות

ג. אם השדכן שואל אם אתם באמצע משהו ואתם כן אל תגידו לו שאתם לא כי אתם סקרנים. חוץ מהשקר שבדבר לרוב זה יוריד לו חשק להציע שוב כי שידוך שמציעים באמצע שידוך אחר גם השדכן נותן פחות זמן בירורים ומתחיל להתעצבן וגם הנסיון מוכיח שלא מעוניינים בסוף בשידוך כזה

ד. אל תגררו רגליים בבירורים
מנסיון שלי ומדיבור עם כמה שדכנים אלה הם המשפחות עם הכי פחות הצעות זה אלו שלוקח להם שבועיים לברר וגם זה רק שמשגעים אותם ואחרי שאתה מציע פעם אחת משהו אין לך חשק להציע שוב

ועוד משהו בנידון הזה שאם אני למשל מציע שידוך ואני יודע שצד א לוקח לו בממוצע שבועיים לבירור וצד ב לוקח לו יומים אז כמובן שאציע לצד א את השידוך ראשון כי למה שצד ב ימתין אז יוצא שככל שאתם מבררים יותר מהר אתם תקבלו פחות הצעות לא רלוונטיות.

ה. ביררת וראית שלא מתאים תעדכנו את השדכן אין שום סיבה שהוא יהיה חייב להטריד אתכם כדי לקבל את השובה הזאת (עוד סיבה למה תקשרות במייל טובה)

ו. ולמעשה מי שיש לו שידוך להציע ואין לו אומץ או כח או יכולת להציע אז כדאי שיתן לשדכן להציע הרבה פעמים הרעיונות האלה טובים

להערות על פוסט זה או אם יש לכם שידוך להציע ואין לכם איך או כח שלו מייל ל zplatinumwolf שטרןדל גימייל

מסטיק מנטה

משתמש פעיל
תציעו תציעו תציעו!!!!!!!
תעזבו את כל המה יגידו ,את כל השיקולים הצדדיים
מדובר באלפי בני ובנות ישראל שמשוועים לישועה

תדברו מכובד ואל תפגעו מיחס לא מתאים -הרבה הורים כבר כ''כ מותשים שלא תמיד עונים בהתאם
אבל המצוקה גדולה וענקית
כפי שכתב הבחור הרווק למעלה -השמחה בבית בכל הצעה גדולה כ''כ-שמה אכפת לכם לשמח יהודים?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
תדברו מכובד ואל תפגעו מיחס לא מתאים -הרבה הורים כבר כ''כ מותשים שלא תמיד עונים בהתאם
אבל המצוקה גדולה וענקית
כפי שכתב הבחור הרווק למעלה -השמחה בבית בכל הצעה גדולה כ''כ-שמה אכפת לכם לשמח יהודים?
צריך לב מפלדה בשביל להציע, מלא נכונות ורצון טוב, ולקבל יחס לא נעים מבלי להתערער. ומי שיש לו לב פלדה וחספוס, הרבה פעמים יש לו גם הצעות הממ פחות מתאימות. בדוק ומנוסה.
כך שהפניה צריכה להיות דו כיוונית, גם למציעים חוששים, גם למקבלי ההצעות שלפעמים גורמים עצם התנהגותם לרפיון של שדכנים או לנסיגה משטחם.
אומרת זאת בכאב כבת משפחה קרובה למס' מעוכבי שידוכים.

נערך לאחרונה ב:

מסטיק מנטה

משתמש פעיל
צריך לב מפלדה בשביל להציע, מלא נכונות ורצון טוב, ולקבל יחס לא נעים מבלי להתערער. ומי שיש לו לב פלדה וחספוס, הרבה פעמים יש לו דגם הצעות הממ פחות מתאימות. בדוק ומנוסה.
כך שהפניה צריכה להיות דו כיוונית, גם למציעים חוששים, גם למקבלי ההצעות שלפעמים גורמים עצם התנהגותם לרפיון של שדכנים או לנסיגה משטחם.
אומרת זאת בכאב כבת משפחה קרובה למס' מעוכבי שידוכים.
מסכימה איתך לגמרי
אבל כמי שבאה מהשטח קיבלתי על עצמי להציע כל דבר שנראה לי
אני פותחת את הארון מוציאה את 'השכפ''צ' שנמצא שם להגנה מפגיעות ;) לובשת אותו ומרימה טלפון.
במקרים רבים נענים לא מספיק יפה-וצריך לזכור שזה מתוך מצוקה לפעמים רבת שנים.
במקרים רבים עוד יותר אנשים אסירי תודה.
המוטו הוא לא להפגע מתגובות.

במקרי הרווקים המעוכבים אף פעם לא תדעי מה כן יפגע ומה לא-השבוע הצעתי משהו בחשש רב -התגובה הראשונית היתה 'מה פתאום זה לא בשבילנו'
להפתעתי חזרו אלי אתמול שבדקו ודווקא הכוון ממש נשמע ורוצים פגישה.

בקיצור תציעו!!!! זו חובת השעה של כל אחד מאיתנו.

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
מסכימה איתך לגמרי
אבל כמי שבאה מהשטח קיבלתי על עצמי להציע כל דבר שנראה לי
אני פותחת את הארון מוציאה את 'השכפ''צ' שנמצא שם להגנה מפגיעות ;) לובשת אותו ומרימה טלפון.
במקרים רבים נענים לא מספיק יפה-וצריך לזכור שזה מתוך מצוקה לפעמים רבת שנים.
במקרים רבים עוד יותר אנשים אסירי תודה.
המוטו הוא לא להפגע מתגובות.

במקרי הרווקים המעוכבים אף פעם לא תדעי מה כן יפגע ומה לא-השבוע הצעתי משהו בחשש רב -התגובה הראשונית היתה 'מה פתאום זה לא בשבילנו'
להפתעתי חזרו אלי אתמול שבדקו ודווקא הכוון ממש נשמע ורוצים פגישה.

בקיצור תציעו!!!! זו חובת השעה של כל אחד מאיתנו.
כל הכבוד!!!
רק צריך להציע בכבוד וברגישות
לפעמים הצעות לא מתאימות פוגעות ומורידות את המוראל...

שמש!

משתמש מקצוען
אני שולחת את בעלי להציע
מה יש לומר?
התלהבות גדולה והערכה מצד הורי הבחורים
חשדנות הססנות והרגשת חוסר אמון מצד הורי הבחורות
(מגזר חסידי, מעל גיל 20)
יש לי כמה רעיונות מדהימים ממש שלא הצעתי בעקבות כך

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
סתם לזרוק שם- עדיף אפילו לא להציע
רק ברצינות ולהתעסק עם השידוך אח"כ
הקדמת אותי.
ממש עוזר ששדכן מתקשר (מעשה שהיה) ומציע את X מישיבת מיר. גר בירושלים. הדירה שלו בשמואל הנביא.
שכוייח גדול.
לא משנה שכשהשידוך יצא לפועל (לא בגללו, כי מבחינת ההורים הוא לא נתן פרטים והם אפילו לא התייחסו ברצינות להצעה. מיד אחריו מישהו אחר הציע ומסר את כל הפרטים, כולל כתובות לבירור) - הוא דרש דמי שדכנות...

שמש!

משתמש מקצוען

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
אני שולחת את בעלי להציע
מה יש לומר?
(מגזר חסידי, מעל גיל 20)
חבל...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
למה? ההורים יכולים לברר ולשלוח שדכן אחר להציע
ממש עוזר ששדכן מתקשר (מעשה שהיה) ומציע את X מישיבת מיר. גר בירושלים. הדירה שלו בשמואל הנביא.
שכוייח גדול.
לכי תחפשי כהן בישיבת מיר.
את יודעת מה, גם שם נדיר - לכי תחפשי בישיבה הענקית הזו.
בסדר, אל תרוצי למיר. לכי לפונוביז', לתפרח, לתורה בתפארתה, לכל הישיבות בסדר גודל שכזה.

א ש א

משתמש צעיר
אני שולחת את בעלי להציע
מה יש לומר?
(מגזר חסידי, מעל גיל 20)
מעניין, אני הרגשתי בדיוק להיפך
הרבה התלהבות וציפייה לכל בדל הצעה מצד הורי הבחורות
ואצל הבחורים - עושים טובה שהם בכלל שומעים
(מגזר ליטאי- אולי זה ההסבר...)

emma

משתמש מקצוען
אם את מביע את הרצון שלך לעשות טוב,
את עושה בירור לפני שאת מציע שזה לא יביך או ל יתאים מראש,
בתחילת השיחה אומרת חשבתי על איזה רעיון בשבילך, מה את אומרת?
אז הבחורה מוכנה לשמוע, ויודעת שגם אם תגיד -לא. את תקבלי.

אגב הפגשתי אולי אני לא מגזימה 50 זוגות, בעיקר בנות 28-35
יש כ''כ הרבה בנות שמשוועות להצעה...
אלופה!!!!
בגילאים האלה נראלי שהמצווה שלך כפולה!

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני גם מצטרפת לכל אלו שמצדדים בעד להציע.
באופן אישי, מעריכה מאוד!!!! כל אחד שמתקשר, גם אם לא תמיד זה הכיוון.
לשם דוגמה, הערכתי מאוד!!!! את האומץ של בחורה (דוקא טיפוס עדין ושקט) שהתקשרה אלי פעם אחר פעם והציעה לי חברות.
נראה לי שגם השדר שמשדרים לשדרכן המתחיל - הערכה וכבוד, נותנים לו את החשק והסיפוק.
תמשיכו הלאה ואולי נצליח להרים פה כמה שידוכים...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה