*****אשכול מסודר - עדכונים צוק איתן *****

• פותח הנושא kinly
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

yaffab

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרגלית10;1318742:
בת"ת של הבנים שלי הזהירו אותם על כך ואמרו להם שאיזה רב התיר שאם רואים ילד ברחוב עושה קול של אזעקה מותר לצעוק עליו ולהרביץ לו לעיני כולם, כנראה שיש ילדים שצוחקים ע"ז והולכים הלאה, אבל הילדים שלי ממש הסטריים מזה ואם הם שומעים ילד עושה קול שמתחיל להזכיר אזעקה הם מיד קופצים ומזהירים אותו שאסור וזה מאוד מסוכן.

סתם כי זה חדש להם.
שנה שנתיים במדינה כמו שלנו וזה כבר ממש לא יעניין אותם לחקות אזעקה.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי שלא עשה קול של אזעקה כשהיה ילד..
שיקום!

אני אחרי האזעקה הראשונה כשהבן שלי פשוט רעד מפחד.
אמרתי לו בא נעשה קול של אזעקה..
אתה אומר כן אני לא..
יצא אזעקה סוף הדרך - -
(אין מה לומר שצהרים אחד רצתי לממד בבהלה ובסוף ראיתי שזה כמה מילדי השכונה.. ממש מחלתי להם והבנתי אותם)

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י א צענטער;1318280:
נו, אין לכם איזה "בן דוד" בעזה?

(כן, הבעיה שיש לנו "הרבה" בני דודים בעזה...)

הפלישתים בעזה נקראים גם "בני דודים"?
שאלה שהרהרתי אודותיה השבוע... מעניין.

דודיק

משתמש רשום
נכתב ע"י saranus;1318719:
מסכנים הילדים - מפוחדים כל כך, מצאו להם משחק חדש - מה לעשות שהם חיים את זה במדינה שלנו...
אז מה, גם את הרגעים שהם מנסים להפיג את הפחד ניקח מהם????
אין מה לעשות - ילדים זה ילדים ולתת להם מכה על הפה - זה ממש לא יעזור
אולי בגלל שהילדים מפוחדים מהחטיפה
ניתן להם להטריד את המשטרה כדי להפיג את המתח?
הפוגה של אחד על חשבון לחץ של האחרים לא נראה שווה הרבה

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תשובה ל-CK
חלק גדול מהערבים בעזה הם סודנים ומצרים שהבריטים הביאו בתור פועלים ומשרתים

תרצה

משתמש מקצוען
ילדים שמשמיעים קולות של אזעקה - זה לא צחוק , ולא משובת ילדות טפשית.
לא מקובל עלי ההתעלמות פה של "ככה זה ילדים".
אם תראי את ילדך מתעלל בחתולה, גם תגידי "ככה זה ילדים, תני לו לפרוק את המתח שלו" או שתתני לו סטירה על היד בתוספת אזהרה חמורה?! אם לצורך פריקת המתח שלו הוא יקפוץ לכביש כשרכב בקצה הרחוב, ויחזור למדרכה כמה שניות אח"כ - גם תגידי 'עזבי, ככה זה ילדים. קצת מפחיד אבל הוא חוזר למדרכה בזמן' או שתתרי בו בחומרה כי למעשה כזה עשויות להיות השלכות הרות אסון?
בחתולים אסור להתעלל, על אחת כמה וכמה בבני אדם. להבהיל - זה סוג של התעללות.
אם הילדים רוצים להשמיע קולות של אזעקה ואת רוצה לתת להם אפשרות של ביטוי - שיכנסו לחדר האטום שלכם בבית, יאטמו היטב ויזעקו שם כאוות נפשם. אבל להשמיע במרפסת/בחוץ קולות של אזעקה - עלול לגרום לאסון! (ידוע לכם מה דינו של מי שמחזיק כלב רע בביתו? ומסבירים שם שהכונה לכלב המפחיד ילדים ונשים. בוודאי גם ידוע לכם שילד שננעל בשבת בחדר - מחללים את שבת כדי לחלצו, כי פחד זה מסוכן לילדים! וגם לנשים עלולים לקרות אסונות בגלל פחד. מישהו מוכן לקחת את זה על מצפונו?!)

א צענטער

משתמש צעיר
נכתב ע"י ck;1318758:
הפלישתים בעזה נקראים גם "בני דודים"?
שאלה שהרהרתי אודותיה השבוע... מעניין.

למה לא?!
אם הם נכדים של ישמעאל הם בני דודים, לא?!
(כמובן לשם הכינוי)

saranus

משתמש פעיל
נכתב ע"י תרצה;1318766:
אם תראי את ילדך מתעלל בחתולה, גם תגידי "ככה זה ילדים, תני לו לפרוק את המתח שלו" או שתתני לו סטירה על היד בתוספת אזהרה חמורה?! אם לצורך פריקת המתח שלו הוא יקפוץ לכביש כשרכב בקצה הרחוב, ויחזור למדרכה כמה שניות אח"כ - גם תגידי 'עזבי, ככה זה ילדים. קצת מפחיד אבל הוא חוזר למדרכה בזמן' או שתתרי בו בחומרה כי למעשה כזה עשויות להיות השלכות הרות אסון?
אם הילדים רוצים להשמיע קולות של אזעקה ואת רוצה לתת להם אפשרות של ביטוי - שיכנסו לחדר האטום שלכם בבית, יאטמו היטב ויזעקו שם כאוות נפשם. אבל להשמיע במרפסת/בחוץ קולות של אזעקה - עלול לגרום לאסון! (ידוע לכם מה דינו של מי שמחזיק כלב רע בביתו? ומסבירים שם שהכונה לכלב המפחיד ילדים ונשים. בוודאי גם ידוע לכם שילד שננעל בשבת בחדר - מחללים את שבת כדי לחלצו, כי פחד זה מסוכן לילדים! וגם לנשים עלולים לקרות אסונות בגלל פחד. מישהו מוכן לקחת את זה על מצפונו?!)

הילדים שלי לא עושים קולות של אזעקה - הם מפחדים מזה בעצמם...
אבל אני מנסה לסנגר על ילדים אחרים
עם הילדים שלי אין לי את בעיית החינוך הזאת:)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תרצה;1318766:
מה בכלל ההשוואה בין התעללות לחתול ליצירת קול אזעקה? זה מרגיש לי לגמרי דבק מדריכות.
הראשון פסול בכל מצב ובכל זמן, השני אין בו כל פסול אלא בזמנים מסויימים ובמצבים מסויימים.

ילד אמור להרגיש בחושיו הבריאים שהתעללות בחתול היא לא נכונה. ילד לא אמור להרגיש בחושיו הבריאים שהשמעת קול אזעקה היא לא נכונה.

מה, שלדעתי, צריך להעשות זה לנתב את הילדים ולהסביר להם מתי כן ומתי לא (כן במקום שלא עלול לעורר בהלה ולא בלהפך). אבל אני לא כותבת את זה מניסיון אישי, כי הילדים שלי אפילו לא יודעים לעשות קול אזעקה.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אשקלון

kinly

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מפקד פיקוד דרום תדרך לפני זמן קצר על התקיפות שמבצע חיל-האוויר כעת ברצועת עזה, זאת עקב ירי בלתי-פוסק מרצועת עזה לאחר שהקבינט המדיני-בטחוני החליט לנצור הבוקר את אש כוחות צה”ל. “לאור המשך הירי של ארגון הטרור חמאס ושאר ארגוני הטרור, אנחנו פועלים מולם עכשיו כפי שפעלנו בימים האחרונים”, אמר אלוף סמי תורג’מן. “במהלך המבצע נבצר מהחמאס להפתיע אותנו. פגענו בתשתיות שלו בצורה קשה ומשמעותית. פרוייקט הדגל של חמאס- המנהרות ההתקפיות, נחשף ונפגע תוך שאנחנו מסבכים את הרצון והיכולות שלו לפגוע בנו דרך התת-קרקע. כך גם לגבי פרוייקט הרקטות ארוכות הטווח שהאפקטיביות שלו נוטרלה”.

מפקד הפיקוד הדגיש כי “טרם הפעלנו הכל. יש לנו יכולות נוספות ותוכניות נוספות, ואם נדרש נפעל במלוא העוצמה. תפקידנו לספק כצבא למדינה את כל היכולות; ממשנו את כל מה שהוחלט, נמשיך לממש- והשארנו לנו תוכניות נוספות. החמאס במצוקה רב-מימדית. להערכתנו הוא שגה בתהליך קבלת ההחלטות וחשב שיוכל להרוויח מלהפנות אש לעברנו. אבל אנחנו לא היינו צריכים להיות הכתובת. את המחיר לכך הוא ראה- והוא יראה בימים הקרובים”.

אחה”צ תקפו כוחות צה”ל באמצעות כלי-טיס של חיל-האוויר כ-30 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שנתקפו- 20 משגרים מוטמנים, ביניהם משגרים לטווח בינוני, מנהרות טרור, אתר לאחסון אמצעי-לחימה, מוקדי פעילות טרור ותשתית מבצעית של גורם בכיר בארגון הטרור הג’יהאד האיסלאמי הפלסטיני.

לקראת הערב סוכל פעיל טרור בצפון רצועת עזה, אשר עסק בהכנות אחרונות לשיגור רקטות לעבר שטח מדינת ישראל. זוהתה פגיעה.
JDN

kinly

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שעות ספורות לאחר הכרזת הפסקת האש החד צדדית מצד ישראל ובעוד חיל האויר מחדש בשעה האחרונה את פעילותו ותוקף עשרות מטרות ויעדים ברצועת עזה אומר קצין בכיר שחיל האוויר לא אפקטיבי נגד המנהרות: "פעולה קרקעית נגד המנהרות תביא אמנם להגברת השיגורים, אבל יש לה סיכויי הצלחה גבוהים"אומר הקצין הבכיר ומוסיף "התמרון יביא הישגים בנושא המנהרות הרבות שיש ברצועה היכן שחיל האוויר לא אפקטיבי. קיבלנו אישור לתקוף מהאוויר בזמן הקרוב בעקבות המטחים מהשעות האחרונות", אמר הבכיר הצבאי. "תהיה תגובה ולא נעבור על זה לסדר היום".

ובעוד הקצין הבכיר מדבר, מטח של רקטות ניתך על אזורים רבים ברחבי הארץ והאזעקות הגיעו עד לעמק יזרעאל השלו.

צה"ל יירט מספר רקטות והשאר נפלו בשטחים פתוחים.

הקצין הבכיר מתייחס גם לדיבורים על אפשרות למבצע קרקעי "ההמלצות שלנו לדרג המדיני היו ברורות בנושא ובדרך הזו. תמרון קרקעי לצורך השמדת המנהרות ייקח שבוע-שבועיים והכוחות מול הרצועה מאומנים לזה וזה נמצא בליבת המוכנות שלהם. יש מספר מנהרות בודד אבל משמעותי שטרם חשפנו והן מטרות בתמרון".

לפי הבכיר, "לפעולה קרקעית נגד המנהרות יש סיכויי הצלחה גבוהים. זה ידרוש חיכוך עם האויב ופינוי אוכלוסייה ויביא להגברת השיגורים לישראל, אבל אנחנו סומכים על הכוחות. הפתרון יבוא מהכוחות הלוחמים בשטח, מלמטה, לא רק מהמטה הכללי" כרמז על תמיכתו במבצע קרקעי.
קול חי

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כל פעם שיש הזעקה ואנחנו בממ'ד אנחנו עושים כולנו ביחד, הזעקה.
הילדים מבסוטים, מרגישים שחרור שהם יכולים לעשות את זה בלי להפריע לאף אחד.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י דודיק;1318851:

ביטוי של מדריכות ומורות...

לחבר בין שני מסרים לא קשורים- זאת אומנות... בעגה המקצועית: דבק מדריכות.

shuli43

משתמש רשום
אוי באמת..... כמה ילדים מביימים חטיפות? כמה ילדים שפויים מתעללים בחתולות?

ולעומת זאת כל - כל הילדים מחקים קולות אזעקה!
זאת התמודדות בריאה מאד, איך אפשר למנוע מהם בכח?

כמובן גם אני הסברתי לילדי שזה עלול מאד להבהיל וכו'. כולם מסבירים.
ואני חושבת שרוב הילדים משתדלים להימנע אחרי הסבר,
אבל אם בכל אופן מתמלטת אזעקה מפיהם :rolleyes:... אי אפשר שלא להבין אותם .

ודאי שלא זו הדרך- לכעוס !! רחמנות, הם עוברים משהו !!

KOBI13

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כלי התקשורת הפלסטינים ומשרד הבריאות דיווחו על 200 הרוגים , מאז תחילת המבצע ועל מעל ל-1,385 פצועים.

אליש

משתמש מקצוען
נכתב ע"י KOBI13;1318904:
כלי התקשורת הפלסטינים ומשרד הבריאות דיווחו על 200 הרוגים , מאז תחילת המבצע ועל מעל ל-1,385 פצועים.
כן יאבדו כל אויבך ה'

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה