אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

מממ.... לא בטוחה שזה מדויק.
לי ידוע שאפיפן משפיע לכעשר דקות, ולפעמים צריך להזריק שוב ושוב ושוב עד שמגיעים לבית החולים (לצערי גם התנסינו בכך).
שניה
אז עם עבר 10 דקות אני כבר לא צריך להתפנות לבי"ח :unsure::unsure::unsure:

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
התשובה או שלכול אחד יש את הגוף שלו ואצלכם זה היה כך
ואצל מישהו אחר זה היה אחרת
יש דברים שמשתנים בין אנשים שונים, ובכל זאת יש כללים....
הטווח של עשר דקות להשפעת המזרק וגם הצורך להיות בהשגחה של ארבע שעות, הם הגדרות שנקבעו לפי התגובות המצויות.
ברור שיש סיפורים אחרים ושונים לכאן ולכאן (ולמעשה אני יודעת על תגובות בטווח של 24 שעות ושל 48 שעות, אבל זה פחות מצוי. כשיש רמת תגובה מאד חזקה, לפעמים משאירים באשפוז ולא מסתפקים בהשגחה במיון כי מפחדים שזה יקרה).

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שאלה
הבת שלי בת שנה ורבע.
הקאות מגיל אפס, FTT קיצוני, עכשיו אחרי אשפוז של שבוע אמרו שזה כנראה אלרגיה, יש לנו תור לעוד שבוע לגסטרו סקופיה. אמרו לנו שאם לא יהיו הקאות יכול להיות שהבדיקה לא תהיה אמינה.
בינתיים כבר כמה ימים שהיא לא הקיאה, אחרי שהתחלנו לסגור חלונוץת בלילה (אחד ההשערות זה אלרגיה לפריחה). מה עדיף- שלא תקיא? שלא יעלו? או שאולי זה בכלל אומר שזה לא אלרגיה?
לבן שלי היו גסטרוסקופיות גרועות ביותר גם בלי תסמינים
אל תשני כלום בתזונה שלה אבל אם היא מפסיקה להקיא מעצמה, זה לא ישנה את התוצאה של הבדיקה
לא צריך לפתוח חלונות שוב כדי שהיא תקיא (אם זה קשור)
EOE זה בד"כ ממזון בכל מקרה (לא תמיד)

חיים פרוג

משתמש פעיל
רציתי לשאול כאן-
לאורך השבת האחרונה התארחנו והבת שלי שסובלת מאלרגיות הייתה עם אלרגיה (התעטשויות, גרד ושפשופי עיניים, לא יכלה להישאר ליד השולחן) לאורך כל הסעודות מרגע שהוגש האוכל לשולחן ועד שהשולחן פונה ונוקה, ובין לבין גם נזלת עד שנרגע לה... לא הצלחנו לעלות על הגורם, אבל היום בבוקר היא קמה חלשה ממש עם קצת צינון ובמהלך היום העלתה חום.
יכול להיות שיש קשר בין הדברים? מישהו חווה פעם תופעה כזו?

שרה ט

משתמש חדש
מישהו מכיר תסמינים של אלרגיה לסיליקון?
איך זה נראה?
יתכן שגרביים עם פס סיליקון במקום גומי מעוררות אלרגיה?
משהו שנראה כמו עקיצות ארוכות ומגרדות מאד?

שרה ט

משתמש חדש
רציתי לשאול כאן-
לאורך השבת האחרונה התארחנו והבת שלי שסובלת מאלרגיות הייתה עם אלרגיה (התעטשויות, גרד ושפשופי עיניים, לא יכלה להישאר ליד השולחן) לאורך כל הסעודות מרגע שהוגש האוכל לשולחן ועד שהשולחן פונה ונוקה, ובין לבין גם נזלת עד שנרגע לה... לא הצלחנו לעלות על הגורם, אבל היום בבוקר היא קמה חלשה ממש עם קצת צינון ובמהלך היום העלתה חום.
אני זוכרת שאחרי חשיפה ארוכה לאקונומיקה הרגשתי כמו שפעת לכמה ימים.
לא זוכרת אם היה גם חום.

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אני סייעת לתלמיד בכיתה א' עם אלרגיה לבוטנים ושומשום,
בגן היה לסייעת משרה מלאה,
כרגע בכיתה א' יש לו 29 ש"ש, הגיוני?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
רציתי לשאול כאן-
נחלק לשתים -
קודם כל אלרגיה לריח של מזון אלרגני מצויה מאד. (וזה מובן למה, כשמבינים שריח זה פשוט חלקיקים של הדבר שמרחפים באוויר).
הקשר בין התקף אלרגיה לוירוס יכול להיות בזה שמערכת החיסון הפכה לפגיעה בגלל האלרגיה, ואז עברה בקלות ממצב של נזלת אלרגנית לויראלית.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני סייעת לתלמיד בכיתה א' עם אלרגיה לבוטנים ושומשום,
בגן היה לסייעת משרה מלאה,
כרגע בכיתה א' יש לו 29 ש"ש, הגיוני?
אני לא מאד מכירה את הכללים, אבל דומני שמסתמכים על זה שבשעת השיעור ממילא אין אוכל בכיתה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
יתכן שגרביים עם פס סיליקון במקום גומי מעוררות אלרגיה?
משהו שנראה כמו עקיצות ארוכות ומגרדות מאד?
ככה נראית באופן כללי אלרגיה לחומרים, לאו דווקא לסיליקון.
הפתרון כמובן להחליף סוג גרביים.
(ולמרוח משחות על הגירוי שכבר נהיה).

The Music Princess

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
יש למישהו מידע על אלרגיה לפול?
אני יודעת שבצבא ובמסעדות ממש אוסרים באופן חמור הכנסה של פול למטבח , כי הבנתי שזה סכנת חיים רצינית מאוד.

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איך אתם שולחים את הילדים האלרגים לחברים ???
לכל חברה אני צריכה להתקשר לאמא ולעדכן ??? זה ממש קשוח למה שהאימהות ירצו שהיא תבוא אליהם זה מלחיץ
שעושים את זה דרמתי .

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
יש למישהו מידע על אלרגיה לפול?
אני יודעת שבצבא ובמסעדות ממש אוסרים באופן חמור הכנסה של פול למטבח , כי הבנתי שזה סכנת חיים רצינית מאוד.
זו לא אלרגיה.
זה חסר באנזים מסוים שגורם לפול לא להתפרק בגוף ולהפוך לרעלן.
וכן, זה מסכן חיים אבל בדרך שונה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה