אתגר >>> אתגר מס' #18 – מינימליזם <<<

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
טוב.

אז אמנם באיחור נכבד, אבל בכל זאת, אתם יודעים, פורים וכל מה שסביבו. מקוה שההתנצלות תתקבל.

האתגר שלנו הפעם יהיה בהחלט אתגר. שוויון, אולי יהיה פחות, אבל כך טבעו של עולם.

בואו נדבר קצת עומק, במילים פשוטות:

אני מכיר את זה די טוב מתחום החגורה האחרת שלי: "עיצוב גופנים", או במילים אחרות: "יצירת אותיות". התפיסה הפשוטה שלנו לגבי אות – כל אות, היא שאות מורכבת מקוים שחורים (כמובן רק לצורך הענין, הם יכולים להיות גם סגולים או אינפרא־אדום) המסודרים בצורה מסוימת. יש להם עובי, כיוון, משיכות מעניינות – כך נוצרת אות.

זה נכון, בהחלט, אבל יש עוד משהו.

אותיות מורכבות לא רק מקווים שחורים, אלא גם מקווים לבנים.

שימו לב: אני בכוונה לא מכנה אותם "חללים", כי זה מטעה. זה מה שגורם לנו לא לראות אותם. האמת היא שהם קיימים, אבל הם לבנים.

קחו לדוגמא את האות הזו:

1678803490216.png

ברור לכולם איזו אות זו, על אף שכעת הקוים השחורים שלה הם אלו שתמיד לבנים. זאת משום שתמיד, האות מורכבת מאלו ואלו יחדיו, בדרך כלל הקוים השחורים הם אלה שיוצרים את הקוים הלבנים, אך יתכן גם להפך.

כאן אנחנו מגיעים לאתגר שלנו, בתקוה שהייתם אתי עד פה:

מינימליזם. לנסות להיות כמה שיותר מינימליים.

קל לנו מאד להתפעל מאיור שמורכב מפרטים רבים. לא רק אם הפרטים האלה הם, לדוגמא, דמויות רבות, אלא גם אם הפרטים הרבים מרכיבים יחד דמות אחת – עצם ריבוי הפרטים מפעים אותנו, ועוזר לנו להתפעל יותר.

אז אמרתי, בואו ננסה להפך.

בואו נתמקד הפעם בכמה שפחות פרטים. כמה שפחות קוים, כמה שפחות צבעים, כמה שפחות – הכל.

שימו לב, כדוגמא, לאיור הזה, של @אבימי :

1678803635975.png

זו סצנה ראשונה מתוך שלש, ב"קנייטש" שלו המתפרסם ב"משפחה", ראו כאן, וכאן.

הסצנה הזו מוכרת לכל אחד, זה היה ממש לא מזמן: ליל פורים, אחרי תפילת ערבית, הציבור מתכונן בדחילו (ובפרזים – ברעב הולך וגובר) לקריאת המגילה. ואז יש, תמיד, שמכריז את ההכרזה הנואשת, שמשתנה לפי מנהג המקום או החלטת המתפללים הדעתניים: אין להרעיש בהמן, רק בהמן הראשון, רק באחרון, רק בראשון ובאחרון, השנה אפשר גם באמצעי, וכו' וכו'.

בקיצור, תראו איך, באיור מינימלי כל כך, כמעט בלי "קוים שחורים", הצליח אבימי להעביר את התחושה הזו כל כך טוב: זה, הרי, בדיוק – אבל בדיוק – איך שהגבאי הזה נראה, ואיך שהוא לוקח ברצינות את תפקידו הרם, וזה בדיוק הבעל־קורא הנלבב והדקדקן, וזה בדיוק הילד האומלל, שמנסה להבין על מה המהומה ומה כל כך נורא בלהרעיש בהמן.

ואם תמשיכו לסצנה הבאה, תראו את היכולות האלו שוב:

1678803660274.png

יש לנו כאן גם את הבעל־קורא דלעיל, כבר באמצע הקריאה, גם את האנשים מסביב שהבעת פניהם אומרת הכל, ושוב את הילד דלעיל, נו, טוב, זה מדהים...

בקצרה: האתגר הפעם הוא לנסות לצייר בכמה שיותר מינימליות. מבחינת קוים, ומבחינת צבעים.

אני נותן כאן טיפ קטן: לנסות לצייר על ידי החללים הלבנים. המון פעמים אפשר פשוט לתת להם לעשות את העבודה.

ואני לא הולך, בשיפוט, לספור את הקוים. גם אם יהיו הרבה קוים והרבה צבעים, אני אבחן רק את המוצר הסופי: קוים וצבעים בפועל, מול כמה שהיינו מצפים שיהיו שם. ככל שהפער ביניהם יהיה גדול יותר, כך הסיכוי לזכיה יהיה גדול יותר.

אז הבה נסכם, מה האתגר, מהם הכללים, ומה ההסתייגויות:

האתגר: מינימליזם. לאתגר את הנטיה הטבעית שלנו לצייר כמה שיותר, ולנסות לצייר כמה שיותר – בכמה שפחות קוים וצבעים וכל מה שמייצר ציור.

הכללים: א
– ניתן להעלות עד 3 ציורים.
ב – עדיפות לציור שצויר לכבוד האתגר או בעבר הלא־רחוק. אחרת, נא לציין.
ג – מאד יוסיפו כמה מילים מצדכם, על האתגר עבורכם. כמה זה אתגר, כמה מחשבה זה דרש, וכדומה.

א – הדוגמה דלעיל הובאה רק לשם הדוגמא. אפשר באותה טכניקה, לצייר כל ציור בכל סגנון. זה רק דורש מחשבה מראש, וקצת נסיון.
ב – זה כנראה נכון שלא לכולם האתגר יהיה גדול, אבל כך זה עובד, כנ"ל.
ג – אני מודע לזה שזה כנראה אתגר מורכב יחסית, אבל מקוה שכולנו נִקח את זה כהזדמנות לעליית מדרגה ביכולות שלנו, ובמה שהפורום המצוין הזה מציב לפתחנו.

שאלות, אי־הבנות, כל מה שביניהם, הארות וכל פטפוט שתראו לנכון – כאן.

סיום האתגר – באזור פסח, לפניו או לאחריו... בקיצור, תבֹא הודעה לפי הביקוש.

זהו, בינתיים.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אתגר מקסים
הרעיון מעולה ואני מאוד אוהבת מינימליזם באיור.

היצירה שלי-
מצרפת ציור שציירתי די לאחרונה, אומנם יצרתי היום כמה במיוחד האתגר הזה, אבל בסוף חזרתי אל האחד הזה
(אולי אני אשתף בנספח את המתחרים שלו)
------

"...על ידי ריקודים והמחאת כף אל כף נעשה המתקת הדינין..." ליקוטי מוהרן

ציור בסגנון קו אחד המשכי
המבטא את הריקוד, השמחה היהודית.
ותזכורת לכולם שחודש אדר עדיין לא נגמר : )

רוקדים-.jpg

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
ניסיתי... לא יודע אם זה הכי מינימליסטי, אבל ביחס אליי זה בוודאי.

קבצים מצורפים

• גזענות.jpg
    גזענות.jpg
    KB 324.3 · צפיות: 140
נערך לאחרונה ב:

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
פחות הז'אנר שלי... אבל היה כיף!
זה בהחלט אתגר עבורי כאחת שמצירת ריאלסטי בלבד (ובעפרונות)
ללכת על כיוון מופשט וקליל...
וכמה יופי יש בצבעי מים!
בזרימה שלהם על הדף, במיזוג עם הצבע השכן....

1681411446420.jpeg

צפה בקובץ המצורף 1681411191256.jpeg

קבצים מצורפים

• 1681411045321.jpeg
    3.1 MB · צפיות: 41

נתנאל Art

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לאחר התלבטויות רבות כיצד ליישם את המינימליזם של המינימליזציה של האתגר המינימליסטי הזה, החלטתי ליצור משהו מיוחד לאתגר שיהיה במינימום ציור אבל מקסימום תוצאה, זה לא בהכרח מינימום קוים אבל בהחלט מינימום התעסקות, ובשביל להתעסק קצת ולקבל הרבה- זה דורש מחשבה מעמיקה לפני כן.
אריה מינימליזם.jpg
או השראה כמובן ;)...

אבל, בעל האתגר ביקש כמה שפחות קוים, אז אוסיף עוד משהו שעבדתי עליו ממש בחודש האחרון, יצירת סדרת קלפי ירקות בסגנון פשוט בדגש על איור וקטורי קליל וחלק עם כמה שפחות התחכמות, במילה אחת- מינימליסטי.
הנה חלק מהתוצאה-

ירקות.jpg

נערך לאחרונה ב:

Noa 3D

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה