שוק ההון אשמח לנימוקים בעד/נגד (רציניים בלבד) תיק גלובלי עם הטיה לגודל וערך של רונן מרגוליס

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

הפיני

משתמש צעיר
@השקעות R הון @מקצועי בלבד @ה. שלמה @אמת מארץ תצמח @דניאל נבון ועוד כל עמך ישראל הצדיקים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
השוק יעיל.
נידון כאן בארוכה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ההשקעה הפאסיבית היא פשוטה.
הבעייה היא... שהיא פשוטה מידי
וניתן לרכוש את כל המידע במשך יום אחד של שיטוט באתר פרוג.
יש אנשים שזה מסתבך להם שהדברים פשוטים מידי
וחלקם זה גורם להם להרגיש לא שווים
הרי מה שווה אדם שכל העבודה שלו זה לעזור לאנשים לבצע דברים פשוטים.
לכן יש נטייה לסבך עניינים כל מרצה עשוי לסבך את העניין לכיוון אחר.
הצד השווה שבכולם שהם נוטים מדרך הישר ומפסידים הרבה בדרך.

לבקשתך טיעוני הנגד שלי הן כדלהלן:
  • מי שחושב שהוא חכם, חושב את זה על עצמו גם כשיש פאניקה בשוק ומושך בירידות.
  • מי שהוא חושב שהוא חכם, מנסה לתזמן את הכניסה להשקעה.
  • כשיש ירידות בשוק הוא מחזיק בקרן לא מוכרת דבר שמוריד את האמון בתיק ועלול לגרום למשיכה בירידות. כאשר חושבים להשקיע החשיבה צריכה להיות מוטת כלפי מצבי קיצון ולחשב את איתנות המשקיע בזמני לחץ ופאניקה מי שלא שורד את הפאניקה לכתחילה חבל שהוא נכנס להשקעה.
  • אין סיבה של ממש שמניות ערך קטנות יניבו תשואה עודפת! (אני כותב את הדברים לאחר שקראתי מספר פעמים את דברי רונן מרגוליס) ולכן זאת תוספת סיכון ללא תוספת תשואה.
  • השוק יעיל! מניות ערך קטנות הנמכרות בזול זה בגלל שהשוק העניש אותם. זה לא הופך אותם למניות ערך אלא למניות מתומחרות.
כאמור אנשים מתוסכלים שהשקעה פאסיבית זה פשוט מדי ומשעמם, אבל צריך להתרגל לשעמום. (משפט לא שלי)
כמובן שהדברים לא מכוונים כלפי רונן באופן אישי. אני מאוד מעריך את דעתו.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@השקעות R הון

שכוייח! ממש דברי טעם.

לא הבנתי שני דברים.

א. מה הקשר לחכמה?

ב. לא הבנתי את המשפט:
אין סיבה של ממש שמניות ערך קטנות יניבו תשואה עודפת! (אני כותב את הדברים לאחר שקראתי מספר פעמים את דברי רונן מרגוליס) ולכן זאת תוספת סיכון ללא תוספת תשואה.
אם לדעתך זה תוספת סיכון, אז ניתן להבין את תוספת התשואה.

ומה שכתבת פה:
השוק יעיל! מניות ערך קטנות הנמכרות בזול זה בגלל שהשוק העניש אותם. זה לא הופך אותם למניות ערך אלא למניות מתומחרות.
זה באמת שורש הויכוח, ונתוני העבר הוכיחו כמוהו, וזה לא אומר לגבי העתיד.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
@השקעות R הון
אתה יכול לראות זאת כביטוח. מי שמשקיע בחברות קטנות לוקח על עצמו יותר סיכון, וממילא אמור לראות יותר תשואה.
הטיעון נגד שאני יכול לשמוע, שכיוון שאפשר לפזר את הסיכון על ידי קניית המדד כולו, אנשים לא מסכימים לשלם פרמיה על הסיכון הזה. (אני לא מסכים עם הטיעון הזה).
בכל מקרה, חשוב לזכור שזו גם הגדלת הסיכון.

הפיני

משתמש צעיר
אני לא רוצה שהאשכול יעבור לנושא של s&p או מדד עולמי אבל בתיק רונן מרגוליס המדד המרכזי הוא עולמי
ולכן כאילו כנגד היציבות הזה ניקח גם מניות תנודתיות
בעצם נוריד סיכון בזה שנבחר בחלק העיקרי (70%) של התיק במדד עולמי וניקח תוספת סיכון שתתגמל אותנו בתוספת תשואה
ועדיין נשמור על תיק יציב יחסי

הפיני

משתמש צעיר
ההשקעה הפאסיבית היא פשוטה.
הבעייה היא... שהיא פשוטה מידי
וניתן לרכוש את כל המידע במשך יום אחד של שיטוט באתר פרוג.
יש אנשים שזה מסתבך להם שהדברים פשוטים מידי
וחלקם זה גורם להם להרגיש לא שווים
הרי מה שווה אדם שכל העבודה שלו זה לעזור לאנשים לבצע דברים פשוטים.
לכן יש נטייה לסבך עניינים כל מרצה עשוי לסבך את העניין לכיוון אחר.
הצד השווה שבכולם שהם נוטים מדרך הישר ומפסידים הרבה בדרך.
@השקעות R הון
מבין אותך שאתה אומר שמי שמלמד אחרים השקעות פאסיביות המטרה שלו לעזור לחשוף אחרים לתוכן קיים ולא לחדש תיקים ע"ש כגון "תיק רונן מרגוליס"
השקעה פאסיבית לא אמורה להיות תלויה במישהו/מורה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אתה יכול לראות זאת כביטוח. מי שמשקיע בחברות קטנות לוקח על עצמו יותר סיכון, וממילא אמור לראות יותר תשואה.
לא כל תוספת סיכון היא בהכרח תוספת תשואה.
לטעמי זה תוספת סיכון ללא תוספת תשואה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה