אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

*שפרה*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שאלה נוספת-האם קיימת אלרגיה לעדשים (קטניות) בעולם? יש דבר כזה?
הוא לא אלרגי לשאר הקטניות, אך ב-3 פעמים שאכל עדשים מיד פיתח פריחה, גרד והתנפחות קלה באזור העיניים..
בודאי!
יש לי בחור אלרגי לשומשום, בטנים וכמה סוגי דגים
וכן לקטניות - אפונה ועדשים
מיד מגרד לו ועושה לו לא טוב

*שפרה*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אך משום מה, כל פעם שיוצא לחצר, מיד מתחילה לו פריחה וגרד באזור הפנים, צוואר, ידיים. הוא אטופי בנסף לכל הכיף, אבל גם בימים שמגיע חלק ממש בבוקר, אחרי יציאה לחצר חוזר אדום ומגרד. וזה גם בימים קרירים.
האם יש חומר אלרגני שקיים באביזרי חצר? אני לא מאמינה שמדובר בשאריות חלב וביצים כי הגננות שוטפות את הידיים של הילדים, אז מה זה יכול להיות?
יש הרבה מאד סוג צמחיה שיכולים לגרום לו לכך, לפעמים רק בעונות הפריחה ולא תראי זאת כל השנה

המחבר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לפי התגובות שלך נראה שאין אתה מכיר את התמודדות של אלרגנים
לך תעשה שיעורי בית לפני שאתה מגיב
כל מה שכתבתי הוא שאין התר לעקוף תור אם אין צורך אמיתי וכל אחד יעשה את שיקוליו האם הצורך עכשיו הוא אכן אמיתי או לא, זה הכל. כשמישהו עוקף אותי אני כמובן לא מעיר לו על כך ס"ה רציתי לעורר נקודה שאני לא בטוח שכולם מתחשבים בה, ומותר לי לעורר אותה גם אם אני לא הורה לילד אלרגי.
אגב.. אני אלרגי בעצמי, בעיקר לצמחים, לא ברמה מסוכנת.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בודאי!
יש לי בחור אלרגי לשומשום, בטנים וכמה סוגי דגים
וכן לקטניות - אפונה ועדשים
מיד מגרד לו ועושה לו לא טוב
והאלרגן הזה קיים אצל רופא האלרגיה?
או כפי שאמר @אם לא תשאל איך תדע אני צריכה להביא איתי עדשים טריות ומבושלות לבדיקה?
תודה!

*שפרה*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
והאלרגן הזה קיים אצל רופא האלרגיה?
או כפי שאמר @אם לא תשאל איך תדע אני צריכה להביא איתי עדשים טריות ומבושלות לבדיקה?
תודה!
הייתי עם הבחור הזה כשהיה בן 3 אצל ד"ר בר סלע לאבחון אלרגיות
הוא לא ירד לפרטי פרטים, כן אבחן אלרגיה לחלבון ביצה חי, בוטנים, שומשום
בדיקה שעשינו במקביל אצל היימליך כן ירדה יותר לפרטים חומר אבקת כביסה, סוגי דגים ולא זוכרת אם גם עדשים
עברו מאז המון שנים, אבל פשוט למדנו לבדק ואם הוא אוכל מאכל שגורם לו לאי נוחות, גרד ואדמומיות - נמנעים ממנו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אגב שאלה לכלל החכמים והמנוסים.
הבן שלי אלרגי לחלב בוטנים וביצים, גם במגע.
במעון הוציאו את הבוטנים ואילו החלב והבוטנים מוגשים לשאר הילדים כשהוא יושב רחוק עם הסייעת שלו.
אחרי שהארוחה מסתיימת הגננות שוטפות היטב את הידיים והמשטחים ואז הוא משוחרר..
אך משום מה, כל פעם שיוצא לחצר, מיד מתחילה לו פריחה וגרד באזור הפנים, צוואר, ידיים. הוא אטופי בנסף לכל הכיף, אבל גם בימים שמגיע חלק ממש בבוקר, אחרי יציאה לחצר חוזר אדום ומגרד. וזה גם בימים קרירים.
האם יש חומר אלרגני שקיים באביזרי חצר? אני לא מאמינה שמדובר בשאריות חלב וביצים כי הגננות שוטפות את הידיים של הילדים, אז מה זה יכול להיות?

שאלה נוספת-האם קיימת אלרגיה לעדשים (קטניות) בעולם? יש דבר כזה?
הוא לא אלרגי לשאר הקטניות, אך ב-3 פעמים שאכל עדשים מיד פיתח פריחה, גרד והתנפחות קלה באזור העיניים..
יכול להיות שבחצר מסתובבים בעלי חיים?
אפשרויות נוספות: רגישות למתכת ממנה עשויים המתקנים. רגישות לדשא סינטטי.
אולי לא כדאי שיצא לחצר?
מכירה הרבה ילדים אטופיים שנמנעים מכך.

לגבי העדשים - בוודאי שכן.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יכול להיות שבחצר מסתובבים בעלי חיים?
אפשרויות נוספות: רגישות למתכת ממנה עשויים המתקנים. רגישות לדשא סינטטי.
אולי לא כדאי שיצא לחצר?
מכירה הרבה ילדים אטופיים שנמנעים מכך.
יש מצב גדול על בעלי חיים. זו קומת קרקע.
אבקש מהם לא להוציא אותו למרות שלא יבוא לו בקלות... ילד שחייב לפרוק מרץ

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אבקש מהם לא להוציא אותו למרות שלא יבוא לו בקלות... ילד שחייב לפרוק מרץ
אין לך מושג איך אני מזדהה עם הקונפליקט.
:cry::cry::cry::cry::cry:
הפתרון האפשרי זה סוג ג'ימבורי בתוך הגן. יזרמו איתו על בריכת כדורים או משהו בכיוון?

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אגב.. אני אלרגי בעצמי, בעיקר לצמחים, לא ברמה מסוכנת.
לא דומה בכלל לאלרגיה מסכנת חיים
אתם יודעים מזה שתינוק מתעלף לכם בידיים כי נתתם לו לטעום גבינה?
מי שלא נתקל בזה לא יבין את הפחד של השני מלהגיע למצב כזה
וזה עניין של שניות

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ילד בגן שצריך אפיפן צמוד, איך נכון יותר שיהיה- אחד עם האמא ואחד בגן או אחד בתיק של הגן שיצא עם זה לכל מקום?

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ילד בגן שצריך אפיפן צמוד, איך נכון יותר שיהיה- אחד עם האמא ואחד בגן או אחד בתיק של הגן שיצא עם זה לכל מקום?
אני מצמידה לילד. יש אחד בגן ואחד בבית בתיק של העגלה. כך הולך איתנו לכל מקום.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אפשר לקנות שלושה.
(זה לא בעיה מבחינת מרשם, אחר חודש אפשר לבקש עוד אחד).
אחד בגן,
אחד בבית,
אחד בתיק של העגלה (כלומר, כשיש עגלה ;) )

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלה נוספת ...
האם הצהרון יכול לומר שאין לו מענה לילדים אלרגניים (אלרגיה סטנדרטית לא משהו נדיר) וצריך להביא ארוחת צהוריים לבד? (צהרון ניצנים)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שאלה נוספת ...
האם הצהרון יכול לומר שאין לו מענה לילדים אלרגניים (אלרגיה סטנדרטית לא משהו נדיר) וצריך להביא ארוחת צהוריים לבד? (צהרון ניצנים)
לפי חוזר מנכל הם חייבים לספק, במציאות הם לא.
את יכולה לפנות לעמותת יהל, לדווח ולבקש סיוע.

נ.ב. הילד אלרגי, האוכל הוא האלרגני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה