אשמח לחוות דעת על ההעצה של המשכנתא שקיבלתי

פי האתון

משתמש פעיל
אני פשוט רוצה לדעת שלפחות לא נפלתי כ"כ.....
תהיה רגוע זה לא מקטגוריית ה"נופלים"
מה שכן יש שם יותר מידי קבוע כבר כתבתי לך את זה באשכול אחר אם היועצת מוכנה לעבוד בקש ממנה להעביר מהזכאות למל"צ או מהקל"צ למל"צ בתנאי המל"צ הקיימים (לדעתי עדיף מהזכאות)
לא נפלת אבל אני לא מאמין שהיא באמת עשתה סקר שוק איכותי (אלא אם כן יש בעיה בהכנסות או דירוג אשראי. תאר תנאים)

m244

משתמש חדש
מה שכן יש שם יותר מידי קבוע כבר כתבתי לך את זה באשכול אחר אם היועצת מוכנה לעבוד בקש ממנה להעביר מהזכאות
מה שכן יש שם יותר מידי קבוע כבר כתבתי לך את זה באשכול אחר אם היועצת מוכנה לעבוד בקש ממנה להעביר מהזכאות למל"צ או מהקל"צ למל"צ בתנאי המל"צ הקיימים (לדעתי עדיף מהזכאות)
לא נפלת אבל אני לא מאמין שהיא באמת עשתה סקר שוק איכותי (אלא אם כן יש בעיה בהכנסות או דירוג אשראי. תאר תנאים)
הון ובית יהודי מאד חיובי ועל כל המשכנתאות כמעט הוא מברך בשם ומלכות אני קצת פחות ומעדיף להיות מדוייק יותר. מתנצל.
רק להבין,
מה לא טוב בזכאות הרי הריבית שם ממש נמוכה ולפי הבנתי (הלא גבוהה) גם עם המדד זה לא יוכל להגיע לריביות שבשאר המסלולים, ומדוע נקרא שמה "זכאות"?

פי האתון

משתמש פעיל
מה לא טוב בזכאות הרי הריבית שם ממש נמוכה ולפי הבנתי (הלא גבוהה) גם עם המדד זה לא יוכל להגיע לריביות שבשאר המסלולים, ומדוע נקרא שמה "זכאות"?
הצמוד... זה מה שלא טוב... ניתן דוגמא - לקוח מסוף 2021 עם 340000 בצמוד הראה לי אתמול את המשכנתא והוא התפנק בהצמדה של 41000 דהיינו החוב שלו זה על 380000 בריבית של 2.2 !!! (פחות מה "זכאות" של היום) (לפני הפירעון של כמה גרושים מהקרן)
אגב להגיע בלי זכאות למספרים של הזכאות זה קלי קלות.
פה הקבוע דוקא הופך למעלה וכן ככל שהשנים יותר קצרות הנזק פוחת מכיון שאתה פורע יותר קרן בהחזר החודשי. (וההצמדה היא על הקרן) אבל עדיין לא זהה לרווח שתפיק מהקל"צ ולכן בהנחה שאתה מעביר קבוע (מאד מומלץ) קודם כל תתפטר מחלק מהזכאות.
בקיצור תמהיל טיפה מוזר עם הרבה קבועה וזכאות בכלל...

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
הצמוד... זה מה שלא טוב... ניתן דוגמא - לקוח מסוף 2021 עם 340000 בצמוד הראה לי אתמול את המשכנתא והוא התפנק בהצמדה של 41000 דהיינו החוב שלו זה על 380000 בריבית של 2.2 !!! (פחות מה "זכאות" של היום) (לפני הפירעון של כמה גרושים מהקרן)
אגב להגיע בלי זכאות למספרים של הזכאות זה קלי קלות.
פה הקבוע דוקא הופך למעלה וכן ככל שהשנים יותר קצרות הנזק פוחת מכיון שאתה פורע יותר קרן בהחזר החודשי. (וההצמדה היא על הקרן) אבל עדיין לא זהה לרווח שתפיק מהקל"צ ולכן בהנחה שאתה מעביר קבוע (מאד מומלץ) קודם כל תתפטר מחלק מהזכאות.
בקיצור תמהיל טיפה מוזר עם הרבה קבועה וזכאות בכלל...
תן לי קצת לדייק אותך כשאתה ממליץ לו להעביר מהקבוע והזכאות למל"צ שים לב שאתה לא מגדיל את השנים כי אם כן ייצא שכרך בהפסדך
ודרך אגב זכאות ל15 שנה זה לא כזה נורא (לדעתי אולי עדיפה על מל"צ ב2.4% יותר כמו בהצעה הרלוונטית) כי אתה נוגס די הרבה מהקרן הדוגמא שהבאת היא כנראה מצמוד ארוך יותר
אם תקבל מל"צ ל15 שנה יותר נמוך אולי שווה
להיות בטוח שעוד שנתיים המל"צ יירד זה לבנות על ספקולציות
וגם אם המל"צ יירד זה כנראה יהיה בעקבות אינפלציה נמוכה זה אומר שההצמדה תהיה די נמוכה
צריך לזכור שהטראומה שכולנו נמצאים בה בעקבות קפיצת המדד בשנים האחרונות לא חייבת לקרות לפני כן היו כמה שנים עם מדד אפסי ואפילו שלילי

נערך לאחרונה ב:

פי האתון

משתמש פעיל
תן לי קצת לדייק אותך כשאתה ממליץ לו להעביר מהקבוע והזכאות למל"צ שים לב שאתה לא מגדיל את השנים כי אם כן ייצא שכרך בהפסדך
ודרך אגב זכאות ל15 שנה זה לא כזה נורא (לדעתי אולי עדיפה על מל"צ ב2.4% יותר כמו בהצעה הרלוונטית) כי אתה נוגס די הרבה מהקרן הדוגמא שהבאת היא כנראה מצמוד ארוך יותר
אם תקבל מל"צ ל15 שנה יותר נמוך אולי שווה
להיות בטוח שעוד שנתיים המל"צ יירד זה לבנות על ספקולציות
וגם אם המל"צ יירד זה כנראה יהיה בעקבות אינפלציה נמוכה זה אומר שההצמדה תהיה די נמוכה
צריך לזכור שהטראומה שכולנו נמצאים בה בעקבות קפיצת המדד בשנים האחרונות לא חייבת לקרות לפני כן היו כמה שנים עם מדד אפסי ואפילו שלילי
היסטוריה של 20 שנה אחורה דוקא היתה הימור גרוע
הכל זה עניין של תחזיות לי אישית לא נראה שישראל הולכת לקראת יציבות בכלל
לגבי המל"צ במצב היום הוא עדיף גם כשהוא גבוה יותר ע"פ האינפלציה הקיימת היום
בעתיד - ברור שהשינוי בעוגנים יהיה בעקבות מיתון אבל התזזיתיות לא קיימת כמו בצמוד ולכן איך שלא יהיה זה עדיף (הבנק באופן עקבי נותן אותו נמוך מהשאר)
אם תיקח זכאות אף ל-10 שנים למול מל"צ 4.5 באותו החזר חודשי (לקצת יותר שנים) בהתחשב במדד (סטטיסטית 10 שנים אחורה) אתה תצא מופסד משמעותית
עולם הייעוץ כידוע לי מעדיף לא לתת היום צמוד בכלל (כל מל"צ אתה יכול להחליף לצמוד ולקצר שנים בגלל ההחזר ושוב... צמוד ניתן היום גם ב-2.4 גם בלי זכאות)

abc321

משתמש פעיל
היסטוריה של 20 שנה אחורה דוקא היתה הימור גרוע
הכל זה עניין של תחזיות לי אישית לא נראה שישראל הולכת לקראת יציבות בכלל
לגבי המל"צ במצב היום הוא עדיף גם כשהוא גבוה יותר ע"פ האינפלציה הקיימת היום
בעתיד - ברור שהשינוי בעוגנים יהיה בעקבות מיתון אבל התזזיתיות לא קיימת כמו בצמוד ולכן איך שלא יהיה זה עדיף (הבנק באופן עקבי נותן אותו נמוך מהשאר)
אם תיקח זכאות אף ל-10 שנים למול מל"צ 4.5 באותו החזר חודשי (לקצת יותר שנים) בהתחשב במדד (סטטיסטית 10 שנים אחורה) אתה תצא מופסד משמעותית
עולם הייעוץ כידוע לי מעדיף לא לתת היום צמוד בכלל (כל מל"צ אתה יכול להחליף לצמוד ולקצר שנים בגלל ההחזר ושוב... צמוד ניתן היום גם ב-2.4 גם בלי זכאות)
תבדוק צמוד ל 20 שנה מול לא צמוד ליותר שנים עם אותו החזר חודשי,
בכללי להסתכל על העלייה המטורפת של המדד בשנתיים שלוש האחרונות זה לא 'מדד' על הממוצע,
ויש הבדל משמעותי מאוד בין לקיחת מסלול צמוד ל 30 שנה לבין 15-20 שנה כידוע ליודעי חן.

פי האתון

משתמש פעיל
תבדוק צמוד ל 20 שנה מול לא צמוד ליותר שנים עם אותו החזר חודשי,
בכללי להסתכל על העלייה המטורפת של המדד בשנתיים שלוש האחרונות זה לא 'מדד' על הממוצע,
ויש הבדל משמעותי מאוד בין לקיחת מסלול צמוד ל 30 שנה לבין 15-20 שנה כידוע ליודעי חן.
ועדיין אנשים היום לא עושים את זה למה?
א. ממוצע נמדד גם בתקופות קשות
ב. צירפתי סטטיסטיקה של 20 שנה הבוחן יבחן (שים לב גם לירידות לעומת עליות ואיכות העליות)
ג. להערכתי כל שנה שהמדד עובר את ה-1.2 במשכנתא צמודה ל-20 שנה למול ממוצע מל"צ של 4.4 פחות או יותר זה הופך לבור ו...כל שנה שזה עולה זה כבר לא כמו הירידות (המצחיקות ברובם) זה כבר נזק חזק בכיס
ד. שמישהו יספר לי שהמדינה במצב יותר טוב מהשנים האחרונות

קבצים מצורפים

• צילום.png
    צילום.png
    KB 41 · צפיות: 2
נערך לאחרונה ב:

abc321

משתמש פעיל

פי האתון

משתמש פעיל
אני אכן בודק וזה קו החשיבה שלי הבאתי כדוגמא לא כהכרח (אם כי בהחלט יש סיבה כשהרוב חושבים את אותו הדבר וזה ברור בשטח לפחות ממה שאני רואה)
אפשר בהחלט להתווכח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה