דרוש מידע אשמח לדיוק של הסיפור מהתנ"ך והקשר למצבנו

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
יש את הסיפור על פטירת דוד המלך (כמדומני) שהגיע זמן פטירתו, אך היה באמצע לומר תהילים או ללמוד ולא יכל מלאך המוות להרגו עד שהפסיק לרגע ואז נפטר.
הייתי שמחה אם מישהו יכול לדייק לי את הסיפור
ושאלה בקשר לזה...אם אדם באמצע לימוד או אמירת תהילים לא יוכלו לפגוע בו?
פשוט מאז הפיגוע בירושלים השאלה הזו לא יוצאת לי מהראש כי כתבו שהצעירה היתה באמצע התפילה והדיין גם כן למד נראלי...

שמעון963852741

משתמש פעיל
רש"י שבת ל ע"ב
הוה יתיב וגריס - שלא יקרב מלאך המות אליו שהתורה מגינה ממות כדאמרינן בסוטה (דף כא.):
והסיפור המלא מופיע גם שם, והפיתרון של מלאך המוות היה שעשה רוח בגינה, דוד המלך יצא לראות מה יש, כשיצא נפלה המדרגה תחתיו, ובאותה שניה הפסיק ומלאך המוות לקח את נשמתו, זה כבר עונה לך ודאי שבתחילת היריות הייתה הפסקה קלה.
אגב, שימי לב שמדובר על שקיעות ברמה של דוד המלך, לא מאמין שיש יותר מבודדים שיכולים לומר שיש להם שקיעות מלאה של 100 אחוז מהחושים.

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
רש"י שבת ל ע"ב
הוה יתיב וגריס - שלא יקרב מלאך המות אליו שהתורה מגינה ממות כדאמרינן בסוטה (דף כא.):
והסיפור המלא מופיע גם שם, והפיתרון של מלאך המוות היה שעשה רוח בגינה, דוד המלך יצא לראות מה יש, כשיצא נפלה המדרגה תחתיו, ובאותה שניה הפסיק ומלאך המוות לקח את נשמתו, זה כבר עונה לך ודאי שבתחילת היריות הייתה הפסקה קלה.
אגב, שימי לב שמדובר על שקיעות ברמה של דוד המלך, לא מאמין שיש יותר מבודדים שיכולים לומר שיש להם שקיעות מלאה של 100 אחוז מהחושים.
תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה