דרוש מידע ארגונים לזוגות שמחכים פעם שניה

מצב
הנושא נעול.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ההוצאות לבעיה הספציפית הזאת לא גדולות בכלל. מחפשת בעיקר תמיכה ויעוץ

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
ייעוץ יש בבוני עולם בן אדם מדהים הרב שוימר
קבוצות תמיכה יש פורום מעגלים וקבוצת מייל

כח רצון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
פעם שניה זה כאלה שיש להם כבר יולד או שנים, אבל כדי להביא עוד הם צריכים לעבור את כל התהליך של הפעם הראשונה
כלומר כאלה שהתקשו גם בפעם הראשונה, ולא כאלה שהבעיות התחילו אצל בפעם השנייה/שלישית?!

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מהניסיון שלי אין הרבה תמיכה בכלל (כלכלית, רגשית, עזרה טכנית וכו)
בפועל קיבלנו סכום קטן ממכון דורות ומטלי ביד רמה
כל השאר התמודדנו לבד, לצערינו

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
תמיכה כלכלית - באמת לא נראה שיש יותר מידי סיכוי לקבל
אבל יעוץ רפואי מבוני עולם - תמיד נותנים בשמחה, גם לילד רביעי יתנו לך

מה הכוונה עזרה טכנית?

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תמיכה כלכלית - באמת לא נראה שיש יותר מידי סיכוי לקבל
אבל יעוץ רפואי מבוני עולם - תמיד נותנים בשמחה, גם לילד רביעי יתנו לך

מה הכוונה עזרה טכנית?
מה קורה שעושים פרוצודורה רפואית ניתוחית ביום שישי של חורף? והאשה מגיעה הביתה בשעה 2 כאובה ומוגבלת?
חיפשתי עזרה, חיפשתי משהו שיכול לשלוח לפחות חלק מארוחות השבת.... הרי המשפחות שלנו לא ידעו כלום אבל לא מצאתי
וזו רק דוגמא אחת

bnoya

משתמש מקצוען
מה קורה שעושים פרוצודורה רפואית ניתוחית ביום שישי של חורף? והאשה מגיעה הביתה בשעה 2 כאובה ומוגבלת?
חיפשתי עזרה, חיפשתי משהו שיכול לשלוח לפחות חלק מארוחות השבת.... הרי המשפחות שלנו לא ידעו כלום אבל לא מצאתי
וזו רק דוגמא אחת
כ"כ מזדהה איתך..
אולי יש אפשרות דרך פרוג להקים פורום סגור למתמודדות?
ואגב, הבעיה היא שהסביבה בד"כ תומכת לפני הולדת הילד הראשון ושוכחת שהבעיה לא נעלמת אחרי שהילד נולד אלא כל ילד זה להתחיל מחדש.

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
וזו רק דוגמא אחת
זה בטח ישמע מאד מעצבן - אבל במקרה כזה הייתי מקפיאה מראש בשר\דגים עבור השבת הזו, ומה שלא ניתן להקפיא מכינה ביום חמישי. הרי בדרך כלל יודעים לפחות יומיים מראש מתי הפרצדורה.

אם כבר יותר מסובך זה איפה להשאיר את הילד שבבית כשאת ובעלך צריכים להיות ב7 בבוקר בבית חולים בשביל הפרוצדורה...

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זה בטח ישמע מאד מעצבן - אבל במקרה כזה הייתי מקפיאה מראש בשר\דגים עבור השבת הזו, ומה שלא ניתן להקפיא מכינה ביום חמישי. הרי בדרך כלל יודעים לפחות יומיים מראש מתי הפרצדורה.

אם כבר יותר מסובך זה איפה להשאיר את הילד שבבית כשאת ובעלך צריכים להיות ב7 בבוקר בבית חולים בשביל הפרוצדורה...
זה באמת מעצבן!
התגובה שלך כ"כ לא פירית ואטומה!
את יודעת מה אישה עוברת שעד מגיעה לפרוצדורה הזו? איזה זריקות היא לוקחת? איזה עצבים יש לה? איזה תופעות לוואי איומות? איזה עיפות/בחילות/ הקאות יש לה?
מי אמר שהיא יכולה לבשל ולהקפיא????

אני לא יודעת אם עברת ככזה דבר ואני לא מאחלת לאף אחד, אבל מי שלא עבר, לעולם לא יבין

D

Deleted 66182

אורח
זה באמת מעצבן!
את יודעת מה אישה עוברת שעד מגיעה לפרוצדורה הזו? איזה זריקות היא לוקחת? איזה עצבים יש לה? איזה תופעות לוואי איומות? איזה עיפות/בחילות/ הקאות יש לה?

אני לא יודעת אם עברת ככזה דבר ואני לא מאחלת לאף אחד, אבל מי שלא עבר, לעולם לא יבין
שיתפה אותי אחת שחלק מעלות הטיפולים היה להם הוצאות עצומות על אוכל מוכן...
זה לא פשוט בכלל.

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
זה באמת מעצבן!

חבל שאת ככה מתלהמת ומצטערת, לא הייתי עונה ומתערבת באשכול שאין לי בו צל של מושג.

חשבתי שמתגובותי הקודמות ניתן להבין שאני בהחלט שייכת לתחום.

לצערי יודעת גם יודעת, ויתכן שגם יותר ממך, גם מנסיוני בעקרות ראשונית וגם בעקרות משנית. כולל גם תופעות חריגות שעברתי חוץ מה'רגילות' שתיארת (דימום תוך בטני חמור עד כדי סף מוות אומר לך משהו? גירויי יתר מטורפים אומר לך משהו?)

עדיין, זה מה שעשיתי כשלא היתה לי ברירה, - בישלתי והקפאתי, כן, והאמת שגם בעלי מאד עזר.
וזה למרות שהיה לי קשה וכואב וכל מה שתיארת. אם מחליטים לא לאמר למשפחה אז יש לזה מחיר, ושילמתי אותו.
וכי מה בדיוק אני אמורה לעשות אם לא? להישאר בשבת ללא אוכל? בואי תתני לי פיתרון אחר. (אפשר לקנות אוכל מוכן...אבל יקר מאד כמובן)

תיארת מקרה בו אישה חוזרת ביום שישי וכו', במצב שהמשפחה לא יודעת ואין כרגע ארגון שיכול לעזור, כתבתי בצורה פרקטית מה אני הייתי עושה במקרה הזה, זה הכל.

אבן קיסר

משתמש פעיל
חוץ מזה, שאם רוצים את עזרת המשפחה ויש מי שיעזור,
תמיד אפשר להמציא משהו. אין שום עניין להגיד מה ומו.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
חבל שאת ככה מתלהמת ומצטערת, לא הייתי עונה ומתערבת באשכול שאין לי בו צל של מושג.

חשבתי שמתגובותי הקודמות ניתן להבין שאני בהחלט שייכת לתחום.

לצערי יודעת גם יודעת, ויתכן שגם יותר ממך, גם מנסיוני בעקרות ראשונית וגם בעקרות משנית. כולל גם תופעות חריגות שעברתי חוץ מה'רגילות' שתיארת (דימום תוך בטני חמור עד כדי סף מוות אומר לך משהו? גירויי יתר מטורפים אומר לך משהו?)

עדיין, זה מה שעשיתי כשלא היתה לי ברירה, - בישלתי והקפאתי, כן, והאמת שגם בעלי מאד עזר.
וזה למרות שהיה לי קשה וכואב וכל מה שתיארת. אם מחליטים לא לאמר למשפחה אז יש לזה מחיר, ושילמתי אותו.
וכי מה בדיוק אני אמורה לעשות אם לא? להישאר בשבת ללא אוכל? בואי תתני לי פיתרון אחר. (אפשר לקנות אוכל מוכן...אבל יקר מאד כמובן)

תיארת מקרה בו אישה חוזרת ביום שישי וכו', במצב שהמשפחה לא יודעת ואין כרגע ארגון שיכול לעזור, כתבתי בצורה פרקטית מה אני הייתי עושה במקרה הזה, זה הכל.
התגובה שלך רק מחזקת את מה שכתבתי, אם יש תופעות לוואי מעבר לרגילות כמו שתיארת ( עברתי גם עברתי לצערי הגדול)
אז בכלל אופציה של בישול והקפאה לא רלוונטית
ולכן חשובה התמיכה של ארגונים כדי שעדיין תוכל להישמר הדיסקרטיות של הזוגות שלא מספרים למשפחה על כל פיפס בתהליך.... (בהחלט לא נעים) וחשובה התמיכה מעבר

מלבד זאת, זה נורא אישי ומשתנה מאחת לאחת ומזוג לזוג
יש כאלו שכן יתפקדו ויחשבו קדימה (כמו שאת מתארת וכנראה עשית)
ויש כאלה כמונו שהיו בהלם כל פעם מחדש מזווית אחרת שתקפה אותם (כמונו למשל...)
ובאמת שמה שעשינו בסוף, קנינו אוכל
הטיפולים כ"כ יקרים, התרופות עוד יותר יקרות... אז הוספנו אוכל,לא היתה ברירה

bnoya

משתמש מקצוען
תכלס, בעיניי זו אחת הבעיות הרציניות וזה אחד הדברים הקשים כשיש ילדים בבית
א. להסתיר מהם את העניין, לדאוג שלא יהיה מתח בבית למרות הכל, שלא ירגישו שמשהו קרה
הילדים שלי כבר התרגלו להגיד שאמא שלהם בכיינית לא קטנה... לכי תסבירי להם מה עובר עליך... וכמה תירוצים אפשר להמציא לכמות הכדורים שאמא לוקחת....
ב. למצוא להם סידור בשעות לא שעות ובעיקר בשעות הבוקר המוקדמות שזה בלאגן כל פעם מחדש.

קוביד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עד הקורונה היה ארגון דתי מקסים, בשם אדווה, שדאג לזה.
באמת צריך לעשות חדש.
זה יוכל להיות מאד פשוט, כי כל מי שמתמודד יוכל להתנדב בזמנים אחרים.

שולי איטח

משתמש מקצוען
אין ארגוני חסד בשכונה?
לא מכירה את המקרה ב"ה
אבל לצערי מכירה מקרים של משפחות ברוכות שיש זמנים שהאמא לא מתפקדת מכל מיני סיבות שלא תמיד רוצים שהמשפחה תדע
ואז יש את ארגוני החסד שעוזרים באוכל לשבת ועוד

אצלינו בשכונה יש קבוע התארגנות מסודרת של הכנת /שינוע אוכל בימי שישי, כאשר למכינים ולמשנעים אין בכלל מושג למי זה הולך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ל'

פט לְעוֹלָם יי דְּבָרְךָ נִצָּב בַּשָּׁמָיִם:צ לְדֹר וָדֹר אֱמוּנָתֶךָ כּוֹנַנְתָּ אֶרֶץ וַתַּעֲמֹד:צא לְמִשְׁפָּטֶיךָ עָמְדוּ הַיּוֹם כִּי הַכֹּל עֲבָדֶיךָ:צב לוּלֵי תוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי אָז אָבַדְתִּי בְעָנְיִי:צג לְעוֹלָם לֹא אֶשְׁכַּח פִּקּוּדֶיךָ כִּי בָם חִיִּיתָנִי:צד לְךָ אֲנִי הוֹשִׁיעֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:צה לִי קִוּוּ רְשָׁעִים לְאַבְּדֵנִי עֵדֹתֶיךָ אֶתְבּוֹנָן:צו לְכָל תִּכְלָה רָאִיתִי קֵץ רְחָבָה מִצְוָתְךָ מְאֹד:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה