אשכול ארוך, טרחני ומייגע, בעניין.. ספר הביכורים שלי. אנא השמיעו את דעתכם, ידידיי!

מתוך שלושת הבאים, איזה שם הכי מתסיס?

• סה"כ מצביעים
    429

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד

גולשי אתר פרוג היקרים, האהובים, הנחמדים. לא יודע אם אתם יודעים, אבל תנו לי לגלות לכם:
אני חייב לכם כל כך הרבה.
נעזרתי כ"כ הרבה בפורום ובתושביו, פשוט המון.
תודה. תודה, תודה!
ועכשיו, לעצם העניין.

בקרוב, יעלה בס"ד קמפיין מושקע שלי באתר למימון המונים, על מנת לממן את... ספר הביכורים שלי.
הספר מתאר את נסיעתי לבלגיה ביחד עם חבר משעשע, אחד בשם נחמן מרכוס.
הספר לא פורסם בשום מקום עד כה. והוא כתוב בצורה... געצילית. סוג של יומן מסע טרללה במיוחד.
כלומר, מי שמחפש עלילה יציבה, עם רבדים על גבי רבדים - שילך לקרוא את 'צוואה' של חיים גרינבוים...

לאורך כתיבת הספר, היו לי לבטים רבים, ולפעמים חשבתי בהחלט לוותר על כל המאמץ וההשקעה הגדולה, ולחכות עם זה עד ירחם המרחם. כי בינינו - מי אני שאוציא ספר? ועוד ספר כל כך.. שויין, נו.

לבסוף, החלטתי לתפוס קצת אומץ, ולהעלות קמפיין באתר מימון המונים, וכך להוציא לאור את הספר בצורה מקצועית ורצינית, בעזרת השם יתברך.
וכאן אתם, ידידיי, נכנסים לתמונה.
כלומר, הייתם שם עוד מההתחלה.
כי בלעדיכם - לא הייתי ניגש בכלל לכתוב ספר.
כן, מה לעשות, יש אנשים שלא ממש מאמינים בעצמם, והם צריכים עידוד ציבורי.

ועכשיו, הנה כמה שאלות סביב הספר. אודה, אעריך ואשמח לכל תשובה, מכל אחד. אעריך מאוד אם תוכלו להגיב לכל השאלות, לפי סעיפים. 1.. 2.. 3.. 4.. וכולי.
אה, ויש גם הגרלה, כמובן. סוג של עידוד, שיהיה.

1- הספר ילווה בציוריו המדהימים של האמן המוכשר ר' @שי קיש, הכריש הידוע מליל שישי.
בספר יהיו בערך 75000 מילה פלוס מינוס, שזה אומר 300 עמודים לערך. השאלה היא - כמה ציורים אמורים להיות בספר?

2- הפונט המקובל בתעשייה הוא FrankRuehl. זהו הפונט של ספרי קריאה רגילים. אני אישית מחבב יותר פונטים קלילים יותר. האם לקחת סיכון ולהשתמש בהם?

3- עריכה ספרותית.
זאת השאלה הכי קשה, והיא טורדת את מנוחתי עד למאוד, עוד יותר מ.. לא חשוב, הבנתם את העקרון.
מתברר, שיש דין אחד לכתיבת טור באינטרנט, ודין שני לכתיבת ספר מודפס, פרינט.
בספר מודפס, אנשים רוצים לראות טקסטים מתונים יותר, קופצניים פחות, נינוחים יותר. בקיצור, כל מה שהטקסט שלי לא.

מה זה אומר?
זה אומר, שיש שתי אופציות, קשות ורעות, ועוד אחת חייכנית ונעימה.
א: הספר ייאלץ לעבור תחת ביקורת כאובה של עורך ספרותי זדוני ואכזר, שיכסח אותו ויעדן אותו, כדי להעניק מוצר טוב יותר לקוראים.
ב: הספר ייאלץ להיכתב מחדש, מאפס, והפעם עבור פרינט.
השאלה היא פסיכולוגית. האם יש צידוק לבחירה באחת משתי האופציות הנ"ל?
או שאפשר פשוט...
ג: לעמד את אותו טקסט בצורה מתונה יותר, ולוותר על מקצת הרווחים? (מצרף עמוד להתרשמות)

4- כאשר עושים מימון המונים, ישנם כמה מדרגות תמיכה, ותשורות בצידן. לדוגמה בעלמא:
30.2 שקל - תודה רבה.
55.1 שקל - תודה, ועותק של הספר, לכשייצא. (איסוף עצמי, לכאורה)
74.3 ש"ח - ספר חתום אישית + משלוח בדואר.
126.4 שקל - תודה רבה, שני העתקים מהספר חתומים ומשלוחם בדואר. (למשל)

שאלתי אליכם, גולשי פרוג:
כמה זהו סכום סביר בעיניכם לתשלום ולתמיכה בספר שעדיין לא קיים כרגע כמוצר סופי?
כמובן שכאשר יעלה הקמפיין, איפשהו בקרוב, יעלה פרק ראשון ערוך זמין לקריאה חופשית, כמובן.

5- שם הספר.
ועכשיו, ההתייעצות הקטנה שלנו מפסיקה להיות כזו כבדה ומלחיצה, ונעשית משעשעת בהרבה.
לאחר נסיונות רבים, עלו לגמר הגדול מספר שמות לספר.
כולם אהובים, כולם נחמדים, ויש גם סקיצות שעשיתי כדי להמחיש. (ממש לא עטיפה סופית, חס וחלילה, שה' ישמור)
א:
געציל, אוּף.
ב:
געציל, געוולאד!
ג:
תן לישון, געציל!!
ובכן, אמרו נא:
מהו השם הכי מתסיס? בעצם, פשוט הצביעו בסקר.

תודה רבה לכם, מאוד מאוד.
נתן.
רגע, צועקים עליי באוזניה.
מההה??
אה, כן, הגרלה.
צודקים, אח, תעזבו את האוזניים שלי! איהההה.
ובכן, ידידיי. כל מי שיגיב באשכול זה ויענה על כל הסעיפים, ישתתף בהגרלה על הספר, לכשייצא.
בעצם, מה אני קמצן, אה?
אחלק לכם שלושה ספרים. כלומר: שלושה זוכים, מתוך המגיבים באשכול הזה.
זהו.

Document-page-001.jpg

עריכה:
עטיפה מעשה ידי הניק @נקודת מחשבה, וואו, תודה רבה!
upload_2018-7-24_1-42-50.png

קבצים מצורפים

• עימוד מוצע.pdf
    KB 23.2 · צפיות: 533
  • טקסט מקור.pdf
    KB 18.3 · צפיות: 419
נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
געציל, בהצלחה
בכל שם ודרך שתבחרו.

העימוד - מרווח ונעים לקריאה.

בקטנה - לגבי הכריכה תשקלו לשלב ציורים מהספר או משהו אחר - כרגע היא די אנמית.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
געציל, בהצלחה
בכל שם ודרך שתבחרו.

העימוד - מרווח ונעים לקריאה.

בקטנה - לגבי הכריכה תשקלו לשלב ציורים מהספר או משהו אחר - כרגע היא די אנמית.
העימוד המוצע? או שאפשר להצמד לעימוד המקורי, שכולל רווחים רבים בהרבה?

העטיפה סתם סקיצתית ונעשתה בפאאור פוינט...

נערך לאחרונה ב:

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

העימוד המוצע. לכאורה, התוכן ירתק בכל צורה שיוגש.
בכל אופן מרווחים גדולים מידי גורמים לפיזור.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
1. כל 15- 20 עמו'
2. לא צריך להיות מקורי בהכל, מספיק לשבור מיתוס 1.
3. עריכה לשונית וביקורתית סבירה מבלי לשנות מהוא זה מניחוח הכתיבה של נתן שלנו [כיום: חזר לעצמו].
4. 50 - 90 - 150 - 300.
5. געציל רק זה לא, [נו באמת קצת כבוד לספר, שם של ספר זה לא משפט סלנג, ולא איזה גרעבס של גור'ק קזחאי, חזימייעס].

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים

העטיפה סתם סקיצתית ונעשתה בפאאור פוינט...
לי אישית היה יותר כיף ונח לקרוא את ה"עימוד המוצע" מאשר המקורי

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
תשובה לשאלה 3- תשאיר את זה כמו שזה ככה זה הכי יפה (אולי בקטנה ללטש שגם מי שלא גולש בפרוג יבין...)
תשובה לשאלה 4- נראה לי כ70% מעלות הספר זה הגיוני גם לא חינם וגם לא יקר
תשובה לשאלה 5- עניתי בסקר
נתן, מחכים בקוצר רוח. מתי הצפי לצאת הספר?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
1. כל 15- 20 עמו'
2. לא צריך להיות מקורי בהכל, מספיק לשבור מיתוס 1.
3. עריכה לשונית וביקורתית סבירה מבלי לשנות מהוא זה מניחוח הכתיבה של נתן שלנו [כיום: חזר לעצמו].
4. 50 - 90 - 150 - 300.
5. געציל רק זה לא, [נו באמת קצת כבוד לספר, שם של ספר זה לא משפט סלנג, ולא איזה גרעבס של גור'ק קזחאי, חזימייעס].
השאלה האם כתיבתו של נתן שלנו לא מייגעת מידי בשביל ספר?
כלומר, תהיה חלוקה לפרקים (בתכנון, כרגע זאת מאסה ענקית ובלתי מחולקת) וכולל כותרות משנה.
ועדיין.

אם הבנתי אותך, אתה מדבר עימוד מעודן יותר, בלי נגיעה בטקסטים עצמם?

אגב, במקור היו בספר הרבה אחלות וסבבות, שנמחקו לאחר שכמה מידידיי יללו בכאב על כך שהמילים האלו מפריעות להם. שיהיה.

ו.. היית משלם 90 ש"ח על ספר שעוד לא ראית? הבנתי אותך נכון?

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
רק כי אני רוצה את הספר-
1. בכל פרק ציור אחד או שניים. שהספר ישאר ברמה ולא כתעסוקה לילדים..
2. כן. תישאר עם פרנקריהל הוא טוב, הוא קריא, הוא מקצועי.
3. הטקסט כפי שצירפת- נראה טוב מאד. גם המרווחים. הייתי ממליצה לוותר על עריכה ספרותית, אבל- נשאיר את זה למבינים ממני..
4. אולי 15-20? עריכה: חשבתי שהתכוונתם כמה המינימום לתמיכה, סתם למישהו שלא מכיר /ראה או מעוניין בספר..... אם מקבלים את הספר 70-80 נראה לי סביר
5. באאאאאאאארור ש- "תן לישון, געציל!"

הצלחות!! מחכים בקוצר רוח!!!!!!!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
תשובה לשאלה 3- תשאיר את זה כמו שזה ככה זה הכי יפה (אולי בקטנה ללטש שגם מי שלא גולש בפרוג יבין...)
תשובה לשאלה 4- נראה לי כ70% מעלות הספר זה הגיוני גם לא חינם וגם לא יקר
תשובה לשאלה 5- עניתי בסקר
נתן, מחכים בקוצר רוח. מתי הצפי לצאת הספר?
בהנחה האופטימית ומימון ההמונים יצליח, אממ.. כמה חודשים, פלוס מינוס.
זאת המעלה של הוצאה עצמית, אין תהליכים מתישים שקשורים להוצאה.

מצד שני, אין מצב שאביא לחבר'ה משהו ברמה נמוכה או לא ערוכה.
מצידי שייקח עוד קצת זמן, אבל שהמוצר יהיה טוב יותר. שווה, לא?

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
רק כי אני רוצה את הספר-
1. בכל פרק ציור אחד או שניים. שהספר ישאר ברמה ולא כתעסוקה לילדים..
2. כן. תישאר עם פרנקריהל הוא טוב, הוא קריא, הוא מקצועי.
3. הטקסט כפי שצירפת- נראה טוב מאד. גם המרווחים. הייתי ממליצה לוותר על עריכה ספרותית, אבל- נשאיר את זה למבינים ממני..
4. אולי 15-20? עריכה: חשבתי שהתכוונתם כמה המינימום לתמיכה, סתם למישהו שלא מכיר /ראה או מעוניין בספר..... אם מקבלים את הספר 70-80 נראה לי סביר
5. באאאאאאאארור ש- "תן לישון, געציל!"

הצלחות!! מחכים בקוצר רוח!!!!!!!
בדיוק נזכרתי בשאלה נוספת.
כמה פרקים אמורים להיות שם?
ככל שיש יותר פרקים, זה ממתן קצת את המקלחת של הטקסטים. מעדן ומרגיע.

הטקסט שנראה טוב - המעומד, כן?

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בדיוק נזכרתי בשאלה נוספת.
כמה פרקים אמורים להיות שם?
ככל שיש יותר פרקים, זה ממתן קצת את המקלחת של הטקסטים. מעדן ומרגיע.

הטקסט שנראה טוב - המעומד, כן?

לא יותר מ-29 לא פחות מ-20
מה שבקובץ "עימוד מוצע"

super tiger

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
העימוד המוצע פצצה!!
לדעתי, כל עריכה תפגום וחבל... אלא אם כן נתן גלנט יעשה עריכה לגעציל....

קראתי בימי חיי ספרים בפונט סאנסריף (בלשונך- קליל יותר...) והיה די מייגע... הסריפים כמו "ממקדים" את העין באיזה אות מדובר, ולא מבלבלים בין ר' לד' ובין ח' לת'.

העטיפה די מזעזעת... סליחה... אפילו התור סקיצה ואפילו בפאוור פוינט... מומלץ להיוועץ ברותי קפלר כדי להתאים את הכריכה לתוכן באופן מושלם.

בעניין הסכום לתרומה, אני אישית אשמח לתרום 30 שקלים לספר שעוד לא יצא.

בהצלחה רבה רבה רבה רבה

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
העימוד המוצע פצצה!!
לדעתי, כל עריכה תפגום וחבל... אלא אם כן נתן גלנט יעשה עריכה לגעציל....

קראתי בימי חיי ספרים בפונט סאנסריף (בלשונך- קליל יותר...) והיה די מייגע... הסריפים כמו "ממקדים" את העין באיזה אות מדובר, ולא מבלבלים בין ר' לד' ובין ח' לת'.

העטיפה די מזעזעת... סליחה... אפילו התור סקיצה ואפילו בפאוור פוינט... מומלץ להיוועץ ברותי קפלר כדי להתאים את הכריכה לתוכן באופן מושלם.

בעניין הסכום לתרומה, אני אישית אשמח לתרום 30 שקלים לספר שעוד לא יצא.

בהצלחה רבה רבה רבה רבה
תודה על המילים, ראשית.
שנית, לגבי עטיפה, אני מעוניין בעטיפה קלילה ולא כבדה, כתוצאה מכך שהספר הוא שונה, קליל, רכרוכי ובלי נחישות כלשהי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה