אשמח לחוות דעת על התמהיל

zipi1000

משתמש מקצוען
מה אומרים על ההצעה?
אשמח לחוות דעת של המקצוענים כאן על התמהיל....
מדובר במיחזור. את הקבועה צמודה אנחנו פורעים במיידי.
העוגן יורד מחר ל4.23 כך שהריבית שתהיה במל"צ היא 4.33

קבצים מצורפים

• IMG-20240910-WA0038.jpg
    IMG-20240910-WA0038.jpg
    KB 82.9 · צפיות: 6
נערך לאחרונה ב:

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מושלם ממש

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
מה אומרים על ההצעה?
המל"צ שלך הוא מדהים
אבל תרשה לי לחלוק על כל המומחים בפורום כאן
לדעתי לקחת את כל המשכנתא במשתנה זה סיכון
לפני כמה שנים כולם המליצו לקחת שני שליש פריים ואכלו אותה ובגדול זה לא דומה כי פה הריבית די גבוהה ויש סיכוי טוב שזה יירד אבל עדיין יש גם סיכון שזה יעלה
אני הייתי מקבע חלק בקל"צ
לא סתם בנק ישראל מחייב לקחת שליש קבועה
היתה פעם גם תקנה שאי אפשר לקחת יותר משליש פריים ואמרו שזה סתם דופק את האנשים למעשה זה הציל אותי ועוד הרבה אנשים

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
המל"צ שלך הוא מדהים
אבל תרשה לי לחלוק על כל המומחים בפורום כאן
לדעתי לקחת את כל המשכנתא במשתנה זה סיכון
לפני כמה שנים כולם המליצו לקחת שני שליש פריים ואכלו אותה ובגדול זה לא דומה כי פה הריבית די גבוהה ויש סיכוי טוב שזה יירד אבל עדיין יש גם סיכון שזה יעלה
אני הייתי מקבע חלק בקל"צ
לא סתם בנק ישראל מחייב לקחת שליש קבועה
היתה פעם גם תקנה שאי אפשר לקחת יותר משליש פריים ואמרו שזה סתם דופק את האנשים למעשה זה הציל אותי ועוד הרבה אנשים
בקבועה יש סיכון עצום לקנסות פירעון שמגמד את כל הסיכונים האחרים לידו.
מל"צ תמיד אפשר למחזר, קל"צ לא.
מי שיכול להיפרד מהקבועה עושה לעצמו חסד עצום.

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
בקבועה יש סיכון עצום לקנסות פירעון שמגמד את כל הסיכונים האחרים לידו.
מל"צ תמיד אפשר למחזר, קל"צ לא.
מי שיכול להיפרד מהקבועה עושה לעצמו חסד עצום.
גם פריים תמיד אפשר למחזר ככה אמרו השאלה היא לאיזה אחוזים אנשים לקחו משכנתא בריבית של 1.6% ופתאום הם משלמים 6% והם יכולים למחזר ל4.8
ובאותו זמן הם יכלו לקחת קל"צ ב3% ואפילו פחות
מה אתה עושה אם המל"צ עולה ל7% ואז יהיה אפשר למחזר ל 6% האם לא עדיף קבוע של 4.4 למשל
אבל היום זה נשמע הזוי שזה יעלה כ"כ הרבה
הידעת שממוצע המשכנתאות ל30 שנה בארה"ב עמד בנובמבר על 7.08%
אז אני לא אומר תקחו את הכל בקל"צ אבל לדעתי לא שווה להמר על כל המשכנתא בשביל לייצר איזון מסויים
החוק הזה גם הכי טיפשי - שאפשר אפילו קבוע צמוד,
שבמסלול הזה (צמוד) כנראה אנשים הכי הפסידו בו.
אז איפה פה הצדק והשמירה על הלקוח ... אלוקים יודע.
טעות בידך שהתקנה נועדה להגן על הלקוח היא נועדה להגן על הבנק ולכן אין בעיה בצמוד כי ההחזר לא קופץ בבת אחת אלא מתפרס על פני כל המשכנתא וגם המדד עולה די לאט ככה שזה פחות מורגש משא"כ כשהריבית קופצת וזה עדיין די בתחילת המשכנתא ההחזר החודשי קופץ ויש חשש שאנשים לא יחזירו ואז הבנק יקרוס

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה אתה עושה אם המל"צ עולה ל7% ואז יהיה אפשר למחזר ל 6% האם לא עדיף קבוע של 4.4 למשל
א. כשהמלצ יעלה ל7% עם מרוחים אפסיים של היום אז הדאגה האחרונה שתהיה לך כנראה זה המשכנתא
ב. זה יהיה רק זמני לשנה וחצי\שנתיים\שלש

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
גם פריים תמיד אפשר למחזר ככה אמרו השאלה היא לאיזה אחוזים אנשים לקחו משכנתא בריבית של 1.6% ופתאום הם משלמים 6% והם יכולים למחזר ל4.8
ובאותו זמן הם יכלו לקחת קל"צ ב3% ואפילו פחות
אבל היום זה נשמע הזוי שזה יעלה כ"כ הרבה
הידעת שממוצע המשכנתאות ל30 שנה בארה"ב עמד בנובמבר על 7.08%
אז אני לא אומר תקחו את הכל בקל"צ אבל לדעתי לא שווה להמר על כל המשכנתא בשביל לייצר איזון מסויים

טעות בידך שהתקנה נועדה להגן על הלקוח היא נועדה להגן על הבנק ולכן אין בעיה בצמוד כי ההחזר לא קופץ בבת אחת אלא מתפרס על פני כל המשכנתא וגם המדד עולה די לאט ככה שזה פחות מורגש משא"כ כשהריבית קופצת וזה עדיין די בתחילת המשכנתא ההחזר החודשי קופץ ויש חשש שאנשים לא יחזירו ואז הבנק יקרוס
המל"צ לא עולה סתם... הוא מבוסס על אג"ח שבסוף מבוסס על ריבית בנ"י או לפחות צפי ריבית בנ"י
אין צפי לעליית ריבית בעתיד הקרוב, אם אתה מחפש לקחת סיכונים וודאיים של עמלות היוון מטורפים בשביל תאוריות הזויות אז בהצלחה.
אגב אם המל"צ יעלה ל7 אחוז לא יהיה אפשרות למחזר ל6 אחוז בשום סיטואציה, המרווח בתמהיל המדובר הוא 0.1 אחוז, שזה המינימום הקיים איך בדיוק תמחזר ל6 אחוז??? מרווח מינוס? פריים שסביר להניח יהיה יותר יקר?

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
סיכונים וודאיים של עמלות היוון מטורפים
המדובר למי שלא מתכנן להחזיר את המשכנתא ואת החלק הזה הוא לא ימחזר מקסימום
אגב אם המל"צ יעלה ל7 אחוז לא יהיה אפשרות למחזר ל6 אחוז בשום סיטואציה, המרווח בתמהיל המדובר הוא 0.1 אחוז, שזה המינימום הקיים איך בדיוק תמחזר ל6 אחוז??? מרווח מינוס? פריים שסביר להניח יהיה יותר יקר?
למה שלא יהיה מרווח מינוס כמו שיש בפריים
או כל מסלול אחר שיהיה באותו זמן
כל המל"צ כל שנתיים וכו לא כ"כ היו בשימוש עד השנתיים שלש האחרונות
דברים מתחדשים

חד וקולע

משתמש רשום
מה הריבית בקלצ שמי שיפרע אותה היום יקבל קנס? 5.3? 6?
בשביל קנס צריך ממוצע הריבית היום נמוך ממוצע הריבית בעת לקיחת ההלוואה, לכן היום נדיר לשלם קנס.
החשש בקלצ הוא שבעוד כמה שנים כאשר ממוצע הריבית ירד מי שירצה לפרוע יצטרך לשלם את הפער בין הממוצע של שעת נטילת ההלוואה לשעת הפירעון

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
הפריים היא מלכתחילה ריבית בנק ישראל + 1.5%
ז"א שפריים מינוס חצי זה במרווח של +1% מריבית ב"י.
אתה צודק שהמרווח הזה נועד להגן על הבנק
אבל ריבית בנק ישראל יכולה להיות גם שלילית
אני בעיני ראיתי הלוואה בפריים מינוס 1.6% (זה היה הטבת הלוואה ללא ריבית כשריבית בנק ישראל עמדה על 0.1%)
ואם ריבית בנק ישראל היתה יורדת לאפס או שלילי (והיו דיבורים כאלה) הוא היה משלם פחות מהקרן
אבל אל תדאגו לבנקים הם כבר ימצאו את הדרך להלוות במרווח מינוס וגם להגן על עצמם
למשל הם יעשו שהמרווח מינוס הוא רק אם העוגן הוא מעל אחוז מסויים

פי האתון

משתמש פעיל
למה שלא יהיה מרווח מינוס כמו שיש בפריים
או כל מסלול אחר שיהיה באותו זמן
כל המל"צ כל שנתיים וכו לא כ"כ היו בשימוש עד השנתיים שלש האחרונות
הפריים היא מלכתחילה ריבית בנק ישראל + 1.5%
ז"א שפריים מינוס חצי זה במרווח של +1% מריבית ב"י.
גם נכון...
וגם - זה לא יכול להיות מינוס בעוגנים כי לפחות על פי הספר הבנק משלם בדיוק את העוגן הזה ומשם כל החשבון מתחיל (וגם לעמלות ההיוון זה נוגע)
לגבי הקבועה ברור שהרעיון של בנק ישראל הוא לקבע את המצב כמובן שהוא גם כן הולך על פי הספר ומתבסס על התחזיות הנפלאות שלו בעניין המדד

פי האתון

משתמש פעיל
מה אומרים על ההצעה?
בוא נהיה לרגע -
תראה , כל תיק לגופו , יש יותר טובים יש פחות טובים המון המון המון פרטים , מצב נכס , מצב הכנסות , מצב לקוחות , תמהיל מדוייק , המון המון וכולי וכולי מאד קשה מאד קשה אז קשה.
"כנראה שבכל זאת בהצעה כזו לא תשמע את ה"מנוסים", רק ללמד זכות על הצעות מסוג אחר ערב ר"ה ובכלל... יהיו פלפולים"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה