מדריך אשכול כשרות בהשקעות בשוק ההון

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון
מה הכי מומלץ בחיסכון לכל ילד
איזה קופת גמל? מניות?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אתה יכול להשקיע בקרן מספר: 1183441 שהיא קרן דומה וכשרה
אשכול מומלץ על הקרנות של אינבאסקו

Tzvi@

משתמש פעיל
עדכון חדש מבית גלאט הון
ממה שזה נראה גלאט הון לא מאשרים שום השקעה בקרנות חוץ.
לתשואה כהלכה כל הקרנות של אינבאסקו הנסחרות בארץ כשירות?
מה דעת בד''צ בענין ??

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כרגע מי שרוצה להשקיע בבלאקרוק, פשוט אין שום כשרות? @השקעות R הון @מקצועי בלבד @קול מבשר @קלופ
בד"ץ מאשרים השקעה בבלאקרוק למי שמתקשר לשאול.
לא התקשרתי
אבל כך דיווחו לי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כרגע מי שרוצה להשקיע בבלאקרוק, פשוט אין שום כשרות? @השקעות R הון @מקצועי בלבד @קול מבשר @קלופ
בקרנות הפסיביות של בלאקרוק לא שינו שום דבר לאחרונה.
ועד לא מזמן גם בדץ וגם תשואה כהלכה אישרו להשקיע שם, וכמובן גם מכון כת"ר.
לאחרונה תשואה כהלכה החליטו להחמיר בעניין כמעט כמו גלאט הון, ולכן הם אוסרים כרגע את הקרנות של בלאקרוק שזה קרנות שמחזיקות פיזית במניות.

קלופ

משתמש פעיל
בד"ץ מאשרים השקעה בבלאקרוק למי שמתקשר לשאול.
לא התקשרתי
אבל כך דיווחו לי.
אני וגם חבר שלי התקשרנו אליהם,
ביקשו שנגיד להם מספר נייר.
נתנו מספר נייר של הקרן העולמית.
אמרו שזה בסדר גמור.
שכל אחד ישאל
לא לוקח אחריות על מה שנכתב פה!!

קלופ

משתמש פעיל
לאחרונה תשואה כהלכה החליטו להחמיר בעניין כמעט כמו גלאט הון, ולכן הם אוסרים כרגע את הקרנות של בלאקרוק שזה קרנות שמחזיקות פיזית במניות.
מוזר מאוד מאוד.
אני אישית שוחחתי עם הרב וקסלשטיין
לפני שהשקעתי בבלאקרוק.
לא לוקח אחריות על מה שנכתב פה!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

Tzvi@

משתמש פעיל
דיברתי גם אני עם תשואה כהלכה, ואמרו שלשיטת רוב הפוסקים מותר להשקיע בקרנות של בלקרוק,
רק שהם בתור גוף לא נותנים הכשר רשמי לדברים האלו, וכמובן לא השתנה שום דבר לאחרונה.

רוצה לשתף התכתבות שהיתה לי עם תשואה כהלכה
לגבי השקעה עצמאית בשוק ההון.
מצורף.

שאילה:
אשמח לדעת אם יש לדעתכם
אפשרות להשקיע בצורה עצמאית בקרנות מחקות
מס' 1159235 -מדד עולמי ISHARES MSCI ACWI UCITS EISHARES
מס' 1159250 -מדד עוקב 500 חב' שוק אמריקאי -
ISHARES CORE S&P 500 UCITS ETF
מס' 1159169-שווקים מתעוררים-ISHARES CORE MSCI EM IMI UCITS ETF
מס' 1159094-מדד שווקים אירופה-(ISHARES CORE MSCI EUROPE UCITS ETF EUR (ACC

ואם אין אפשרות, מה הדין במה שהשקעתי בעבר
תודה רבה!

תשובה:

שלום וברכה
בלאקרוק - 1159235 - לא כשרה
ארה"ב S&P 500 1159250 - לא כשרה אתה יכול להשקיע בקרן מספר: 1183441 שהיא קרן דומה וכשרה
שווקים מתעוררים: 1159169 - כשרה
אירופה: 1159094 - לא כשרה אתה יכול להשקיע בקרן מספר: 1185172 שהיא קרן דומה וכשרה.

לגבי מה שהשקעת תעשה שאלת רב אם אתה צריך למכור
בהצלחה
בעצם לפי תשואה כהלכה אין אפשרות להשקיע במדד עולמי.
מעניין, מהתשובה הזו, לא משמע ככה.
אני צריך לשוחח איתם ישירות.
בכ''א שכוייח.

Tzvi@

משתמש פעיל
דיברתי עם בד''צ
אין מצידם הכשר, ומצד שני לא צריך לצאת מהשקעה קימת.
לגבי אינבסקו אמר לי שיחזיר תשובה בהמשך
רק אמר שמלמעלה נראה לו בסדר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
דיברתי עם בד''צ
אין מצידם הכשר, ומצד שני לא צריך לצאת מהשקעה קימת.
לגבי אינבסקו אמר לי שיחזיר תשובה בהמשך
רק אמר שמלמעלה נראה לו בסדר.
לכלל יש כשרות בד"ץ
ויש אחזקה בקרן של בלאקרוק (נכון לסוף רבעון הראשון 2023)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה