אקורדים

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
קודם כל צריך לעשות כלל!
פה באשכול מדברים בעיקרון על סולם לה מינור (AM), כי זה הסולם שרוב אנשים מנגנים(כמובן אנשים כמונו לא מוזיקאים יותר גדולים שיודעים לנגן על כל הסולמות)
כמובן מי שרוצה אפשר לתרגם לו את זה לסולם שלו
תודה.....

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
קודם כל צריך לעשות כלל!
פה באשכול מדברים בעיקרון על סולם לה מינור (AM), כי זה הסולם שרוב אנשים מנגנים(כמובן אנשים כמונו לא מוזיקאים יותר גדולים שיודעים לנגן על כל הסולמות)
תודה.....
אבל אתה מביא הקלטות של מנגנים בסולמות אחרים, אז מה נעשה?
אני הרבה שנים ניגנתי על איזור הנוחות של הקלידים והסתבכתי עם הטרנספוזיציה,
עד שבא מוזיקאי דגול והכה על קודקודי ואמר לי שהכפתור הזה הוא הורס את הנגינה וחייבים ללמוד סולמות וזהו.
אז אני ממליץ מאוד להפסיק לנגן על לה מינור ולהתחיל להכיר את הקלידים קצת יותר. זה פשוט נותן לך חופש ושחרור ללכת לאן שאתה רוצה בלי להסתבך.

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קודם כל צריך לעשות כלל!
תודה.....
אולי נכתוב גם בסולם המקור וגם בלה מינור...

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני סובר בדיוק כמוך ודרך אגב אני גם שמעתי מאיזה מוזיקאי גדול שמאוד התעצבן על הלחצן טרנספוזציה, אבל תכל'ס רוב אנשים מנגנים על הסולם הזה או שהם בתחילת דרכם ומתקדמים לעוד סולמות, וזה גם פתרון שנקח סולם אחד ועליו נדבר שלא נצטרך כל פעם לתרגם מי שרוצה יכול לבקש ונתרגם לו את זה לסולם המקורי.
ככה אני חושב
אולי צריך לשאול את החברים פה מה הם מעדיפים ולפי זה נחליט

חד משמעית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני סובר בדיוק כמוך ודרך אגב אני גם שמעתי מאיזה מוזיקאי גדול שמאוד התעצבן על הלחצן טרנספוזציה, אבל תכל'ס רוב אנשים מנגנים על הסולם הזה או שהם בתחילת דרכם ומתקדמים לעוד סולמות, וזה גם פתרון שנקח סולם אחד ועליו נדבר שלא נצטרך כל פעם לתרגם מי שרוצה יכול לבקש ונתרגם לו את זה לסולם המקורי.
ככה אני חושב
אולי צריך לשאול את החברים פה מה הם מעדיפים ולפי זה נחליט
בשביל הנוחות של כולם זה וודאי עדיף כך מאשר לבדוק כל פעם באיזה סולם מושר השיר המדובר במקור וכו'...

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
איזה אקורד שומעים בשנייה 1:11-1:12 בשיר המצורף

קבצים מצורפים

• 1_Laasos_R_tzoinchu.mp3
    4.3 MB · צפיות: 26

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מנגן על סולם לה לכן אני רוצה לדעת מהן האקורד בסולם לה
גם אם אינך מנגן על כל הסולמות חשוב לדעת את טבלת הטרנספוזיציה, בחישוב פשוט אתה יכול לגלות את האקורד בסולם שאתה מעוניין.
A
#A
B
C
#C
D
#D
E
F
#F
G
#G
A

סולם Gm נמוך בשני חצאי טונים מ-Am ולכן תעלה את האקורד המבוקש בשני חצאי טונים, ותגיע ל-B.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  40  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה