אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלה מנסיונכם, האם אלרגיה יכולה לצוץ פתאום אחרי לא מעט חשיפות למאכל?
הילד שלי בן שנה וחצי, אלרגי לבוטנים חלב וביצים. היום נתתי לו לאכול ארבעס. אחרי מנה וחצי השפתיים שלו התנפחו, הפנים התמלאו פריחה מגרדת מאוד. כמובן מיד נתתי פניסטיל ועקבתי שנרגע ולא מחמיר. אבל הוא כבר אכל לא מעט חומוס עד כה. איך זה נולד פתאום? והאם יש בכלל אלרגיה לחומוס בעולם?
תודה

מ. י.

משתמש מקצוען
שאלה מנסיונכם, האם אלרגיה יכולה לצוץ פתאום אחרי לא מעט חשיפות למאכל?
הילד שלי בן שנה וחצי, אלרגי לבוטנים חלב וביצים. היום נתתי לו לאכול ארבעס. אחרי מנה וחצי השפתיים שלו התנפחו, הפנים התמלאו פריחה מגרדת מאוד. כמובן מיד נתתי פניסטיל ועקבתי שנרגע ולא מחמיר. אבל הוא כבר אכל לא מעט חומוס עד כה. איך זה נולד פתאום? והאם יש בכלל אלרגיה לחומוס בעולם?
תודה
יכול להיות שתקופה ארוכה הוא לא טעם חומוס?

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יכול להיות שתקופה ארוכה הוא לא טעם חומוס?
בכמות גדולה אף פעם לא טעם. יותר ניגובים פה ושם ומריחה על הפרוסה. זו היתה הפעם הראשונה שאכל הרבה יחסית.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בכמות גדולה אף פעם לא טעם. יותר ניגובים פה ושם ומריחה על הפרוסה. זו היתה הפעם הראשונה שאכל הרבה יחסית.
יכול להיות שהוא הגיב רק כשהוא אכל הרבה

אבל מאד יכול להיות שהוא התחיל לפתח

הבת שלי היתה אלרגית לביצים ועשתה תגר ובדקו שעבר לה ואחרי שנה זה חזר שוב אומנם לא ברמה מסכנת חיים אבל ברמה של גרד קשה התנפחות וכדו'

הכי טוב זה פשוט לעשות בדיקת אלרגיה

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יכול להיות שהוא הגיב רק כשהוא אכל הרבה

אבל מאד יכול להיות שהוא התחיל לפתח

הבת שלי היתה אלרגית לביצים ועשתה תגר ובדקו שעבר לה ואחרי שנה זה חזר שוב אומנם לא ברמה מסכנת חיים אבל ברמה של גרד קשה התנפחות וכדו'

הכי טוב זה פשוט לעשות בדיקת אלרגיה
תודה
תור לרופא אלרגיה עוד חודשיים
אני לא מביה מה מצפים ממני לעשות?? איך אפשר שרופא כ"כ שימושי לילדים אלרגיים יהיה זמין רק יום אחד בשבוע למשך 3 שעות??? וגם זה לסרוגין- שבוע כן שבוע לא!!

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
תודה
תור לרופא אלרגיה עוד חודשיים
אני לא מביה מה מצפים ממני לעשות?? איך אפשר שרופא כ"כ שימושי לילדים אלרגיים יהיה זמין רק יום אחד בשבוע למשך 3 שעות??? וגם זה לסרוגין- שבוע כן שבוע לא!!
ככה זה כשיש עשרות אלפי ילדים עם אלרגיה למזון ומעט מאוד אלרגולוגים טובים.
בינתיים אל תתני לו לאכול חומוס עד שיעשה בדיקה. אפשר לחיות בלי זה לחודשיים (למרות שקשה לא לדעת אם הוא באמת אלרגי).

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ככה זה כשיש עשרות אלפי ילדים עם אלרגיה למזון ומעט מאוד אלרגולוגים טובים.
בינתיים אל תתני לו לאכול חומוס עד שיעשה בדיקה. אפשר לחיות בלי זה לחודשיים (למרות שקשה לא לדעת אם הוא באמת אלרגי).
העניין הוא שזה לא רק חומוס. לפחות אחת לשבוע חוזר מהמעון פורח כולו. והם נזהרות מאוד שלא לתת לו אפילו מאכלים שעלולים להכיל את האלרגנים. כאילו יש משהו באוויר שהוא אלרגי גם אליו.
הגננת מציעה לא לתת לו יותר מוצקים עד שנעשה בדיקת דם כללית. אבל זה מטורף! חודשיים הילד יחיה רק על בקבוק?? הוא תיכף בן שנתיים!
והתור לאלרגולוג רחוק. ורופאת הילדים מתקמצנת לתת הפניה לבדיקת דם, ואני נופלת בין הכסאות!

נמאס לי ממאוחדת. אין זמינות. אין יחס.
מישהו מכיר קופה טובה יותר במודיעין עילית? ספציפית לנושא אלרגיות?
תודה רבה

מ. י.

משתמש מקצוען
העניין הוא שזה לא רק חומוס. לפחות אחת לשבוע חוזר מהמעון פורח כולו. והם נזהרות מאוד שלא לתת לו אפילו מאכלים שעלולים להכיל את האלרגנים. כאילו יש משהו באוויר שהוא אלרגי גם אליו.
הגננת מציעה לא לתת לו יותר מוצקים עד שנעשה בדיקת דם כללית. אבל זה מטורף! חודשיים הילד יחיה רק על בקבוק?? הוא תיכף בן שנתיים!
והתור לאלרגולוג רחוק. ורופאת הילדים מתקמצנת לתת הפניה לבדיקת דם, ואני נופלת בין הכסאות!

תודה רבה
למה שלא תגיעי לעיר אחרת ותסבירי להם שהענין דחוף מאד.
בירושלים יש את ד"ר בר סלע רופא מצוין שעובד עם מאוחדת

לאנגער

משתמש מקצוען
מפעם אחת ללא עבר כזה לא הייתי ממהר להסיק מסקנות, ייתכן שזה לא מהחומוס עצמו אלא זה איזה אלרגן שנדבק באיזו שהיא דרך לחומוס.
כמובן שלפני שבודקים, מספק לא להאכיל שוב.

elis56

משתמש פעיל
מישהו מבין את התוצאות הנ"ל?
ממצאים לטסט:
היסטמין 5/7 מדלל 2/0 חלב 10/16 קזאין 6/8

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממצאים לטסט:
נראה שיש אלרגיה כלשהי לחלב

ושוב א"א להסתמך על הפורום בקבלת תוצאות

במיוחד לא של אלרגיה שתלויות בכ"כ הרבה גורמים

ישנם ילדים שיאכלו חלב בלא שום בעיה עם התוצאות הללו

וישנם ילדים עם תוצאות נמוכות מאלו שיגיעו לסכנת חיים

אז או שתספרו גם את הרקע

או שפשוט והכי טוב תפנו לרופא שהוא הגורם המוסמך לענות את התשובה הנכונה

בהצלחה

elis56

משתמש פעיל
נראה שיש אלרגיה כלשהי לחלב

ושוב א"א להסתמך על הפורום בקבלת תוצאות

במיוחד לא של אלרגיה שתלויות בכ"כ הרבה גורמים

ישנם ילדים שיאכלו חלב בלא שום בעיה עם התוצאות הללו

וישנם ילדים עם תוצאות נמוכות מאלו שיגיעו לסכנת חיים

אז או שתספרו גם את הרקע

או שפשוט והכי טוב תפנו לרופא שהוא הגורם המוסמך לענות את התשובה הנכונה

בהצלחה

זה טסט מלפני שנתיים.
כיום בבדיקת ראסט יצא 4 לחלב
אני מנסה לבדוק האם יש מגמת ירידה או הפוך ואין שום 'מקרא מפה' להבין את התוצאות ואיך הן מדורגות..

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
ממצאים לטסט:

גם חלב וגם קזאין חיוביים.
התגובה לחלב היא יחסית גדולה, שזה אומר שרוב הסיכויים שהחולה יגיב אם הוא יאכל חלבי.
זה לא אומר הרבה על חומרת התגובה.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

תודה רבה
נשמע שהפריחה הזו היא יותר אטופיק הלא כן?

היה לי בת שסבלה כך ופשוט אין מה לעשות חוץ מנתינת אנטי היסטמין באופן קבוע [ולהורים שחוששים לתת באופן קבוע, אמר לי בזמנו אחד הרופאים הנחשבים בתחום (לצערי איני זוכר את שמו) שהסבל שהילד עובר וגם מה שהם אינם יושנים טוב בלילה פודעים בגדילה שלהם הרבה יותר מהתרופות הללו]

הילדים בגיל הזה במעון מסתובבים עם אוכל והגננות עם כל הרצון הטוב לא יכולות למנוע לגמרי

וגם זה יכול להגרם מהמון דברים שהם לאו דוקא אוכל כך שלא תמיד המניעה ממאכלים תפתור את הבעיה

ובאמת בירושלים יש רופאים עם זמינות יותר גבוהה כד"ר בר סלע שהזכירו וכן ד"ר טוקר שמקבל ברמות ובית וגן ועוד..

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
זה טסט מלפני שנתיים.
אני מנסה לבדוק האם יש מגמת ירידה או הפוך ואין שום 'מקרא מפה' להבין את התוצאות ואיך הן מדורגות..
אין דרך להשוות בין טסט עורי לראסט.
שניהם חיובים.
אפשר לעקוב אחרי הראסט במשך השנים כדי לראות לאיזה כיוון זה הולך ואותו דבר עם הטסט, אם זה פעם טסט עורי ופעם ראסט, לא לומדים מזה כלום חוץ מזה שהילד כנראה עדיין אלרגי.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה טסט מלפני שנתיים.
לא נראה לי שיש איך לדעת בצורה מדויקת

מה שבטוח שאם יצא 4 זו עדיין אלרגיה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה